Android telefonlar üzerine ...
5 5

Bu konuda 595 mesaj var

@@ResetButton Tecrübelerimi muhakkak paylaşırım hocam. Da benim telefon daha yarın kargoya çıkacak heralde. N11' de de bu terbiyesizlik olabiliyor işte. İyi hoş alıyorsun. Adam yazmış ilanda aynı gün kargo diye, geçen hafta perşembe satın alım yaptım. Adama mesaj attım ben dün telefonu kargoya verecekmisiniz bugün diye. Beyfendi ilanda yazıyor 3 iş günü içinde kargoya teslim edilecektir diyor bu durumda telefonu çarşamba günü kargoya vericez diyor. Akıllı ya arkadaş eee dedim ben perşembe aldım; cuma, c.tesi, p.tesi 3 iş günü doldu zaten. Telefonu çarşamba günü verebiliriz diyor hala. Madem öle ilanınıza yazmayın arkadaş, efendi gibi yaz şu tarihte stoklara gireceği için o günden itibaren teslim yapılacaktır diye. Telefon için kılıf, otg usb falan aldım onlar geldi cihaz yok daha...

Neyse hayırlısıyla yarın gelsin bakalımda.

Şaka gibi ülkem valla ya sen kalk amazondan ürün al 5 gün içinde kargosu gümrüğü vssi dahil gelsin. Şurda TR' de alışverişle 1 hafta olcak ürün kargoya çıkış yapamıyor. Bide şimdi kargo bekleriz 2 3 gün haftasonuna yetişse bari. :|

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Cumartesi genelde iş günü sayılmaz.

Bence 1-2 gün geç göndersin ama doğru sağlam ürün göndersin...

Bu konuda Mediamarkt'ın üzerine tanımam... 2 kez online alışveriş yaptım, 2'sinde de 10 gün kadar bekledim ürünler gönderilmedi ve siparişi iptal ettim. Geçen gün de Gittigidiyor mağazalarından ufak bir ürün aldım, onu da göndermediler. Bugün son gün oysa ki, neyse ki ben iptal etme ihtimalini bildiğimden iptal edilse de umurumda olmayacak bir ürün almıştım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Normalde n11' de sıkınt olcak bir durum yok; iptal edersin paran yatmamış oluyor sen onaylamadığın için ama böyle uğraşlar can sıkıcı hal alabiliyor. Bir başka satıcı daha vardı orada biraz daha pahalı satıyor, benim aldığım bir miktar daha ucuz ve yanında ekran filmide hediyesi diye tercih ettim. Alışveriş yapıp yorumda bırakmışlar ama işte bilmeden böyle durumlar çıkabiliyor. Aslında N11' in bunların takibini yapabilecek sistemi olmaması çok kötü, şu olay amazonda denk gelse sana adamlar % iskonto teklif ediyor. Ben aldığımda ürünün kendi sayfasında öyle en geç pazartesiye teslim edilir diyordu mesela satıcı bunu sağlayamıyorsa o n11' le onun arasında çözmesi gereken bi iş olması gerekte işte...

Neyse sağlam ürün gelsinde uğraşmayalım inşallah. Sonuçta daha öncede bi iade işlemim gerçekleşmedi değil prosedürler güzel işlesede arada kaynayan zamana yazık oluyor.

N11' le ilgili yaşadığım bi kaç komik olayımı paylaşayım konu açılmışken. 40 yılda bir olur zaten böle bişi daha da babam yapmaz aynı şeyi. Arkadaşı dumansız elektrikli mangallardan istemiş. Baktık n11' de arnicanın var. Ürünü aldık bi sefer gelen ürün kodu farklı olan kapaksız modelmiş, hadi onu iade ettik. Başka ürüne sipariş verdik onda da satan kişi telefon açmış demişki elimizde ki son ürün bununda kapağının camı kırık. Babamın cincinleri tepesine geldi tabi sıçıyım yapacakları işe bi yardım işi yapalım dedik rezil olduk falan diye iptal etmiştik sonra onu. :P

Bi başka macera bizim iş yerine transpalet lazımdı. Sahibindende de benzer dandiklikler vardı adamlar fiyat girmiş arıyorsun ürün o değil daha pahalı fiyat veriyolar falan. Neyse n11' de uygununu gördüm satın aldım. 3 gün geçti telefon geldi beyfendi ürüne yanlış fiyat girilmiş siparişinizi iptal edin diye. Bu aslında kendi ayıpları n11 bunları kendisi halletmesi gereken şeyler. Bunda ki naneyi daha önce yaşayınca başka bi ilanda ssd vardı iş yerine almayı düşünüyordum yine gördüm fiyat uygun, bu sefer mesaj yazdım hiç bi geri dönüş vs yokken pat diye ürün yayımdan çekildi. :D Bi başkasında bu sefer adamlar insaflı çıktı en azından bi geri dönüş yaptı ürünün fiyatı yanlıştır diye.

Buradan çıkarılacak sonuç n11 sadece komisyon alıp geçen bi kuruluş, size teknik olarak falan hiç bir yardımı vs dokunmuyor çünkü telefonlada görüşmelerde yaptım bi kaç saçma saçma şeyler sölüyorlar yok adamın stoğunda o ürün yokmuşmuşta, satıcı güvenliğinden ötürü bilgileri saklıymışta; eee siz ne işe yarıyorsunuz bana yardımcı olamıyorsunuz dediğinizde de sistem kuralları hikayesine giriyorlar. Bunun dışında fırsat ürünü denk getirdiğinizde alışveriş yapabileceğiniz yine paranızın belli bir güven altında olduğu bir alışveriş sistemi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Evet n11 böyle sorunlu durumlarda Gittigidiyor gibi müşteri yanında yer alıp, yardımcı olan bir firma değil. Tamamen kullanıcıyı kendi haline bırakıyorlar, sadece paran garanti altında oluyor o kadar. Müşteri Hizmetleri beş para etmez. Bu arada n11'de herhangi bir satıcının bilgisi lazımsa (ürün almak şart değil) ödeme sayfasında veya sipariş sayfasında "Mesafeli Satış Sözleşmesi" var. Orada satıcının tüm bilgileri yer alıyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

n11 tam bir Doğuş Holding şirketi. Gittigidiyor ilk kurulduğunda da hep alıcıyı korumak üzerine yapılanmıştı, Açık arttırma döneminde de genel olarak alıcıyı koruyacak bir çok işlevi vardı. Ebay'in satın almasından ve açık arttırma olayının bitmesinden sonra da öyle devam etti. n11.com kesinlikle alıcıyı korumaya çalışmıyor, sorun olduğunda da müşteri hizmetleri genelde mağaza ile çözüm diyip çıkıyor işin içinden. O yüzden ben telefon ..vb gibi riskli bir ürünü oradan almayı tercih etmiyorum. Elektronik gibi riskli ürünler alacaksam önce mağazaya mesaj atıp telefonunu istiyorum, mağazayı arayıp konuşuyorum sonra alacaksam alıyorum yada vazgeçiyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

meizu alan , güncelleme işini ne yapıyor? Çince gelmesin güncellemeler?

Ben huawei honor x2 aldım. Uluslararası versiyonu mediapad x2 olan cihazın çinde satılması için üretilmiş versiyonu.

Sadece çinde kullanılmak üzere üretilmiş bu cihazda bile güncellemeler çince gelmiyor. Türkçe dahil androidin dil desteğinin tamamı mevcut.

3 ayda 2 kere OTA güncelleme geldi. güncelleme sıklığı iyi şu anda.

Cihaz çinde kullanılması için üretilmiş bir cihaz olduğundan, telefonun stock romunda google a ait hiçbirşey yüklü olarak gelmiyor.

google installer diye root gerektirmeyen bir program var. Onunla google play services ve play store kurduktuktan sonra tüm official google servisleri yüklenebiliyor ve de normal çalışıyor. Demek ki google servislerini engellememişler, sadece yüklememişler.

yani çinlilerin sadece çinde kullanılması için ürettikleri bir cihazda bile türkiyede böyle kolay sorunsuz deneyim yaşadım.

huawei yazılım kısmını da beğendim. Mesela android 6.0da olan uygulamaların izinlerine detaylı müdahale özelliği huawei honor x2nin android 5.1.1inde var.

Ayrıca telefonda yüklü gelip, uninstall edilemeyen çinlilere özel programlar falan mevcut değil ki bu telefon uluslararası kullanılması için üretilmiş bir cihaz değil .

telefonun içinde çince olan şey şu: Telefonda yüklü olarak google play store gelmediğinden, başka bir market geliyor, bu çince. Bu market hem çince hem de türkiyeden bağlanmak çok yavaş, 100-150 kb/s download hızını geçtiğini hiç görmedim. O yüzden play store kurmak şart

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Adamlar amma inatçı çıktı, neyse geç olsun güç olmasın kargo yola çıktı bugün yarın aksilik olmazsa varır. En sevmediğim kargo olan mng ile gelecek gerçi kesin dağıtıma çıkacak ve yarın gelmicek o kargo kafayı yicem bende. Geçende bi üründe oldu aslında sabah bakarım bi şubeye vardığını görürsem gidip arabayla 2 dk alırım başımıza bide onla dert almayalım. Bi an evvel artık kurcalayıp aktarım yapmak istiyom babamda bekliyor bi yandan adama söz verdik daha 1 haftadır telefon gelemedi. :P

Ekleme:

Evet nihayet telefon geldi, şubeye geldiği an gidip kendim aldım. Açtım şimdilik görülürde bi sıkıntısı vs yok. Sıfır cihaz paketi falan ben kendim açtım zaten. Biraz denemek için şimdilik korumasını falanda sökmedim nolur nolmaz diye. Cihaz Miui 6 olarak geliyor, ben önceden indirdiğim Miui 7' yi kurayım istedim. 5 dk sürmedi bile heralde bu kadar hızlı olması aklımı aldı. L735' de baya uzun sürmüştü tabi WP8' den 8,1' e yüklemek için.

Şöle bi ön tanıtım resimlerini koyayım, sonra daha detaylı inceleme başlığımı paylaşırım olmazsa.

WP_20151224_11_36_01_Pro.jpgWP_20151224_11_36_54_Pro.jpg

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@Deathknight, ayrı başlık altında daha detaylı inceleme lazım hocam. Mesela bunu edit olarak eklemişsiniz. Yeni mesaj gelmedi göründüğünden , çoğunluk görmemiştir . 

Cihaz genel olarak kaliteli mi, yoksa ucuz olduğu hissediliyor mu? Android 6.0 hazırmış bu model için. Yakında indirilebilir.

Bu aralar alınabilecek iyi telefon tavsiyesi var mı? Geçici telefon almıştım, feci birşey . Değiştirmem lazım. Nexus 6p 'nin veya Mate 8'in geleceği yok.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Çift post olmasın diye edit atmıştım hocam. Telefondan şu ana kadar çok memnunum ayrı bi başlık açmayı bende planlıyorum. Paylaşım yapıcam. :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Asus Türkiye fena çuvallamış. Zenfone 2 Laser modellerinde teşhir ürünlerini burada sıfır diye satmışlar. DH forumda telefonun kendi konusunda tartışılıyormuş. Aradım buldum, DH ortamına katlanıp konuyu anlamaya çalıştım. Anladığımı özetleyeyim, detayını merak edenler aşağıdaki linkten işte birkaç sayfa ileri geri okuyabilirler.

http://forum.donanimhaber.com/m_110266432/mpage_45/tm.htm

Anladığım kadarıyla, iki arkadaş birlikte aynı telefonu alıyorlar, sonra da Antutu kurup test ediyorlar. Test sonuçları farklı çıkıyor (23000 - 26000 şeklinde). Testte performansı yüksek olan telefonun pilinin de daha çabuk bittiğini farkediyorlar. Sonra foruma yazıyorlar, bazı diğer kişiler de pilin çabuk tükendiğini söylüyor. Hatta birisi gidip Vatan'daki teşhir ürünüyle karşılaştırma yapıyor, aynı farkları görüyor. Sonradan anlaşılıyor ki bu telefonların ilk partide gelenlerinin bazıları Çin'deki çok büyük bir teknoloji fuarında sergilenen teşhir ürünleri. Orada basın ve diğer ziyaretçiler telefonu kurcalayacak ve benchmark yapacak diye adamlar BIOS'tan overclock yapmışlar, ayrıca telefonun güç tasarruf özelliklerini de devre dışı bırakmışlar. Zamanında Samsung'un yaptığı hilenin bir benzeri işte. Tabi fuarda telefonlar standa bağlı, sürekli şarj oluyor, batarya sorunu yok. Kurcalayanlar da "aaa ne kadar hızlı, ne kadar güzel" diyorlar. Asus Türkiye nasıl olmuşsa bu (aslında refurbished olarak satılması gereken) telefonları getirip burada sıfır telefon olarak satmış. Modifikasyon firmware üzerinden yapıldığı için telefon sıfır gibi açılsa bile güç tüketimi olması gerekenden yüksek oluyor. Aslında gerçekten sıfırlasalar o da gidecek, kimse anlamayacak ama işte işi aceleye getirmişler, sadece Android'i sıfırlamışlar.

Neticede tüm Zenfone 2 Laser'lerde bu yok. Sadece gelen ilk partinin bazılarında var. Piyango vuranlar da haklı olarak isyan ediyorlar. Cihazlar belki firmware güncellemesi ile düzelir, ama fuarda günde 1000 kişinin elleyip kurcaladığı telefonun sıfır diye paketlenip satılmış olması büyük ayıp.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İyi de performans farkından şüpheleneline kadar fiziksel olarak anlaşılmaz mı zaten teşhir ürünü olup olmadığı. Kokusu bile belli eder bence. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Belki dış kasasını değiştirmişlerdir. Anlaşılmayacak şekle sokuyorlar refurbished ürünlerde. Ben bir ara iPod Touch 4'ü almadan önce bir tavsiye üzerine Apple'ın kendi satığı refurbished iPod'lara bakmıştım. Ekran değişiyor (belki sadece camı değişiyordur, o kısımdan emin değilim), pil değişiyor, arka kısım cilalanıyor, yeni kutu ve yeni kulaklık - şarj kablosu veriliyor. Yani Apple söylemese onun daha önce birileri tarafından kullanıldığını anlamak mümkün değil.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ya refurbished denen mesele zaten telefonun neredeyse 0 hale gelmesi gibi birşey, o bakımdan 500 kişi ellemiş ya da hiç ellenmemiş falan olması çok mühim değil de... pilinin çabuk bitmesi daha büyük dert bence.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

iyi de, kaç tane telefon var da , bu tip acaip işlere giriyorlar. Alan adam fark ettiğinde rahatsız olacak sonuçta. internette bir yayıldı mı, ondan milyon dolar reklam yapsan düzelmez . Ne gerek var? Satsın bir yerde refurbished diye.

Marka değerini sıfın altına düşürüyor bu tip gariplikler. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ya refurbished denen mesele zaten telefonun neredeyse 0 hale gelmesi gibi birşey, o bakımdan 500 kişi ellemiş ya da hiç ellenmemiş falan olması çok mühim değil de... pilinin çabuk bitmesi daha büyük dert bence.

Tamam da, firmanın refurbished olduğunu söylemeden refurbished ürün satması kötü. Bir de ürünün ne derecede elden geçtiğini bilemiyoruz. Mesela bahsettiğim Apple örneğinde adamlar neyin değiştiğini, neyin aynı kaldığını yazmışlardı. Bunda belki de sadece telefonun kasası değişti, belki temizse o da değişmedi. Sonuçta adamlar sıfır diye kullanılmış ürün satmışlar. Yarın o fiyat bandında bir ürün almak isteseniz Asus'a güvenebilir misiniz tekrardan?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tamam da, firmanın refurbished olduğunu söylemeden refurbished ürün satması kötü. Bir de ürünün ne derecede elden geçtiğini bilemiyoruz. Mesela bahsettiğim Apple örneğinde adamlar neyin değiştiğini, neyin aynı kaldığını yazmışlardı. Bunda belki de sadece telefonun kasası değişti, belki temizse o da değişmedi. Sonuçta adamlar sıfır diye kullanılmış ürün satmışlar. Yarın o fiyat bandında bir ürün almak isteseniz Asus'a güvenebilir misiniz tekrardan?

0 diye satılması saçma tabi canım, ona kimsenin itiraz edeceğini sanmıyorum... benim başıma gelse ben de cıngar çıkarırdım ama olur da tr'de her tüketiciye olduğu gibi satıcı çirkefe yatıp kabul etmeyip değiştirmeseydi o durumda eğer zaten kasası değişmişse çok da büyütülcek bi mesele değil anlamında söylemiştim çok kişinin ellemiş olması.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Skandal.

Herkesin sebepli sebepsiz hayranlık duyduğu markalara antipatim var; her ne kadar ürünlerini genel olarak ben de beğensem de çok fazla "overrated" edildiği için Asus da benim için bu sınıfa giriyordu. Bu olaydan sonra iyiden iyiye soğudum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Selamlar,

Lenovo P1 'e yeni alternatif: Huwaei G8 http://www.gsmarena.com/huawei_g8-7513.php

Lenovo'ya göre eksiler : 802.11ac ve dual band yok (sadece 2.4Ghz), pil 3000mAh, microSD max 64GB

Lenovo'ya göre artılar : Kamera f2.0 ve OIS mevcut, 3GB ram

5ghz dan vazgeçmezdim, o daha önemli. Pil önemli fark. Bence 2-3gb farkı çok önemli değil. Kamerayı görmek lazım.  

Asus anakartları ,ekrankartları gibi pc bileşenleri dışında , bence de kalitesi abartılmış bir marka. Cep telefonları vasat. Apple 'a rakip olarak konumlanedırmaya çalıştıkları laptopları da , o kaliteden çok uzak.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sununla yeni karsilastim, telefonu sarj ederken ekran suna donuyor, Nexus 4 / Android 6.0.1 ;

n5UbQ8y.pngEMTL6eS.png

Sarjdan cikarinca yuvarlak bir animasyon daha geliyor da ona yetisemedim... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ES File Explorer kullanıyorsanız büyük ihtimalle onun son saçmalığıdır ekranda gördüğünüz. Adamlar kilit ekranına bile reklam koymuş. Silip Total Commander yükledim ben.

JardeL beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
5 5

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok