Nvidia GeForce 10 Serisi (Pascal)
2 2

Bu konuda 1.144 mesaj var

g-sync, freesync olmazsa olmaz teknolojiler değil, hele 1080p için hiç değil bana kalırsa.

Bu adamı artık forumdan banlar mısınız? 

Eski üye banlamayalım derseniz de; nickini massive olarak değiştirin inanın farkı anlamıcaksınız..  :baba:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Alakası şöyle var. 1080p'de, daha yüksek çözünürlüklere göre daha iyi fps alacağın için, 60 fps altına düşmeden işi götürürsün. G-sync'in asıl marifeti 60 altına inince belli oluyor, başka bir deyişle oynadığı oyunda ortalama 100 fps tutturabilen adam için çok elzem değil G-sync. Gereksiz demiyorum, olması kesinlikle görüntüyü daha akıcı yapıyor ama olmadan da yaşanmayacak bir şey değil.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Çağlar, hiç normal 144hz monitör kullanmadan direkt freesync'e geçtin kardeşim. Bu konuda yorum yapabilme yetisine sahip değilsin. O yüzden adabınla otur, ağzına çarptırtma...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Biricik tontişim Star, yanılgın olaya geniş çerçeveden bakmamandan kaynaklanıyor..  Freesync veya benzer bir yapının standartlaşması (eNayisync in standartlaşamayacağı aşikar) her türlü monitor ve ekran kartının jitter, sttuter, tearing free bir ortama dönüşmesini sağlar ve bırak çözünürlüğü her türlü hz aralığında işe yarayacağı için bizim geçmişte yaşadığımız bu sorunlar tamamen tarihe karışır.. Yalnızca 144hz ve premium ürünler olarak bakma olaya.. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben uzun vadeli demedim ki zaten, şuan kısıtlı bütçeyle alsam G-sync ya da FakirSync aramam dedim. Spor salonlarında bastın hormonu beyne kan gitmiyor bak, aman dikkat.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ya sallayıp durma ne dediğin yukarıda yazıyor işte, üstelik bi cümle içinden de kesmedim bütün msgın bu.. adam yalan rüzgarında üşütmüş ya..   :cici:

g-sync, freesync olmazsa olmaz teknolojiler değil, hele 1080p için hiç değil bana kalırsa.

@ u göreve çağırıyorum.. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

"şuan" "kısıtlı bütçeyle" diyorum, "uzun vadede" ilelebet alınmaz deniyorum. İngilizce yazsam anlar mısın albino hulk?

Oğlunu niye göreve çağırıyorsun ki hem, sizden mi korkacağım sanki. Sülalen gelsin...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Valla hocam hepinizi satın alacak durumdayız rahat olun o konuda da :lol:   Madem ki 3 kuruş paranız var şöyle bi kasaptan tam beyin alıp organ nakli yaptırın gelişim gösterirsiniz..  

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

durum şöyle değil mi?

1060+144hz monitor

480+144hz Freesync monitor . 

ikincinin maliyetinin ilkinden pek farklı olmaması gerek. Yani freesync belki çok şey katmayacak (veya oyuna göre katabilir de.) ama fiyata pek etkisi yok ki ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

144Hz Freesync 1080p monitör piyasada pek bulunmayan, bilinmeyen bir markanın tek model monitörü vardı, o da Türkiye'ye gönderilmiyordu, sonra galiba gönderildiği de oldu, öyle hadi çıkalım alalım bir tane beğendimizi şeklinde değil durum. Bu nedenle bu argüman üzerinden de yürümek tamamen vakit ve enerji kaybı olur. Belki bir model falan da eklenmiştir sonradan.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Valla hocam işte beyin var beyin var.. Ama olmayınca kişi için her yol mübahtır or die trying diyoruz..  Neyse 

@@stardust demiştim falan diyorsun da... O "şuan" "kısıtlı bütçe" gibi değişkenleri daha şimdi ekledin ve ben de ona göre yorum yapıyorum allahım ya insanlığa inmek niye bu kadar zor..  

Şimdi son görüşlerine göre yorum yapmam gerekirse de yine daha önce dediğim gibi freesync in gayet güzel çözümleri var Tolga abinin verdiği veya 75 için  : https://www.amazon.com/ViewSonic-VX2457-MHD-DisplayPort-FreeSync-Technology/dp/B018MYTH9U/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1476959178&sr=8-1 

Fiyatlar uçmuyor çünkü freesyncte o nedenle bütçeyle çok bağlantılı değil.. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

75Hz Freesync var model birçok markadan Freesync olarak, orada alternatif bulma imkanı var, 144Hz, IPS yok Ultrawide falan dedinmiydi "Portakal orada kal" oluyor, bulamıyorsun aradığın modeli ama zaten AMD'de crossfire da doğru düzgün çalışmadığından 2560x1440 üzeri tamamen olmayacak iş gibi değerlendirebiliriz. Bu bakımdan yoksa yok zaten kullanılamaz da denilebilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Zaten var mı yok mu değil ki mesele nereden buraya geldi bilmiyorum.. Gayet var her aranın modelde freesync verdiğim örneklerle sabit oldugu üzere ve üstelik bunların (benim verdiğim 150 dolarlık modeli falan da koyun..) gsync oldugunu düşünsenize monitorun base fiyatının 2 katı kadar falan eklenecek neredeyse.. 150 - 200 ler oldu sana 500...  

Her fiyat bandında ve her sınıfta olan monitorde olması gereken bir özellik ve yavaş yavaş da öyle oluyor çünkü ek bir maliyeti de yok zaten.. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ya her model falan yok işte be kardeşim, yazdım daha önce de, oradan bakılabilir. Arada sonradan gelenler falan olabiliyor ama yok yani işte, halen yok bak 144Hz 2K IPS Freesync. Çıktı mı Viewsonic ? Yılan hikayesi oldu. Ben şimdi durumum olsa MG279Q ile Radeon Fury X falan almak istemem yani, giderim PG279Q ile GTX 1080 alırım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Acer'dan da gelmiş arada yukarıda bahsettiğim gibi son zamanlarda eklenme ile 2K IPS 144Hz gördüğüm kadarıyla ama Asus'ta yok mesela. MG279Q bende de var, bu şekilde değil o. Yine Gsync'te daha rahat hareket imkanı var. Acer'dan monitör almak istemem ben mesela, Asus isterim. Ne bileyim, anlaşamayacağız bu konu üstünde ama son tahlilde katılmıyorum Freesync ile ilgili görüşlere deyip kapatayım meseleyi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şu çağlara bir dondurma verin de sussun. Çok ağladı kıyamıyorum.

İyi niyetle, limitli bütçe ile sistem kuracak biri için x-sync teknolojileri çok mühim değil, önemli olan 100-144 hz olsun dedik. Bunu aldı nereye getirdi, problem çocuk musun oğlum sen?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ya olm sen halen hangi yüzle gelip dondurma, kaymak diyorsun allahım ya  :lol:  

144hz monitor alabiliyosan zaten aynı fiyata içinde freesync oluyor diyoruz, bütçeyi aşan şey genelde 2k olup 144hz olması bir monitorun.. Ki bir monitorun 1080p olup herhangi bir sync barındırıp barındırmamasından açıldı konu ki bence gayet barındırmalı artık bu saatten sonra.. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

1080p 144Hz ve Freesync'in ucuz alternatif olabileceği görüşüne katılırım ama AMD'den bu işe girilirse sonunda sıkıntı olabilir. Bu nedenle hiç alınıp da bu ekosisteme girilmek istenmemesini de normal karşılarım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Nvidia'nın tanıtım sayfasında yer alan performans bilgilerine göre;

1050, 750ti'dan %50 kadar, 1050ti ise %80 kadar hızlı olacak. 950'ye göre düşünürsek, 1050 %10 kadar, 1050ti ise %30 civarı daha hızlı olacak.

http://www.geforce.com/hardware/10series/geforce-gtx-1050

Amd'nin 150 dolarlık 470D modeli Çin'e özel olmasaydı, 1050ti'ın fiyatını da 130 dolara görebilirdik büyük ihtimal.

Edit: Şunu da ekleyeyim, daha önce 1050'ler en düşük hızlarla gelen Pascal modelleri olarak görülüyordu ama aşağıdaki tabloya bakılırsa durum biraz farklı:

AMD-RX-470D-Performance.png

1050ti'ın oc ile 1911 mhz gpu hızına çıktığı ifade edilmiş. Üst modellere göre yine yavaş kalıyor ama çok yavaş değil. En azından bir anormallik yok. Ama yine de 14nmde saat hızı konusunda 16nmye göre bir geri kalma durumu mevcut.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
2 2

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok