Windows Phone hakkında herşey
3 3

Bu konuda 565 mesaj var

Eveet, görünen o ki Windows Phone bu kez gerçekten "bitti". 

Ben de artık bu kullanışlı ve hızlı sistem yerine çöplük gözüyle baktığım Android'e geçiş yapmaya kesin karar verdim. Telefonun ucuz ve büyük ekranlı olması, arka kapağa içeriden yapıştırdığım metal plaka sayesinde araç konsoluna direk tutturabilmem ve bu sayede araçta müzik/video izlemem ve gerektiğinde navigasyon kullanmam nedeniyle bir süre daha kullanmaya devam edeceğim ama ilk fırsatta Android'e geçiş yapmaya karar verdim. Bir terslik olmazsa Mayıs ayında ABD'ye gidiyorum, bir terslik olmazsa oradan bir Nexus 6 alırım ve Windows Mobile'a bir daha geri dönmemek üzere elveda derim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Neden 4G'yi kullanamıyoruz? 

1320 ile ilgili sorun ara sıra kilitlenmeler, eskiye oranla ciddi yavaşlama... Garip garip ufak tefek problemler (mesela bluetooth hoparlörle müzik dinlerken sürekli kesilme-takılma olması ama araçta olmaması; edge'in tepkilerinin yavaşlığı)...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şu model denk gelirse Türkiyede 4G çalışmaz

LTE band 2(1900), 3(1800), 4(1700/2100), 5(850), 7(2600), 12(700), 13(700), 17(700), 25(1900), 26(850), 29(700), 30(2300), 41(2500) - American model

Şu modelden denk getirmeniz lazım ama amerikada muhtemelen bulamazsınız. 

LTE band 1(2100), 2(1900), 3(1800), 4(1700/2100), 5(850), 7(2600), 8(900), 9(1800), 17(700), 19(800), 20(800), 28(700), 38(2600), 39(1900), 40(2300), 41(2500) - Global model

Bazı ortak bandları var ancak türkiyede şebekeye bağlı bir sorun yaşayabilirsiniz veya çok zorlama bir şebekeyle sadece sınırlı bir bandtan LTE sinyali alırsınız gibi görünüyor. 

Bu arada Lumia 640 ile windows 10 mobile gayet iyi gidiyor. LTE den beri pil ömründe bir azalma mevcut ancak yapacak bişi yok. Geçen rastgele farkettim. Messages app skype mesajlarını da alıyor. Skype a login olmadığım halde bir arkadaş bana skype dan mesaj atmış o da messages app üzerinden geldi direk. Appleın imessage olayına cevap gibi görülebilir. Ben de messages app üzerinden mesaj yazdığımda skype üzerinden ona gitti direk. Windows 10 AU ile appleın continuity konsepti aynen windows 10 mobile ve windows 10 pclere gelecek. Yani artık PC başında telefona cevap verebilecem mesajlara cevap yazabilecem. Güzel gelişmeler bunlar. Android cephesinde asla göremeyeceğiniz şeyler. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Eşimin 735'de de kilitlenme vs yok ama garip problemler onda da var. Mesela fotoğrafı seçip "paylaş" dediğinde menü çıkmıyor. Şu anda çektiği fotoğrafları paylaş diyerek gönderemiyor. Turuncu forumda daha nice problemler okudum ki gerçekten "beta" seviyesinde bir işletim sisteminde bile bu kadar çok abuk/subuk hata olmaması lazım.

Ayrıca Lumia 1320 ile güncellemeleri nereye kadar alabileceğiz ve ne kadar kaldırabilecek belirsiz. Bu şartlarda her gün en az 1 kilitlenmeye katlanmanın bir esprisi yok bence.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

1320 ile benim tecrübem daha da kötü. Dolayısı ile 1320 hakkında olumlu konuşmam mümkün değil bu saatten sonra. Ama Lumia platformu için ileride ilginç şeyler gelecek gibi. Android için herhangi bir beklentim yok benim. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

1320 ile benim tecrübem daha da kötü. Dolayısı ile 1320 hakkında olumlu konuşmam mümkün değil bu saatten sonra. Ama Lumia platformu için ileride ilginç şeyler gelecek gibi. Android için herhangi bir beklentim yok benim. 

Aynı fonksiyonların bir kısmı android tarafına da geliyor. Cortana yüklemek gerekecek. 

Son keynote 'dan sonra Microsoft'un WP 'i gözden çıkardığı yorumları hakim. Kaybettiklerini kabul ettiler, Android'e taşıyorlar servisleri ,deniyor. 

Birkaç gündür Surface phone 'dan bahsedilmeye başlandı. MS net bir görüntü vermiyor . Şimdilik WP almazdım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Windows Phone hakkında konuşacak pek birşey kalmadı, bitti, tarihin tozlu sayfalarındaki yerini aldı denebilir. Hala birşeyler beklemek biraz hayalcilik gibi geliyor bana.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yeni yıla girmeden evvel biraz umudum vardı hala WP' den ama microsoft gibi bir firma bile ki bu adamlar dünya çapında kullanılan bir OS' nin geliştiricileri, yani durum bahsi edilen sözler gerçekleşmedi. Zamanında yeni OS güncellemeleri gelmedi etmedi. Geç kalındı gerçekten bu saatten sonra stabil sürüm olarak oturtup eldeki lumiaların beklentisini karşılasınlar inşallah. Xiaomi Mi 4 benim için bu konuda güzel bir tercih oldu anlaşılan. WP10 kurma şansımda vardı bu telefonda biraz müddet verip android tabanlı Miui arayüzle tanıştıktan sonra adaptasyon tamamlandı ve böyle bir ihtiyacımda kalmadı çok şükür. Lumia 735' e göre çok daha rahatım artık telefon konusunda.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Microsoft'un tüm yaptıklarından benim anladığım özetle şöyle :

Mobil cihazlardaki stratejisini her yaygın platformda uygulamalarıyla bulunmak ve taşınabilir cihazlarda ise platform sahibi olmak. Cep telefonlarındaki platforma hakim güç olamayacağını anlayıp tüm platformlara destek verecek, 2 in 1 gibi taşınabilir üretim yapılan cihazların platformuna Windows ile hakim olacak, her iki platforma da Internet/Bulut ortamından destek verecek sunucu tarafında da platformun hakimi olacak şekilde ilerleyen bir strateji. Diğer taraftan güvenlik, bulut hizmetleri gibi geleceğin önemli alanlarına da ciddi yatırımlar yapıyorlar.

Ben böyle düşününce Microsoft'un Windows Phone işini öldürmeye doğru gitmesine şaşırmıyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

MS platform şirketi asla adam gibi donanım veya mobil şirketi olmadı. MS her zaman platform oldu. Bunu anlasaydı windows phone olayı daha kolay olurdu rahat rahat bir çok firma WP cihaz çıkarırdı ama olmadı. Bakalım redstone gelsin görelim neler değişecek. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Öyle ipe sapa gelmez bug'lar yaşıyorum ki anlatamam...

Dün bir sms geldi ve sanırım ben bunu hızlıca silince WM mesajı sildi ama kaydını silmedi, böyle olunca da her sms'e girişimde telefon kilitlendi. (null pointer exception) Neyse ki hemen arkadaştan bana bir sms göndermesini istedim; yeni sms gelince düzeldi.

Bu sabah alarmı 7'ye kurmuştum, dün sabah 6'ya kurulu idi. Bu sabah da 6'da çaldı !!!... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sıfırladım, web mağazasındaki "Uygulamayı Al" butonu "disabled" durumda. Mağaza uygulamasından arama yaparak da uygulamaları bulamıyorum... İyice android oldu bu platform...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Neyse telefondan bulup yüklüyorum.

Bu arada Accuweather yenilenmiş ama "live tile" ayarlarını bulamadım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sanırım kilitlenme problemi çözüldü veya en azından azaldı çünkü 1 saatir uygulama yüklüyorum hiç kilitlenmedi ki sıfırlamadan önce bu kadar yüklenince mutlaka kilitlenirdi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam hemen değiştireceğim de 3 sebep var :

1. WP platformunu terk etmek istemiyorum ama platform bu haldeyken para verip cihaz almak istemiyorum.Android platformunda da 6" çok fazla "iyi" denebilecek seçenek yok. Tek seçenek Nexus 6.

2. Arka kapağın içine metal plaka yapıştırdım, araçta da ufak bir mıknatıslı tutucu var. Bu şekilde araç multimedya sistemi olarak kullanımı çok pratik.

3. Telefon çok sağlam, iki tane ufaklık olunca sürekli düşüyor... Hem sağlam olduğu için kırılmıyor, hem pili çok iyi, hem de kırılacak diye bir korkum yok...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Android platformuna geçtikten sonra neden geçtim dedirtecek çok sebep de mevcut. WP den sonra android yerine ios a geçmeyi tavsiye edebiliyorum ben sadece :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdilik iyi gidiyor...Sıfırlayınca kendine geldi gibi...Edge falan ciddi biçimde hızlandı...Kilitlenme problemi de çözülmüşse olmuştur.

Şimdilik iyi gidiyor...Sıfırlayınca kendine geldi gibi...Edge falan ciddi biçimde hızlandı...Kilitlenme problemi de çözülmüşse olmuştur.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

O cortana olayı çok ilerleyecek gibi durmuyor.

Bana da öyle geliyor. Çünkü cortana android üzerinde Google Now ile rekabet ediyor. Google Now , cortana'dan üstün bir sistem  .Ona alışanların Cortana'ya geçmesi zor.

MS 'nin elinde fazla strateji kalmadı. WP tutmadı. Alternatifi Android üzerinden ilerlemek. Ellerinde launcher var, alternatif keyboard , lockscreen vs ile birşeyler deneyecekler. CyanogenMod 'un da MS servisleri embedded edilmiş bir versiyonu var. Bunları zorlayacaklar gibi görüntü veriyorlar. Bu da zor bir yol. Kullanıcıların çoğu launcher, mod vs 'den anlamaz çünkü. Nasıl geliyorsa, öyle kullanıyorlar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
3 3

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok