Satıldı! Xeon E5, X79, 32GB Corsair Vengeance Pro, MSI RX 480 8G, SB X-Fi
1 1

Bu konuda 37 mesaj var

Selamlar.

Sağa sola yazmadan evvel buraya yazayım dedim belki bir ihtiyacı olan çıkar. 

Uzun süredir sorunsuz kullandığım sistemin parçalarını 

1- Artık oyun oynayacak zaman kalmadığından

2- Yaptığım işler için çok fazla enerji harcar hale geldiğinden

Satışa çıkartıyorum. 

Xeon E5 2690 - Sandybridge Xeon serisinin en üst modeli. 8 çekirdek, 16 izlek. Performans R5 1600 ile R7 1700 arası bir pozisyonda geziyor genel olarak. 2.9 baz frekans. 3.5 peak turbo. 3.3 sustained turbo olarak çalışabiliyor. 135Wlık bu işlemci Hyper 212X ile sorunsuz soğutulabiliyordu 48 saat tam yük altında kapalı kasa içerisinde. Ali Expressden aldım. Kutusu yok ama anakarta monte olarak duruyor. 

Intel Desktop Board DX79SI - Levent Pekcan'dan hediyedir. Basın versiyonu olduğundan mousepad ve bluetooth modülü yok. Kutusu mevcut. Bu alet için para istemiyorum normalde. Bundle içinde gidecek ama hesap ettiğim bedel içerisinde bu LP yadigari anakartın bedeli nakit olarak 0 manevi olarak büyük. Xeon E5 2690 bu anakarta takabileceğiniz en üst işlemci. Malesef Xeon E5 v2 leri desteklemiyor. Anakart son biosuna güncellendi. Ek olarak, USB3.0 controller firmware update ile anakartın USB cihaz takılıyken açılmama problemi de tamamen giderildi. Sorunsuz çalışıyor. Win10 kurulmuştu ilk alındığında. Lisanslı hale gelmesi muhtemel kurulumdan sonra. Sonrasında sadece Debian 11 ve Fedora ile kullanıldı zaten. 

Bu 2li ile sorunsuz uyumlu Corsair Vengeance Pro DDR3 1600 MHZ modüller. 4x8gb toplamda 32 gb. XMP ayarı açık şekilde quad channel sorunsuz çalışıyor. 

MSI AMD Radeon RX 480 Gaming 8X - wazzap dan almıştım. Mining vs işim olmaz zaten. Bu 3lü ile birlikte takıldı gitti yıllarca. (En son DOOM 2016, Dishonored 2 serisi oynandı bırakıldı)

Sound Blaster X-Fi Titanium PCIe - Onu da  forumdan almıştım yine. Tertemiz kart. Ön panel HD Audio bağlantısı da var. Driverları W10 a kadar sanırsam tek kusuru bu ama bu sistemle zaten W11 kullanmak imkansız. 

Bu 5 parça için normal istediğim ücrete 4000 tl diyeyim. (500 CPU, 1500 RAM, 0 Anakart, 2000 Radeon, X-Fi de ikramımız olur :D ) Forumdan arkadaş olursa biraz daha  ikramda bulunurum. 

Bir kasa bir PSU ile tam bir sisteme dönüşecek durumda parçalar. Ankara içi elden teslim tercihim. Forum eskilerine önce kargo sonra ücret olacak şekilde güzellik yapabilirim. 

Kolay gelsin. 

EDIT: Yazmadan geçmiyim. Anakartın "aynası" mevcuttur. 

SkyWarrior tarafından düzenlendi
yarimpower and Omfs beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Saol. Umarım düzgün kullanacak birine gider. Bu arada resimleri ekleyeyim. 

Bu seti satıp uygun fiyatlı bir gtx 1070 veya 1080 bulabilirsem eldeki i5 sistemi biraz daha hareketlendirebilirim de. Oyun oynamaktan ziyade Biyoenformatik ve CUDA işleri için lazım olacak. 

20220419_111326.jpg

Omfs beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şu an yeni rig kuracak olsam x470 çipseti yenilere ayırıp eldeki rtx3060 v1 ' leri değerlendirmek adına x8 3 porttada destekliyor o açıdan güzel base olur + 2 x1 de değerlendirilirdi 5' li kart şeklinde falan ama xeon işlemcinin idleda dahi bol watt tüketmesi mevzuları falan var. Aklımın ucunda yatılı dursun ekran kartı bana yaramaz zatende bir şekilde değerlenebilir. Uzun süre satılmazsa yaza yaklaşırken bir girişim yapabilirim o ara duruyor olursa bir görüşürüz. :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Olur hocam zaten ayıracak olursam anakart bundle ve ekran kartı şeklinde ayırabilirim bu ortamı. Ekran kartı nasıl olsa satılır bu fiyata bu yoklukta.

Bu arada 16 x 16x 8x olarak çalışabiliyor pci express portlar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
13 saat önce, stardust said:

hayırlı olsun, işlemci niş ürün olduğu için bu kadar hızlı satabileceğini tahmin etmemiştim.

hatırlarsan benim sistemde satılıktı. çok teklif geldi işlemci ve anakart için. hatta aynı platforma ait üst model işlemci sahipleri takas etmek bile istedi. anlam veremedim. adamda benimkinden üstün işlemci var ama benimkini takas etmek istiyor. garip. 
7820x i elde mi tutsam ne. 

aynı şey benim anakart içinde geçerli. anakartın da talibi var. garip. 

jackjoker tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Alan arkadaş sistem kurup bir yakınına verecekmiş. Fiyat uygun olunca bu koşullarda mantıklı gelmiş. Güzel kullanacağından eminim. 

satılık 1070 1080 varsa mining görmemiş talibim. Elimde CUDA kullanan bazı projeler var (Read mapping, NGS demultiplexing ve Variant Calling projeleri bunlar. GPU ve CUDA kullanabiliyorlar). Çok geniş kartlara gerek yok. LHR kartlarda bu tarz işlerde tad vermiyor. Bu kartlardan bir tane alıp test sisteminde deneyip verim alırsam şirkete yeni aldığımız EPYC server a 2 tane TESLA GPU aldıracağım. 8GB RAM da en az ihtiyaç olan miktar. Tekliflere açığım. 

@jackjoker

Hocam sırf daha iyi OC oluyor diye 7900X i alıp 2 çekirdeği hacamat edip kullanan adamlar var. 7820ler o konuda şanslı. Doğuştan iyi OCciler. 

jackjoker beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
7 dakika önce, SkyWarrior said:

Alan arkadaş sistem kurup bir yakınına verecekmiş. Fiyat uygun olunca bu koşullarda mantıklı gelmiş. Güzel kullanacağından eminim. 

satılık 1070 1080 varsa mining görmemiş talibim. Elimde CUDA kullanan bazı projeler var. Çok geniş kartlara gerek yok. LHR kartlarda bu tarz işlerde tad vermiyor. 8GB RAM da en az ihtiyaç olan miktar. Tekliflere açığım. 

@jackjoker

Hocam sırf daha iyi OC oluyor diye 7900X i alıp 2 çekirdeği hacamat edip kullanan adamlar var. 7820ler o konuda şanslı. Doğuştan iyi OCciler. 

sanırım ondan. daha yüksek işlemci verip benim işlemcimi takas etmek istemelerinde ki neden OC ve az ısınması herhalde. başka bir açıklaması yok. zaten @stardust tavsiyesi ile elde tutmaya karar verdim. sanada hayırlı olsun ayrıca. hızlı satmışsın. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
5 minutes ago, jackjoker said:

sanırım ondan. daha yüksek işlemci verip benim işlemcimi takas etmek istemelerinde ki neden OC ve az ısınması herhalde. başka bir açıklaması yok. zaten @stardust tavsiyesi ile elde tutmaya karar verdim. sanada hayırlı olsun ayrıca. hızlı satmışsın. 

kesinlikle öyle bir durum. misal kağıt üstünde 7700k daha iyi gözükse de 6700k pratikte daha iyi bir işlemci, çünkü 7700k aşırı ısındığı için throttle olurken, 6700k'yı serin serin kullanabiliyorsun.

jackjoker beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
11 saat önce, SkyWarrior said:

Nazar değdi. Rx480 furmark testi alamamış. Yarın hepsini iade alıp radeonu tekrar test edeceğim.

haydaaa geçmiş olsun.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tahmin ettiğim gibi kartta hiç birşey yok. Tek sorun yıllardır dokunulmamış macunun artık deniz kumundan hallice hale gelmiş olması. macundan evvel furmark aç gpu recover çat kapatıyor kartı. AMD ye olan inancım daha da arttı. Termal macunlara olan inancım da bir o kadar azaldı :D

Halbuki söyledim de arkadaşa, hocam bak 6 yıllık kart. macunu ellenmedi ama sen dikkat et dedim. 

Macunu çak 10 dk furmark at edge tem 74 derece. Core ve mem full stabil. Arkadaş tekrar aradı bakalım almak istiyor yine parçaları :D

Bizde arıza iş olmaz arkadaş. 

Omfs and wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sky sen yazınca aklıma geldi benim de. "Acaba ben macunu yenilemiş miydim?" diye düşündüm de sonra 5850'ye yaptığım aklıma geldi. :mrgreen:

Bu arada yaza doğru benim 1080'i satma durumum var, beklersen haber veririm.

wazzap tarafından düzenlendi
SkyWarrior beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 4/24/2022 at 17:28, SkyWarrior said:

Arkadaş tekrar aradı bakalım almak istiyor yine parçaları :D

Hayırlı olsun :D

Najaz tarafından düzenlendi
CandleGarden beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hortlatayım. Rx480 harici herşey + 32gb ram daha satılık. Anakarta yine bir ücret istemiyorum. 64gb ram ve 2690 xeon cpu 2500tl olur. Yanında xfi ve usb 3 ekstra kart + ayrıcana 3820 i7 cpu 4.3 e kadar oc olur rahat bedave. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
5 saat önce, SkyWarrior said:

Hortlatayım. Rx480 harici herşey + 32gb ram daha satılık. Anakarta yine bir ücret istemiyorum. 64gb ram ve 2690 xeon cpu 2500tl olur. Yanında xfi ve usb 3 ekstra kart + ayrıcana 3820 i7 cpu 4.3 e kadar oc olur rahat bedave. 

RX480'le beraber 2500 olma mı? :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

RX 480 gideli çok oldu bea :D

Turuncu forumu da güncelledim. Oraya tabi buradaki dedelere yapacağım kıyağı yapmam. Bu 2500 de taşa yazılı değil zaten yaparız bir güzellik. İsteyene bu komboya Nvidia Quadro K2000 atarım 1000 tl civarına. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok