Windows Phone hakkında herşey
3 3

Bu konuda 565 mesaj var

selam,

640 cuma günü amerikada bir operatör tarafından satışa çıktı ama ne zaman gelecek TR'ye, o muamma hala.

GMnin modeli AndroidOne olması hasebiyle ilgimi çok çekiyor fakat verdiğim 640 alma kararından dönmek istemiyorum. :|

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kayınpeder ve kayınvalide akıllı telefon istiyor.

Şu anda en iyi ucuz model hangisi? 520-525-530-535 ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Microsoft 'tan ilginç gelişmeler var. Microsoft wp 'nin düşük pazar payı olmasından gelen dezavantajını , bilgi toplamaya ihtiyaç duyan uygulamaları android ve ios 'a da çıkararak gidermeye çalışıyor.

-Cortana Android ve ios tarafına da geliyor. Haziran da çıkacakmış. 

-Xbox music uygulaması onedrive'daki müzik dosyalarını çalabilecekmiş. Bu da haziran gibi çıkıyor. 

- Phone companion gibi birşeyler anlatmışlar ama anlamadım tam :) .  Windows phone dışındaki cihazlarda windows 10 la beraber çalışabilecek. 

http://www.tomshardware.com/news/windows-10-phone-app-cortana,29169.html

-Wunderlist 'i satın almayı planlıyormuş MS . Zaten sunrise takvim kullanıyorsanız , beraber çalışmaya başladı. 

Office lens 'i kullanmıyorsanız, tavsiye ederim. Android sürümünü kullandım. Gayet güzel belgeleri onedrive a yedekliyor. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

OCR da iyi çalışıyor. Denediğim diğer uygulamalar bunun kadar iyi değildi. 

Yeni bir WP flagship modelden bahsediliyor. Lumia 940 'da Irıs scanner 'a sahip olduğu söyleniyor. Varsa ne kadar pratik şüpheli bence ama ilginç olacak. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Eğer WP cihazlar operatörlere gelmezse bu ay sonunda WP platformunu terkedeceğim sanırım. Lumia 520'nin sözleşmesi doluyor bu ayın 21'inde. Ben de zaten değiştirmek istiyorum. Gönlümde 640 veya 735 var, ama cihazlar operatörlerde yok. Gidip peşin parayla almak da istemiyorum. Alacak olsam da operatörlerde satılmayan telefonu almak istemiyorum, çünkü hepten piyasadan silinecek bu gidişle. Nokia varken ne güzeldi, her mağazada özel standı vardı, aksesuarlar için ayrı stand vardı, renk renk kapaklar, kulaklıklar, piller filan şahane oluyordu. Şimdi hasbel kader 640'ı bulup alsam ikinci kapağı aramam gerekecek, çünkü yok.

Ya Microsoft'a mail atmayı düşünüyorum ben. Eğer isterseniz siz de yazın, hatta birlikte yazalım, hepimiz imzalayalım. Change.org kampanyası bile başlatabiliriz. Bu kadar salaklık olmaz, olamaz. Nokia mağazaları hala duruyor. Bu adamlar hala Nokia markasıyla çıkmış telefonları ve onların aksesuarlarını satıyorlar. Nokia'nın telefon bölümü Microsoft'a geçmedi mi? Bir kişi de şunları Microsoft mağazasına dönüştürmeyi akıl edemiyor mu? Hem sadece telefon da satılmaz, Windows 8'li tablet filan da satılır. Amerika'da filan durum böyle. Burada Microsoft Türkiye ekibi herhalde ofisten dışarı çıkmıyor. Memlekette ne olup bittiğinden haberleri yok. Defolsunlar gitsinler, başkası alsın distribütörlüğü. Gitmiyorlarsa bölünsün bu iş, MS Türkiye sadece Windows ve Office satsın. Donanım ithalatını başkası yapsın. En azından iş yapmak isteyen birisi distribütörlüğü alırsa bu platform burada coşar.

İşim gereği kültürsüz, hava atmayı seven insanlarla çok karşılaşıyorum. Cebine üç kuruş para koyunca hemen Samsung Galaxy veya iPhone alan çok adam var. Cebinde iki tane iPhone ile gezen adam var. Bu adamların akıllı telefondan anladığı şey güzel çeken kamera ve sosyal ağ uygulamaları. Bizim şikayet ettiğimiz mağaza zayıflığı filan onların umurunda değil. Şimdi Lumia'lar daha şık, metal kasayla filan geliyor üst modeller. Kameraları piyasanın en iyisi. Sosyal ağ uygulamaları da artık yeterli. Adamın birşeyler beğenmesine veya fotoğraf paylaşmasına yeter en azından. Daya bu adamlara büyük ekranlı, bol megapikselli Lumia'ları, gör bak ne oluyor... Hele bir de pil ömründen filan memnun kalırlarsa Lumia burada acaip başarılı olabilir. Ama yok, MS Türkiye yapamaz öyle birşey. Beyefendiler ofiste takılsınlar, yazılım satmakla yetinsinler.

GM 4G alacağım. Zaten 2. telefon olacak, beklentim yüksek değil. Tablet hediyesi de varmış Vodafone'da. Yemişim Microsoft'u, onların kıçlarını kaldırıp iş yapmalarını bekleyemem artık.

ionian beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

lawnmower eline sağlık, çok güzel özetlemişsin durumu. halihazırdaki potansiyeli de nasıl yok ederim diye düşünsek microsoft'un yaptığından iyisini yapamayız herhalde. bende beklemekten sıkıldım, birkaç haftaya gelirse 640 alırım, yoksa gidip gm 4g alır geçerim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kayınpeder ve kayınvalide "akıllı telefon" istediler. 2 tane Lumia 720 aldım, toplam 940 lira para verdim. Cihazlarda 512mb ram var ama onlarca uygulamayı 1-2 saat içinde kurdu, güncelledi ve kullanıma hazır hale getirdim. Ne bir takılma, ne bir çakılma... Cihazlar bu donanıma rağmen adeta uçuyor...

2 aydır 2 kez yurtdışı gezisine çıktım, açıyorum 1320'nin GPS'ini, sabah 9'dan akşam 23'e kadar sürekli açık dolaşıyorum, bazı kafelerde Wifi'ya bağlanıyorum vs ve şarjı 2 gün gidiyor. Here Maps zaten mükemmel çalışıyor... İspanya'da bildiğiniz rehberlik yaptım bu sayede... Tam istediğim akıllı telefon... 

Yazık edecekler bu platforma.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ms başka bir strateji planlıyor. Dun wunderlist aldıklarını açıkladılar.

Sunrise calender ve outlook email app ta ullandıkları uygulamayı a yakın zamanda aldılar. Bunları coktan ile birleştirip Android ve ios ta güçlenmesi planlıyor ar.

Ama bu işte WP nerde o belli değil. WP 10 her derdi çözecek havası var, pek ö yle olacak gibi görünmüyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bence Android ve Ios'da güçlenmelerindeki amaç kullanıcıları WP'a geçiş için ikna edebilmek. Android veya Ios'da işini MS yazılımları ile gören kullanıcı,bir sonraki cihaz tercihini çok rahatlıkla WP olarak yapabilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Android ve iOS'a çalışmalarının sebebi kullanıcı bilgisi toplamakmış. Malum, bu firmaların esas gelir kapısı bizim bilgilerimiz. WP kullanımı düşük kalınca MS bilgi toplamak için popüler uygulamalarını diğer platformlara da sunuyormuş.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bir nedeni o olabilir ama bana sanki insanları MS yazılımlarına alıştırıp, kendi platformlarına çekme ihtimalini arttırmak daha kuvvetli bir olasılıkmış gibi geliyor.

Bulut depolama için Dropbox, ofis için MS-Office, navigasyon olarak Here ürünleri vs vs kullanan bir Android/IOS kullanıcısı için WP'a geçmek ne kadar kolay düşünsenize...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Fiyatlar epey cazip gözüküyor. Ben daha yüksek birşeyler bekliyordum. Sıralama da fena olmamış şimdi Hepsiburada.com %40 indirimle L735' i de 599liradan satıyor şu an.

Fiyattan ötürü L640XL çağrışımı kötü gelmesede 5.7" benim kulvarımdan dışarı iter. Gerçi yakın vade de hearthstone adroid ve ios pazarına girdi, wpyede yolu gözükürse tablette falanda uğraşmayıp telefonda takılırım mantığında bi çılgınlık yine yapılabilir. :P

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

735 vs 640 diye baksak hangisi daha mantıklı bir seçim? 700 serisi daha üst değil mi? 600 liraya 735 varken, 700 lira verip 640 almanın esprisi ne olabilir?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Büyük ekran. Bir de 735 eski nesil, 640 yeni nesil. İncelemedim ama büyük ihtimalle donanımı daha iyidir.

Şimdi baktım, donanımları neredeyse aynı, sanırım yeni model olduğu için pahalı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

735/640 çok benzer modeller. Herşey aynı ekranlar farklı. 640 0.3" daha büyük pili biraz daha yüksek ama selfie kamerası 1mpx 735 5mpx. Arka kamerası 6.7 carl zeiss iken 640 8mp duz sanırım. 640xl nin seçenekleri daha iyi bu konuda kamera falan ustun ama tabi ekran boyutu meselesini 2 kez düşünmek lazım. 5.7" ne kadar kompakt kullanışlı olur diye. :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

735'lerde bir ekran dokunmatiği problemi yaşanmıştı ilk çıktığında. Microsoft yamayla düzeltecekti. Almaya niyetlenenler buna bir baksınlar bence. Düzelmediyse sıkıntı olabilir. Fiyatının bu kadar çabuk düşmesi beni huylandırdı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yaklaşık 4 aydır falan kullanıyorum hiç bir durum oluşmadı dokunmatikten kaynaklı saçmalayacak.

O problem ayrıca hatırladığım kadarıyla L535' lerde dillendirilmişti diye aklımda.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
3 3

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok