Android telefonlar üzerine ...
5 5

Bu konuda 595 mesaj var

lenovo p70 'den bahsediliyor,bakabilirsin.

Evet, özellikle siz çok övüyordunuz. Aklımda Lenovo P70 ama bir yerde görüp de elime alamadım henüz. Alternatif başka marka modeller varsa diye sordum buraya da.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

1000 lira civarında 6" ekranı olan ve batarya ömrü iyi olan (hatta çok iyi) bir Android cihaz var mı?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Amerika'ya giden birisini de bulursam Nexus 6 tamamdır :) Almanya'da biraz kurcaladım gerçekten güzel bir cihaz...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

6yı bilmemde 6p Huawei'de hatalar bulunmakta ısınma ve kamerasında bozukluklar var yazılım güncelleşmesiyle düzelirmi bilmem. Motorola olan 6 ydı sanırım o güzel.Diğer forumlara bir göz atın hatalarını gözden geçirin derim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Beyler Xperia M5 telefonu nasıl bilirsiniz.

Şimdi bi telefon alınacak wp başlığında da belirtmiştim. Xiaomi mi 4 ilgimi çekmişti, hala çekiyorda kart genişleme olmaması 16gb limiti kafada soru işareti bırakıyor. Şimdi bunu sırf wp10 için yükleme yaparım diye istemiştim. Biraz bakınırken sony telefonlardan M4 falan derken M5 modelini gördüm. 8 çekirdek 2ghz 3gb ram diyor. Kamera özellikleri falan efsane gibi 21mpx arka 13mpx ön kamera falan zaten sony kameralar dandik olamaz. Android pek sevmiyorum ama bu cihaz özelliklerinden ötürü herhangi bir sıkıntı çıkartmaz gibi. Ne dersiniz değer mi böyle birşey yapmaya ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bahsettiğin telefonda şarj inanılmaz hızlı bitmekte normal kullanımda.Birde kendiliğinden kapanma sıkıntısı var sony Xperia M5 'lerde . Xiaomi mi 4 de 16gb yeterli aslında ama kullanıma bağlı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bilmiyorum ya iyi kötü foto ve video çekim yapmayı severim biraz. Şimdi Xiaomi mi4 4k video çekim koymuşlar onuda ne mantıkla yaptılarsa, sd kart olmaması orda sıkıntı. 800liraya geliyo olması acaip cazip zatende, win 10 deneyimi alabilme cabası ayrıca.

Babama ucuz yollu bişilerde alıpta geçebilirim aslında öte yandan yada daha da bekletebilirim. İşte %25 avantajı varken iyi bişiler yapayım diye de düşündüm. Sıkıntı yaşatıcaksa tercih edilesi olmaz tabi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben diğer başlık altındada yazdım, + ve - yönleriyle pedere Asus Zenfone 2 Laser aldım.Bilemiyorum kendi android istedi,store'da beğendikleri varmış. Kendime alıcak olsaydım Nokia lumia windows deneyimi için alırdım ki 850XL'ı beklemedeyim çıkınca alıcam kendime.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Lumiaya ya zaten bi aşinalığım var hoşam daha doğrusu windows phone os çok memnunum. Gerçekten çok akıcı bir işletim sistemi hemde sorunsuz. Şimdi mevzusu geçince açtım yorumlara falan bakındım hep problemlerden bahsedilmiş m5' te anlaşılan yazılımsal sıkıntıları olan bir cihaz gibi.

Babama özel bişi gerekmiyor. Bi müzik dinler, belki biraz netten bakınır. Asıl olayı takıntı yapptığı arada sırada açıp gps üstünden otobüsü kontrol edicek. :P

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

5.5" bile çok büyük geliyor bana, 6" telefonu nasıl kullanıyorsunuz, hiç aklım almıyor. Yani çok büyük değil mi? Hem taşımak için hem de korumak için. 6" neredeyse tablet kadar oluyor sonuçta. Sağda solda görüyorum, onca para verip almışlar (2000 altında 6" telefon yok sanırım, değil mi?) samsung, iphone, vs. kocaman böyle, plazma ekran kadar :)) ellerinde sallaya sallaya gidiyorlar. Ara sıra yere düşürenleri görünce de benim içim gidiyor ama pek aldırmıyorlar gibi de...

Bir süredir kendime telefon bakıyorum, 1000 lira da limit koydum kendime bütçe olarak. Yüksek ihtimal aşinalık adına Android işletim sistemi tercih edeceğim (birkaç senedir hediye gelen bir Turkcell Maxi Plus 5 kullanıyorum, Android aşinalığı oradan ama artık internet de kullanmaya başlayınca çok yavaşladığını ve takıldığını farketmeye başladım). Yaptığım araştırmalarda şimdilik en ideal telefonun Asus Zenfone 2 olduğuna karar verdim. Hatta bütçeyi 200-300 daha aşıp 32GB olanını bile alabilirim zira işlemcisi de fark ediyormuş. Fakat sadece 5.5" boyutlarında olması şimdilik elimi tutuyor. Aynı teknik özelliklerde ve fiyat aralığında 5" bir telefon bulsam (samsung olmayan) herhalde onu tercih ederim. Ama henüz bulamadım :8

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

O kadar büyük ekran kullanamaz hocam babam. Yani kullanırda cebinde taşıyamaz o. Şu an nokia x1 kullanıyo zaten ufak telefon sever kendisi. O yüzden de aslında L735' i ona vereyim diyorum. Diğer türlü ufak ekran yok zaten artık. Olanlarda çöp telefonlar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Haklısınız benim peder boylu poslu ve dolma parmaklı dolayısıyla ideal onun için, arzu ederseniz 5'' liğide bulunuyor aynı telefonun onu değerlendirebilirsiniz.Lenovo'da 5'' ebadında.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

5.5" bile çok büyük geliyor bana, 6" telefonu nasıl kullanıyorsunuz, hiç aklım almıyor. Yani çok büyük değil mi? Hem taşımak için hem de korumak için. 6" neredeyse tablet kadar oluyor sonuçta. Sağda solda görüyorum, onca para verip almışlar (2000 altında 6" telefon yok sanırım, değil mi?) samsung, iphone, vs. kocaman böyle, plazma ekran kadar :)) ellerinde sallaya sallaya gidiyorlar. Ara sıra yere düşürenleri görünce de benim içim gidiyor ama pek aldırmıyorlar gibi de...

Önceden ben de 6" telefonlara mesafeli idim ama bir kere kullanınca daha küçük bir ekrana dönüş yapmak istemez oldum. Tabii bu ekranı ne kadar kullanabildiğiniz ile alakalı... Ben araçta telefonu pratik bir mekanizmayla ön konsola tutturup navigasyonlu oto multimedya sistemi olarak kullanıyorum, sadece bu bile benim için yeter sebep... Ayrıca 2 tane küçük kızım var ve onlara zaman zaman çizgi film izletiyorum, böyle durumlarda da büyük ekran çok işe yarıyor. Telefonu 2000 liraya değil, 750 liraya aldım ki n11 kampanyası ile 600 lira gibi bir maliyeti olmuştu. Hem 1000 lira civarında da pek çok 5.5"-6" seçenek var. Üstelik telefonu aldıktan sonra tablete ihtiyacım kalmadığı için elimdeki tableti 1100 liraya sattım, 4-4.5" bir telefon alsaydım tableti satamazdım. Taşıması ise benim gibi ılık/sıcak mevsimlerde postacı çanta kullananlar için hiç zor değil, kışın zaten kaban cebine her türlü sığıyor.

Özetle herkesin beklentisi ve ihtiyacı farklı olduğu için bu tür tercihleri kendinize göre değerlendirmemek gerekiyor. Evet sırf telefonu gösterişli olsun diye büyük ekran kullanan pek çok kişi var ancak benim gibi gerçekten büyük ekranı ihtiyaçları doğrultusunda tercih edenler de var.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Oooo görmeyeli android telefonların özellikleri hep yükselmiş fiyatlarına göre güzel ürünler çıkmış yahu.

Benim zamanında kıstas aldığım arkadaşım Sony Xperia J vs Lumia 520 kıstasım vardı. Şimdi fiyat bütçesine göre referans alabilceğim wp cihazların donanımlarına göre daha güçlü androidlerde dolmuş.

Şu Lenovo P70 özellikleri gerçekten iyimiş. O paraya 8 çekirdekli 1,7ghz çalışıp 2gb ram baya iyi gibi. Pil zaten akıl alır tam babaya göre telefonmuş aslında :D Acaba kamera performansı falan nasıl alıp ben kullansam misal memnun kalırmıyım acaba 6,7mpx L735' den sonra. Tamam nokianın mpx düşük oluyor ama carl zeiss lenste çok farkediyor arkadaş. Kuzenler pabuç gbi samsungları kullanıyor kamera kıstasına geldiğinde ohaaa ne biçim fotolar çekiyor bu diyolar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Android mevzuatından bi kaç tel modelinin kullanıcı yorumlarına göz attım zaten. Bu ne saçma sapan bi altyapıdır ya android denen nane herkesten farklı farklı şikayetler var. Kiminde yok aşırı ısınır kiminde performans sıkıntısı bişiler olur. Şaka gibi :)) Sony Xperia m5 özelliklerine aldandım biraz ama kullanıcı yorumları epey bir sorunlu cihaz olduğunu gösteriyor. Hala aklımın ucundan geçen bir cihazda kamera kullanılamıyor falan diyor sıkıntılı iş. Xiaomi mi 4 için genel yorumlar güzel tabi şimdilik android platformuna göre yorumlanıyor, bu cihaz alınıp wp10 tecrübesi sağlanabilir haliyle ancak işte kafamda 16gb limiti takılıyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

android platformunda nihai cihazlar nexus serileridir... diğer markalarda ne olacağı belli değil, salak saçma arayüzleri ve crapware'lar yüzünden.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hele hele WP veya IOS'dan Android'e geçiş yapacaklar bence Nexus'dan başka cihaz seçmemeli. Benim bu tartışılanlardan çıkardığım sonuç bu.

Amerika'ya gidecek olan varsa bir Nexus 6 siparişi vermek istiyorum. Aslında Almanya'da gördüm, almayı düşündüm ama orada 500-600€ gibi bir fiyatı vardı; benim telefon için üst sınırım 1.000 lira olduğu için almadım. ABD'ye gidecek varsa haber versin lütfen :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bence de , öncelik Nexus da. Bu nesilde oldukça iyi görünüyor. Üreticisi Huawei 'nin kendi telefonları da güzel. 

SAmsung 'un , Gear VR gibi artıları olabiliyor. Kamera performansı da her zaman üstte. O nedenle, hemen silemeyiz. 

Şu lenovo'yı ilk kez duyuyroum. Baya iyi görünüyor. Alınır mı?

http://www.gsmarena.com/lenovo_vibe_p1-7539.php

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Oooo görmeyeli android telefonların özellikleri hep yükselmiş fiyatlarına göre güzel ürünler çıkmış yahu.

Benim zamanında kıstas aldığım arkadaşım Sony Xperia J vs Lumia 520 kıstasım vardı. Şimdi fiyat bütçesine göre referans alabilceğim wp cihazların donanımlarına göre daha güçlü androidlerde dolmuş.

Şu Lenovo P70 özellikleri gerçekten iyimiş. O paraya 8 çekirdekli 1,7ghz çalışıp 2gb ram baya iyi gibi. Pil zaten akıl alır tam babaya göre telefonmuş aslında :D Acaba kamera performansı falan nasıl alıp ben kullansam misal memnun kalırmıyım acaba 6,7mpx L735' den sonra. Tamam nokianın mpx düşük oluyor ama carl zeiss lenste çok farkediyor arkadaş. Kuzenler pabuç gbi samsungları kullanıyor kamera kıstasına geldiğinde ohaaa ne biçim fotolar çekiyor bu diyolar.

Lenovo P70'in kamerası pek iyi değil. Asus'unki daha iyi, lenovonun hızı güzel.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İş iyice çorba olmaya başladı, bi kaç gündür forumlarda o telefon bu telefon eşeleyip duruyorum. Bi yere çıkamıyorum. Sanırım Xiaomi Mi 4' te karar kılıcam, forumlarda epey bi kullanıcı kullanımından zaten memnun Miui arayüzün çok iyi olduğu söyleniyor wp10 kullanamayacak olsam bile. 4k video kaydı yapabiliyorsa zaten cihaz tahminimce foto çekim kapasitesi kötü değildir diye tahmin ediyorum, en azından benim telefondan iyi iş çıkartabilir gibi.

Şimdi asıl merak ettiğim aklıma gelen yeni bir konu şu son zaman piyasada dolaşan type c usblerin uyumluluğu ne derece ? Atıyorum 4k video çekecek olsam alttan bağlasam usb direk oraya kaydedebilme gibi bir şansım falan olabilir mi ? Ya da önce telefona kayıt ordan usbye taşıma gibi şeyler olabiliyorsa zaten 16gb fena sayılmaz benim için yeterli olacaktır diye düşünüyorum.

Cihazın öne çıkan özellikleri orta karar 3000mah 2.5ghz 4x cpu 3gb ram beni doyurur. Zaten 2000mahla 2gün çıkartıyorum, oda 2 bazen 3 güne dayancak güç çıkartır bana sanırım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
5 5

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok