Nvidia GeForce 10 Serisi (Pascal)
2 2

Bu konuda 1.144 mesaj var

1070 fena değil gibi. Bunun OC li sürümleri de çıkar. $300 gibi fiyata alan çok olur. VR da performansı daha da yüksek ,onu da unutmamak lazım.

300 USD falan mümkün değil, nereden çıktı ki bu ?

Temenni olarak da oluru olan bir şey değil.

O seviyede Polaris 10 olacak gibi, sızdı falan denen testlere bakılırsa GTX 980, Fury civarı performansı var yaklaşık.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Evet EK'yi görmüştüm, bloklar zaten genelde hep aynı da asıl kartın amazondan ve yurt içinden temini durumunda fiyatlar ne olacak, onu bekliyorum.

Burada 3.000 TL civarlarında bir fiyat görebiliriz talep yüksek olur ABD fiyatları falan da Nvidia'nın belirlediğinden üst seviyelerde oluşursa.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

GTX 1070'in çıkış fiyatı 380 dolar diye biliyorum, ilk çıkacak founders edition kartlarda 450 dolarları göreceğiz sanırım. GTX 1080 de 600 dolar olacak ama yine ilk kartları 700 dolara satacaklar. Türkiyede GTX 1080 tahminen ilk olarak 3000 liradan giriş yapar, sonrasında 2400-2500 lira bandında bulunur sanırım. GTX 1070 ise 1800 liralardan girip 1300-1400 liralara geriler diye tahmin ediyorum. Bu durumda iki tane GTX 1070 ile SLI yapmak çok cazip olabilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

GTX 1070'in çıkış fiyatı 380 dolar diye biliyorum, ilk çıkacak founders edition kartlarda 450 dolarları göreceğiz sanırım. GTX 1080 de 600 dolar olacak ama yine ilk kartları 700 dolara satacaklar. Türkiyede GTX 1080 tahminen ilk olarak 3000 liradan giriş yapar, sonrasında 2400-2500 lira bandında bulunur sanırım. GTX 1080 ise 1800 liralardan girip 1300-1400 liralara geriler diye tahmin ediyorum. Bu durumda iki tane GTX 1070 ile SLI yapmak çok cazip olabilir.

Nvidia'nın resmi açıklamasına göre FE ile firmaların kendi modelleri aynı zamanda çıkacak. O yüzden Nvidia'nın kartına atlamak salaklıktan başka bir şey değil. Ayrıca artı olarak eklenen fiyatın da bir getirisi yok. 1080'in Türkiye'de çıkış fiyatı 2850 lira olacak denmiş. Bu FE için mi böyle yoksa diğer modeller için mi belli değil. FE içinse iyi. Diğer modeller 2500 seviyesinde olur. 1070 de güzel fiyata gelebilir. Zaten 1070 en kötü ihtimalde bile 2000 liraya gelecek gibi görünüyor. Daha sonra da fiyatlar düşecektir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Asus PG278Q ile 2560x1440 çözünürlükte 144 fps olayı için, GTX 980Ti sahibi birisi olarak 2.elde uygun fiyata ikincisini bulup SLI yapmak mı, yoksa GTX 1080 Ti gibi bir kart bekleyip onu almak mı daha doğru olacak bilmiyorum açıkçası. Eldekini satıp GTX 1070 SLI da fena olmayabilir ama amiral gemisi kart satıp alt seviyeye geçmek bize yakışmaz herhalde.  :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Nvidia tarafında iki kartlı SLI halen kolaylıkla yapılabiliyor o konuda sorun yok zaten ama DX12 ye özgü bir durum var mı bilmiyorum açıkçası. Öyle bir sorun varsa da giderirler diye düşünüyorum çünkü azımsanmayacak oranda insan SLI, CF kullanıyor. Bence kesinlikle bir çözüm bulurlar eğer bir problem varsa.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

300 USD falan mümkün değil, nereden çıktı ki bu ?

Temenni olarak da oluru olan bir şey değil.

O seviyede Polaris 10 olacak gibi, sızdı falan denen testlere bakılırsa GTX 980, Fury civarı performansı var yaklaşık.

300 usd yanlış aklımda kalmış. Herhalde söylediğiniz gibi polaris 10 'ın fiyatı olacak o. 

380'de fena değil .  Zotac gibi firmaların abartılı OC li ürünlerini görelim önce.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

1080ti'ın fiyatı ve performansı beklenmeli bizim gibi adamlar için. Ona göre 980ti sli mi,1080ti mı,1080 mi karar verilir. Veya değişimlerle 100-200 lira zararlara bakılmayacaksa,sarı forumdan sürekli alım-satım da yapılabilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

SLI DX12 ve Vulkan tarafında tamamen yazılımcının hünerine kalıyor. Bakınız Ashes of Singularity. Adamlar ıkınıp sıkınıp FuryX 980ti kombosunu patlattılar herkesin gözü önünde. Neticede close to metal olduğu için DX12 ve vulkan tarafında there is little to no room to manuever prensibi geçerli. Sürücüden ne kadar kasarlarsa kassınlar 2 gpu tek gpu gibi adres edilemediği sürece işletim sistemi tarafında bu işin oluru yok ve muhtemelen DX12 ve vulkan için multi gpu eğer işletim sistemi tarafında veya sürücü tarafında halledilecekse mutlaka bir overhead ile gelecek bu da DX12 ve vulkan gibi teknolojilere ters. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

DX 12 ve Vulkan ile bu olaylar oyun yazılımcılarının insafına kalıyor daha çok önceki dönemlerden de fazla bir biçimde, doğru dürüst optimizasyon bile yapılmadığı, yapılamadığı dikkate alındığında Nvidia ve AMD'nin direkt girdisi olmazsa firmaların bir de buralara efor sarfedeceğini zannetmiyorum çok fazla, gelişmeleri takip etmek lazım, DX 12 desteği olan oyun yok denecek kadar az, hele native, bu biçimde baştan geliştirilmiş oyun yok sanıyorum halen doğru düzgün.

Buralarda fazla oyunda çoklu adaptör desteği gelmediği,trendin bu şekilde devam edeceği görülürse bulaşmamakta fayda olur.

Ancak işte bu işin 4K'sı var, VR deniliyor ortada halen doğru düzgün pek birşey görmesek de, o var, 2560x1440 144Hz monitörler var, bir şekilde de destek gelmesi lazım diye düşünüyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Büyük Pascal onaylandı!!111!!11!Bir!BirBİr!!11

Hep bunu yapmak istemiştim. :zuh:

Eski Everest yazılımı olan Aida64'te yeni gpular için tanıma bilgileri girilmiş. Bunlardan biri de gp102. Asıl nokta, Nvidia'nın gp100'ü oyun gpularında kullanmayacağı, onun yerine inceltilmiş bir gpu yapıp onu oyun gpularında kullanacağı söyleniyordu bir süredir. Böylece bu iddialar baya güçlenmiş oldu. 

http://videocardz.com/60289/breaking-news-aida64-developers-confirm-pascal-gp102-gp106-gp107-and-gp108

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

GTX 1080Ti veya her ne isim vereceklerse, geleceği zaten bekleniyordu, pek bir sürpriz sayılmaz zira GTX 1080'in Pascal'ın en güçlü kartı olmadığı, kırpılmış bir versiyonu olduğu sır değildi zaten. Sanırım yıl sonu gibi piyasaya çıkar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

GTX 1080Ti veya her ne isim vereceklerse, geleceği zaten bekleniyordu, pek bir sürpriz sayılmaz zira GTX 1080'in Pascal'ın en güçlü kartı olmadığı, kırpılmış bir versiyonu olduğu sır değildi zaten. Sanırım yıl sonu gibi piyasaya çıkar.

Sürpriz olan kısım o yeni Titan ya a 1080ti gibi bir kartın gelecek olması değil. Gp102 diye bir gpunun olması. Söylenen şey bu gpunun da gp100 gibi 3840 shader vs. özelliklere sahip olması, ama fp64, nvlink, hbm2 gibi özellikleri taşımıyor olması. Gp100'e göre biraz daha küçük, ona göre maliyeti daha düşük, oyun kartları için üretilen güçlü bir gpu olacağa benzer. Tabi hbm2'nin olmayacak olması (en azından şimdilik öyle biliyoruz) iyi değil.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Referans kartların kendisinde varsıyılan ayarlar ile aslanlar gibi throttling oluyor, öyle 2100MHz hayali falan olmasın pek.

Kasa içinde hava soğutma ile kullanacakların dikkat etmesi lazım.

Referans dışı kartlarla da bir durumu görelim ancak beklenti de Nvidia'nın o 67C ve 2100 küsur MHz çekirdek hızı görüntüsü ile aldı yürüdü şimdiye kadar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Nvidia orda milleti resmen kandırdı. O görüntüde vsync açıktı. O sayede gpuya az yük biniyordu. Soğutma durumunu hiçbirimiz bilmiyoruz. Tufaya getirdi nvidia. Kart kötü değil ama olduğundan iyi göstermeye çalıştılar, o iş yalan oldu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Valla NVIDIA aslında bize bigger finer maxwell verdi gönderdi diyebiliriz :D

Aynen öyle. Hatta dh'de shader yapısı falan resmi tablolarla gösterilmişti. Maxwell'in aynısı. Hatta gp100 farklı, gp104 ise maxwell'in aynısı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

GTX 980'den çok rahat geçilir GTX 1080'e. Arada %50 civarı performans farkı var. Azımsanmayacak bir fark. Artı olarak 1440p -144 hz gibi bir çözünürlükte oyun oynuyorsanız 980'den upgrade yapılması kaçınılmaz zira tek kart sizi kesmeyecektir. Ben bile 980Ti olduğu halde 1440p 144 hz'de çok memnun değilim performanstan, 980'im olsa bir saniye düşünmeden geçerdim 1080'e. Tabi bu söylediklerim 1080p 60hz monitörle oyun oynayanlar için çok geçerli değil. O durumda tek bir 980 hatta 970 bile işinizi görebilir. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

GTX 980'den çok rahat geçilir GTX 1080'e. Arada %50 civarı performans farkı var. Azımsanmayacak bir fark. Artı olarak 1440p -144 hz gibi bir çözünürlükte oyun oynuyorsanız 980'den upgrade yapılması kaçınılmaz zira tek kart sizi kesmeyecektir. Ben bile 980Ti olduğu halde 1440p 144 hz'de çok memnun değilim performanstan, 980'im olsa bir saniye düşünmeden geçerdim 1080'e. Tabi bu söylediklerim 1080p 60hz monitörle oyun oynayanlar için çok geçerli değil. O durumda tek bir 980 hatta 970 bile işinizi görebilir.

1080p'de %55-60

1440p'de %65-70

4kda %70-75

Bazı oyunlarda iki kata çıkabiliyor fark. 980'den geçmek garip olmaz. Ama 980ti'dan pek de geçilmez gibi. Sonuçta 980ti çok iyi oc oluyor. Bant genişliği falan da iyi. Mimari eski değil.

Ama o vr performansı gerçek olursa işte o zaman Titan X'ten bile atlanır. Kafadan %70 daha yüksek vr performansı diyorlar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
2 2

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok