Windows Phone hakkında herşey
3 3

Bu konuda 565 mesaj var

Geçmiş olsun, belli bir dönem WP kullanıcısı olarak gerçekten üzüldüm. Xiaomi Mi4' ü alırken, WP10 kurulabilirliğide tercih hakkımken android platformdan başlangıç yapıp kısa sürede adaptosyon sağlamakla doğru tercihi yapmışım bu durumda. Yinede hala bazen arayüzünü özlemiyor değilim, annem ve babam takıldıkları bişileri sorduklarında ben telefondan gösterirken o alfabetik listeleme menüsü falan çok pratikti arkadaş. Güzel bir şeyi sürdürülebilirliğini sağlamak neden bu kadar zor anlamak güç.

Telefon olarak beklentim olmasada MobilOS olarak hala gelecekte diğer telefonlara yüklenebilme gibi bir seçenek sunmalarını ümit edicem diyeceğim ama market olarak destek sunulmadıktan sonrada artık bu beklenti bile suyu batıyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada son stable buildlerden sonra windows 10 mobile epey stable. Pil ömrü olsun bağlantı kalitesi olsun herhangi bir sorun yaşamıyorum. Telefonu en son ne zaman aç kapa yaptım onu bile hatırlamıyorum açıkçası. MS in böyle bir platformu çöpe atmaması daha üzerine giderek adam gibi bir ekosistem haline getirmesi lazım. Ama yapmıyor nedense. Neyse bozulana kadar windows 10 mobile.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Geçenlerde Xiaominin miui update gecikince bi gazla win 10 geçiş denesem mi diye düşünmüştüm. Neyse ki geçen hafta yeni update geldi, her ne güncellediyse sistem daha da bi akıcı olmuş artık. Eskiden boşta beklerken 2gb varan bellek tüketim olabiliyordu şimdi temizleme çektiğimde 1gb kullanıyor en çok.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ios tan uygulama aktarmayı kolaylaştıran proje devam ediyormuş. Paypal 'ın yeni uygulaması win10 için çıkacakmış. Pokemon GO 'nun da Win10 'a geleceği haberi de var. Lenovo yeni windows 10 telelfon çıkarıyormuş . 

Yani gelişmeler var ama MS gerçekten ciddi mi , yoksa boş durmuyormuş havası mı veriyor , şüpheliyim.  Ciddi olsalar arka arkaya premium telefonlar tanıtılması gerek.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

premium telefon güzel geliyor kulağa da MS in hedefindeki pazarlarda premium telefon satılmıyor. Hedefindeki pazarların hangi ülkeler olduğunu yazmıştım önceki sayfalarda. Varsın premium olmasın. Şişmeden çalışsın yeter bana bir de destek kesilmesin uzun süre mümkünse. 1320 yi tamire vermedim ekranı çatlattıktan sonra. Ara ara gidip tamire verip onu da işlevsel hale getiresim geliyor. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

premium telefon güzel geliyor kulağa da MS in hedefindeki pazarlarda premium telefon satılmıyor. Hedefindeki pazarların hangi ülkeler olduğunu yazmıştım önceki sayfalarda. Varsın premium olmasın. Şişmeden çalışsın yeter bana bir de destek kesilmesin uzun süre mümkünse. 1320 yi tamire vermedim ekranı çatlattıktan sonra. Ara ara gidip tamire verip onu da işlevsel hale getiresim geliyor. 

Premium telefonlar ilgiyi platforma çekiyor . Sonra insanlar orta sınıf veya ucuz modelleri alıyor. ama ilgi , haber yaratan yeni teknolojiler. 

MS daha çok yalandan birkaç model, uygulama çıkarıp piyasada kalıyormuş görüntüsünde şu anda.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

MS 2 senedir aynı platform üzerine 8 farklı model çıkarttı ama hepsi birbirinin aynı çip aynı radyo aynı ram gpu yu kullanıyor. 950 ve 950XL ise ayrı bir garabet oldu. Ucuz malzemeye ferrari motoru takmayı denediler ama olmadı. Neyse bakalım lumia 640 ne kadar idare edecek görecez. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

WP çoğu açıdan bana androide kıyasla daha pratik bir arayüze sahip geliyor. MS üstüne düşeni adam gibi yapsa hala yürüyebilir WP8-8.1 ile iyi bi skala izliyordu aslında pazar payı olarak tamam çok etkili denemez ama belli bi kesime hitap eden prestiji var şeklinde bakıyordum. Android tabanda misal program arama yapılamaması çok komik A - Z sıralama yok.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

2 ağustosta gelecek olan özellikler ilgi çekici ama tabi SMS kullanan kaldı mı memlekette bilemiyorum. Telefon aramalarını bilgisayardan yapabilmek güzel olurdu aslında ama o tarz özelliklerin hiç birine gerek kalmadı artık. Mac de continuity filan bariz yalan. Kullanan bir elin parmağını geçmez

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Insiderlar 1607 yi aldılar ama insider olmayanlara mobil cephede bir güncelleme gelmedi henüz. Beklemedeyiz bekliyoruz bekleyeceğiz beklemesek mi ???....

Bu arada modele bağlı olmak kaydıyla çok stabil olmadığını söylüyorlar özellikle buglar fenaymış. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Güncelleme geldi sanırım telefona ama restart atamıyorum nedense kilitleniyor bakalım ne olacak... 

EDIT: 10586.545 geldi ne alaka yaw... bundan sonra gelecektir belki diyecem ama görelim bakalım

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Lumialar için windows 10 mobile anniversary update geldi. Şimdi benim 640 a iniyor. Yüklensin görelim nasıl bişi olmuş. 

İnen güncelleme. 10.0.14393.67

Masaüstü sürüm 51. Masaüstü sürümden daha ileri bir build noya sahip. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada message app SMS leri senkronize etme olayına uygun ancak masaüstü uygulama çalışmıyor nedense. Çok ilginç. Masaüstü uygulaması açılıyor sadece ve öyle size bakıyor gerisi yok. Call sync olayına bakmadım daha ama olduğunu sanmıyorum. 

EDIT: Uygulamalar var ancak sadece görüntü. Gerisi yok. Yarım yapılmış uygulama gibi duruyorlar. Yeni bir cumulative update mi beklenecek belli değil. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

950 ve 650 HB de satılıyor bu arada. 2200tl lik fiyat 950 ye pek yakışmasa da en azından satılıyor olması da birşey. Eski amiral gemisi modellerin doğrudan windows 10 mobile alamaması kötü oldu ama ne yapalım yapacak bişi yok.

Native bir youtube app istiyor sistem ama kimsenin umrunda değil sanırım özellikle de google ın umrunda değil. Windows Phone sistemi için en ufak kılını kıpırdatmıyor google. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Microsoft kendisi kılını kıpırdatmıyor ki Google kıpırdatsın. 

Bu endüstrinin içindeki insanların yazılarına bakıyorum, hepsi MS 'nin smartphone pazarından çıkamayacağında hem fikir, diğer yandan birşey de yapmıyorlar. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
HP Elite x3 review: The closest thing to one device for all of your needs

https://www.neowin.net/news/hp-elite-x3-review-the-closest-thing-to-one-device-for-all-of-your-needs

satya nadella mobilden çekilmelerinin söz konusu olmadığını söyleyip, iddialı bir telefondan bahsetmiş ama birşey yok ortada.

MS ile yaptığı anlaşma sonucu Xiaomi'nin telefonlarına Cortana yüklü gelecekmiş. O da bir gelişme.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Elite X3 çok güzel telefon. İçerisinde x86 virtualization mevcut. Basit masaüstü uygulamaları çalışıyor görüldüğü gibi. Chrome vs. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
3 3

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok