Nvidia GeForce 10 Serisi (Pascal)
2 2

Bu konuda 1.144 mesaj var

Ben bir mail atın derim. :D

Bende yok kart. 

Şunun için sordum. eğer amazon'dan alanlar refund alabilecekse amazon'dan alışveriş yapmak için bir neden daha olmuş oluyor. yerli mağazalardan alanlar muhtemelen "kullanıcı hatası o , 4gb" , "öyle bir uygulamamız yok " cevabı alacaklar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

GTX 1070'ler geldi ancak flickering sorunu var 368.39 ile. 144Hz yapamıyorum, 120Hz seçince sorun olmuyor. 368.51 varmış bu sorunu düzelten sanıyorum, tabii deneyemedim kota gitmiş download edemedim, Pascal sorunları da var görüldüğü gibi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ya bu kartlar güzel de hangi oyunu oynanmaya alınıyor ? oyun yokki hakkını verecek.

alan adam 4K monitörde oynar, battefield 1'e hazırlık yapıyordur ya da benim gibi witcher 2'yi ubersampling açıp full + "config dosyası editleyerek full" ayarlarda 200fps oynama fantazisi vardır  :zuh:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yeni Titan X bugün çıkıyor. İncelemeler gelmedi ama bazı öncül sonuçlar geldi. Önce bu sabah gelen 3dmark sonucu:

NVIDIA-TITAN-X-Pascal-3DMark-Performance

Gamestar.de de bazı sonuçlar yayınlamış:

http://www.gamestar.de/hardware/grafikkarten/nvidia-titan-x/news-artikel/nvidia_titan_x,1010,3276621.html

Kabaca 1080'den %25-30 kadar, eski Titan X'ten ise %60-65 kadar daha hızlı olduğu belli. Full gpu koyup biraz daha abansalar, eski Titan'a %80-90, 1080'e de %40-45 fark atabilirmiş. Tahminen 2017 şubat-mart gibi o kartı da görürüz. Ya da Amd'nin Vega'sına göre daha erken de görebiliriz.

Tahminen oc tarafı da daha iyi olacaktır. Kepler zamanında da 680-770 gibi gk104 kullanan modeller yüksek gpu hızları yüzünden çok iyi oc olmuyorlardı. Büyük gpulu ve düşük hızlarda çalışan modeller daha iyi oc oluyordu. Bunda da bir benzeri olması muhtemel. Bakalım Amd bu seviyeyi ne zaman yakalayacak.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada geçende bir inceleme çıktı teknik bir inceleme. Maxwell den beridir geforceların mobil gpulardaki gibi tile based rendering yaptığı ortaya çıktı ve ispatlandı. Daha dar bellek arayolu ile nasıl daha verimli olduğunu gösteriyor bir nevi. Tile based rendering güzel bişi neticede ufacık mobil cihazlarda konsol kalitesinde grafikler görebilmemizi sağlıyor. Ve hatta konsollarda misal Xbox360 da da bolca kullanılıyordu. Avantajları olduğu gibi dezavantajları da mevcut. Ama ortaya çıkmış olması bişileri iyi aydınlattı. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

O haberi görmemiştim. Kaynağa baktım, inceleyen kişi mobil grafik teknolojilerinin yüksek performans grafik mimarilerine adaptasyonundan bahsetmiş. E bunu zaten Nvidia saklamıyordu. Maxwell'in nasıl olup da bu denli verimli olduğu sorulduğunda Tegra'da geliştirdiğimiz teknolojileri uyarladık diyorlardı. Zaten Pascal'da verimlilik öyle aman aman artmamış oldu. En azından Maxwell kadar büyük bir olay değildi.

Bence bu işe Evergreen, Southern Islands, Fermi, Kepler gibi mimarileri de eklemek gerek. Çünkü bu az bant genişliği ile çok iş yapma mevzuları oradan başlıyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Öyle olmalı. Çünkü Polaris'lerde artırdık dedikleri bant genişliği verimi, Maxwell'i yakalayamamış durumda. Tonga ile zaten Kepler seviyesinde bir bant genişliği verimi yakalamışlardı. Polaris'le yalnızca belli bir düzeyde gelişim göstermişler. Hatta bazı oyunlarda 480'e sahip olduğu bant genişliği yetmiyor gibi görünüyor. 290'ın bile gerisinde kaldığı yerler oluyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Pascal Titan X 1200 USD imiş.

Pascal Titan X SLI ile GTX 1080 sıvı soğutma SLI karşılaştırması 5K çözünürlükte:

http://www.pcworld.com/article/3102877/components-graphics/tested-nvidias-new-titan-x-is-absolutely-decadant-in-sli.html

5K nedir diyen olabilir, 4K nasıl dört adet 1920x1080 panelin birleşimi gibi düşünülebilirse bu da dört adet 2560x1440 panelin birleşimi gibi düşünülebilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu 5K apple'ın uydurduğu saçma şeylerden biri değil mi? Hatta monitör falan çıkarmışlardı galiba.

Monitör Dell'inmiş. Ben karıştırdım. :icon_redface:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

O değil de hwc'ın incelemesine göre Nvidia hayvan gibi şiyapmış. :lol:

TITAN-X-345-89.jpg

TITAN-X-345-90.jpg

Oc ile daha da gidiyor kart:

TITAN-X-345-95.jpg

TITAN-X-345-96.jpg

980ti'ı ikiye katlamak nedir yav! :icon_eek: Uzun zamandır görmediğimiz hızda ve büyüklükte bir gelişim yaşatıyor Nvidia. Tabi fiyat durumu eskisi gibi değil. :1pof:

Ama şu sonuçlara göre beklenen 4k kartı gelmiş gibi görünüyor. En azından 4kda tat verecek bir noktaya ulaşılmış.

http://www.hardwarecanucks.com/forum/hardware-canucks-reviews/73148-nvidia-titan-x-12gb-performance-review.html

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

4K için yine olmuyor tekli olarak, Witcher 3 falan gibi ağır oyunlarda kaldırmıyor bünyesi, 1200 USD bu karta verip arkasından o kadar FPS alırsam 4K monitörümde kesmez beni. 2560x1440 Gsync monitör için tek kart olarak düşünülebilir ama.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Performansı iyi güzel de işe bir de iktisadi yönden bakmak lazım.

1200 dolar fiyat seviyesini haklı çıkaracak bir performans artışı görmüyorum, ki TR fiyatı 5000TL üstünde olacaktır.

Bunun yerine T800'ün yaptığı gibi al 2 tane 1070 SLI yap çok daha mantıklı. Alması da satması da kolay,

Eski titan sahipleri şuan nasıl bir zarara uğradıysa titan-x de sahibini normalin çok daha üstünde bir maddi kayba uğratacak.

Şuan bir tane GTX 1070 her işi görür bence, ilerde yetmediğinde de uygun fiyattan bir tane daha alınabilir.

$999 olsa hadi bir nebze kabul edilebilir derdim ama 1200 dolar fiyat ile eşşeğin kulağına suyu kaçırtmışlar artık.

T800 beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

sanırım bu forumda titan'ın keyfini pek zarara uğramadan yaşayan tek kişi benim... 1000$'a alıp aylarca kullanıp 870$'a satmıştım kekonun birine amerikada  :mrgreen:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Apple 5K monitör çıkarmadı hiç, 5k iMac satışına ise yanlış hatırlamıyorsam 2014'te başladı. 60 Hz'e ulaşmak için 2 displayportu kullanıyor olması gibi bazı yenilikler de içeriyordu, çıkışı itibarı ile güzel bir gelişme oldu, görüntüsü de çok güzel. İncelemeyi okumadım ancak Dell o monitörü 2015 içerisinde çıkarmıştı gibi aklımda kalmış. 4K'nın atlanarak 5K direkt geçişi ulaşılabilir teknoloji olması itibarı ile çok çok iyi bir iş yaptı Apple o dönem. Bunun neden saçma olduğunu anlamadım ?

Bu arada Thunderbolt Display üretimi durduruldu bundan sonra muhtemelen içinde gpu barındıran 5k Thunderbolt 3/usb-c arabirimli monitör gelecek.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

4K için yine olmuyor tekli olarak, Witcher 3 falan gibi ağır oyunlarda kaldırmıyor bünyesi, 1200 USD bu karta verip arkasından o kadar FPS alırsam 4K monitörümde kesmez beni. 2560x1440 Gsync monitör için tek kart olarak düşünülebilir ama.

Performansın anasını ağlatan 1-2 gereksiz ayarı düşürünce mis gibi oynatır. Tamam, titan alan adam her şeyi fulleme arzusunda olabilir ama yani kaç yıldır sırf performans düşsün diye eklenen ayarlar oluyor oyunlarda. Onları kıyamam çok da garip değil.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Saçma çünkü belirli bir standart değil. 1K (1080p işte) -> 2K -> 4K -> 8K (?) Kimse 3K çıkarmadı farkındaysanız. 6K - 7K'nın da pek o kadar yaygın olacağını sanmıyorum.

Doğru Apple'ın iMac'i olacak, monitörü değil.

yani kaç yıldır sırf performans düşsün diye eklenen ayarlar oluyor oyunlarda

O ne alaka ya? :D

Asıl sormam gereken şeyi unutmuşum. :)

Zotac 1070 AMP'sinde neden 2 tane 8-pin girişi olabilir sizce? Asus ve EVGA'da bir tane var çünkü.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
2 2

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok