Alan Wake 2 (pc, ps5, series sx) 2023
1 1

Bu konuda 66 mesaj var

18 minutes ago, jackjoker said:

bu oyunu @stardust bizim OLED ekranda açarsa daha ilk orman sahnesinde ilk işi beni banlamak olacaktır. bir daha da benimle görüşmez. aha buraya yazıyorum net. 

İndirdim oyunu da pazar uçuştan gelince bakabileceğim.

jackjoker beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Oyun içi grafiklerden farketmemiştim, Saga'nın ortağı olan ajan Max Payne'miş bu arada. :D

İnternet sitesi haberlerinde falan da geçmiştir kesin de  bilgim yoktu daha öncesinde.

Oyunda gerçek çekim videolar da var, orada kendisini görünce  anladım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 27.10.2023 at 10:46, T800 said:

Quantum Break ile de benzerlikleri var, ondaki ana karakter bu oyunda da var.

Quantum Break, Max Payne, Control, Alan Wake's American Nightmare hepsi aynı evrende geçiyor. Ana oyun Control diyebiliriz. Control'ü tüm ek paketleriyle her tarafı araştırıp bitirince tüm evren hakkında baya detaylı bilgiler edinmiş oluyorsun.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

merhaba, ekran kartım rtx 3060 ti, oyunu başlattığımda gpu mesh shader destekli değil ve oyun en az shader model 6.5 destekli uyarısı alıyorum. dx 12 yüklü sürücüler güncel ama shade model 6.4 görünüyor neden olabilir? 10 serisi kartlar bile açıyor oyunu

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

edit: windowsu güncelledim sorun düzeldi, medium-high arası ayarlarda 60-70 fps görüyor grafikler güzel ama rtx açınca 30 fpsye kadar düşüyor olmadı bu

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
36 dakika önce, TiesTorN said:

windowsu 5 yıldır falan güncellemiyordun heralde... :)

evet 4 yıldır güncellemeler kapalıydı :facepalm:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

yalnız Remedy'i bir konuda tebrik etmek lazım. Adamlar oyun yaparken ( Control ve Alan Wake 2 ) Oled ekranları hesap ederek ekranda hiç bir HUD olmadan oynanabilir dizayn etmişler. 
Sırf bu sebeple bile tercih edilir. 

bu arada oyun inanılmaz iyi. gerçekten yılın oyunu adayım kesinlikle. hele karanlık yerlerde ki olay, böyle bir şey yok. elde fener olmasa acaba o kapıyı açsam mı açmasam mı dedirtiyor. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
31 dakika önce, Squall said:

49.400 olmuş fiyatı.

Kaçan balık büyük olur :)

Not: Vatan Kart ile 42bin'e düşüyor.

Najaz tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Espresso Express'ten Saga ile devre kartını alma kısmı hatalı olmuş maalesef, atlı karınca dönerken dönen kollara bağlı binilen şeyler dönmüyor, bu nedenle takıldı oyun, ilerlemek imkansız.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@T800 546.17 Nvidia sürücüsü çıktı. Alan Wake 2 Performans geliştirmesi yapmışlar. bende en az 20 FPS farketti. 

3K OLED de her şey ultra path tracing Ultra ışın izleme ultra da bir önce ki sürücü ile oyunun en zorlu ormanlık alanlarında 120 FPS civarı alırken bu yeni sürücü ile 140-145 FPS civarlarına geldi. 

2K ekranımda ise 160-188 FPS civarlarına geldi. 

T800 beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
8 saat önce, jackjoker said:

@T800 546.17 Nvidia sürücüsü çıktı. Alan Wake 2 Performans geliştirmesi yapmışlar. bende en az 20 FPS farketti. 

3K OLED de her şey ultra path tracing Ultra ışın izleme ultra da bir önce ki sürücü ile oyunun en zorlu ormanlık alanlarında 120 FPS civarı alırken bu yeni sürücü ile 140-145 FPS civarlarına geldi. 

2K ekranımda ise 160-188 FPS civarlarına geldi. 

Yükleyeyim ben de.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Aşırı bir fark göremedim ben, bendeki durum şu şekilde:

cn3lz4l.png

Bu Return 3'ten bir sahne, cult workshop'ın hemen dışından.

Oyun High ayarlarda, Path Tracing High ayarlarda.

@jackjoker

DLSS frame gen açık, upscaling Quality.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
15 dakika önce, T800 said:

Aşırı bir fark göremedim ben, bendeki durum şu şekilde:

cn3lz4l.png

Bu Return 3'ten bir sahne, cult workshop'ın hemen dışından.

Oyun High ayarlarda, Path Tracing High ayarlarda.

@jackjoker

DLSS frame gen açık, upscaling Quality.

ben DLSS performans da aldım sonuçları. DLSS Performans da durum nedir? ne kadar çıkıyor? 
dediğim gibi yeni sürücüden önce ve sonra yaptım bende epey farketti ama Quality de değildi benim ayar. bir de kalite ile bakarım akşam. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Performance ile kötü oluyor görüntü, Balanced eh işte, Quality açmaya çalışıyorum genelde ama bazı yerleri kurtarmıyor hatta Balanced ayarı ile kurtarmayan yerler de var. RTX 4080 path tracing için yeterli gelmiyor tam olarak, 2560x1440 çözünürlükte dahi RTX 4090 gerekli bence düzgün olarak yararlanmak için. 4K için olacak bir şey değil hele, RTX 5090 ile belki olur herhalde.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, T800 said:

Performance ile kötü oluyor görüntü, Balanced eh işte, Quality açmaya çalışıyorum genelde ama bazı yerleri kurtarmıyor hatta Balanced ayarı ile kurtarmayan yerler de var. RTX 4080 path tracing için yeterli gelmiyor tam olarak, 2560x1440 çözünürlükte dahi RTX 4090 gerekli bence düzgün olarak yararlanmak için. 4K için olacak bir şey değil hele, RTX 5090 ile belki olur herhalde.

abi bizim ekranlar 3k. dlss kalite olarak test ettim dün. dediğin alanlarda 99-101 fps aldım. ormanlık alanların derinliklerinde  ise 115 fps civarında geziniyor bende. dlss kalite / balance / performans karşılaştırmalı videolar var. ben ciddi bir fark göremedim. ya da oyunun atmosferinde o detaya takılmadım bilemedim :) sen çok detaycısın normal.

2k da ise dediğin ayarlarda 120 nin altını görmedim dlss kalite de. boşver takılma sen 3 e 5 e. yılın oyunu adayı seçildi. benim oyum kesinlikle Alan Wake 2. ama büyük ihtimal Baldurs Gate alacak. 

jackjoker tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yılın oyunu olamaz bence baldurs var spider man 2 var birde zelda bu üçünden biri ama büyük ihtimalle baldurs gate alır.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Oyunu SE olarak indirdim. Bu akşam başlayayım diyorum. Yalnız 3070Ti'ın, 4K'da RT'ye nefesi yetecek mi acaba? Grafik tarafında optimizasyon ayarı vb. gibi bir şeyler varsa paylaşabilirseniz sevinirim. Hedef 4K'da RT açıkken ortalama 60 FPS'yi tutturmak.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

3070Ti ile mümkün değil.

Frame generation da yok, şuna bir bakabilirsin, baştaki orman baya zorlayan bir yer, ayarları kısarak DLSS’i de Performance olarak ayarlayıp bir bakabilirsin. Burada kaç olursa FPS ona göre ayarlarla oynayarak bir yere varmaya çalışılabilir.

Najaz beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

NVIDIA sürücü ayarlarında "Integer Scaling" diye bir seçenek varmış. 1080p > 4K pixel perfect scaling yapabiliyormuş. En olmadı bunu denerim :) 1080p'de RT açıkken 60 FPS'ye ulaşma imkanı olur herhalde.

Najaz tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok