Windows Phone hakkında herşey
3 3

Bu konuda 565 mesaj var

Özellikle değil hocam, gözüme güzel görünen model olduğu için. Hem yeni seri olması hemde beklentilerimi rahat rahat karşılayabilcek bir cihaz.

Bu arada telefonu aldım bugün. 1 aylık telefon gördüm zaten temiz bi sıkıntısı yok :) 700liraya cillop oldu.

Benim için + sı şu oldu. Lumia 520 x 2 gibi oldu. Çift çekirdek oldu dört çekirdek 512 bellek oldu 1 gb. Söz konusu os wp olunca yağ gibi akıyor alet tabi. L520' de bellekten ötürü uygulama arası geçişlerde yada açılışlarda ince bi yükleniyor süresi geçiyordu oda yok şimdi. Bunun dışında kamerasının carls zeiss olup flaşı olması gibi bonusları oldu. He birde ekranı HD şimdi L520' nin ekrana bakıp bunun ekrana baktığımda yanında fark oluyor haliyle :P

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

WP 8.1 için GDR2 yoldaymış. W10 öncesinde ufak bir ara güncelleme olacakmış. Genelde altyapıyla ilgili, son kullanıcının pek farketmeyeceği gelişmeler yapmışlar. LTE üzerinden görüntülü ve konferans görüşme özelliği filan geliyormuş, bizi pek ilgilendiren birşey değil.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben ilk kez bir güncellemeden tam olarak memnun kalmadım.

Evet canlı klasörler falan çok kullanışlı ama Denim'e geçişle birlikte menüde ufak takılmalar yaşıyorum ve pil ömrü de azaldı. Tamam android gibi değil ama o eski akıcılık yok.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Abi pil omrunde bir farklılık görmedim ben telefona bir reset atsana komple.

Pil ömründe hissedilir bir azalış var... Yüzde olarak ifade etmek gerekirse %20 civarında azalma var diyebilirim. Cihazın pil ömrü çok iyi olduğu için sıkıntı değil ama düşüş olmasa daha iyi olurdu.

Hocam tüm eposta hesaplarını yeniden tanımla, tüm kutucukları yeniden ekle ve alıştığın yerlere al, tüm uygulamaları yeniden kur vs çok uzun iş... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu L735' in pil olayı çok iyimiş bu arada, gerçi L520' den sonra normal olarak fark olması lazımdı zatende. Gerçi benim eski telin bataryasıda 2 senelik kullanım sonrası kapasiteden yemiştir epey, normalde mesela aktif kullanım yaptığımda akşam eve dönünce %30 gibi falan kalan pil L735' de dün akşam o kadar mıncıkladıktan sora sabah kalktığımda daha %59 civarlarındaydı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

5.5'-6' arası hangi modeli önerirsiniz? 41mp lik kamerası olan bir model vardı. O hala alınır mı?

WP ile yaptığım deneme çok başarılı oldu. Annem , teknolojiyi, elektronik aletleri, bilgisayarları hiç sevmez. Kullanmaz da. Ancak 525 'i ve WP çok sevdi. Kullanmasının çok kolay olduğunu söylüyor. Arayüz çok iyi tasarlanmış, sadece en temel işlevler var. Detaylar aranırsa bulunuyor.  Eminim android almış olsam, bir süre sonra değiştirmek zorunda kalacaktım. 

Ancak uygulama marketinin yetersizliği, annemin kullanımında bile hissediliyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

1320 tam bir bomba o boyutta. Yeni versiyonu ne olacak merak ediyorum. Açıkçası bu 1320 geberince yine bu baremde bir ürünle devam edeceğim gibi görünüyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Valla ben akıllı telefona direk WP ile geçiş yaptım ve bu durumdan çokta huzurluyum. Androidi yakınlarım vasıtasıyla kullandım 1 2 üst model dışında ki bence telefon diyince 1000liranın üzerinde olan kesim kafadan fuzuli masraflı geldiğinden, androidin başarısız bir yapıya sahip olduğunu gözlemledim. Android tabanında çalışan samsung tab 3' üm var mesela SO kampanyasından hediye gelen, aletin teknik özelliklerine göre sürünüyor gibi çalışıyo kalkıp WP ile kıstas yaptığında.

Boyut deyincede tercih tabi elbette, ben yeni L735' e bile tam alışamadım 4,7" ekran tamam görsel olarak büyük iyi hoş ama iri kesim birisi olmama rağmen cepte falan taşırken tedirginlik veriyor hafiften :D 6" teli zaten cepte taşınabileceğini düşünmüyorum bile anca arka cepte falan olur sanırım. :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Windows 10 ile popüler uygulamalar evrensel olacakmış. İlk haber 6Tag'den geldi. Bilmeyenler için; 6Tag Windows Phone için tersine mühendislikle hazırlanmış, resmi uygulamayla %100 uyumlu ve hatta bazı konularda (fotoğraf kaydedebilme, oranları farklı olan fotoğrafları kesmeden kareye sığdırma, birden çok hesap yönetebilme gibi) resmi uygulamadan daha iyi olan bir Instagram uygulaması. Yapan adam (Rudy Huyn) 6Tag 5.0'ın masaüstü Windows 10'a da geleceğini söylemiş. Masaüstünde düzgün bir Instagram uygulaması yoktu, Windows'lu tabletlerin de en büyük eksikliklerinden biri buydu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Microsoft Lumia 640 ve 640XL tanıtılmış. Biri 5" diğeri 5.7" ekrana sahip. Önceden sızan fotoğraflarda Lumia 1330 olduğu tahmin edilen cihaz 640XL çıktı. Fiyatlar sırayla 180$ ve 245$. Snapdragon 400 işlemci, 1GB ram, 1280x720 çözünürlük, 8GB depolama alanı ortak özellikler. "Windows 10 Ready" demiş adamlar, yani Windows 10 çıktığında ilk alan cihazların arasında olacak bunlar. XL büyük ama 640 tam benlik telefon olmuş. Kullanmadığım şeyler yok, ihtiyaç duyduklarım var.

http://www.windowscentral.com/microsoft-announces-lumia-640

http://www.windowscentral.com/microsoft-reveals-lumia-640-xl

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Baktım ve çok erken davranmadığıma karar verdim. Teknik olarak baktığımda L735' le hemen hemen aynı çıtadalar. Hatta cpu, ram, gpu falan aynı zaten. Kameralarda, pilde ve ekranlarda farklılıklar gösteriyor. Birşey kaçırmıyorum anlaşılan nasılsa bu telde WP10 upg. olacağını bildiğimden 2 3 gömlek üst bişiler çıkana kadar yola devam edebiliriz rahatlıkla :P

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Densha'nın koyduğu fotoya göre denim daha çıkmamış 920 ve bazılarına bununla ilgili bir şey var mı acaba gelir mi gelmez mi?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

640ları bilmem de true 1320 devamı bir telefon gelirse ona geçilir gibi. 640XL belki de true 1320 devamıdır ama olmayadabilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

640XL 1320'nin devamı olabilir ama, lakin ki öyle değildir. :D Bence 1330 6" ekranla gelecek, çözünürlüğü daha yüksek olacak. Ancak biraz gecikecek. Windows 10 çıkana kadar yeni bir flagship model beklemeyin demiş adamlar. Yani 1520'nin, 930'un filan yenileri veya üst modelleri gelmeyecek. Malum, 1320 aslen 1520'nin donanım olarak hafifletilmiş versiyonu gibi birşeydi. E ortada 1530 yokken 1330 olması biraz garip kaçar sanki. Ne bileyim, bana 5-6 aydan önce duyurulmaz gibi geliyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şurda baya övülmüş. 

Hands-on: Lumia 640 ought to be enough for anybody

http://arstechnica.com/gadgets/2015/03/hands-on-lumia-640-ought-to-be-enough-for-anybody/

Bari ekranı 1080p yapsalarmış XL modelinde . 

Windows 10 için web app gibi birşeyden söz ediyor MS . Web app lere uygulama gibi donanımı kullanma erişimi vereceklermiş. Uygulama açığını kapatmaya çalışıyorlar ama tutar mı bu?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ekranı 1080p yapsalar muhtemelen donanımı da iyileştirmeleri gerekecekti, bu yüzden Microsoft kolay kolay 1080p ekran yapmıyor. İşletim sistemi çok akıcı olduğu için düşük donanımları yüksek fiyata satıyor ve cihazdan da kar ediyor. Benim görebildiğim kadarıyla durum böyle.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
3 3

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok