Windows Phone hakkında herşey
3 3

Bu konuda 565 mesaj var

WindowsPhone'dan aşırı memnunum, ne zaman Android'li bir cihaz kullansam kırasım geliyor... Ama Microsoft da az eşşek değil, şu ekranın güzelliğine bakın :

CLJkMsEUwAAxelc.jpg

Çok mu zordu WP 8.1'in canlı kutucuklarını bunun gibi estetik yapmak... Böylece "o ne öyle ağbii kutu gibi yeaa" diyerek WP'a daha kullanmadan tavır alan bir sürü kullanıcıyı kaybetmezdi...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Aslında güncel ekrandan pek bir farkı yok, boşluklar azaltılmış, arka plan siyah yerine renkli yapılmış... Bu kadar basit... 1-2 ufak çerçeve vs eklenmiş ama onlar eklenmese de olur...

Şu fotoğrafa 2 dakika bakın, sonra kendi telefonunuzun ana ekranına bakın... İnsanı WP'dan soğutur  :))

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Huawei , Microsoft 'u geçerek 3. büyük telefon üreticisi olmuş. 

Microsoft 'ta kayıp fazla. 

" Following the Chinese company was Microsoft, with 6.4% of total global sales, a drop from its position as the third largest vendor and its marketshare of 11.8% just last quarter. Microsoft is losing marketshare at an all-time high rate, with its feature phones dropping in sales and its Lumia line shifting to a slower rollout strategy."

http://www.neowin.net/news/huawei-is-now-the-third-largest-vendor-of-phones-leaving-microsoft-behind

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dün 640 ı kurcaladım epey açıkçası acayip alınası bir telefon olmuş. Lumia alacaklar hiç 5XXlere bakmasınlar artık. 699 tl fiyatla 640 resmen kral. office 365 i de kaydettim hesabıma bir yıl daha kafadan kullanırım :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

L735' i aldığımdan beri boşa demiyorum ya zaten. :P

Şu kademeli olarak L735/L640/L640XL tam alınası modeller bence. Aralarında ki tercihler istekler doğrultusunda değişir. L640XL bunların içinde flagship sayılabilir hepsinin donanımı aynı haliyle ama bunun ekran büyük, böyle arayanlar için uygun olanı. Pil olarakta en kapasiteli kamerası içlerinde en güçlü olanı L735 gibi selfie kamerası var. Boyut tercihi için benim için 4,7" ideal. L640 tam 2 arada duran bir model, bazı açılardan xl modeline yakın diğer taraftan selfie kamerası 1mpx gibi düşük falan. Şu sıralar tel alcaklar bu modellere optimize olabilir. Onun dışında beklenecekse x50 serilerini beklenmeli gibi bence.

Hem şimdi wp10' a özel olarak gelicek hemde jenerasyon atlayacaklar büyük ihtimal donanım olarakta.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sorun değil hocam 1320 ile de W10 mobile alır kullanırız :D Kaymak gibi akıyor zaten hala. bir yıl geçti telefonun üzerinden bir yavaşlama yok.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ya orası öle, benim eski teli L520 şu an annem kullanıyor. Bazen elime alıp bi kaç ayarlamasını yapıyorum. L735' ten sonra tabi ki fark olacak ama böle en düşük model bir telefon için hala gayet rahat akıcı bir kullanım sergiliyor telefon.

Benim demek istediğim biz yine wp10' u rahat kullanırız zatende, bizim durum şu an ki eski tellerimizin wp8.1' e geçiş adımı gibi olacak. Yeni jenerasyon beraberinde 8 çekirdek, daha yüksek bellek vb. özelliklerinide getirmiş olur. WP10 temel olarak onların daha verimli çalışması üzerine optimize olur zaten. Tabi bizimde alta kalır kulllanımımızın olmayacağını düşünüyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yav tamam da Microsoft'un model sayısını harbiden azaltması lazım. 640 ile 735 birbirine çok yakın modeller, üstelik çıkış zamanları da çok yakın. 735 varken 640 çıkmamalıydı, veya 640 çıkışı planlanıyorsa 735 olmamalıydı. Güya model sayısını azaltma kararı aldılar ama hala aynı kafayla devam ediyorlar. Ne kadar doğrudur bilinmez ama 740 ve 840'ın özellikleri sızmış, cihazlar neredeyse birbirinin aynı. Aradaki tek fark kamera. 740'ta vasat bir kamera var, 840'ta iyi kamera var. Ya Samsung'u bu yüzden suçluyoruz, MS aynısını yapıyor. Güya o kadar yakından takip ediyoruz, buna rağmen çıkmış ama görmediğimiz veya unuttuğumuz modeller var. A101 532 diye bir model sattı mesela bu hafta. Ya ben onu komple unutmuştum mesela. 530 var, 535 var, bir de 532 var. Üstüne bir de 630, 640 var aynı anda. Aşağıda 430 filan var. 525 hala satılıyor mu bilmiyorum, ama belki o da var. Bu sistem çok yanlış.

Açıkladıkları stratejiye bağlı kalmaları lazım. Üç temel segmentte telefon her sene gelmeli. Düşük (5xx), orta (7xx) ve üst (9xx) seviye şart. Bunların haricinde de bazı özel cihazlar gelir, işte üst seviyenin çok büyük ekranlısı (Note serisi muadili) veya çok güçlü kameralı model (1020 gibi) filan. Böyle aynı telefonun az küçük ekranlısı, az büyük ekranlısı, iyi kameralısı, kötü kameralısı, glance destekleyeni, desteklemeyeni filan olursa herkesin kafası karışır.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu görüşe katılmıyor değilim. Son zaman birde şu yeni düz ve xl olan ayrımı çıkarttılar iyice saçmalaştı. Bi seri yaparsın 5xx 6xx 7xx 8xx 9xx diye gider. Üstüne bilemedin 1 2 modelde 13xx 15xx gibi özel modelleri olabilir.

@@lawnmower Seninde düşündüğün gibi şimdi 5xx serisine bakıyorsun kendi içinde 3 4 model. Hatta ben L532' yi görünce şok oldum geçen. İlk bakışta L530 izlenemi verdi ama detaya bakınca epey süredir 5xx çitasında ayarında 4 çekirdek 1gb niye yapmıyor görüşümü silen L535 gelmişken ekranı daha ufak olan bu L532 gelmiş tekrar. Bakıyorsun bu seferde birde L520 gibi flaşı yok, hadi onu geçtim L520 gibi 720p kamera çekimi yapamıyor. :S

Bu tarz ufak detaylarla insanların kafalarını bulandırmak yalnış detaylar bence. L735 vs L640 örneğinde de öyle sayılır. Birinde bakıyorsun arka kamera daha iyi diğeinde ön kamera çok daha iyi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de katılıyorum ama standart model ve xl model yaklaşımı bence güzel. Keşke bütün seriye bunu uygulasalar, yani lawnmower'ın dediği gibi 3 temel segment (5xx-7xx-9xx gibi) model çıkartıp; bunları da kendi içinde standart ve xl olarak ekran büyüklüğüne göre (ama sadece ekran büyüklüğüne göre) farklılaştırsalar çok iyi olur.

Örneğin 5xx serisi için 4" ve 4.5", 7xx serisi için 4.7"-5.5" ve 9xx serisi için de 5" ve 6" gibi seçenekler olsa çok iyi olur, hem istediğiniz cihazı seçersiniz, hem de istediğiniz ekran boyutunu... Mesela ben 6" ekrana o kadar alıştım ve fazladan büyüklüğü o kadar verimli kullanıyorum ki, bir sonraki telefonumda daha küçük bir ekran kesinlikle düşünmüyorum. Bu durumda şu an istesem de 935 alamıyorum! Halbuki XL seçeneği olsa benim de seçeneklerim arasına girerdi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Düşük fiyata düşük özellik isteyip büyük ekran isteyende var hocam o nasıl olacak o durumda :) Kademeli boy standartı olursa ona hayır demem.

Hepsi ana özelliğe sahip olup tek ekran büyüse misal 4/4,7/5,5 gibi yada 4,3/5/5,5/6 şeklinde gibi olabilir belki öyle birşeyler.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam her kullanıcının beklentisini karşılayalım derlerse şu anki durum olur, onlarca model çıkarırlar. Sonuçta işlemcisi/ram'i vb düşük olsun ama kamerası iyi olsun diyen var, kamerası iyi olsun ekranı büyük olsun ama işlemci/ram'i düşük olsun diyen var; işlemci ve ram'i iyi olsun da gerisi önemli değil diyen adam var, arka kamerası iyi olsun ön kamerası önemli değil diyen var... Var oğlu var... 

Benim dediğim yöntemde hiç olmazsa her kullanıcı kitlesine bir 2. seçenek sunulmuş olur... 5xx XL ekran yetmeyen adam da biraz kendini kasıp 7xx serisi XL modeli alır... Mevcut durum da böyle değil mi zaten; 5x serisinde ekran en fazla 4.5"; 5.5-6" ekran için en azından 750 lira civarındaki 1320'ye terfi etmek gerekiyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Takmayın o kadar. Alın kullanın işinize geleni. 640 benim işime geldi iyi oldu. 1320 işime geldi iyi oldu. Daha detayına girsem de fazla bir getirisi olmayacak.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Takmayın o kadar. Alın kullanın işinize geleni. 640 benim işime geldi iyi oldu. 1320 işime geldi iyi oldu. Daha detayına girsem de fazla bir getirisi olmayacak.

Yav zaten öyle yapıyoruz da, hani zor durumdaki bir platformun kendine gelmesinden bahsediyoruz, bir nevi "memleket kurtarmaca" gibi birşey bu muhabbetler. Yoksa zaten herkes işine geleni alıyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

MS bu hocam zarar da etse too big to fail durumunda. Bak millete nasıl upgrade ettiriyor windows 10 a. Windows 10 var diyene elinde tuzlukla koşuyor millet :D DH filan kaynıyordur şimdi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de katılıyorum ama standart model ve xl model yaklaşımı bence güzel. Keşke bütün seriye bunu uygulasalar, yani lawnmower'ın dediği gibi 3 temel segment (5xx-7xx-9xx gibi) model çıkartıp; bunları da kendi içinde standart ve xl olarak ekran büyüklüğüne göre (ama sadece ekran büyüklüğüne göre) farklılaştırsalar çok iyi olur.

Örneğin 5xx serisi için 4" ve 4.5", 7xx serisi için 4.7"-5.5" ve 9xx serisi için de 5" ve 6" gibi seçenekler olsa çok iyi olur, hem istediğiniz cihazı seçersiniz, hem de istediğiniz ekran boyutunu... Mesela ben 6" ekrana o kadar alıştım ve fazladan büyüklüğü o kadar verimli kullanıyorum ki, bir sonraki telefonumda daha küçük bir ekran kesinlikle düşünmüyorum. Bu durumda şu an istesem de 935 alamıyorum! Halbuki XL seçeneği olsa benim de seçeneklerim arasına girerdi.

940XL çıkacak yakında . 5.7' ekranı olması gerek. 

Ancak alışanlar için sorun  yok. Android den WP 'e geçecek olsam, önce bir beklerim ,bakalım şu universal uygulama işi tutacak mı diye.

Edit :

Esas haber şu. 

Ne dersiniz , olur mu?

http://tinyurl.com/q2oh9or

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam bence olabilirliği çok yüsek... Zaten Microsoft gibi -Densha'nın deyimiyle- "too big to fail" bir şirketin Nokia'yı bu kadar kolay gözden çıkarması pek çok kişide MS'un farklı ve beklenmedik bir planı olabileceği fikrini uyandırdı... WP 7 gibi piyasa payı neredeyse 0 olan ve 0 olmaya mahkum bir mobil işletim sisteminden, 8.1 gibi market dışında kullanıcılarının neredeyse tamamını memnun eden ve %5'lik pazar payına ulaşan bir sisteme geçen ve bu süreçte vazgeçmeyen MS'un, WP10 gibi iddialı bir sürüm çıkarmak üzereyken ve Android ile IOS uygulamalarını WP için derleyecek bir derleyici hazırladığını duyurmuşken bu işten vazgeçmesi pek mantıklı görünmüyor. Ben Nokia'daki işten çıkarmaları duyduğum günden beri MS'tan bir hamle bekliyorum, belki de o hamle budur.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

too big  to fail , ama ne kadar süre başarısız olmayı devam ettirebilirler? Hala uygulama markette yeterli hareketlilik sağlayamadılar. 

Bu ROM işi güzel , yalnız bu planlanmış bir strateji mi, yoksa çaresizlikten , her akıllarına geleni deniyorlar mı emin değilim. Çünkü , düzgün çalışan Android telefona , WP yüklemek için hangi gerekçe var? Bizim gibi meraklıları belki yapar ,ama normal kullanıcı girmez öyle işlere. 

Son pazar payını bilmiyorum , Q2 'de %6 larda görülüyor. O yine ciddi bir pazar, vazgeçmezler. Ancak bence fiyat avantajlı. Örneği olmayan , donanıma ihtiyaçları var. 40mp lik kamera gibi. 

Bu da gittikçe zorlaşıyor. Çünkü Çinli üreticiler bastırıyor. Hem ucuz, hem kaliteli Android cihazlar geliyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Olabilir, ama bazı şeyler Microsoft'un dışında gelişiyor. MS bu ROM'u ancak birkaç telefon için yapar. Bunun tutması için XDA'daki elemanların bunu benimsemesi lazım, çünkü böyle birşeyin hedef kitlesi 2 yaşından büyük Android telefonların kullanıcıları. Kimse gidip de Galaxy S6'sına WP yüklemez. Ancak artık Android'le çalışmakta zorlanan, 1GB bellekli filan telefon varsa adamın elinde o yüklemek ister. Onunla da Microsoft uğraşamayacağı için iş dönüp dolaşıp ROM modifikasyonu yapan XDA tayfasına kalıyor. Onların durumu da tamamen keyfi, maaşlı eleman değiller sonuçta. Ben Microsoft'un yerinde olsam böyle ödül kampanyası gibi birşey yaparım. Mesela bir telefon için WP ROM'u yayınlayan adama Windows lisansı ve ömür boyu Office 365 üyeliği veririm. Hem adam memnun olur, hem de Microsoft'un cebinden para çıkmaz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tutabilir bence öyle birşey, hani şu opsiyon olabilir bence düşük konfigürasyon kasıyor diye rahatsızlık duyan grup deneyebilir büyük ihtimal.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

1030 modeli gelecek. 1020 zaten 41 mp kamera ile gelmişti

Söylemek istediğim o değildi . Yani o 41 mp lik model gibi , benzeri olmayan modeller lazım.  O da çok zor. 

Alternatifi olmayan uygulama olabilir, o da çok zor. Eskiden MS böyle durumlarda Office 'i kullanırdı. Ancak burda kullanamıyorlar, o avantajları da gitti. 

@@lawnmower , MS 'nin başkalarının ROM çıkarmasına izin vereceğini pek sanmıyroum. Üstelik çok düşük konfigrasyonlu telefonlarda WP iyi çalışacak mı? Alt model lumia larda WP iyi çalışıyor ama en alt modelde bile dual core var.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
3 3

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok