AMD - ARCTIC ISLANDS (RX 400) - POLARIS MİMARİSİ!
1 1

Bu konuda 575 mesaj var

Sürücüyü siteler denemiş. Amd küçük bir ayar koymuş.

Crimson.jpg

Açık olduğunda kartın daha az güç tüketmesini sağlıyor ancak saat hızı feci dalgalanıyor.

24-Clock-Rate.png

Kapalı olduğunda ise anakarttan fazla güç çekme durumu yine söz konusu değil gibi görünüyor ama bu sefer de ek güç girişine yükleniyor. Bir önceki sürücüye göre ayar kapalıyken biraz daha fazla güç çektiği de ölçülmüş.

21-Overview-Wattage.png

Kısacası referans tasarım alınmaz. 8 pin veya çift 6 pin güç girişi olan, soğutucu tasarımı güzel olan bir kart alınır. Bu haliyle yılan hikayesine dönmüş kart.

http://www.tomshardware.de/amd-radeon-rx-480-polaris-grafikkarte-treiber,testberichte-242146.html

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Güzel yorum. :lol: Ama ben güvenemem ya. 170 wattlık karta ne diye 6 pin güç girişi koyarlar ki? Çıksın custom modeller, 1060 gelince duruma bakarız artık.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu kablodan fazla çekme durumu çok kartta var ama gördüğüm kadarıyla, onunla ilgili bir test olacaktı yine PC perspective olabilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Artı olarak çok laf söyleniyor da GTX 1060 yine büyük ihtimal 300 USD olur, 250 USD açıklanmış olsa da o fiyatlar FE falan derken görülemez pek, bu tarafta ise hele 4 GB versiyonunu da bulursan %50 daha ucuza kart var, performans farkı ise %15 Nvidia'nın beyanıyla. Bütçe de önemliyse hangisini almalıyız? Buralardan hiç bakmıyorsunuz meseleye.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

1080 ve 1070 fiyatlarından öngörü yaparsam,standart soğutmalı,ocsiz kartların 260-270 arası bulunabileceğini düşünüyorum. Üst modeller de 280-300 arası olur ama onlar daha iyi soğutmalı ve ocli modeller olur.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

zaten görünen köy kılavuz istemez, stock kart fiyatı 239 dolar, sapphire bunu kendi nitro soğutucusuyla 259 dolardan satar.

asıl mesele bu değil. sonuçta bu fiyata GTX 970 performansı geç de olsa fena da değil.

bu kartın başarısız olmasının ya da başarısız olacağının düşünülmesinin en büyük nedeni, insan doğası ötürü her zaman kazanan takımdan olmak ister.

belki gtx 1080 - 1070 alacak bütçe ayırmamıştır ekran kartına ama amd alacağına belki de daha pahalı ve daha düşük performanslı çıkacak gtx 1060'ı alır.

amd ne yapıp ne edip gtx 1080'in karşısına bir rakip koyabilmeliydi, high end cephesindeki savaşa asker bile göndermedi, hükmen yenik sayıldı, oturuyor yerinde.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bizim kuzen ekran kartı alacak f/p rx 480 diyor başka birşey demiyor.anakartı kucağına alırsın diye korkutmaya çalıştım ama nafile... Ne yapmak lazım bilemiyorum

Fiyat/performans için dediği doğru, bunda anormal birşey yok, anakartı neden kucağına alacakmış ki ? Bildirilen bir sorun yok bu şekilde. 1060, 1250 TL altında olursa onu da düşünebilir fiyat/performans oranının düşük olmasını istiyorsa.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bizim kuzen ekran kartı alacak f/p rx 480 diyor başka birşey demiyor.anakartı kucağına alırsın diye korkutmaya çalıştım ama nafile... Ne yapmak lazım bilemiyorum

E alsın. Kart sorun çıkarmazsa paşa paşa kullanır, sorun çıkarsa kendi düşen ağlamaz. :D 480 kötü bir kart değil, şu güç çekme mevzusunu bir kenara koyarsak yalnızca beklentileri karşılamayan bir kart oldu o kadar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu milletin cebindeki 120tl ile rx 480e laf atmasina falan hastayim.. Performansin babasini isteyen yapistirsin 2500tl sini alsin nvidianin son perf kartlarini..

Amd ocu uhuhu falan diye aglayanlarda gitsin benzer paraya rx 480 alabiliyorken gitsin "saglam" diye gtx 960 alsin..

Guc beslemesi gak guk falan bunlar son kullaniciya sorun teskil edecek seyler degiller, daha cok kisinin bahane aramasi bunlar..

Amd nin en buyuk sorunu monitor konusuna da yazdigim gibi crossfire ile freesyncin sorunlu olmasi ama cross dusunmeyen icin zaten dert degil..

T800 beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

GTX 1060'ın Türkiye fiyatı KDV dahil 1400 TL civarlarına gelebilir, ona göre hayal kırıklığı olmasın sonra, stok-talep durumu GTX 1070-1080 gibi olursa aman aman.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

AMD yine fiyatına göre özellikle dx12 için iyi. dx12 daha çok oyun çıktıkça kartın değeri daha çok ortaya çıkar.

Milletin bok atması 1070 1080 'in çok iyi olmasından  vurun abalıya... düşene bir tekmede ben atayım olayı.

Bende kartın güc karakteristiklerini begenmedim performansa ve nanometresine göre overall baktığın zaman alınabilecek bir kart aslında gtx680 'i çok güzel replace eder, gtx780 ve üzeri kart sahipleri bunu almaz.

1060 1070 1080 fiyatlar oturana kadar birazcık beklemek lazım. 1060 1000TL bandı, 1070 1700TL bandı, 1080 2250TL bandında olması lazım TR fiyatı için bence.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu milletin cebindeki 120tl ile rx 480e laf atmasina falan hastayim.. Performansin babasini isteyen yapistirsin 2500tl sini alsin nvidianin son perf kartlarini..

Amd ocu uhuhu falan diye aglayanlarda gitsin benzer paraya rx 480 alabiliyorken gitsin "saglam" diye gtx 960 alsin..

Guc beslemesi gak guk falan bunlar son kullaniciya sorun teskil edecek seyler degiller, daha cok kisinin bahane aramasi bunlar..

Amd nin en buyuk sorunu monitor konusuna da yazdigim gibi crossfire ile freesyncin sorunlu olmasi ama cross dusunmeyen icin zaten dert degil..

Şu 960 mevzusu nedir yahu? O kart öldü bitti artık. 480'in 4 gb belleklisi bulunmuyor. 8 gb olan 240 dolar. 960 ise 200 dolar falan değil. Zaten bu saatten sonra alınacak bir kart da değil. Ha illa arayıp pahalı bir tanesini almak isteyen varsa o başka. :D 480'in de oc olmadığı, anakarttan fazla güç çektiği, ayrıca söylenenden de fazla güç tükettiği ortada. Bunların sorun teşkil edecek bir şey olmadığını söylemek çok iddialı. Özellikle de anakartında gerçekten yanma/bozulma gibi durumlar oluşan kullanıcılar varken...

Amd'nin de en büyük sorunu freesync falan değil. Hele crossfire ile freesync'in düzgün çalışmaması falan çok niş kalıyor. Belki o sizin için bir sorundur ama dünya genelinde ne freesync'i çok önemli gören büyük bir kullanıcı kitlesi var, ne de crossfire yapıldığında freesync çalışmıyor diye bunu büyük bir sorun olarak dile getiren bir kitle var. :D

Amd'nin en büyük sorunu, yıllardır verdiği sözleri tutamıyor ve sürekli değişik sorunlar yaşatıyor olması. Bunun sonucunda da gitgide rekabetten kopuyor olması gibi büyük bir sorunu var.

@

1060'la 1070'in fiyatlarına katılıyorum ama 1080'in fiyatı pek öyle olmaz. Daha doğrusu 1070'in 1700 lira olduğu yerde 1080'in fiyatı 2250 lira düzeyi olmaz. Çünkü 1070'le 1080 arasında uçuk (%50'nin üzerinde) bir fiyat farkı var. Ama benim de istediğim 1060'ın 1000 lira altı, 1070'in 1500 lira civarı ve 1080'in de 2300 lira civarı olması gerekir.

@@T800

1060'ın custom modelleri için Nvidia'dan alınan fiyatın 1030 lira olduğu söyleniyor. Tahminen böyle olmayacaktır ama kart geldiğinde 1050-1100 lira civarında olması muhtemel. Sonuçta 480'in 240 dolar olan 8 gb modeli 1000 lira seviyesinde. 250 dolarlık kart da çok uçmaz. Ön sipariş ve "nvidia kartı nasılsa, çakalım gitsin" fiyatlandırmalarını hesaba katmadan söylüyorum.

Firienholt beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yurtdışı fiyatları 240$ olan (veya olacağı söylenen) iki kartın Tr fiyatları da yakın olacaktır.

Birisi 970,birisi 980 performansında. Bence de tartışacak birşey yok. 1060 denilen performans ve fiyatta çıkarsa.

Hala 480x demek abesten öte birşey olur.

Haa. Bana kalsa ben şu an bile almam. 2. El OC'li 970 veya 980 alırım.

İlle Amd diyen de Sapphire'in custom modellerini beklesin.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şunu hep gözden kaçırıyorsunuz, Founder's Edition. Daha önceki örnekleri ortada, birisi 240 USD birisi 250 USD olmaz, birisi 229 USD deniyordu oldu 239,99 USD bu da olur 300 USD hatta talep patlarsa üstü de görülür.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Founder's Edition olayı 1060 için limited olacakmış. 1070 ve 1080 gibi bütün kart ömrü içinde bulunabilir birşey olmayacakmış.

Performansı hakkında görmeden birşey diyemem. Ama fiyat olarak 480 8gb ile 1060'ın yurdışı fiyatlarının aynı olacağını düşünüyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kart çıkmış olsa net ifadeler kullanırsın da daha çıkmadı, fiyat yakın derken ne kadar yakın.. Fazla heyecanlanıosunuz  :D

Aynı paraya çıkarsa tabi ki 1060 no brainer...  

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yakın derken fiyatları belli diye söyledim. Rx 480 8gb kartlar 230-250 dolar civarı,GTX 1060 da 250 dolar olarak açıklandı, custom soğutuculu modelleri de olsun olsun 270-280 dolar olsun.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok