Nvidia GeForce 10 Serisi (Pascal)
2 2

Bu konuda 1.144 mesaj var

MSI GTX 1080 Aero diye bir model çıkaracakmış, referans tasarım ve Founders Ed. falan da olmadığı için 100 USD daha ucuza gelmesi ihtimali var bu tip kartların, @@ZvAnA ve benim gibi elemanlar zaten blok takıp kullanacağından bu yola da gidilebilir, referans dışı tasarımlarla da çok çok daha iyi sonuçlara imza atılamıyor gibi şimdilik.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yaptığım testlere göre 1440p'de 1080 her oyunda ortalama 10fps artış sağlıyor 980Ti'a göre. Benim Ti default da değil. Neredeyse sınırda OC'li bir Ti. Onu da gözden kaçırmamak lazım.

3-5 screenshot ve daha fazla detay yarın gün içinde.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

tomb%20raider%20dx11.jpg

tomb%20raider%20dx12.jpg

İlk fotoğraf DX11,2. fotoğraf DX12 sonuçları. Her fotoda üsttekiler 980ti,alttakiler GTX 1080 değerleri.

Doom'da 980Ti 90-100 arası alırken 1080'de 100-130 arası idi fps.

Witcher 3'de 980Ti 55-70 arası alırken 1080'de 65-80 arası fps.

Kısaca her oyunda en son detaylarda +10 fps olara düşünebiliriz Stok 1080'i. Overclock denemesi yapmadım henüz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bloody aldığın ekran kartının fiyatı ve modeli nedir? Su soğutmalı 1080 bekliyorum, bir de ATi nin yeni kartından 2 tane alınabilir. Son kararı vermek zor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

3dmark%201080.jpg

Bu da Overclock denemesi. Rahat çalışıyor bu değerlerle. Internal olarak biosunda bir Voltaj kısıtlaması varmış bu 1080'lerin. O yüzden 2 üstüne çıkmıyormuş. Şu curve-based olan her voltaj değerindeki mhz belirlenerek yapılan overclocku denemek isterdim. Ama bu zaten iyi sonuç verdiğinden gerk görmedim. 2000'i görmüyor boostta ama 1940-2000 arası gidip geliyor genelde. 

Puan olarak çok oynamıyor 3dmark'ta. Firestrike Ultra'da 5270'den 5300'e çıktı. Ama OC potansiyeli yok denemez görüldüğü üzere. 1700 boosttan 1900 küsüre çıkıyor. Default bu değerlerde çıkacak Asus Strix var bildiğim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tempra olduktan sonra daha çok sıvarlar. 

Bu arada Pascal OC oluyo ama boşa OC oluyo. Throttling çok fazla kendini stok ayarlarda bile tutmakta sorunları var. Ha minimumun altına inmiyor ama siz OC yaptım oh ne güzel diyemiyorsunuz çünkü attığınız taş ürküttüğünüz kuşa değmiyor resmen. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada Pascal OC oluyo ama boşa OC oluyo. Throttling çok fazla kendini stok ayarlarda bile tutmakta sorunları var. 

Kaynak?

Yok bende öyle birşey. Kaynağım da GPU-Z logları.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

GPU-Z logları doğrudur hocam sendeki karta özgü bir durum da olabilir. Geçen okudğum testlerden birindeydi. 1070 OC yi daha rahat korurken 1080 de spikelar daha fazlaydı görünen. 

Bu arada skorların artmaması CPU bound durumlar veya ROP bandwidth e takılma gibi bir durum da olabilir. Bişiler hız artsa da yeterince beslenemiyor gibi. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

3 veya 4'lü SLI yerine adam gibi iki kartla SLI konusuna ağırlık verip oyunlardaki desteği ve de iki kartla SLI'ın verimini biraz daha artırmaya uğraşsalar çok daha anlamlı bir hareket olur. Birçok kişi iki kart kullanıyor veya kullanmayı düşünüyor. Eğer oyunlardaki destek ve iki kartla kazanılacak performans verimi artarsa daha çok kart satabilmesi için bir satış stratejisi de olur Nvidia için. 

Bu arada GTX 1080'in sınırlarda çalıştığı ve overclock olsa bile aslında bize öyle göründüğü ve oc olmadığı ile ilgili bir bilgiyi hiçbir incelemede göremedim. Okuduğum her incelemede çok iyi bir overclock potansiyeli olduğundan bahsediliyor ve oc'lu kart testlerinde de kayda değer fps artışları var. GTX 980Ti sahibi birisi olarak GTX 1080'e geçilir-geçilmez ayrı bir tartışma konusu ama 1080'in oc potansiyeli yok veya çok az demek doğru değil.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Orada ne kadar duruyor çıkıyorsa da esas önemli nokta bu, gerisi boş.

Test yapıp bunları açıklayanlar da var şurayı çıktı etti deyip meselenin sadece bir kısmını açıklayanlar, esas önemli noktayı gözden kaçıranlar da var. Esas önemli çoğunluk da bu gözden kaçıranlar maalesef.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

FE'de mesela Bios içinde voltajı düzenleyen bir ayar var. Bu yüzden kart belli bir seviye üstüne çıkmıyor. Siz ne yaparsanız yapın. Genelde 1900-2000 arası bir yere sabitlenip kalıyor Boost. Bu kötü mü,değil tabi ki. 

Kartların doğal sınırı 2ghz gibi gözüküyor. Ben 2ghz üstü saat hızı ile satan olacağını düşünmüyorum. Ben de 980ti'ı uyguna satarsam EVGA FTW veya Asus Strix alabilirim. Alamazsam da üzülmem açıkçası.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada ben bunları yazıyorum diye pascala habire bok atıyo diye düşünmesin kimse. Bu ürün çok aşırı şişirilmeye müsait bu yoklukta sorunlarını ortaya koymaya çalışıyorum yoksa kart güzel :D Keşşşke benim olsa dedirten cinsten. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben normal edisyon bekliyorum, soğutucusu umrumda değil blok takacağımdan ancak güç ünitesi v.b. bunların overclock etkisi önemli benim için. Founders almayı düşünmüyorum, gereksiz yere fazladan para vermeye gerek yok, o farka blok alırım zaten. Bir de bu custom kartlar da gereksiz fiyat farkı ile gelecek gibi RGB Led soğutucu falan var gördüklerimde.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tek 8 pin veya 6pin+8pin veya 2 tane 8 pin takılması önemli mi overclock açısından. Önemli ise normal versiyonlar da beklentiyi karşılamaz gibi. Normallerde de FE gibi tek 8 pin güç girişi olur tahminim. 

Mesela bu yüzden yazılanlara göre EVGA su soğutmalı versiyonunu bu sefer referans tasarıma göre değil FTW tasarımına göre yapacak deniyor.

Overclockers incelemesinde de sanırım Strix versiyonu için bir blok olacağından söz ediyorlardı. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hızlı bir geçiş yaptım. Hepsinin düşük olan modelleri tek 8 pin ile geliyor. Üst modellere geçtik 6+8 veya 8+8 oluyor. O zaman buna göre blok+kart seçmek lazım. EVGA'nin Hybrid'inde de 2 tane 8 pin var. Dedikleri gibi FTW board kullanılmış olabilir gibi. İncelemeler bir gelsin de bakarız artık.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

FE'nin karta daha erken sahip olmak dışında bir özelliği yok. Bir de referans tasarım olması vardı,ama gördüğüm MSI ve EVGA'da da referans tasarım olan 600$'lık kartlar var. Karta ilk sahip olmak dışında bir özelliği yok. Gavur için 100$ para değil tabi. Ama bize gelince o 100$ oluyor 300TL vergiyle oluyor 380TL,kar mar derken 500TL'ye vuruyor. Olmuyor tabi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şöyle bir olay daha var bir de,mesela EK'nın referans kart bloğuna yeni çıkan SLI HB köprüsü uymuyor, böylesi bir ürün de almak istemem açıkçası, bakacağız artık, bir iki aya netleşir bu konular.

Monitörü de yenilemedim, nasıl olsa G-Sync, acelem yok bu yüzden, 4K 144Hz olanları bekleyeceğim, bu bakımdan 1080Ti SLI falan da düşünebilirim belki, durumum tam net değil.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
2 2

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok