Ebay, Aliexpress 'ten alınası ürünler .
2 2

Bu konuda 421 mesaj var

Öylesine bir Gearbest'e girdim de, bizim pembe bebek evini hala "processing" gösteriyor... Depodan alır paketler yollarsın, 1 hafta neyi process ediyorsa?  :icon_think:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Öylesine bir Gearbest'e girdim de, bizim pembe bebek evini hala "processing" gösteriyor... Depodan alır paketler yollarsın, 1 hafta neyi process ediyorsa?  :icon_think:

Bak Vega'nınki yola çıkmış. Senin de çocuk yapmanı bekliyorlar herhalde. :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Aliexpress'i 3 kez denedim. 3 siparisim de hile hurda ile sonuclandi. Ilk olayin parasi yeni geri geldi. Digerleri icin ise hala satici ile yazismaktayim.  Aliexpress'in chat sistemini denedim sonucsuz kaldi, hicbirseyin kaydi yok, case # filan vericekmisiniz diyorum, yok bize guvenin falan diyorlar, saka gibi...

Ilk olayda sirketi attilar sitelerinden, ama 2 aydan uzun surdu, ve en kotu tarafi satici sallamasyon bir takip numarasi yarattigi icin, saticiyi(dolandirici) gondermis kabul edip 1 ay sirf kargo icin bekletiyorlar... sonra bakariz diyorlar.

Ikinci olayda Cin'li bir sirket Amerika'daki depodan gonderilecek diye urun satiyor, aliyorsunuz, oduyorsunuz, aksamina mesaj geliyor, a stoklarda kalmamis, $38 daha verin hemen Cin'den gonderelim.  10larca kez iptal edin dedim onay vermiyorlar, neymis "yanlis siparis yaptim" secenegini secmem gerekiyormus... Aliexpress'e sikayet ettim, fakat henuz bir olay sonlanmadi.

Ucuncu olay ise ikinci ile ayni.  Dikkatle daha farkli cok daha yorumlu bir satici sirket sectim, ayni sekilde Amerika'daki depodan gelicek dendi. Siparisten hemen sonra  kopyala-yapistir ayni mesaji aldim. $38 fazla ver hemen Cin'den gelsin. imzalayan adama kadar ayni mesajlar.  Aliexpress'e sikayet ettim, adamlar tabi bakalim vs diyorlar ama tik yok.

Tamam yorumsuz, puansiz saticilarla sorunlari anlarim ama koca koca magazalarin yaptigini anlayamadim, ve aliexpress hicbir zaman alicisinin yaninda degil... Sanki saticiyi koruyor adamlar.

Ayni urun zaten burada 1-2$ fazlasina satilmakta (istedikleri $38 verdikten sonra), 15-20gun beklemek de cabasi...

Sizin en buyuk sorununuz nasil cozuldu?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben Aliexpress'den asla acil birsey almiyorum. Benim yasadigim sorun da urun sayfasinda kayitli posta yazmasina ragmen kayitsiz gondermeleri. Bunlarda hep ayni kopyala yapistir mesaj oluyor. Siparis yaninda "kayitli gondermeyeceksen hemen iptal et" diye not dusuyorum, pek ise yaramiyor. 3-4 siparis icin dispute yapip parami geri aldim. Bir tanesi 3 ay falan sonra geldi.

Ben stres olmadan dispute aciyorum ozetle, er ya da gec sorun cozuluyor. Eger hemen gerekli birseyse zaten Amazon, olmadi eBay'den siparis veriyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

sipariş iptali konusunda, satıcı sizin seçtiğiniz iptal gerekçesine onay vermezse, şikayet etmenin faydası olmuyor. Yapılabilecek tek şey, dispute açılabilir hale gelmesini beklemek. Ürün sayfasında belirtilen kargolama süresi dolduğu günden başlayarak, birkaç gün sonra dispute açılabilir hale geliyor.

Benim deneyimlerime göre aliexpress'de alıcı lehine işleyen en önemli şey, dispute dan sonraki  "escalate"

İade edilecek para miktarında anlaşamadığımız birkaç alışverişte, iade edilecek para miktarını beklediğimden fazla yükseltti

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

sipariş iptali konusunda, satıcı sizin seçtiğiniz iptal gerekçesine onay vermezse, şikayet etmenin faydası olmuyor. Yapılabilecek tek şey, dispute açılabilir hale gelmesini beklemek. Ürün sayfasında belirtilen kargolama süresi dolduğu günden başlayarak, birkaç gün sonra dispute açılabilir hale geliyor.

Benim deneyimlerime göre aliexpress'de alıcı lehine işleyen en önemli şey, dispute dan sonraki  "escalate"

İade edilecek para miktarında anlaşamadığımız birkaç alışverişte, iade edilecek para miktarını beklediğimden fazla yükseltti

Ben Aliexpress'den asla acil birsey almiyorum. Benim yasadigim sorun da urun sayfasinda kayitli posta yazmasina ragmen kayitsiz gondermeleri. Bunlarda hep ayni kopyala yapistir mesaj oluyor. Siparis yaninda "kayitli gondermeyeceksen hemen iptal et" diye not dusuyorum, pek ise yaramiyor. 3-4 siparis icin dispute yapip parami geri aldim. Bir tanesi 3 ay falan sonra geldi.

Ben stres olmadan dispute aciyorum ozetle, er ya da gec sorun cozuluyor. Eger hemen gerekli birseyse zaten Amazon, olmadi eBay'den siparis veriyorum.

Tesekkurler,

Benim de acil almam gereken hicbirsey yoktu esasinda. Sadece hizli\guvenli olsun diye Amerika'dan kargolanan iki urun secmistim.  

Dispute icin halen 4 gun beklemem lazim.  Benim icin iade edilecek parada bir sorun olmasa gerek, sonucta urunu kargolamadilar bile.  Aslinda baska bir sirket olsaydi, hani her iletisimi kayit altina alan, case numarasi veren; o zaman kredi kartini aldigim sirket uzerinden yapabilirdim herturlu itirazi, hizli, sorunsuz cozum ama aliexpress yetkilileri bile size "my friend" diye hitap edince bek yapilabilirligi kalmiyor. :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bak Vega'nınki yola çıkmış. Senin de çocuk yapmanı bekliyorlar herhalde. :D

Ah ah, elin çinlisi küfürden anlamaz ki, yoksa arayıp böyle çocuk yapmalı mapmalı bi kalaylamak isterdim... :) Neyse, bekleyelim bakalım, ya malı ya parayı gönderirler herhalde. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim de 11.11 indirimlerinde aldığım 7-8 üründen ikisi hala ortalıkta yok. İkisine de dispute açtım. Biri para iadesi yaparsak iyi feedback yapar mısın diye sordu, ok dedim, diğeri yalvardı dispute'ı kapat diye, çin postasında büyük yük var falan, bazı ürünlerimiz çok geç ulaşıyor bize bir şans tanıyın diye, ona da hadi bakalım peki dedik. 

Birincisi refund gözüktüğü halde hala iade olmadı, ikincisini de takip etmedim epeydir ama gelen giden ürün yok. Neyseki bu iki ürün 2,3 dolarlık şeyler. Şimdiye kadar sonuncuları 11.11 de olan siparişler olmak üzere toplamda 25-30 kere falan alışveriş yapmışımdır. 4 kere sorun yaşadım. Birincisi HP yazıcı kafasıydı, ürün geldi kafanın siyah basan kısmı delik değil, mürekkep geçmiyor. Aldığımla kaldım. Diğer üçü bu 11.11 zamanı yaptığım alışverişlerde oldu. Yukarıda dediğim gibi ikisi hiç elime geçmedi, bir tanesi de usb volt-amp gösteren aletti ve backlight çalışmadığı için ekranı okunmuyor. Anca fener falan tutunca görülebiliyor.

Bunlar dışında yaptığım diğer alışverişlerde memnun kaldım. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

sizin paranın tamamı iade edilir kesinlikle.

kısmi para iadesi, sadece ürünün eksik veya yanlış gelmesi durumunda geçerli.

Evet, tam belaya cattim sanirim.

Az once email geldi, urununuz kargolandi diye, sasirdim, 4. kez siparis iptal istegim rededildi.  Adamin yazdigini da anlayamiyorum;

"Hello.my friend.

Could you please change another shipping way.

you can choose you put the wrong item or you do not want this item.ok?

and then we can agree immediately.

B.R

Jim"

Siparis ayrintilarina bakayim dedim, kargo takip no'dan sacma sapan bir sonuc cikiyor:

• 2015.11.06 12:26 (GMT-7): Delivery complete:Recipient : ????) Result : Delivery complete
  • 2015.11.05 18:42 (GMT-7): Departure from inward office of exchange
  • 2015.11.05 16:22 (GMT-7): Arrival at inward office of exchange
  • 2015.10.31 09:42 (GMT-7): Posting/Collection:Posting office zip code : 918115 Transit or Destination country : KOREA

Nasil bir istir bu anlamadim, ve bunlar 4-5 kez Aliexpress chat yardimiyla konusup, onlarin yardimci olma sozunu aldiktan sonra oluyor. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ben 2 ayrı sipariş ile 2 pembe ev almıştım. 2 si de kargolanmış (hollanda postası ile yollanmış ne alakaysa) 

Bu arada evin fiyatı da 40.07 USD olmuş :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

AliExpress'de yuzsuz satici cok.

iPhone'lar icin MFi sertiifikali (yani icinde Apple'in cipi var) diye bir kablo aldim, Kablo geldi, goruntusu iyi falan, ama kutusunda bu sertifikayla ilgili hicbir sey yazmiyor. Normalde bu sertifika olan urunler her tarafina yazar. Kulakliklar, kablolar, tum aksesuarlarin kutusunda kocaman "Made for iPhone" yazar/

Ben de urune 2 yildizli yorum yaptim. Bu MFi sertifikali olmayabilir diye yazdim. 1 ay kadar oldu.

Adam bugun mesaj atti :

"Hello.Dear friend.

We have send you the full shipment,so please change the feedback to 5 stars."

Gidip 1 yildiza cekesim geldi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Gearbest XFL mi ne öyle bir posta sistemi ile yollamış benim geri kalan paketi. 60 gün bekleyip paketi gelmeyen adam dolu ortalık. 40 gün sonunda direk bu sefer sorgusuz sualsiz basacağım disputu bir daha da uğramam sitelerine. Bu sistem normal Çin postası değil sanırım, normal Çin postası bile bu kadar yavaş değil. Çin postası ilk paketi normal süresinde (25 gün sürdü sanırım)  getirdi. Ayrıca niye ikinci paketler hep bu servisle gönderiliyor? Tam üç kağıtçı adamlar.

@@kronus, şunu sorayım AliExpress' de satıcıya kötü yorum bırakmanın götürüsü ne ki 1 yildiza çekmiyorsunuz?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@OnLyTNT Urun 1 yildizlik urun degil, ondan 2 yildiz vermistim. Satici yuzsuzluge devam ederse cekerim. Bir goturusu olacagini sanmiyorum. Ama alicilara da yorum birakiliyor olabilir. Goturusu olsa da pek umrumda degil acikcasi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

AliExpress'in kendisi bence bu tur isguzar adamlara yardim-yataklik yapiyor. 

Bugun ve dun epey vakit harcayip sikayetimi tekrar dile getirdim, dispute hakkinda sorular sordum.  Bozuk plak gibi ayni seyi tekrar ediyorlar, X gun bekle; satici kargolamazsa dispute ac, XY gun bekle dispute icin; eger cevap vermezse islem baslaticaklarmis.

Isin can alici kismi AliExpress saticinin bana sahte kargo takip numarasi verdigini biliyor olmasi, boyle birseyi bana soyleyip, halen saticidan dispute hakkinda cevap bekle diyebiliyorlar. 

3 gun once konustugum AliExpress gorevlisi, "guya", satici hakkinda cezai islem baslaticakti vs vs, fakat ayni saticilar hicbirsey olmamis gibi satis yapiyorlar halen...

Bence bu yolla ya aliexpress yada satici elinde 20-30 gun sicak para bulundurabiliyor, hem de 0% faizle.  :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ebay'den bir çakmaklık usb şarj cihazı (tercihen 2 çıkışlı) tavsiyesi alabilir miyim.

Amper değerleri önemli değil, kaliteli ve ucuz bir ürün yeterli.  Bugüne kadar sadece 1 yolculukta kullandım...

Şunu buldum ama usb çıkışları eğri büğrü sanki; orjinal olduğuna nasıl emin olabiliriz :

http://www.ebay.com/itm/Belkin-2-port-USB-Car-Charger-mini-Car-Charger-2-1-AMP-10W-Blu-ray-USB-Charger-/111402715667?hash=item19f01e8a13:g:f2sAAOxywh1TFFDb

Bir de Nokia var :

http://www.ebay.com/itm/Genuine-Nokia-car-charger-DC-20-dual-port-for-Lumia-iphone-sumsung-galaxy-mobile-/281865977012?hash=item41a0857cb4:g:FpcAAOSwbdpWVDQs

Türkiye'den şunu mu alsam :

http://www.hepsiburada.com/energizer-lchehc1umc2-usb-arac-sarji-micro-usb-kablo-ile-p-TELSARJENERC1UMC2

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ebay'den bir çakmaklık usb şarj cihazı (tercihen 2 çıkışlı) tavsiyesi alabilir miyim.

Amper değerleri önemli değil, kaliteli ve ucuz bir ürün yeterli.  Bugüne kadar sadece 1 yolculukta kullandım...

Şunu buldum ama usb çıkışları eğri büğrü sanki; orjinal olduğuna nasıl emin olabiliriz :

http://www.ebay.com/itm/Belkin-2-port-USB-Car-Charger-mini-Car-Charger-2-1-AMP-10W-Blu-ray-USB-Charger-/111402715667?hash=item19f01e8a13:g:f2sAAOxywh1TFFDb

Bir de Nokia var :

http://www.ebay.com/itm/Genuine-Nokia-car-charger-DC-20-dual-port-for-Lumia-iphone-sumsung-galaxy-mobile-/281865977012?hash=item41a0857cb4:g:FpcAAOSwbdpWVDQs

Türkiye'den şunu mu alsam :

http://www.hepsiburada.com/energizer-lchehc1umc2-usb-arac-sarji-micro-usb-kablo-ile-p-TELSARJENERC1UMC2

Tronsmart alın. Çok memnunum, fiyatı da çok yüksek değil.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Gearbest'e dün "tüm arkadaşlarımın oyuncağını yollamışsınız bana niye 12 gündür yollamıyosunuz" diye ticket bıraktım, sallayacaklarını sanmıyordum ama bugün ürünü yola çıkardılar.  

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tronsmart alın. Çok memnunum, fiyatı da çok yüksek değil.

Tronsmart'ın bulabildiğim tek modeli var, onda da Quickcharge car. QC portundan QC özelliği olmayan cihazları da şarj edebiliyor muyuz?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bende çocuk/yeğen falan yok ama benim bile alasım geldi şunu : http://www.gearbest.com/other-classic-toys/pp_277087.html

1449507347807-P-3568332.jpg

Fiyat dün 12 dolardı, gaza geldim birine hediye ederim falan diye alacaktım, sonra birden bire 15,60 oldu, vazgeçtim, demek ki o 3 dolar kritik 3 dolarmış :)

Bundan aldım, geçen Cuma da kargolanmış görünüyor. ancak garip olanı ürün Hollanda dan postalanmış ???

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
2 2

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok