Windows Phone hakkında herşey
3 3

Bu konuda 565 mesaj var

Surface olarak yine WP 10 platformunda gelme olasılığı yüksek bence.. 

Gelecek de ne olacak? Lumia ismi yüzünden mi patladı gitti bu platform? Microsoft o konuda iyice komik davranıyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Haberler doğru çıktı. MS telefon işini, Foxconn'a 350 milyon $ fiyatla satıyor (giriş seviyesi cihazlar).

Microsoft Corp. on Wednesday announced it reached an agreement to sell the company’s entry-level feature phone assets to FIH Mobile Ltd., a subsidiary of Hon Hai/Foxconn Technology Group, and HMD Global, Oy for $350 million.

Windows 10 Mobile'ı geliştirmeye ve Lumia'lara desteğe devam edecekmiş.

Microsoft will continue to develop Windows 10 Mobile and support Lumia phones such as the Lumia 650, Lumia 950 and Lumia 950 XL, and phones from OEM partners like Acer, Alcatel, HP, Trinity and VAIO.

https://news.microsoft.com/2016/05/18/microsoft-selling-feature-phone-business-to-fih-mobile-ltd-and-hmd-global-oy/#sm.00017tsfmjle4dlyv821dva1i7o3s

http://www.theverge.com/2016/5/18/11699660/microsoft-foxconn-feature-phone-sale

Ayrıca Nokia telefon ve tablet işine Android'le geri dönüyor.

http://www.theverge.com/2016/5/18/11699702/nokia-is-coming-back-to-phones-and-tablets

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Evet bir iş bu kadar rezil edilebilir. neyse bozulana kadar devam edelim. Hepten geberdikten sonra değiştirirz artık. Acelem yok çalışıyor meret nasılsa. Nokianın android hikayesi nasıl olacak ona bakmak lazım. Eğer kendi aromasını katıp güzelleştirebilir ve sadeleştirebilirse ne ala. Ama bozarsa bilemeyecem. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Zor zaten. Ama ben MS den cortana aromalı bir android image bekliyorum windows phonelar üzerinde kullanılabilecek. O zaman telefon biraz işe yarar. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

%1 'in altına düşmüş pazar payı. Burdan biraz zor toparlarlar.

http://www.theverge.com/2016/5/23/11743594/microsoft-windows-phone-market-share-below-1-percent

Şöyle bir ifade var :

The drop in sales is primarily driven by Microsoft's lack of new Lumia devices.

Muhtemelen satış gerçekleştikten sonra %1'in üzerine çıkacak ama ne kadar çıkabilir muamma...

WP10 beklenen etkiyi yapamadı...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Uygulama tabanı ilerlemiyor. Geliştiriciler sallamıyor. Olan uygulamaların bir kısmı sadece html5 wrapper. platforma özgü bişi yok. Bankacılık uygulamaları zaten hak getire. En azından Türkiye için böyle. Hiç bir banka yok. Ziraat vardı bi ara onun da uygulama benim telefonda çalışmıyor artık browserdan giriyorum internet bankacılığına ki zaten uygulama wrappermış onu anladım. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Geliştiriciler sallamıyor çünkü Microsoft uygulama içi reklamlar konusunda zayıf kaldı. Yeterince para kazandıramıyor. Ücretli uygulamalardan da para gelmiyor, çünkü MS kolaya kaçıp Hindistan gibi ülkelere ucuz telefon satmaya odakladı kendini. Telefonu zaten 300 liraya alan adam oyuna, uygulamaya para verir mi? Gelir olmayan platforma da kimse uygulama yapmaz. Ancak üniversite öğrencileri filan meraktan yaparlar, onların uygulamaları da çok işe yaramıyor zaten.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

En azından Türkiye için böyle. Hiç bir banka yok. Ziraat vardı bi ara onun da uygulama benim telefonda çalışmıyor artık browserdan giriyorum internet bankacılığına ki zaten uygulama wrappermış onu anladım. 

Ben Garanti, İş Bankası ve Finansbank ile çalışıyorum, 3'ünün de uygulamaları var. Hatta "fastpay" im var; onun bile uygulaması var.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ziraat vakıf ve halkbankın uygulaması yok. Hoş mal bir iş için bank asya hesabı bile var elimde onun da uygulaması yok. 

Sen de teknoloji geliştirme konusunda ne kadar ipe sapa gelmez banka varsa hepsinin müşterisi olmuşsun.  :mrgreen:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Valla suçlusu ben değilim finans sorumlusu. Adam gibi bir banka ile çalışmak yerine nerde gereksiz banka var bulaştırdılar sinir oldum. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Valla suçlusu ben değilim finans sorumlusu. Adam gibi bir banka ile çalışmak yerine nerde gereksiz banka var bulaştırdılar sinir oldum. 

Kendine düzgün bir bankadan kişisel hesap açıp kişisel paranı oraya transfer edip kullanabilirsin. En masrafsız haliyle enpara olabilir, Internet şubesinde rahat etmek için Garanti olabilir. Finans senin şahsi hesaplarına mı karışıyor?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ziraat bankası ilk hesabım ve benden herhangi bir ucret kesmediği için devam ettiğim banka aslında pek bırakasım gelmiyor. Ama diğerleri tamamen bonus şapkadan çıkan hesaplar gün gelince kapatılacak. Allah'tan borcum harcım yok. 

Kişisel vadesiz hesaptan havale ücreti fatura ödeme ücreti eft ücreti almayan bir banka arıyorum desem yeridir. varsa söyleyin geçiş yapayım. Benden herhangi bir ücret almasını istemiyorum bankanın. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ziraat bankası ilk hesabım ve benden herhangi bir ucret kesmediği için devam ettiğim banka aslında pek bırakasım gelmiyor. Ama diğerleri tamamen bonus şapkadan çıkan hesaplar gün gelince kapatılacak. Allah'tan borcum harcım yok. 

Kişisel vadesiz hesaptan havale ücreti fatura ödeme ücreti eft ücreti almayan bir banka arıyorum desem yeridir. varsa söyleyin geçiş yapayım. Benden herhangi bir ücret almasını istemiyorum bankanın. 

enpara bu isteklerini karşılıyor.

Bir de sanırım Kuveytturk bu şekilde çalışıyor ama ben faizli bankacılık sevdiğim için hiç denemedim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Enpara olayında herhangi bir banka şubesi olmayıp herşey dijital olduğu için ücret yok sanırım değil mi?

Geçebilirim aslında ama önce eldekileri bir yok etmek lazım sanki. Bank Asyadan haziran sonrası kurtuluyorum tamamen. Vakıf ve Ziraat kalıyor geriye. Şimdilik maaşları halkbanktan yatırdıkları için oraya devam etmem zorunlu. Hoş maaşı talimatla değil elden eft ile yatırıyorlar sonra halkbank benden her işlem için para kesiyor. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hala Enpara hesabın olmamasına şaşırdım aslında. Windows Store'da da indirim geçerli. 

Surface modeli durumu değiştirecek diyorlar ama ben hiç şans vermiyorum. Adamlar kendileri bile inanmıyor ki , daha çok android , ios uygulamalarına önem veriyorlar.   Belki artık yapacakları birşey bile kalmadı. Bedava telefon dağıtsalar gene olmaz. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Lumia 1320'de Gyroscope yok görünüyor, oysa var.

Sensör mü bozulmuştur yoksa WP10'un yeni bir güzelliği mi?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Farklı bilgiler var, bazı ciddi sitelerde var görünüyor ki forumlarında da genelde olduğu söyleniyor. Enteresan...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
3 3

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok