Windows Phone hakkında herşey
3 3

Bu konuda 565 mesaj var

Kullanmıyor olsam swiftkey ney derdim önemsemezdimde. Android platformda bir klavye giriş arabirimi gayette kullanışlı google klavyeye göre bilenler biliyordur zaten. Özelliklerinde faydalanmak için bünyeye dahil etmek istemiş olabilir yazılım konusunda çok faydalı çünkü.

WP kulvarı her geçen gün umutların azaldığını gösteriyor, özellikle son Lx40 kodlu seriler çok ses getirmedi. En azından Türkiye şartlarında adamlar zaten ilgi alaka satış destek kesti gibi, wp10 çok gecikti Lx50 serilerinin ülkemizde satışı var mı yok mu telefon çıktı mı çıkmadı mı onu bile görmedim adam gibi haber vs yok.

WP umarım tümden gitmezde zaman içinde smartphonelar için yüklenebilir bir arayüz olarak kalır. Microsoft' un işi OS yapmak OS yapsın satsın, nokiayayı yazık ettiler. Hoş nokia kendini yazık ettiydi zatende... İlk çıktığı dönemlerde ki azim ve başarıyı sürdürselerdi yürürdü, kaliteyi standartları bozdular.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yayınlansa bile bizim cihazlara gelmesi 5-6 ayı bulur diye düşünüyorum, öyle değil mi?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

yayınlandığı anda 640 alacak zaten. ilk dalgadan sonra 1320 gibi eski nesile biraz daha geç gelecek. Ben 640 kullandığım için beklemedeyim :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

HP'den de geliyormuş bir Win10 phone. 

http://www.neowin.net/news/photos-and-specs-revealed-of-hps-powerful-new-windows-10-mobile-handset-the-elite-x3

Steve Ballmer ın röportajını okudum geçenlerde, onun Satya Nadella nın mobil cihazlara bakışı hakkında söyledikleri WP 'nin geleceği hakkında pek umut vermiyor.  Hem WP iyi bir işletim sistemi , ona yazık olacak, hem de Nokia gitti arada. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Daha evvelde yazdığım gibi telefonlara yüklenebilir bir OS olarak satışı olsa çok daha makbule geçer. 100$' a falan satsınlar telefon işiyle uğraşmasınlar. İlk zamanları nokia kalitesi vardı sorada sallapaça işe döndü. Microsoft adı altında hiç çıkartmayacaklardı zaten isim lekeleme gibi oldu...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kendi uygulamalarının bile bazıları sadece IOS ve Android için çıkıyorken; bu alımların WP hedef alınarak yapıldığını zannetmiyorum. Bence IOS ve Android tarafında ellerini güçlendirmek istiyorlar. WP'un sonu yakın gibi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Göya şubatta geliyordu yalan olacak bu gidişle. 4 günleri kaldı. 4 gün sonra şubatı kaçırmış olacaklar. Windows 10 mobile hala yok ortada çoook geç kaldı çooook. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

O çıkar bi arada bana öle geliyorki sadece piyasada ki wp cihazlara pişmanlık son bir os güncellemesi niteliğinde olacak gibi geliyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şubatı kaçırdılar bence. Bişi çıkartmayacaklarsa da söylesinler zaten lumia ailesinde arm işlemci kullanımını tamamen bırakma durumları varmış duyduğum kadarı ile. Muhtemelen en alt seviye arm ile gelir de üst seviye continuum ile gelecek cihazlar komple atom olur gibi geliyor. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Android den vazgmeiçpler ama iOS 'tan port desteği devam ediyor . O yeterli bence. 

Xamarin nasıl birşey ? compile edildiğinde verimli olacak mı?

Cyonogen mod 'da ms servislerinin entegre edildiği yeni bir sürüm var. MS sürekli yeni android app duyuruyor. Yeni bir klavye google play e eklendi mesela geçenlerde . 

Windows Phone'dan vaz geçecek gibi görünmüyorlar, diğer yandan yeterli güçle de yüklenmiyorlar. MS'nin Windows phone stratejisini henüz netleştiremedim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Xamarin ile hedeflenen mevcut c# geliştiricilerinin ios ve android tarafında uygulama geliştirirken diğer dillere ve araçlara yönelmesinin önüne geçmek. Ama beyhude çabalardan biri daha bence. Sonuçta bu işte ciddi olan arkadaşlar native tarafta. Multiplatform için de cordova gayet iyi iş görüyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

13 mart olacak heralde güncellemesi ssde gözüken öle bi tarih atmışlar ama bilmiyom artıkın, çok geciktirdi MS artık inşallah güzel bişiler çıkartıyodur.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu sabahtan beri ne store ne de update cevap veriyor. Muhtemelen update geliyor insider olmayanlara da hadi hayırlısı bişileri kurcalıyorlar MS de :D

Bu arada insider a girerseniz windows 8.1 için windows 10 mobile alabilirsiniz. İnsiderda verilen sürüm RTM olacak sürüm. İnsidera girip sürümü alıp sonra ayrılabilirsiniz. Firmware güncellemesi ile OS güncellemesi birbirinden ayrılmış vaziyette artık windows 10 mobile ile. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bende "Store" çalışıyor, daha şimdi güncelleme yaptı... Şimdi baktım "Update" de çalışıyor...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben dayanamadım insider dan release preview kısmına daldım artık. Eskiden sadece fast ve slow track vardı şimdi release preview eklenmiş. RP ye girenler 10586.107 buildini alıyorlar ki zaten RTM bir sürüm. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim eski L735 şimdi babamın telefonu tabi, geçen gün şarjla ilgili sıkıntı çıkmış. Akşamına eve getirdiğinde ne normal şarj yiyordu ne de pcden. Benim aldığım şarj kiti slota tam oturmuyomu neymiş, gitmiş arkadaşından almış takarken pof yaptı falan dedi. Şimdi telefon açıyor ama pili bitmiş nokia yazısı gelip batarya ışığı yanıyor ve kapanıyor. Normalde garantili telefon ama servis ters yerde işlerin yoğunluğundan kımıldayamıyorum pek. Dün zor bela azcık erken çıktım gittim bi telefoncuya abi yapılma şansı var ama garantiyi bozarız dedi. Babam bide tez canlı biraz, şimdi servise en iyi şartta haftasonu gitsem bide nerden baksan 1 hafta - 1 ay aralığında belirsiz süreç bekleme olcak. Bu elaman yarına gün içinde parçayı takar teslim ederim dedi. Tabi daha büyük bir sıkıntı olması durumunda iade ederim telefon çöp olur demeyide unutmadı. Entegre arızasımı ne oluyormuş heralde birde boardla bağlantılı o parça olmadığı için yapılamıyormuş muı ne bişiler anlattı.

Ne yapalım artık en kötü babaya bi telefon alırız yeni başka...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben dayanamadım insider dan release preview kısmına daldım artık. Eskiden sadece fast ve slow track vardı şimdi release preview eklenmiş. RP ye girenler 10586.107 buildini alıyorlar ki zaten RTM bir sürüm. 

Hocam eğer sıkıntı çıkarmazsa ben de yüklemek istiyorum. 2-3 ay daha beklemektense bir an önce yükleyip kullanalım..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Söylentiye göre 17 18 mart gibi gelecek deniyor ama zaten 950 cihazları ile çıkan sürümün beta olacak hali yok 10586.0 sürümünden beri RTMdeyiz diyor fast slow ring kullanıcıları. RP için de rock stable ve muhtemelen RTM bu olacak deniyor. Üzerine belki bir build gelir ama zaten windows 10 PC sürümünde bile şimdiden 164 build gelmiş 1511 sürümü üzerine ki artık MS bu işi herkesi çaktırmadan bir insider yaparak gideriyor gibi görünüyor. 

Bu arada Release Preview kullanıcıları Redstone buildleri alamıyorlar. Bu da iyi bişi. Redstone buildler nightly gibi sanırım. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

OS güncelleme bitti şimdi uygulamalar güncelleniyor. İğneden ipliğe tüm uygulamaları güncellemesi gerekiyor sanırım biraz vakit alacak. Şarj dolsun incelemeye başlayacam bu arada fener çalışmıyo anlamadım.

EDIT: Windows 10 Mobile Insider yazmıyor artık :D 

EDIT2: Ohadaranza. 10586.107 preview release olarak gelmişti. programdan çıktım. Production line güncelleme alabilirsiniz dedi. Şak diye 10586.164 geliyor şimdi. Bu en güncel RTM sürüm. 

post-38-0-73874100-1458115611_thumb.jpg

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
3 3

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok