Windows Phone hakkında herşey
3 3

Bu konuda 565 mesaj var

Buun için sadece MS 'nin uğraşması yetmiyor herhalde. üreticilerin de desteği lazım. Onlar daha kendi çıkardıkları telefonun ,android güncellemesini vermyorlar. Windows la uğraşmazlar gibi geliyor bana. 

Xiaomi ismi çok öne çıkmaya başladı. Türkiye ye de gelseler keşke.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Xiaomi çılgın bir firma. Router filan da yapıyorlar, hem de acaip fiyatlara acaip router'lar veriyorlar. Apple Magic Trackpad çakması olana göz koyduydum bir ara. Sonra ihtiyacım olmadığı için vazgeçtim. İçindeki donanım üst seviye router'larla kapışacak kadar iyi.

Microsoft bu Android'li telefona WP kurma olayına baya önem veriyor olacak ki, WP10 için detaylı bir "sistem gereksinimleri" listesi hazırlamışlar. Hangi çözünürlükteki ekran için kaç GB ram lazım gibi şeyler işte. Tabi bu liste ileride WP üretmek isteyen üreticiler için de olabilir, ama hani bunun herkese açık şekilde duyurulması ve yazılış şekli sanki bana aletlere kendimiz WP kuracakmışız hissi verdi.

In terms of device hardware, the minimum amount of RAM is listed as 512MB, which is unchanged from Windows Phone 8.1. Minimum storage required to run Windows 10 for phones will be 4GB, although Microsoft mentions that mobiles that offer 4GB internal memory should have an SD card installed to facilitate future updates.

The hardware requirements mention that for QSXGA displays, memory of 4GB or greater is required, while 3GB (or more) is quoted for WXQGA and QWXGA. For full-HD displays, 2GB RAM is mentioned as mandatory, with 720p, qHD (960 x 540), WXGA (1366 x 768) and WSVGA (1024 x 600) displays need to feature at least 1GB RAM. For lower-resolutions such as WVGA (800 x 480) and FWVGA (854 x 480), 512MB is the minimum amount of RAM needed.

Microsoft has also announced support for several new SoCs with Windows 10, including Qualcomm's high-end Snapdragon 810, which offers an octa-core CPU paired with an Adreno 430 GPU and LTE Category 9 connectivity. Also included are the hexa-core Snapdragon 808, the Snapdragon 615, the Snapdragon 210 and Snapdragon 208 (a 3G-only version of the 210).

http://www.windowscentral.com/microsoft-lists-minimum-hardware-requirements-windows-10-phones-and-desktops

Ayrıca, üreticiler desteklemese bile ortada uygun bir ROM varsa popüler modeller için modifiye edilmiş versiyonları da çıkacaktır. Adam MI ROM'unu alır, kendi Galaxy S2'sine uydurur, Android'de senelerdir yapılan şey.

Telefonlardaki işletim sistemi güncellemeleri için de Project Milkyway diye birşey geliştirmişler. Güncelleme yayınlandığı anda piyasadaki tüm telefonları 4-6 hafta içinde güncellemek istiyorlarmış. Microsoft kısmında olur bu iş, ama operatörler bazen inatla güncellemeleri geciktirebiliyorlar. Microsoft'un onları da ikna etmesi lazım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Aslında eskiye göre değişen pek birşey olmamış sistem gereksinimleri konusunda. Sadece daha yüksek çözünürlüklü modeller için eklemeler yapılmış. Bu arada, Windows Phone daha büyük ekranlı (9" ile sınırlamışlar) cihazları da destekliyormuş. WP tabanlı tabletler görebiliriz yakında. Hatta, Windows RT mağdurlarına WP güncellemesi gelebilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Analog Clock Tile diye bir uygulama var. Ana ekrana saati gösteren bir ikon yerleştiriyor. İsminde analog geçiyor ama her tür saat mevcut. Hatta saati yazıyla gösterenler filan da var. Farklı kadranlar var, arka plan rengi istenilen şekilde ayarlanabiliyor. Ugulama küçük, istenen saati hazırladıktan sonra sunucudan indiriyor. Ücretsizmiş. Sanırım Windows 8.1 için de mevcut.

http://www.windowsphone.com/tr-tr/store/app/analog-clock-tile/9cbb0b35-e3ac-438a-95e4-98f79c4a9778

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Eşim Lumia 925 kullanıyordu; küçük kız ekranını kırmış.

Şimdi 925'i kamera olarak aratmayacak bir telefon lazım. Eşim için performans vs hiç önemli değil. Ekran olarak 4.5"'den büyük olursa iyi olur ama 5.5-6.0" olmamalı; yani ortalama 5.0" civarı olmalı.

Lumia 735 düşünüyorum; 800 liraya düşmüş ve çek + puan ile birlikte 700 liraya alınabiliyor... Tek can sıkıcı nokta kamera tuşunun olmaması. 700-1000 lira aralığında; kamera olarak başarılı neler alınabilir? (WP 1.; Android 2. tercih)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Diğer başlıkta da tavsiye mi yazmıştım L735 kullanıcısı olarak rahatlıkla tavsiye edebilirim. Gayet pratik, kullanışlı ve akıcı bir telefon.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Lumia 735 aklımıza yattı ama eşim benim telefonun ekranını çok beğeniyor. 640XL geliyormuş; onu bekleyelim bakalım; dedikleri gibi 850 liradan piyasaya çıkarsa alınabilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Gördüm hocam, gerçekten süper fiyat. Bir de 50 lira finans puan var; onunla birlikte 700'e düşüyor. Hatta eve biraz çocuk bezi deterjan falan alıp 1000'e tamamlarsak, 100 lira puan gelir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yeni oyunlar genelde WP platformuna geliyor ama yine de özellikle istenen bir oyun varsa bakmak lazım. Candy Crush yoktu mesela bir aralar. Şu an var mı bilmiyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tripwolf benzeri ücretsiz bir uygulama bilen var mı? Ya da daha makul ücretli bir alternatif? (Tripwolf 30$.)

İstediğim şu; bana bir şehirdeki önemli noktaları göstersin, ben istediklerimi seçtikten sonra da bana bir gezi rotası çıkarsın ve offline harita ile beni yönlendirsin.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Lumia 735 bizim için biraz hayal kırıklığı oldu. Hata biraz da bende, daha iyi araştırmalıydım. Tabii bu durumda bizim 925 gibi üst sınıf bir cihazdan geçmemizin etkisi de büyük. Hayal kırıklığı aslında tek bir nedenden kaynaklanıyor :  ekran... Ekran 4.7" olarak geçtiği halde, 925'in 4.5" lik ekranından küçük; çünkü gezinti çubuğu telefon üzerinde değil ekranda... Eşim "alacağın telefonun ekranı 4.5"'den büyük olsun" demişti, maalesef patladım :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ekranını bilmem de, genel kullanım olarak 735 eski üst sınıf modelleri (925 gibi) Windows 10 çıkınca geçecek. WP8.1 temelde çift çekirdekli işlemciler için optimize edildiğinden yeni nesil telefonlardaki donanımı tam verimle kullanamıyor. W10 ile bu durum düzelecek. Microsoft'un sürekli alt sınıfa ürün çıkarmasının sebebi de bu, bizim gibi 520 filan kullananlar ağlayıp sızlandığında "e bak sen de 535'e geç, çok ucuz" filan diyecekler.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Gezinti çubuğu için şöyle bir püf nokta vereyim ekran 4.7" olarakta kullanılabilir aslında belki ek işçilik gibi algılanabilir ama ben alıştım kısa süre kullandıktan sonra. Gezinti çubuğunun üzerindeyken yukarı doğru kaydırtınca gizleniyor böle olunca da alan genişliyor. Tabi geri tuşunu kullanması gerekçeği zaman tekrar aşağıdan yukarı doğru kaydırmak gerekecek. :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Gezinti çubuğu için şöyle bir püf nokta vereyim ekran 4.7" olarakta kullanılabilir aslında belki ek işçilik gibi algılanabilir ama ben alıştım kısa süre kullandıktan sonra. Gezinti çubuğunun üzerindeyken yukarı doğru kaydırtınca gizleniyor böle olunca da alan genişliyor. Tabi geri tuşunu kullanması gerekçeği zaman tekrar aşağıdan yukarı doğru kaydırmak gerekecek. :D

Onu fark ettim de öyle kullanmak bence daha zor. Sürekli orada olması daha kullanışlı geldi bana.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İşte tercih meselesi hani bi sayfayı açıp uzun süre zaman geçiriyorsan mesela gizlenip daha büyük alanda bakılabiliyor. Çok sık sayfa aç geri gel yapıyorsanda sürekli açık kalması iyi oluyor. Alışınca zaten bi süre sonra insan otomatiğede bağlayabiliyor. Telefonun tasarımı olarak bakarsan altta kasada tuşlar için yerde varmış aslında ama heralde ucuza kaçsın diye böle yazılımsal olarak çözmüşler olayı.

Ben gayet memnunum ama L520' yi 2 sene rahat kullanmıştım buda artık bana o ayarda yeterli gelir. WP10 nasıl olur bilemem tabi ama WP8.1 ihtiyaçlarını çok rahat karşılıyor donanımı yağ gibi akıyor meret. :8

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

5,7" olan zaten bi L640XL yok mu ? 640 olan 5"

Bu arada satın alırken dikkat etmek lazım galiba L640XL ve L640XL LTE gibi farklı versiyonlar varmış. 3.5G/4G olayı ne diye böyle bir ayrım yapıyorlarsa artık.

Birde görmeyeli giriş seviyesini de kuvvetlendirmişler arkadaşlar L540' ın speclerde fena değilmiş. http://www.microsoft.com/en/mobile/phone/lumia540-dual-sim/

1.2ghz 4 çekirdek 1 gb bellek 5" ips ekran 1280x720p 8gb kamera led flaş 2200mah başlıca öne çıkan özellikleri. Şu haliyle zaten hemen hemen bi L735' den farkı yok gibi :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

TrueDialer ve TrueCaller kullanan var mı? İşe yarıyor mu; riskleri var mı?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
3 3

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok