Aracınız için hangi akaryakıt istasyonundan yakıt dolumunu tercih ediyorsunuz ?
0

Akaryakıt istasyonu   85 oy

1. 1. Hangi akaryakıt istasyonundan yakıt alıyorsunuz ?

Please sign in or register to vote in this poll.

Bu konuda 136 mesaj var

Vay arkadaş, ne doymadılar be. Kaba bi hesap yaptım aylık 1-1,5 depo tüketim varsa aracın mtv, sigorta falan dahil cebe 350lira gibi aylık dokuntusu var ha. Zehir gibi iş.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dün gece 23.50'de Eskişehir yolu üstü Söğütözündeki shell'den yakıt alayım dedim, sistem raporu ıvır zıvır 00.00'da açılacak 10 dakika beklemem gerekti. Yandaki opete girdim. Fişi almayı unuttum. Normal'de yapmayacağım şey ama acelem var diye pompacıya boşver kalsın dedim. "Abi dur senin depo kapağına ben işaret koyayım, bundan sonra geldiğinde C karttan alıyorum dersin, sana indirim yaparız" dedi. Ne iş bu olay? Benim fişi başkasına mı satacaklar?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Her istasyon değil ama bazı istasyonlarda bildiğim kendi plakana yazdırmayıp servis aracın falan varsa oraya fiş kestirebilme olayı vardı. Ticari plakalı araçlarda vergiden düşme olarak faturaya falan yansıtılırken hesaplıyorlar, o vesileyle düşünülmüş olabilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

150m2 üzerine vergiyi %18den %8e getir.. sonra 20krs otv daha köy.. miss

yok artık daha neyin ötv'si bu ya OHA... zaten yeterince vergi yokmuş gibi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dün gece 23.50'de Eskişehir yolu üstü Söğütözündeki shell'den yakıt alayım dedim, sistem raporu ıvır zıvır 00.00'da açılacak 10 dakika beklemem gerekti. Yandaki opete girdim. Fişi almayı unuttum. Normal'de yapmayacağım şey ama acelem var diye pompacıya boşver kalsın dedim. "Abi dur senin depo kapağına ben işaret koyayım, bundan sonra geldiğinde C karttan alıyorum dersin, sana indirim yaparız" dedi. Ne iş bu olay? Benim fişi başkasına mı satacaklar?

Benim arkadaşın nakliye şirketi var, %4 komisyonla fiş alıyorlar. Ben genel olarak camı silenlere bahşiş bırakmak yerine fişe gerek yok diyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

dün ki 20 kuruş ötv zammına karşı bugün de pompaya zam gelmiş. bayram öncesi yola çıkacak millet. bol bol vergi toplanması hedefleniyor. köprü ve yol paralarının ücretsiz olmasının zararını bu şekil karşılamayı planlıyorlar.

http://uzmanpara.milliyet.com.tr/haber-detay/gundem2/pompaya-cifte-zambrpompaya-cifte-zam/56000/56686/

Akaryakıt dağıtım şirketleri benzine 12, motorine ise 6 kuruş zam yaptı

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

E yuh yani artık. En son 3.83' tü galiba opetten mazot aldığım. Şimdi 4' ü geçmiştir o halde. 3/4 depo var şükür şimdilikte çokta sık uzun yol devirmemeye dikkat etmek lazım biraz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben dolar petrol, bizdeki akaryakit falan baglantiyi kacirdim artik

BU GECE MOTORINE INDIRIM GELECEK. LUKOIL'DEN INDIRIMLI FIYATLAR ILE ALIN, KAZANIN. CIKMAK ICIN LUKOIL YAZ 3525'E GONDER. MERSIS NO 0609033910200014 CODEC

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bugün almak zorunda kaldım artık depoda ışık yanık şekilde 50km gidince daha fazla riske etmeyim dedim. 4.18liradan aldım litresini Opetten.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu zubizubi adami kazikliyor.

300Tl ye 15TL hediye, tam bir yalan.

300TL lik yakit alirken, ornegin normal puan olarak zaten 1.5-2Tl topluyorsunuz.

Adamlar da size 13Tl yukluyor, 15TL ay sonunda puaniniz oluyor.

300tl den fazla yakit aldibiz diyelim, 5TL puan topladiniz, adamlar bu sefer 10TL yukluyor.

Miles and smiles dan x2 puan kazancim vardi, bunu da iptal etmisler, calismiyor.

Zaten yatacak 15TL puani harcayana kadar 2 kere zam geliyor, aninda indirim yapilmadigi icin daha az yakit almis oluyorsunuz ve hiç yuzDe 5 indirim yakalayamiyorsunuz.

Zaten aptal shell, puan harcayacaginiz zaman ne kadar yakit alirsin da bu puani harcarsin diye soruyor.

Ornegin 20TL puan var, 21 TL diyorsunuz, 1 TLye 21TL lik takit dolduruyorsunuz.

Matematik profesoru pompaciya kanip, abi ben 400TL yazayim, zaten atacak, attigi kadarini keser sistem der de kanarsaniz, sistem size yakit fiyatini 380TL ye 400TLlik yakit verecek sekilde basiyor ve sizin depo 200TL aldi atti, sadece 10TLyi harcamis oluyorsunuz.

Ben aytemize geçerim bundan sonra , aninda indirimi alir gecerim...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

opet'in mazotu en iyisi diye bir rivayet dolasiyor. itibar edelim mi? :)

Farkli zamanlarda full depo aldim, hep en az gideni opet oldu.

5,6 depo denedim, artık almıyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Farkli zamanlarda full depo aldim, hep en az gideni opet oldu.

5,6 depo denedim, artık almıyorum.

Total'den Opet'e gectigimden beri memnunum ama mesafe karsilastirmasi yapmadim... 

Eski aracimda uzun sure Lukoil kullanmistim, sonra birgun EGR valfi mi ne ariza vermisti... Artik alakali miydi bilmiyorum ama sonra birakip Total'e gecmistim... MEsafe konusunda Lukoil iyiydi yanilmiyorsam... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Aracı aldığımdan beri Opet istasyondan başka yere girmemiştim, 1 kez shellden almıştım. Dün diğer yakıt indirim vs başlığında da bahsini geçirdiğim Aytemiz petrol istasyonundan yakıt aldım. Bakalım bi kaç depo bi deneyip gözlemliycem; 40kr farka opete nazaran 17lira kar yapmış oldum şu an 42lt dolum yaparak. Bakalım menzil ve performansla ilgili bir sıkıntıda yaşatmazsa böyle devam ederim artık. Referans olarak 100kmyi aştığımda artık yeni mazot resmen gelmiş olması gerekiyor bugün döndüğümde aslında olmuş olma ihtimali olabilir 3lt kadar falan vardı kalanı opetin oda yapacağı max 60-75km arası olur. Yarın işe gelirken daha güzel bir tespit yaptıracaktır tahmini. Aslında pompaya girmeden evvel biraz würthdende sallasaymışım keşke ama geçen depoda zaten koymuştum diye atmadım. Olmazsa akşam gidince üstünden biraz takviye ederim. :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

75km yapmazda 60km yapardı rahat. 3lt nin üstünde biraz küsüratı vardı, pompa basarken çünkü 176lira civarı falan attı; tahminen 4ltye yakın bişiler vardı ben 180liraya tamamlattım. Kış aylarında ortalama tüketimlerim 5.20lt/100km.

75km örneğini daha ziyade yeni yakıta kesin geçmiştir artık algısıyla söylemek istemiştim doğrusu. İşin doğrusu sadece evden işe işten eve gitgel döngüm olsa şu zamanda bile 4.5lt civarlarına düşecek ama işte etkenler diyip kısa keseyim :P

Şimdilik ön kanıda bulunmak yanlış olur ama ibre 3/4 çizgisine geldiğimde biraz daha sağlam bir tespitim olacak. Opetten aldığım yakıtla 3/4 çizgisinde yada çok gıdımlık altı civarlarında 210km falan oluyordu, şimdiye kadar 140km civarına geldim ama önce ki depo kontrol seviyelerimden bu sefer pek orayı göremicek gibi bir algı bıraktı ama bakalım erken konuşmamak lazım belkide. Bu arada performansla ilgili bir değişiklik yok gibi şu ana kadar zaten son zamanlar düşük devirle seyir halinde oluyorum aracın çekişinde hissedilir bir değişim vs yaşanmadı, motor gürültüsüyle ilgili bir farkındalıkta sezmedim. Aytemizden sonra würth falan ilave etmedim şimdilik, bi sonraki doluma bakarız artık.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Iyiymis valla eger trafik vs. de varsa... Ben 6'nin altini zor goruyorum anca sabit hizla dumduz trafige yakalanmadan gitmem lazim... Gerci son birkac aydir Sahin kullanir gibi kullaniyorum, onun etkisi var... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Trafikte oluyor evet, otobandan direk eve geçemediğim (Seyrek) diğer durumlarda Karşıyaka Serinkuyu trafiğini çekip Atakent' e geçme çilesi ya da Çiğli Havaüssü Anadolu caddesi istikametinden iç Harmandalı yolundan Egekent 2/Ulukent civarlarına kadar mecbur vites 2 / 3' lük durumlar oluyor, trafik sıkışıkken işin içine bazen dur kalkta girince tuz biber tabi. :D

Bu düşümün sebebini ben biraz arabayı aldıktan sonra ki ecoperformans tuning olayınada bağlıyorum doğrusu, herkes daha ziyade remapping işlemini falan performans için yaptırır ben daha düşük devirle daha verimli torklanmayı tercih edere o zaman adamında bahsini geçirdiği 100kmde 0,5/1lt daha düşük olur potansiyelini görmüş oluyorum. Ha basarsan tabi performansında var ama kalkıpta otobandan inmeden 80 90kmle 10dkda çıktığın yolu 200kmye vurup 5dkda inmenin ne derece bi mantığı olur tartışılır :P Arada bi keyif için yaparsın bunları bahsetmiyorum tabi. :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Gazı herdaim önüme gelen yerden alıyorum. İsimsiz istasyonlarda bile sorduğumda ipragazin etiketini gösteriyorlar.

Benim 07 focus dün 256 kmde 64 TL gaz aldı.litre fiyatı 2.64. 25 kurusu istikrarlı bir biçimde birkaç depodur tutturuyorum. Bence yakıtı gayet iyi. Neredeyse dizellerden az yakıyor. Tabi birde benzin farkı var ama çokta kafaya takmıyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

akaryakitlarin birkac kurus daha pahali nitro, vpower, vb. gibi olanlarini tercih ediyor musunuz?

hakikaten bize ayni mamulu ittirmedikleri ne malum? :)

(x-files komplo teorileri)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

596km sonrası çeyrek depoya yakın yakıt varken bugün yine Aytemizden dolum yaptım 4.22' den. Normalde 140liralık 33,2lt aldım aslında ama pompa attıktan sonra 2lt daha zorlattım elemana 131lira gibi falan atmıştı 140' a düzledik. Deponun olması gereken kondisyonunda 5.1lt çıkmış oluyor. Valla Opet daha önce duyduğum uzun menzil yaptırır vs hikayesini yalanlamış oldu bu durumda aynı kmyi bu yakıtlada yapmış oldum hatta her zamankinin aksine daha bile iyi yol yaptım aslında. Hoş son aldığım depodan beri havalarda azcık daha toparladı sabahları yakış azalmış olabilir bir miktar ama ben kazık yemektense bu şekilde devam ederim olayıma. Performansla ilgili hiç bir kayıp falanda yaşamadım doğrusu opetten aldığım yakıt neyse bunda da aynı şekilde.

Würthü bu depoda da kullanmıycam yine çeyrek depo kala falan fullerken atarım artık. Menemendeki Aytemiz daha uygun veriyor sanırım bu arada bugün Mersinli tarafından geçerken baktım Aytemize ordaki fiyat 4,39' du tabelasında girip sormadım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok