Dead Space 2023 Remake
0

Bu konuda 74 mesaj var

9 minutes ago, allreadydead said:

onu bile yapmıyorum. ucuzlayınca alırım. kütüphanede binden fazla oyun var, bu da eksik kalsın.

ben dead space'i merak ediyorum ama, bilim-kurgu, uzay daha çok ilgimi çekiyor.

read dead redemption 2 tartışmasız çok iyi oyundur mesela, hem pc'de hem ps5'de orjinal var. ama gel gör ki elim gitmiyor. 3. kez death stranding bitirdim ama hala rdr2'ye başlayamadım.

o yüzden çıkar çıkmaz buglı, patchsiz haliyle SE oynayıp, birkaç sene sonra da kemale ermiş versiyonu indirimden alıp oynamak bana her zaman en güzel yöntemmiş gibi geliyor.

şuan çıkar çıkmaz hiç düşünmeden full price verebileceğim 2 oyun var:

hollow knight silksong

death stranding 2

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 hours ago, stardust said:

ben dead space'i merak ediyorum ama, bilim-kurgu, uzay daha çok ilgimi çekiyor.

read dead redemption 2 tartışmasız çok iyi oyundur mesela, hem pc'de hem ps5'de orjinal var. ama gel gör ki elim gitmiyor. 3. kez death stranding bitirdim ama hala rdr2'ye başlayamadım.

o yüzden çıkar çıkmaz buglı, patchsiz haliyle SE oynayıp, birkaç sene sonra da kemale ermiş versiyonu indirimden alıp oynamak bana her zaman en güzel yöntemmiş gibi geliyor.

şuan çıkar çıkmaz hiç düşünmeden full price verebileceğim 2 oyun var:

hollow knight silksong

death stranding 2

Bu arada oyun remake. Yani aslında orjinali var, oynayabilirsin. Hatta defalarca her türlü platformda da beleş verildi. SE falan kasmana çok gerek yok. Grafikler tabiiki bir patates ama oynanmayacak düzeyde değil.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
20 minutes ago, allreadydead said:

Bu arada oyun remake. Yani aslında orjinali var, oynayabilirsin. Hatta defalarca her türlü platformda da beleş verildi. SE falan kasmana çok gerek yok. Grafikler tabiiki bir patates ama oynanmayacak düzeyde değil.

zaten oynadım zamanında...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

olm konuyu ben açtım zaten, ilk mesajımı okumamışsınız, neyin kafasını yaşıyorsunuz anlamadım :lol:

evet ilk oyunu altıma sıça sıça anca 1 kez bitirebildim, tekrar oynayacak cesareti toplayana kadar dead space 2 çıktı, hakkımı ondan yana kullandım. fakat dead space 2 o kadar iyiydi ki onu 2 kez bitirdim.

şimdi dead space'i kısa bir süre sonra güncel grafiklerle remake versiyonu oynamak varken, aç 15 sene öncesinin grafikleri ile oyna demek zaten başlı başına saçmalık :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

27 Ocak'ta çıkıyor, EA gamepass üzerinden 10 saat deneme oynanır yine diye düşünüyorum, bu arada Steam'de an itibariyle kampanyası var, 

"DEAD SPACE™ PRE-PURCHASE OFFER

Pre-Purchase now and you’ll also receive Dead Space 2 when the remake launches on January 27, 2023.

Already Pre-Purchased? Not a problem, this offer covers you as well.

Immerse yourself in a stunning sci-fi universe and story – Pre-Purchase today!"

Böyle yazmış ama kastedilen eski Dead Space 2 oyunu ise hiçbir anlamı yok, oyun bedava zaten kaç tane platformda, ilgi duyan da bin kere almıştır zaten bugüne kadar bu kadar eski bir oyunu. 

rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Alırım bi dal; çıktığında arkadaşların seyri eşliğinde bitirmiştim. Tam benim kalemim oyunlardan biri yenilenmiş haliyle yine bakılır :icon_whacky:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

USG Ishimura'ya geri döndük bunca zaman sonra, ilk günkü kadar olmasa da yine tabii bitireceğim.

Oyunun çalışması ile ilgili bir problemi yok gözüme çarpan, FSR 2 var, DLSS var mı bilmiyorum, FSR 2 de baya etkili. RX 6900XT ile 4K FSR 2 Quality ayarında açık başları dışında performans gayet iyi Ultra ayarlarda. Ultra ayarlarda ray traced ambient occlusion da var. Oyun ray tracing açısından abartılı seviyede değil. Kapalı ortamlarda da performans açısından zorlayıcı birşey olmuyor zaten, kısaca çalışma açısından ilk çıktığında problemi olmayan çok nadir oyunlardan, en azından bende böyle.

T800 tarafından düzenlendi
stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

DLSS olmaz mı, hem de 2.5 var :D

sen satın aldın heralde Tolga abi, korka korka oyna :zuh:

ben SE varsa bakarım, yoksa bir dahaki indirimlerde görüşmek üzere :lol:

-

ps: belki 400-500 gibi bir fiyatı varsa hadi alayım dedim, 1000 liraymış... boru gibi.

insanları hep stardust edition'a yönlendiriyorlar, yapacak bir şey yok. bu seneye indirime girse %40, 600 olsa yine olmaz.

TR için yanlış fiyat politikası, hiç kusura bakmasınlar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ps2:

EA Play Pro üyeliği ile 149 lira verip oynanabiliyor... ama programım aşırı yoğun, boş olsam 1 ayda bitirebileceğimden emin olsam 149 verirdim bunun için.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Problemi yok falan derken ilerledikçe dikkatimi çekti. :)

Performans olarak sıkıntı yok oyunda ancak bir bulanıklık var FSR 2 kapatsam bile, nedir falan derken oyunda forced variable rate shading varmış, meğerse ondanmış bu bulanıklık, Reddit'te böyle demişler. :)

Bu maalesef kapatılamıyor an itibariyle belki ileride kapatma imkanı olur ancak bu kapatılır ise oyunun oynanabilir FPS değerlerinde çalışabileceğini zannetmiyorum en üst seviyede bile 4K çözünürlükte, hele bazı yerleri var ki ciddi zorluyor. Seçenek verilse tabii iyi olur, konsol değil ki bu.

Yanlış değerlendirme yapmak istemem kısaca gördüğüm için ancak 6900XT performansı RTX 4070Ti ile benzer geldi bana bu oyun için.

1 dakika önce, allreadydead said:

ucuz diye 3 yıllık game pass ultimate almıştım. acaba bunu kapsıyor mu ?

Hayır şimdilik maalesef, ileride EA Play'e gelir, o zaman kapsar.

allreadydead beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

oyunda ciddi stuttering varmış denuvo drm kaynaklı. oyun hakkında baya bi negatif yorum var bunun yüzünden.

bu denuvo denen saçmalığı hangi kafayla koyuyorlar hala oyunlara anlamıyorum. korsan oynamak isteyen adam zaten indirip oynuyor bunu engelleyemezsin ki, parasını verip alan oyuncuları sinir etmekten başka bir sike yaramayan sistem neden inatla kullanılır?

rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Stuttering oluyor nadir ancak ben onu shader cache oluşturmaya yormuştum, bir yerden bir yere geçiş yaparken kimi zaman oluyor çünkü.  

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Evet baya bir stuttering sorunundan yakınanlar var ancak rahatsız edici birşey yaşamadım ben, bende normal seviyede bu durum.

Shader cache de baştan bir oluşturuyor ancak o tüm oyun için midir belli yerler için midir bilemiyorum, tümü için shader cache oluşmuyor ise olabilir bu. CPU kullanımını ben göremiyorum, ancak bundan da yakınanlar olmuş baya, 5800X3D ile 4K FSR 2 Quality ayarında GPU kullanımı ile bir sıkıntı gözüme çarpmadı yine. Abartılı buldum, Stutter Space falan diyenler olmuş, öyle bir durum yok bende.  

Bu DRM'e yüklenenler çok olmuş, o konu hakkında hiçbir deneyimim bilgim olmadığından o konu ile ilgili yorum yapma imkanım yok.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, TiesTorN said:

oyunda ciddi stuttering varmış denuvo drm kaynaklı. oyun hakkında baya bi negatif yorum var bunun yüzünden.

bu denuvo denen saçmalığı hangi kafayla koyuyorlar hala oyunlara anlamıyorum. korsan oynamak isteyen adam zaten indirip oynuyor bunu engelleyemezsin ki, parasını verip alan oyuncuları sinir etmekten başka bir sike yaramayan sistem neden inatla kullanılır?

gerçekten drm yüzünden stuttering oluyorsa ve bunu kabullenip böyle çıkardılarsa... böyle büyük ahmaklık az duyduk ama konu EA olunca inanamıyorum diyemiyorum.

herifler şunu bir anlamadı, drm korsanı geciktirir ama engellemez. ve en kötüsü oyunu satın alan adamı cezalandırır...

allreadydead and rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Update geldi oyuna, VRS kapatılma imkanı verilmiş ki iyi olmuş, kapatılınca da tahminim dışında çok birşey farkettirmedi aynı ayarlarla, kapalı olunca görsel kalitede de gözle görülür artış oldu. FSR 2 her açılışta Quality olarak ayarlandı ise bile Balanced ayarına geri dönüyordu onu da düzeltmişler, Ultra ayarlarda da ray traced ambient occlusion  açılıyordu artık açılmıyor, ayarı Custom yapıp elle açmak gerekiyor, varsayılan Ultra ayarında screen space ambient occlusion seçili oluyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bitirdim bunu da, son zamanlarda gördüklerim içinde en iyisiydi, ilkinin üzerinden de baya zaman geçmesi nedeniyle konusu dışında unutmuş olduğumdan yeni çıkmıştan hiç farkı olmadı benim için.

New Game+ bakarım biraz da.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

New Game+ tüm yükseltmeleri yapılmış plasma cutter ile parkta yürüyüş gibi oldu başları Hard zorlukta, bir seviye daha eklenebilirmiş zorluk seviyesine, ileride ne olur tabii ona da bakmak lazım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 hours ago, T800 said:

New Game+ tüm yükseltmeleri yapılmış plasma cutter ile parkta yürüyüş gibi oldu başları Hard zorlukta, bir seviye daha eklenebilirmiş zorluk seviyesine, ileride ne olur tabii ona da bakmak lazım.

Tolga abi new game+ olarak da bitirdikten sonra -ay sonuna doğru vakit kalırsa- EA Play Pro bitmeden vakit kalırsa ben de bir bakabilir miyim :D

bunu hemen kıramayacaklar belli, SE versiyonu çıkmaz kolay kolay.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

10 saat yok mu Gamepass ile birlikte gelen EA Play içerisinde?

Ek : Baktım, yokmuş.

Definitive tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok