Aracınız için hangi akaryakıt istasyonundan yakıt dolumunu tercih ediyorsunuz ?
0

Akaryakıt istasyonu   85 oy

1. 1. Hangi akaryakıt istasyonundan yakıt alıyorsunuz ?

Please sign in or register to vote in this poll.

Bu konuda 136 mesaj var

bu arada lpg tercihim 3 depodur aygazdı geçen dün depo bitti , totali merak ediyordum tam denk geldi , full depo doldurdum 68tl ye , aygazdan çekiş olarak da bir fark hissetmedim. bakalım , bu istasyondan memnun kalırsam bir alternatifim daha olacak ama gideceği km de önemli.  Örneğin son depo aygaz 71tl ye 395km yol yaptı ve bitti , %65  ş.dışı  %35 ş.içi  ortalamalarla.

totali de bitince ölçerim.

Mr.Smith and Hamso beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Liqui Moly nin boğaz kelebeği temizleme spreyinden kullandım.Arabanın yokuşta yavaşlamaya karşı direnci ve hızlanma tepkisi bariz şekilde arttı.

Honda Jazz-2011-I-shift-BRC Lpg sistemi-Son 3 yakıt Total den alındı...

temizliği nasıl yaptınız. hava filtresini söküp motoru çalıştırıp spreyi boğaz kelebeğine sıkarak mı. bende yapmayı düşünüyorum. birde liqui moly temizlik spreyini internette bulamadım. siz nerden temin etmiştiniz?

bu arada lpgyi yeni taktırdım. benzindeyken nerde ucuzsa ordan alıyordum. lpgyide bp ve opet dışında başka biyerden almamaya özen gösteriyorum. total ve shell hiç denemedim .

TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Mr.Smith in ilk sorusuna katiliyorum.

lpg olarak hangi kiti tercih ettiniz ? ben epey araştırmam sonucu ustalar ve f/p dengesinde atiker gold microfast obd2 li sistem taktırdım. 1500tl /9 taksit. neden brc vs diger markalara yönelmedim ? antalyadaki usta işinde 1 numara referansiyla. su anda cok memnunum maşallah.

ustamin bana onerdigi lpg gaz markalari ;

opet , shell , po , total .

epey araştırdım milangaz ve ipragazi da oven cok ozellikle milangaz oktan93 - cezayir gazi olarak tercih ediliyor ama denemedim henuz. benim gozlemim cekis olarak total sanki bi tik daha iyi aygaza gore.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Mr.Smith in ilk sorusuna katiliyorum.

lpg olarak hangi kiti tercih ettiniz ? ben epey araştırmam sonucu ustalar ve f/p dengesinde atiker gold microfast obd2 li sistem taktırdım. 1500tl /9 taksit. neden brc vs diger markalara yönelmedim ? antalyadaki usta işinde 1 numara referansiyla. su anda cok memnunum maşallah.

ustamin bana onerdigi lpg gaz markalari ;

opet , shell , po , total .

epey araştırdım milangaz ve ipragazi da oven cok ozellikle milangaz oktan93 - cezayir gazi olarak tercih ediliyor ama denemedim henuz. benim gozlemim cekis olarak total sanki bi tik daha iyi aygaza gore.

Ben brc tercih ettim. Atikere gittim güven vermedi. Gerek enjektor farkı gerekse montaj farkı brcye yoneltti. Çevremde atiker onerende yoktu pek. Daha öncede brc taktırıp kullanmıştım. 1800₺ . 1000 peşin 800/9 şeklinde. İlk depoda 234 km de 50₺ gaz aldı. Depo 38lt. Bagajı yukarı kaldırmasın diye en ince depoyu taktırdık mecburen. Stepne yeri ince focusta. Şimdilik memnunum inşallah uzun vadede memnun kalırım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

9.95 Litre/100km yakmissiniz. Arac neydi. Bir de hic benzin tuketimi neydi biliyor musunuz. Bu arada lpgnin 2.6TL falan olmasi lazim bu kadar zamdan sonra.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

9.95 Litre/100km yakmissiniz. Arac neydi. Bir de hic benzin tuketimi neydi biliyor musunuz. Bu arada lpgnin 2.6TL falan olmasi lazim bu kadar zamdan sonra.

Araç 2007 focus 1.6. Benzini hesaba katmadım. Çok çabuk gaza geçiyor. 100 mt gitmeden gaza geçiyor. Malum havalar sıcak. Fazla basmadan yüksek devir yapmadan kullanıyorum. Evet lpg benzine göre çok ucuz.

Aracın benzin tuketimi 8 lt civarı geziyordu. Focusla dikkat etmezseniz 10-11 litre çok rahat benzin yakarsınız. Bende ağırlıklı ş.içi kullanıpta benzinden canım yanınca soluğu brcde aldım zaten. En son benzin aldığımda 210 kmde 90 tl benzin almıştım baya acımıştı.

Hamso beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Evet total lpg yi de 1 depo bitirdim ve yine totalden fullettim.  Şunu söyleyebilirim  Performans olarak aygazı aratmadı hatta bir tık daha iyi diyebilirim.  Yakış olarak da aynı , Bu defa ş.içi %60 ş.dışı %40 olarak  8,9lt yakmış ortalama.  

8.9lt x 2,1 = 0,1869  krş.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Mazota 12 kuruş indirim geliyor bu gece,

bilginize.

Valla öyle bi geydiriyorlar ki yapılan kuruş indirimleri görünce oooooo çok güzel indirim geldi diyoruz ama yapcak bişey yok tabi. :P

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Normalde fiş benim işime yaramıyor, bizim otobüs var babam geçenlerde sölemişti bana bizim otobüse kestirt fişi vergiden düşürürüz demişti. Dün opete girdim nedense şehiriçinde arkadaşlar kıllık çıkartıyolar böle konularda, geçende öle yapmışlardı yazlığa giderken başka bi şubesinde vermişlerdi. Sinirlendim shellden de vermiceklerini bilsemde oraya doğru sürdüm. İlk kez shellden yakıt almış oldum bahaneyle şimdilik total kmsini bilemem ne kadar yapar aynı şartlarda sürüp gözlemlemeye çalışcam ama opetten sonra sanki azcık farketti gibi akıcılık, sanki gazı daha iyi yiyor bide ne biliyim 3. viteste 1100 1200dd giderken motor vurdurma sesi falan hiç olmuyor gibi, müziğin sesi açık olduğu içinde öyle gelmişte olabilir belki bakıcaz artık.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kıllık çıkartanların kendi kamyonu var da ondan :)

Valla öyle bi geydiriyorlar ki yapılan kuruş indirimleri görünce oooooo çok güzel indirim geldi diyoruz ama yapcak bişey yok tabi. :P

Bundan sonra indirim haberi verirken kaçtan kaça düştü ona bakmak lazım

muhtemelen şuan daha pahalıyız o indirimli güne göre.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İstasyonlara göre değişiyodurda geçenlerde görmüştüm gazla alakam yok ama opetin gazı sanrıım 2.05 di zaten. Çıkıp tekrar mı inmiş o halde...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bu konuda markadan ziyade istasyon önemli. benim bir istasyon var eve yakın, on senede üç marka değiştirdi ama adamlar dürüst. aynı miktarda benzinle menzil, çekiş filan hiç oynamaz. siyah egzoz atmaz.

opet birinci çıkmış mesela, gene eve yakın bir opetten bir defa benzin aldım ve ateşleme bobinim bozulmuştu. çekiş mahvoldu, eksoz da kapkara atıyordu araba. anca würth katkıyla kendini gelmişti motor. fakat gebze e-5 çıkışta bir opet var, orası muhteşemdir. ha keza tem'deki tsk vakfı opet de çok güzel. o taraflara yolum düşünce hep bunlardan benzin alırım.

shell'de de bağdat caddesi ve bostancı vatan yanındaki istasyonlar çok temiz iş yapar. yine başka bir yerdeki shell ise beladır, burası da arabayı bozmaz ama menzili öteki iki shell istasyonunun yarısından da azdır. bostancı e-5'ten devam yenisahra civarındaki shell ise kötünün iyisidir. menzili ve çekişi bostancı-göztepe shell ikilisinden düşüktür. ama arabayı boğmaz.

bunlara itiraz gelecektir muhtemelen ama ben teoriyi bilmem, 97'den beri trafikteyim, 300 bin km'yi devirdim, bu iş benim için böyledir. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@analog

İstasyonlar arasında farklar olabilir ama iki istasyon arasında sürüş menzilinin yarıdan fazla fark etmesi çok abartılı değil mi? Birinden alınca 600 km gidip diğerinden alınca 300 km gitmiyorsunuz herhalde bir depoyla?

TiesTorN and Firienholt beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@analog

İstasyonlar arasında farklar olabilir ama iki istasyon arasında sürüş menzilinin yarıdan fazla fark etmesi çok abartılı değil mi? Birinden alınca 600 km gidip diğerinden alınca 300 km gitmiyorsunuz herhalde bir depoyla?

yok ciddiyim, yarıdan az demişim o abartı olmuş belki haklısınız ancak bahsettiğim istasyon banko %30 fark eder. 6x3=18=~350-400 km gider oranın full deposu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hala abartı bence, %30 menzil farkı yaratan yakıt en fazla 3-5 depo sonra yolda bırakır... En fazla %5 civarında fark olur ki bu bile yüksek bir oran...

Firienholt beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok