Ekran kartı sorunsalı volume:5685
1 1

Bu konuda 201 mesaj var

1 hour ago, jackjoker said:

benim anakartta da destek varmış. x299 halen güzel bir anakart demek ki :) açtım bios dan

benim anakartta ki isimlendirmesi 

Re-Size Bar Support olarak geçiyor bios da. açınca ekran kartının özellikler kısmında aktif ibaresi geliyor. tabi ne işe yaradığını ya da ne kadar farkettiğini bilemiyorum. 

ben de açtım anakarttan kendim hiç araştırmadan neymiş, ne değilmiş :)

-

EjITu1.jpg

taktım kartı, deniyorum şimdi. kırmızı msi gaming X kartta gidince kasa içinde istediğim sadeliği yakaladım sonunda.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
51 minutes ago, wazzap said:

@stardustabi, Najaz'ın kasa değil mi bu? :icon_think:

Evet Altuğ'da da vardı bundan. Ben bunu 2010 senesinde Amerika'dayken aldım, bavula bunu koydum, bunun içine kıyafetlerimi koydum öyle getirdim :zuh:

Bunun üstüne 2 tane daha kasa aldım NZXT falan ama, bunun kullanışlılığı ve hava soğutma becerisi hiçbirinde yok. iskeleti çelik, aşırı sağlam, yerinden kalkmıyor zaten.

öyle RGB ışık mışık işleri de bir hevesti geçti, su soğutmadan da adam gibi noctua'ya döndüm görüldüğü üzere, bundan sonra bu yani başka kasa almam.

wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 saat önce, wazzap said:

@stardustabi, Najaz'ın kasa değil mi bu? :icon_think:

"najaz'ın kasa" lafı üzerinden espri yapanı döverim.

stardust'daki kasa Raven, bendeki Fortress olarak geçiyor. Kasaların yapısı, iskeleti vs. birebir aynı; sadece ön panelleri farklı. Herhalde gelmiş geçmiş en iyi hava soğutmaya sahip kasa bunlardır.

wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

%15-20 kadar performans farkı yapabiliyor. Normal bellek yüklemesini çoğu durumda devre dışı bırakıp texture kaplamalarını doğrudam gpunun belleği üzerinden işlenmesini sağlayan bir arayüz.

Bu arada tam zamanında almış olabilirsiniz kartları. Ya bahaneyle nvidia bir oyun yapıyor ya da bu hackleyen arkadaşlar ortalığı kızıştırma aşamasında. Nvidiaya açık açık lhryi kaldırmazsanız kodlarını açık kaynak olarak paylaşacağız baskısı yapıyor. Lhr şemalarından sonra, dlss kodlarını da sızdırmışlar.

stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
19 saat önce, jackjoker said:

benim anakartta da destek varmış. x299 halen güzel bir anakart demek ki :) açtım bios dan

benim anakartta ki isimlendirmesi 

Re-Size Bar Support olarak geçiyor bios da. açınca ekran kartının özellikler kısmında aktif ibaresi geliyor. tabi ne işe yaradığını ya da ne kadar farkettiğini bilemiyorum. 

Bununla ilgili testler var yütüpte. Özellikle şu eleman yeni videolar çekiyor habire:

https://youtu.be/5_tPxv8DXd4

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
28 dakika önce, TatanQa said:

Bununla ilgili testler var yütüpte. Özellikle şu eleman yeni videolar çekiyor habire:

https://youtu.be/5_tPxv8DXd4

ben anakartta aktif hale getirdim ama performansı belirgin şekilde düştü. Control oyunu aslında re-size bar destekli ama performans düşüyor. Bu özelliği anakarttan kapatınca belirgin şekilde performanslı oluyor. sanırım halen nvidia kartlarda çok stabil değil. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
10 saat önce, jackjoker said:

ben anakartta aktif hale getirdim ama performansı belirgin şekilde düştü. Control oyunu aslında re-size bar destekli ama performans düşüyor. Bu özelliği anakarttan kapatınca belirgin şekilde performanslı oluyor. sanırım halen nvidia kartlarda çok stabil değil. 

Dx12 denediniz değil mi? Dx11 de ters etki oluyor gibi. Anakart sürücüleri günceldir diye düşünüyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
8 dakika önce, TatanQa said:

Dx12 denediniz değil mi? Dx11 de ters etki oluyor gibi. Anakart sürücüleri günceldir diye düşünüyorum.

evet DX12

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Intel ile alakalı bir durum olabilir mi acaba ? ya da farklı oyunlarda durum aynı mı ? Control oynunu henüz oynamadım ama amd kullanırken bu tip bir sorun yaşamadım. X470-r5 3600 şu an ana pcimde kullandığım ikili.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
11 saat önce, Deathknight said:

Intel ile alakalı bir durum olabilir mi acaba ? ya da farklı oyunlarda durum aynı mı ? Control oynunu henüz oynamadım ama amd kullanırken bu tip bir sorun yaşamadım. X470-r5 3600 şu an ana pcimde kullandığım ikili.

benim okuduğum kadarıyla AMD de problem yok. Nvidia kartlarda bazı oyunlarda performansı geriye götürdüğü ama bazı oyunlarda da ufak performans artışı sağladığını söylemişler. Ben asus forumlarından takip ediyorum. Orada da yaşayan çok kişi var zaten forum açmışlar. Cyberpunk 2077 de artış yaşarken başka bir oyunda geriye gitmiş. Ben mesela re-bar kapalıykan  Control oyununda 2K da herşey ultra + RTX Maksiumum ayarlarda 90-110fps arası alıyorum. Çatışmalarda 80-90 arası alıyorum ki gayet iyi. Re-bar açınca 60-70 arasına düşüyor. Çatışmalarda 45-60 arasına iniyor. Re-Bar'ı tekrar kapıyorum 90-110 arasına geri fırlıyor. 

jackjoker tarafından düzenlendi
TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Intelin bu konuyla ilgili sıkıntısı var o halde, belki ileride sürücü ya da bios desteğiyle düzeltirler diye umuyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
36 minutes ago, TatanQa said:

evet, satıcı hepsiburada, sırf o yüzden bile alınır. ben rtx 3080'i alırken itopya bunu 1000 lira ucuza yani 15 bin liradan satıyordu.

TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
59 dakika önce, TatanQa said:

eskiden olsa bekle alma düşer derdim ( 7000-8000 liradan 3080 çıktığında yuh "ti" mi alıyoruz verilmez derdik ve patladık @stardust da teyit etsin hatta ) 
artık ülkenin ekonomik durumu mars gezegeninden hallice olduğundan uygun fiyatlı ne varsa kaçırmamak gerekiyor. gerekirse bir yerden borç bul yine al. 
ekranın ne bu arada? 2K ise hiç düşünme bile. fazla fazla yeter. ben 3070 ti ile 2k de metroyu 130-140fps ve tüm ayarlar extreme açık oynuyorum üstelik ray tracing de maksimumda. 

Firienholt, stardust and Omfs beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
5 dakika önce, jackjoker said:

eskiden olsa bekle alma düşer derdim ( 7000-8000 liradan 3080 çıktığında yuh "ti" mi alıyoruz verilmez derdik ve patladık @stardust da teyit etsin hatta ) 
artık ülkenin ekonomik durumu mars gezegeninden hallice olduğundan uygun fiyatlı ne varsa kaçırmamak gerekiyor. gerekirse bir yerden borç bul yine al. 
ekranın ne bu arada? 2K ise hiç düşünme bile. fazla fazla yeter. ben 3070 ti ile 2k de metroyu 130-140fps ve tüm ayarlar extreme açık oynuyorum üstelik ray tracing de maksimumda. 

Yok ben daha yeni aldım 6600xt yi , onunla 3 sene götürürüm 1080p monitörümle . Öyle eskisi gibi futuristik şeylere ihtiyaç duymuyorum , almak isteyen arkadaşlar kaçırmasın dedim fiyat iyi gibi geldi. :8

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
57 dakika önce, stardust said:

https://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=11919

MSI RTX 3080 Ti VENTUS 24600 TL

kaçmaz bir fiyat, rtx 3080'i satmaya üşenmesem nerdeyse alacağım yapı krediye 9 taksit de yapmış mis gibi.

düşünen varsa hiç düşünmesin.

özelliklede 4XXX serisinin 600watt TDP değerlerini düşününce şuan bu kartlar kesinlikle en iyi yatırım olacak. 

stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

indirim bitti, dakikaları saydım, Allah sabır verdi almadım yani, sepete koydum, adresi, kredi kartını bile girdim 6+3 taksit yaptığından dahi emin oldum joker vada çıktı almaya basınca ama son onayı vermedim :lol:

bi yandan üşeniyorum rtx 3080'i satmaya ama asıl daha gerçekçi sebepler ise 1440p için 3080 ti overkill, zaten cyberpunk'ı oynadım bitti, ondan dafa fazla zorlayacak oyun yok. 

en geçerli sebep de 750w PSU her he kadar 80+ Gold sağlam bir şey olsa da artık kaç senelik. 3080 Ti muhtemelen bana bir de PSU masrafı çıkaracaktı. iyi bir 850w bile 2000 liradan başlıyor. hiç gerek yok şimdi kaşınmaya.

ama gözüm de kaldı bir yandan :lol: neyse hadi geçmiş olsun.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

RTX3080 ve ti arasında uçurum bir olay görmeyecektin zaten aslında o yüzden boş maceraya gerek yoktu doğru olanı yapmışsın. Şu an ki kartını yakın zamanda aldın zaten piyasanında biraz aşağı çekilmesiyle değer kaybetti üstüne 2. elde satacağım diye debelenirken aslında kampanyalı bunu aldım derken 10k' ya yakın zarar edebilirdin fark olarak.

Firienholt, jackjoker and stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok