Quantum Break (xone) 5 Nisan 2016
0

Bu konuda 64 mesaj var

gamescom fuarında çıkış tarihi belli oldu ve oyun içi videosu yayınlandı. xbox one a özel.

hollywood oyuncuları yer alacak oyunda. (ps3 deki beyond gibi) lost daki charlie var.  :P

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Oyun ihtiyaçları enteresanmış. i7 4790, 6gb vram, 16gb ram, Nvidia GTX980Ti falan nedir ya bu şaka falan mı? Kaç kişide böyle sistem var ki? Tolga gibi kişileri kategori dışı tutuyoruz tabi. Onun sisteminden dünyada herhalde 12 kişide falan vardır. :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

GTX 760'ın artık minimum ihtiyaç olması çok doğal yalnız. Bugün oyun pc'si toplamaya piyasaya çıktığınızda 1080p'de en azından orta detaylarda iyi oyun deneyimi için en azından GTX 950/960 ekran kartı gerekiyor. 760 bunların bayağı gerisinde.

TiesTorN beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Oyun ihtiyaçları enteresanmış. i7 4790, 6gb vram, 16gb ram, Nvidia GTX980Ti falan nedir ya bu şaka falan mı? Kaç kişide böyle sistem var ki?

Tam olarak benim sistem yazılmış sanki recommended olarak :))  hepsi tutuyor...

saçmalık tabi, orası ayrı... griff'in de dediği gibi xbok1'e çıkan bir oyun bu kadar sistem isteyemez... istememeli...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben Xbox One'a almayı düşünüyordum hatta kesin alınacaklar içindeydi de PC'ye de çıkacak olması düşündürdü.

Neyse, bir görelim bakalım gelişmeleri.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Öyle bir oyun yapsınlar da az satsın, yapan firma batsın daha da oyun yapamasın. Bir de işin bu yönü var ve kimse o riske girmez. Tamam donanım sattırmak için bir miktar zorlama mutlaka yapılacak ama bahsettiğiniz tarzda oyunu birisi Tolga olmak üzere dünyada 10 kişi falan alır herhalde.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Oyun ihtiyaçları enteresanmış. i7 4790, 6gb vram, 16gb ram, Nvidia GTX980Ti falan nedir ya bu şaka falan mı? Kaç kişide böyle sistem var ki? Tolga gibi kişileri kategori dışı tutuyoruz tabi. Onun sisteminden dünyada herhalde 12 kişide falan vardır. :)

Haha o 12 yi ben yazmıştım yıllar önce..  :lol:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bence istemeli. Ben Doom 3 alfa zamanını hatırlıyorum da ne kastırmıştı PC'leri. Aslında istediğim tam olarak şu: Eskiden 3D Mark'ın yeni versiyonlarını bekler, yeni aldığımız PC'yi ne kadar zorlayacağını test ederdik. Artık öyle bir oyun çıksın ki en üst donanımların bile anasını ağlatsın ultra ayarlarda mesela. Ama bunu yaparken kötü programlamadan dolayı değil, gerçekten zamane grafiklerin çok ötesine geçerek yapsın mesela. (DX12'yi bütün spesifikasyonlarıyla kullansın) Hatta örnek de vereyim. Örneğin Intel 5930k, 32 GB DDR4 bellek, 980Ti SLI makineyi ultra ayarlarda dahi zorlasın. Hem ekran kartını hem bellek hem de GPU hızı bakımından ezerken hem de işlemci için de keşke elde 5930k varken, Dual Xeon v3 2699 olsa dedirtsin. Ama dediğim gibi bütün bunları ultra ayarlar için yapsın. Bunları istememin sebebi teknolojinin bir kaç senedir bence yavaş ilerlemesi. Bunda AMD'nin rakip olamamasının da payı büyük. 

ikimiz farklı şeylerden bahsediyoruz :) senin bahsettiğin durum pc exc. olarak çıkan oyunlarda olabilecek bir durum -ki bana sorarsan bence de bu şekilde grafik sıçraması yaratacak oyunlar çıksın, ancak benim burda bahsettiğim durum x1'e çıkmış olan bir oyun pc'ye bu kadar yüksek donanım isteyerek çıkamaz çünkü neticede altyapısı belli. eşşeğin üstüne altın semer vurmak gibi birşey bu yapılan.

Firienholt beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Çikar ya niye çikmasin? Ayni oyuna Ultra-high res texture koyar, tesselation faktorunu 16 ile carpar, uzerine de default 8x SSA uygularsiniz, alin size 980 Ti SLI sistemi bile surundurecek grafik kalitesi..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Çikar ya niye çikmasin? Ayni oyuna Ultra-high res texture koyar, tesselation faktorunu 16 ile carpar, uzerine de default 8x SSA uygularsiniz, alin size 980 Ti SLI sistemi bile surundurecek grafik kalitesi..

o dediğin eşeğe altın semer vurmak oluyor işte.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Checkpoint yerleşimlerinin kötü olmasından yakınanlar olmuş. Özellikle Act 4'de boss geçildikten sonra platform ögelerinde ölündüğünde boss ile tekrar savaşılıyormuş vs. Optimizasyonun da berbat olduğu söyleniyor. FPS'ler yerlerdeymiş. Steam'e gelmesini ve indirime girmesini bekleyeceğim sanırım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Steam'e gelmeme ihtimali var. Belli olmaz yine de. Xbox One'da sadece "1" bugla karşılaştım,sorun olmadan devam ediyor. Daha oraya gelmediğim için bilmiyorum iyi mi,kötü mü checkpoint. Windows 10 kodu da yollayacaklar ama,daha yollamadılar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Oyun PC'de facia imiş ben de ondan bulaşmadım, PC'de de varken Xbox One'da o görüntü ile ne indirmeye kota harcarım, ne de uğraşmaya, Xbox One diye konsol var ama exclusive bir oyun yok neredeyse doğru dürüst Halo 5 falan saymazsak. Gears of War IV'te böyle Windows Store üstünden gelirse on numara olur artık Xbox One için. Windows Store fiyatı 186 TL merak edenler için ama PC'de oyun maalesef, aşağıdaki linkten bakabilirsiniz:

http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2016-what-went-wrong-with-quantum-break-pc

Şöyle bir alıntı yukarıdaki linkten:

"Quantum Break is unstable on Nvidia hardware, and this may well also explain the inexplicably poor performance we put up with on GTX 970 - remarkably, the AMD R9 390 equivalent is 50 per cent faster."

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok