Uydu Net
0

Bu konuda 18 mesaj var

uydunet kullanmıyorum ama bildiğim kadarıyla tek sorunu firmanın verdiği kablosuz modem in çok dandik olması. (sinyal gücü çok zayıf) onuda kablolu modem alıp yanına kablosuz bir router alarak çözebilirsin.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

çevrenizde(aynı mahalle) uydunet kullanan komşularınıza sorun, nasıl durumlar, diye. Eğer iyiyse tek probleminiz kendi verdikleri modemin wi-fi'ı olur. Onu da herhangi bir router ile çözersiniz zaten.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Halamlar kullanıyorlar. Yeni verilen kablosuz modem gerçekten çok kötü, tamam modem pozisyon itibariyle bilgisayarların kullanıldığı yere çok uzak sayılabilir ama halama 2 sene önce adığımız lenovo 150mbps arayüze sahip wifisi sürekli düşüyor bağlantıdan. Defalarca farklı frekans vs denedim çözüm sağlayamadım. Servisin sunduğu teknik yardımda tahmin edebilirsiniz mırın kırın işler. En sonunda eniştem kendi laptopunu verdi kadıncağız öyle rahat edebildi. :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Mayıs ayında eski taahhütüm bitince paket yükselttim uydunette, yeni modem verdiler (parasıyla tabi :) ), eskisine göre gözle görülür şekilde yüksek wifi gücü, eski modemi kullanırken arka odalardan çekmediği için bir tane de tp-link kablosuz router almıştım, arka odalardan sadece tp-link ile bağlanabiliyordum ama yeni modemle rahatlıkla bağlanabiliyorum arka odalardan, arayüz falan yine dandik tabi ama çekim gücü iyi bence, bir kaç kere nitro hizmeti de aldım, 100mbitte falan da sıkıntı olmadı, ama ben tabi kablo ile bağlı kullanıyorum masaüstü bilgisayarı, bu arada yeni modemin ethernet portları gigabit, 100mbit olsa nitroyu verimli kullanamazdık büyük ihtimalle.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben geçen sene Ekim ayında SOL ADSL'den Uydunet'e geçtim. Taahhüt kapsamında verdikleri Netmaster kablosuz modemi kendi satın almış olduğum TP-LINK kablosuz gigabit router'a bağlayarak kablolu ve kablosuz interneti router üzerinden dağıtıyorum. Tabi ki Netmaster'daki kablosuz özelliğini kapattım. Genel manada son derece memnunum. Kullandığım 10 ayda 4-5 kere kısa süreli kesintiler yaşasam da çok ciddi bir sorun olmadı. Ayrıca kullandığım 50mbit dl - 4 mbit ul 250 GB AKN tarifesi de bence fiber tarifelerinden fiyat/performans olarak daha iyi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Simdi soleki suan ttnet adsl deyim, fiber henuz yok zaten bulundugumuz yerde semt olarak 2 apartman var, 2 apartmanda full ttnet. Uydu danisamiyorum. Internette uydu firmalari birkactane bulunmakta uzaynet falan bunlardan hangisine bakmaliyim. Bu arada yanitlar icin Tesekkürler.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

50 Mbps / 4 Mbps paketini kullanıyorum. Netmaster'ı bridge mode olarak TP-Link Router'ıma bağladım. Netmaster'ın kablosuz ağ özellikleri başta olmak üzere insanı delirtme potansiyeli var. Öncelikle ondan kurtulmak şart Uydunet'ten performs almak için.

14 aydır kullanıyorum. Kesinti problemi yaşamadım. Parasını ödediğim bant genişliğini de yaklaşık olarak hemen her zaman sağlayabiliyorlar. Ben şu anda memnunum.

Daha önce Türk Telekom Fiber ve Superonline Fiber kullanmıştım. Bence Uydunet her ikisinden de daha sorunsuz çalışıyor. Yukarda da yazdığım gibi tek problem Netmaster cihazların dandik ötesi olması, onun yanına mutlaka wifi router almayı düşünmeniz lazım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İnternette kablonet, uydunet, kablo internet falan yazınca bir sürü saçma sapan "aracı firma" çıkıyor kendini asıl firmaymış gibi gösteren. Kanmayıp Ozan abinin verdiği linke bakın.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Uydunet ile ilgili bir konu varken buradan sorayım dedim. Normalde Uydunet in online işlem bölümünden tarifeye ek olarak aldığınız paketleri (uyku yok, nitro vb.) görebiliyordunuz fakat bu bölüm bende 1 aydır çalışmıyor. Uydunet paketleri bölümüne tıklayınca bir süre bekleyip sonra da "Bilinmeyen Hata" diye uyarı veriyor. Durum herkeste böyle mi?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Uydunet ile ilgili bir konu varken buradan sorayım dedim. Normalde Uydunet in online işlem bölümünden tarifeye ek olarak aldığınız paketleri (uyku yok, nitro vb.) görebiliyordunuz fakat bu bölüm bende 1 aydır çalışmıyor. Uydunet paketleri bölümüne tıklayınca bir süre bekleyip sonra da "Bilinmeyen Hata" diye uyarı veriyor. Durum herkeste böyle mi?

Bende hata veren bir bölüm yok.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kablolu modem + Asus Router kullanıyorum sorunsuz. Bakım yapacakları zamanda gece yarısından sonra yapıyorlar mağdur olmuyorsunuz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok