Mad Max
0

Bu konuda 25 mesaj var

Filmden sonra oyunu da çıkmış. Dün bir incelemesini de izledim Oyungezer'in Youtube kanalında, fena görünmedi gözüme. 20-30 TL bandına gelince satın almaya değer olur gibi görünüyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

10-20 dk süren oyun içi kovalamacalar ilk başlarda göze biraz güzel gelse de sonradan baymaya başlayacaktır. Bakalım bir süre oynamayı düşünüyorum ben ama bitirecek kadar oynayabileceğimi sanmıyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Film ile karşılaştırınca oyun çok daha iyi sanırım. Fiyatı düşse de oynasak. :)

Kim alıştırdı bizi bu ölü fiyata düşmeden oyun almamaya arkadaş.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Mad Max in oyun videolarinin super oldugunu bi arkadas da soyluodu ama daha elimdeki oyunlarin suyunu sikmadiim icin acip bakmadim bile.. Yilbasi kadrajindan girer steamime de anca 2016da oynarim artik..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Zombie ve hayatta kalma türü oyunlardan fenalık geldi.. Aklımda oynamayı düşündüğüm GTA V, Mad Max ve bir kaç oyun daha var. İndirime girdiğinde alıp takılacağım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Batman bitti phantom pain balon cikti oyunsuz kaldim derken mad max imdadima yetisti  :)

Cok iyi oyunlarda her zaman yaptigim gibi ilk basta bir 10 dakika oynayip biraktim.  :))  Atmosfer, mekanlar ve muzikler on numara simdilik.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Cok iyi oyunlarda her zaman yaptigim gibi ilk basta bir 10 dakika oynayip biraktim.  :))  Atmosfer, mekanlar ve muzikler on numara simdilik.

ben de böyle yapan tek sorunlu ben miyim acaba diye düşünüyordum :mrgreen:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Atmosfer ve dövüş sistemi çok iyi. Çölün ıssızlığı iyi yansıtılmış. Başka forumlarda dünyanın boşluğundan yakınanlar olmuş fakat Mad Max dünyası daha ne kadar dolu olabilir ki?

Başlarda senaryo çok iyi değildi, ilerleyen saatlerde nasıl olur bilmiyorum. Tek endişem getir - götür görevleri ileride sıkacak gibi.

Yılbaşı indirimlerinde alıp devam etmeyi planlıyorum. Beklentilerimin çok üzerinde bir oyun olmuş.

TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Konu başlığı 3 harflilerden (!) oluştuğu için bulunamıyor searchle falan, sırf bu oyun için orjinal title ı hiçe sayıp MadMAx şeklinde birleşik yazarsak bir daha aradığımızda bulabiliriz belki @ 

Mad Max in oyun videolarinin super oldugunu bi arkadas da soyluodu ama daha elimdeki oyunlarin suyunu sikmadiim icin acip bakmadim bile.. Yilbasi kadrajindan girer steamime de anca 2016da oynarim artik..

Nevet, yılbaşı olmasa da geçtiğimiz ay oyunu alarak sözümüzü tutmuş olduk.. Bugün ise oyunu fullemiş bulunuyorum..

Tam 60 saat civarı oynamışımki hakikaten suyunun suyunu sıkarak oynadım oyunu, çünkü fullemek için çöldeki kumları bile toplamak gerekiyordu.. 

Neyse oyunun bi reviewunu yapacak olursam.. 

+ Atmosfer ve sesler çok iyi, mağaralara veya düşmanla dolu bi yere girdiğinizde aslında çok güçlü olsanız bile insan korkup geriliyor.. 

+ Benim gibi 1989 yılında Death Trackin çıkmasından beri araba savaşları falan ilgilinizi çekiyorsa bu oyunun yarısı bunun üzerine kurulu.

+ Dövüş sistemi çok iyi, şu son zamanlarda çıkan warner bros oyunlarının (batman,mordor) temel dövüş sistemine sahip ve onlardan daha tatmin edici bi koyup oturtma hissiyatı var ki bunu son yıllarda benzer bi klasmanda olan yine süper dövüş sistemine sahip olan Sleeping Dogsda yaşamıştım.

- Storyline biraz sikko ve gerek wasteland missionlar olsun gerek story missionlar olsun pek birbirine bağlı değil hatta çok kopuk, bazen noluyo amk diyebilirsiniz ki bu da çok uzun sürmicektir zaten çok fazla görev yok..

- Ağır collecting içermekte oyunun uzunca bir süresi haritadaki kamp ve arazileri yağmalamakla geçecek çünkü bütün upgradeler buna bağlı.. 

- Haritada yapılabilinecekler çok sınırlı tamam nuclear fallout sonrası ama başka yapılacak şeyler bulunabilirdi.. Gerçi oyunun standart fiyatının gayet düşük olması onu bir gta5 harita doluluğu ile kıyasta karşı karşıya getirmemize engel teşkil ediyor bence.. Yine de.. 

- Oyun sonu canavarı diye tabir edilen boss ile olan son dövüş tam bir faciaydı 20 saniye sürdü mü bilmiyorum, nabıosunuz abi.. 

Bunlar artı ve eksilerdi.. Şimdi de nötrler : 

Düşman ve araç çeşitliliği bol ama oyun içinde genelde aynı tipleri dövüyorsunuz, yine de öldürecek bol adam olması güzel..

Oyun belki ilk başta alışmaya çalışırken zor gelebilir ama aslında baya kolay abuk subuk şekillerde ölmek dışında bok gibi bir oyuncu değilseniz herşeyinizi çabucak upgrade edip kısa sürede ölümsüz olacaksınız bu da beni biraz üzdü, özellikle max in HPsi inanılmaz fazla Warcrierın anırarak buffladığı 30 adamın ortasından batman gibi çıkmak keyifli olsa da feci overpowered olmuş..

Chumbucket dışında akılda kalıcı bir karakter yok oyunda.. Hope ve bebesini biraz daha yedirebilselermiş oyuna belki storyline da pozitif yönde etkilenebilirdi ama oyunun ilk çeyreğinde gördükten sonra son çeyreğine kadar görmeyince gudubet bi sevdalanma olmuş.. Scrotus iyi bir karakter olabilirmiş ama dediğim gibi hemen zıbarıyor.. 

Dediğim gibi oyunun çıkış fiyatı böyle bir oyun için bence baya düşük, gayet doom falan gibi full price satılan bir oyun olabilirdi, hatta neden değil anlamadım.. İndirimle steamden 20TL gibi bi fiyata aldığımı düşününce bariz çalmışım gibi hissettim.. kesinlikle değer.. Hatta full price alınsa da olurmuş ilk çıktığında ama artık bu tarih itibariyle 30tl nin altına indiği an alınabilir diyim..  Sonuç olarak bazı cheesyliklerine rağmen güzel bir oyundu benim için.. 

stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de bunu birkaç aydır azar azar oynuyorum. Bir mission yapıp veya konvoy indirip kapatıyorum. Keyifli bir oyun.

Ancak sürükleyici değil. Narcissus'un dediği gibi Batman serisi veya Shadow of Mordor'u hakkını vererek oynadıysanız bunda dövüşte kralsınız. Zaten upgrade'leri bastıkça ölümsüz oldum neredeyse aynı şekilde. Dayaktan öldüğümü hatırlamıyorum bile. Arada mal mal hareketler yaparken, ne bileyim köprüden falan atlayıp ölüyorum sadece.

Oyunda en çok güldüğüm şey de araba takla atmasın diye saçma sapan fizik kuralları olmuş.

Yani Narcissus'un dediklerine aynen katılıyorum, şunu ekleyeyim ama; oyunda potansiyel çok var, ama iyi kullanılmamış. Belli ki aceleye getirilmiş, yeteri kadar bütçe ayırılmamış. "Hazır motor var basalım texture'ları, map çizelim oyun olsun işte" der gibi olmuş. Witcher 3'den sonra başlamıştım buna, o oyundaki 2 yan görevde bu oyunun tamamı kadar detay var yani.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Son bir haftadır deli gibi oynuyorum bu oyunu.

Zaten arkadaşlar söylenecek şeyleri söylemişler, pek fazla söylenecek bir şey bırakmamışlar.

Ben oyunu beğendim ama eleştirilerim de var.

Oyunun sanat kısmı mükemmel. O post apocaliptic dünya çok güzel yansıtılmış. Yıkılmış köprüler, kum tepelerinin altında kalmış hava limanı, deniz feneri, petrol tankeri enkazları vs vs muhteşem işlenmiş. Oyunun grafikleri başarılı ve  dövüş ve sürüş dinamikleri yağ gibi akıyor. Oyuna başlar başlamaz sanki aylardır bu oyunu oynuyormuşcasına kontrollere hakim oluyorsunuz. Tabi bunun sebebi Narc'ın da bahsettiği batman&mordor bağlantıları.

Genel olarak güzel bir oyun fakaaaaaat o boss olayı nedir öyle?

Tek tip boss mu olur koca oyunda? Shadow of Mordor'da dengeliydi boss olayı, en azından bosslar değişiyordu. Tamam onda da aynı tipler arasında dönüp duruyordu ama en azından birden çok tip vardı.

Bu oyunda tek boss karakteri var.

Zorluğu hesaba katıldığında boss da denemez aslında ama oyunda boss yerine koyduklarından boss diyoruz. Yoksa diğer ai'lerden pek bir farkı yok.

Diğer taraftan hikaye yok oyunda.

Zayıf falan değil, yok. Unutmuşlar hikaye koymayı. Hikaye denilen şey öyle birbirinden alakasız yan görevler zinciri.

Muhteşem bir oyun olacakken bu saçmalıklar yüzünden vasat bir oyun olarak kalmış. Yine de %100 yapmadan bırakmayacağım gibi görünüyor. 

Whooosh tarafından düzenlendi
stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Oyunu bitirdim herşeyi ile. Narcissus ve Whoosh söylenmesi gereken şeyleri söylemiş. 

Gayet güzel bir oyun ama GTA V kalitesi beklememek lazım tabii ki.

Çok daha iyi bir oyun olabilecek iken, bu kadar detaylı bir harita yapmışken, bu kadar iyi bir atmosfere sahip iken, hikayenin bu kadar boş olması malesef oyun bitince bir tatminsizlik yaratıyor.

Zilyon tane loot location ve kampı tek tek temizle, bütün upgradeleri yap ama işte V8 motoru ve magnum opus'un en gelişmiş halini toplamda 15 dakka kullan bırak gibi oldu.

Yine de bence mutlaka indirimden alınıp oynanması gereken bir oyun, çok iyi vatik geçirtiyor, herşeyi yapacağım derseniz 60 saat üstü içerik var.

8/10.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

pardon abi filmini seyrettiniz mi dunyanin en konusuz en manasiz konulu filminden duzgun konulu hiakeli oyun nasil oldun

bas muzigi bas video klip gorselleri ile iyi gorsellik olur konu falan olmaz

edit filmini senenin 2000 lerin en iyi filmi ilan edenler bile vardi.

boyle pure hype islerde bilmediginiz insanlardan referans kabul etmeyin :D

nazareth tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 minutes ago, nazareth said:

boyle pure hype islerde bilmediginiz insanlardan referans kabul etmeyin :D

işte bu yüzden en başta senin yorumlarını referans kabul etmiyoruz naz'cım. :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

de abicim bidaha soriyim oyunun konusu ile filmin konusunu karsilasitrsan bi scala olmaz mi yani

hikayeden yakinmissinda abi

2+2 10 etsin gibi bir durum olmuyo 4 iste

guzel oyun oynanir oynanamazinda alakasi yok

hype kisimini da sana degil genele dedim

senin kanka uzun zamandır takip ediyordum, steamdeki user notu %94... baya efsane gibi görünüyor.  demis

%94 useri notu iste imdb 10 puan 2000lerin asrin filmi takimi bunlar :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

4 hours ago, nazareth said:

pardon abi filmini seyrettiniz mi dunyanin en konusuz en manasiz konulu filminden duzgun konulu hiakeli oyun nasil oldun

Ne alakası var?

Kalite konusunda filmi ile paralellik göstermeyen onlarca oyun var. Filmde hikaye olmaması oyunda da olmayacağı anlamına gelmez. Aynı adam aynı ekip yapmıyor bunları sonuçta.

Birisi ortaya bir konsept koyuyor, bu bazen film olur bazen kitap olur, bazen bir çizgi roman olur bazen de bir oyun olur. Sonra bunun filmi çekilirken o konsept başka yorumlanır, oyunu yapılırken farklı yorumlanır. Senaristi başka yönetmeni başka.

Sanki bütün oyun/film uyarlamaları aynı senaryo üzerinden gidiyormuş da biz boş yere beklentiye girmişiz gibi kafanda bir şeyler kuruyorsun. Sonra kafanda kurduğun denklem üzerinden gelip burada yorum yapıyorsun.

Bana bir tane aynı senaryoyu paylaşan film/oyun uyarlaması söyleyebilir misin Abidin?

Deadpool, Tomb Raider, Hitman, Batman, Max Payne, Riddick vs vs bu oyunların hepsinin filmleri vasat yada kötüydü ama oyunları gayet iyiydi. (Batman'i de harcamayaydım iyiydi)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@nazicim Hocam yaşlı başlı adamsın Mad Max in yalnızca son filmden oluştuğunu düşünen 10-14 yaş bebeler gibi yorumlar yaparak kendini genç mi hissediyorsun nedir anlamadım... :baba: Son filmden önce bir saga oluşturan 3 tane daha Mad Max filmi var... 

Son Mad Max filmi ile oyunun birbirleriyle ilgislerinin olmadığını (konu ve senaryo olarak) tekrar belirtelim.. 

@whooosh Deadpool baya iyi film yalnız hatta oyunu hatırldığım kadarıyla filminden önce çıktı o yüzden iyi bir örnek olmamış.. Öte yandan Batman Forever ve Batman & Robin dışındaki  bütün Batman filmleri iyi filmlerdir onu da belirtelim.. :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Mad Max başlığını film/oyun kritiğine dönüştürmüş olmayalım ama

@Narcissus Deadpool filmi evet,kötü sayılmaz ama oyununun yanında çok zayıf. Deadpool'un oyunu tartışmasız en iyi çizgi roman-oyun uyarlamasıdır. Oyundaki mizahın, aksiyonun, diyaloğun %5'i filmde yok, olamaz da çünkü süresi yetmez. Bugün oyununu açar baştan sona bir daha oynarım aam filmini ikinci defa seyretmem. İkinci sırada da Batman var. Batman'in oyunları da çok iyi çizgi roman-oyun uyarlamaları ama aynı başarıyı filmlerinde göremiyoruz. Filmleri kötü değil ama orjinal çizgi romandan çok uzak. O Gotham City atmosferi olsun, o kötü karakterler olsun, filmde çok zayıf. Manhattan'ın girişindeki tabelayı Gotham City olarak değiştirince Gotham olmuyor. Karakterler de aynı şekilde, romandaki Bane, oyundaki Bane ve filmdeki Bane'i yan yana koy, bak. Filmdeki rezalet.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Nolan 3lemesindeki Bane e derinlik katmak istemişler ve bu hale getirmişler... Yoksa karşılaştırlcak durumu yok zaten Bane gerçekte 2.10 falanken filmde 1.73 ...  Bane in temelini oluşturan Venomdan falan eser yok... Alternatif bi dünya olarak izledim ve izlenmesi lazım zaten Nolan Batmanlerinin... Hiç bir karakter aynı değil.. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok