Windows Phone hakkında herşey
3 3

Bu konuda 565 mesaj var

@ o testler öyle gösteriyor ama kişisel kullanımda Google Now 'ın avantajlı olduğunu düşünüyorum. Kısmen de olsa Türkçe desteği var. 

Hiç beklemediğin anlarda işe yarar bilgi verebiliyor. Cortana'yı masaüstünde aktifleştirdim . Çoğu soruyu bing 'e yönlendiriyor. 

Kağıt üzerinde belki Google Servisleri ile MS servisleri yakın olabilr ama kullanım açısından Google servislerli rahat. Office'den dolayı OneDrive 'da 1TB hesabım olduğu halde, Google Drive'ı kullanıyorum mesela. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada 1320 sıfırlamadan sonra iyi gidiyor, maalesef kilitlenmeler devam ediyor ama eskisine göre çok azaldı.

Komik olan ise kilitlenmelerin SMS kaynaklı olması. Onlarca uygulama yükledi, güncelledi... Hiç kilitlenmedi ama SMS ekranına girişte bazen kilitleniyor... Neyse, güncellemeler ile çözülür muhtemelen; 8.1 de ilk geldiğinde kilitlenme problemi vardı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şu model denk gelirse Türkiyede 4G çalışmaz

LTE band 2(1900), 3(1800), 4(1700/2100), 5(850), 7(2600), 12(700), 13(700), 17(700), 25(1900), 26(850), 29(700), 30(2300), 41(2500) - American model

Şu modelden denk getirmeniz lazım ama amerikada muhtemelen bulamazsınız. 

LTE band 1(2100), 2(1900), 3(1800), 4(1700/2100), 5(850), 7(2600), 8(900), 9(1800), 17(700), 19(800), 20(800), 28(700), 38(2600), 39(1900), 40(2300), 41(2500) - Global model

Bazı ortak bandları var ancak türkiyede şebekeye bağlı bir sorun yaşayabilirsiniz veya çok zorlama bir şebekeyle sadece sınırlı bir bandtan LTE sinyali alırsınız gibi görünüyor. 

Bu arada Lumia 640 ile windows 10 mobile gayet iyi gidiyor. LTE den beri pil ömründe bir azalma mevcut ancak yapacak bişi yok. Geçen rastgele farkettim. Messages app skype mesajlarını da alıyor. Skype a login olmadığım halde bir arkadaş bana skype dan mesaj atmış o da messages app üzerinden geldi direk. Appleın imessage olayına cevap gibi görülebilir. Ben de messages app üzerinden mesaj yazdığımda skype üzerinden ona gitti direk. Windows 10 AU ile appleın continuity konsepti aynen windows 10 mobile ve windows 10 pclere gelecek. Yani artık PC başında telefona cevap verebilecem mesajlara cevap yazabilecem. Güzel gelişmeler bunlar. Android cephesinde asla göremeyeceğiniz şeyler. 

Şimdi baktım da; " XT1100 (International version)" olarak geçen modeli almam gerekiyor. Bunu alırsam Türkiye'de 4G sıkıntısı yaşamam sanırım :

http://www.amazon.com/Motorola-Nexus-XT1100-Unlocked-Cellphone/dp/B00OTAQZBK/ref=sr_1_5?s=wireless&ie=UTF8&qid=1460436689&sr=1-5&keywords=nexus+6&refinements=p_n_condition-type%3A6503240011%2Cp_85%3A2470955011

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bir de Huawei Honor var, 200$'cık. Firma şu bant bilgilerini vermiş :

LTE FDDB2/B4/B5/B12/B17 WCDMAB1/B2/B4/B5 GSM850/900/1800/1900MHz

Bu cihaz Türkiye'de sıkıntı çıkarır mı?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Aslında Honor çok güzelmiş ama o custom UI işi batırmış. Maalesef seçeneklerimden çıktı, ben en iyisi hiç kurcalamadan International Nexus 6 alıyım.

Kısa süreli ABD ziyaretlerinde amazon üzerinden alışveriş nasıl yapılıyor, güvenilir midir. Önceden kalacağımız otele mi sipariş ediyoruz? Gelmezse,gecikirse, hatalı ürün gelirse ne oluyor? San Fransisco'da Nexus 6'yı mağazalardan bulma şansım olur mu?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Mağazadan bulacağınız nexus 6 north american versiyon olur international bulamazsınız. 

Kızacaksınız ama benim bu saatten sonra size tavsiyem Ayfon 6S+ olur. Amerikadan uygun fiyata da alır gelirsiniz 4.5G probleminiz de olmaz. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Aslında Honor çok güzelmiş ama o custom UI işi batırmış. Maalesef seçeneklerimden çıktı, ben en iyisi hiç kurcalamadan International Nexus 6 alıyım.

Kısa süreli ABD ziyaretlerinde amazon üzerinden alışveriş nasıl yapılıyor, güvenilir midir. Önceden kalacağımız otele mi sipariş ediyoruz? Gelmezse,gecikirse, hatalı ürün gelirse ne oluyor? San Fransisco'da Nexus 6'yı mağazalardan bulma şansım olur mu?

Kalacağın otelle görüşüp pickup ve store hizmeti olduğundan emin olmayı unutma. Çoğu bu hizmeti veriyor ancak bir kısmı ilk andan itibaren ücretli, bir kısmında ise Fedex ofisi var onlar ek ücret istiyorlar ..vs

Otele ulaşacağınız günden 2 gün önce ulaşacak şekilde buradayken sipariş verin, gittiğinzde değişim gerektirecek bir sorun varsa Amazon'la hemen temasa geçip aynı gün gönderi yaptırsanız 1 gün sonra size ulaşır zaten. Eğer Amerika'ya 2-3 günden daha kısa gidiyorsanız zaten hayata dair başka sorunlarınız var demektir. :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Mağazadan bulacağınız nexus 6 north american versiyon olur international bulamazsınız. 

Kızacaksınız ama benim bu saatten sonra size tavsiyem Ayfon 6S+ olur. Amerikadan uygun fiyata da alır gelirsiniz 4.5G probleminiz de olmaz. 

Yok hocam ne kızması... Aslında çok mantıklı ama telefonun hakkını verecek bir iş yapmıyorum, fotoğraf bile çekmiyorum. Konuşma ve sms dışında sosyal medya ve mp3 - video. Bunlar için 1320 bile yetiyor, artıyor. Eşime de alsam toplam 5.000 lira masraf ki bana göre gereksiz.

Definitive teşekkürler; 1 hafta oradayım, gitmeden siparişi veririm bu durumda.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Onu da sorgulamak lazım ya neyse..

Bu arada .218 geldi, yükleniyor şu anda. Kilitlenmeler azaldı, bu sürümle daha da azalır/biter umarım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Telefon epeydir kilitlenmiyor. Sanırım problem çözüldü...

Ayrıca Insider üzerinden verilen son sürümde bayağı iyileştirme/geliştirme var.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

.218 epey iyi oldu evet. açıkçası windows phone 8.1 GDR2 den daha iyi bir sistem kullanıyorum resmen lumia 640 üzerinde. Bu haliyle telefon epey gider bana ki bataryası değiştirilebiliyor muhteşem. Batarya biterse yeni batarya alıp bu telefonla yola devam ederim. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

.318 güncellemesi 640 üzerindeki herşeyi bozdu. Appler olması gerektiği gibi çalışmıyor. Email gönderemiyorum alamıyorum vs herşey bozuldu resmen. Saol MS. 

Telefon baştan bir reset istiyor bu güncellemeden sonra sanırım. Bir türlü oturtamadı MS şu işi. Androide geçmek istemiyorum ayfona kayıyorum yavaş yavaş. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tam olarak "Windows Phone hakkında" sayılmasa da ilginç bir söylenti ortaya çıktı. Microsoft telefon işini Foxconn'a satacak deniyor:

http://www.phonearena.com/news/Microsoft-rumored-to-close-feature-phone-business-and-sell-the-Nokia-name-to-Foxconn-layoffs-coming_id81102

http://www.nextpowerup.com/news/28072/microsoft-to-sell-phone-business-to-foxconn/

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Deli indirimler yapıyor MS, ama bize uğramıyor tabi bu indirimler. Lumia 550'yi geçenlerde İngiltere'de kontratsız 40£'a sattılar. Kırpılmış filan ama 172 liraya 4 çekirdekli işlemci, 1GB ram gibi WP ortamında iş görebilecek bir donanım veriliyor işte. Sırf müzik filan çalmaya, cep radyosu niyetine alınabilir o fiyata.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
3 3

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok