Ebay, Aliexpress 'ten alınası ürünler .
2 2

Bu konuda 421 mesaj var

Bugün geldi oyuncak ev benimde. Sahibine hediye olarak verdim çok sevinmiş. Yalnız ben ne olduğunu anlamadım tam olarak hediye olduğu içinde sanırım yapboz gibi bişimiş. İçinde ki eşyasının kumaşına kadar cm cm ölçülü kesiliyormuş falan, talimatlarda çinceymiş :P Google translattörünüzü hazırlayın telefonlarınızın kamerasından. :D

Hadi be ? Çifte puzzle yani, rezillik... Hoş benimki kafadan hiç gelmedi, derdim daha büyük olablir :) 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben ürün sayfasını incelediğimde fark etmiştim puzzle gibi olduğunu... Benim kızımın yapabileceği bir puzzle değil, ben yapıp veririm artık.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ürün için zaten 10+ yaş ibaresi varda. Şöyle yapılaibilir, dış inşaasını siz yapın bırakın içini çocuk süslesin hayallerinde ki gibi. :)

Bir bakmışsın ki içinde cinayet kan revan bi portre :))

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim 6 dolarlık speaker için "nabim paypal dispute mu açayım aloo?" diye bir mesaj yollamıştım, aşağıdaki gibi bişiy demişler. Baktım, paypal da dispute için 180 gün falan süre var, (eskiden 45 miş millet feci sövüyomuş,neyse...) bi hafta 10 gün daha bekliyim ondan sonra dispute açayım diyorum. Ne speaker ın ne paranın pek bi önemi olmadığı için sallamıyorum ama acil bir ihtiyaç olsa delirirdim tabi :) 

"Your order was shipped on 2015.12.29. It is a postal service. 

Although there is no tracking number for this shipper, most parcels can be received within 10 to 45 business days (20-60 days). Please rest assured the item is on its way." 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim gearbestten aldığım bi OBD 2 cihaz vardı, şehir efsanesi oldu. Gelmedi ürün ağustostan beri, 1 kez yazıştım yenisini gönderelim dediler. Sonra oda kaynadı ya gönderilmedi ya başka bişi. Geçen ay biraz dellendim artık GB' le haşır neşir konuşmaya başladım iyicene. En sonunda 5$ ' ı cüzdana yüklemeye onayladılar. Geri iade olmadı ama başka bişi alırsam oradan da düşmüş olacak.

2$ demeyip kargo takip için ilave paranızı verin benden tavsiye, özellikle böle ufak bi ürün söz konusu olunca ya adamlar yalancı ya bizim ülke sınırları içine girerken yalan oluyor. Takibi yapamıyorsunuz haliyle.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bana da Orico şarj adaptörünü yeniden yolladıklarını söylediler ama inanmıyorum açıkçası.

kHanTW bence biraz daha bekleyin hocam, benim de bazı ürünlerimin 45 gün sonra geldiği oldu. Önceleri para iadesi alıyordum, sonra baktım ürünler %99 geliyor artık 45-50 gün bekliyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim ev de dün gelmiş, tam da eşimin hobisine hitap ettiğinden dün akşam kaba inşaatı bitirdi. :) Ama diğer ince işler biraz zaman alacak gibi :) herşey çince bir de :)

Bu arada evin ahşap kısmı gayet kaliteli ve sağlam. Çin malı gibi değil :)

4b3jpJ.jpg

JnMZVj.jpg

O75vrP.jpg

zr1jG9.jpg

GogmZV.jpg

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hakkaten, bunu vermek için çocuk kesmiyor, ciddi ciddi azimli bir hatun gerekiyor gördüğüm kadarı ile :) Nası bişiye bulaştıysak.... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Mesleğini yapmayan bir Ağaçişleri Endüstri Mühendisi olarak, evin doğramaları, mobilyaları vs. yardıma ihtiyacınız olursa yardım edebilirim muahaha :))

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Gearbest'e dün "tüm arkadaşlarımın oyuncağını yollamışsınız bana niye 12 gündür yollamıyosunuz" diye ticket bıraktım, sallayacaklarını sanmıyordum ama bugün ürünü yola çıkardılar.  

Meğersem beni yemişler, bugün tekrar kargoya çıktı diye mail geldi, kargoya verilme tarihi de bugün olarak güncellenmiş... Kısacası bana "he he kargoya çıktı" demişler, kargoya da gene kaç gün sonra vermişler. 

Vay arkadaş, adamlar inovasyonu çakallığa kullanıyorlar. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Meğersem beni yemişler, bugün tekrar kargoya çıktı diye mail geldi, kargoya verilme tarihi de bugün olarak güncellenmiş... Kısacası bana "he he kargoya çıktı" demişler, kargoya da gene kaç gün sonra vermişler. 

Vay arkadaş, adamlar inovasyonu çakallığa kullanıyorlar. 

Ayni takip no ile mi gonderdiler? Oyleyse, her "cin" akilli saticinin yaptigi gibi, sadece aktif/inaktif bir takip no yaratip epey bir sure sonra kargolari teslim edebilmek icin yapilmis bir olaydir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Aliexpress'te sorun yaşayanlar var sanıyorum; ne hikmetse bugüne kadar hiç sorun yaşamadım (15-20 civarı ürün aldım); ürün niteliğine ve verildiği postaya göre 15 ila 48 gün arasında hepsi geldi; hatta bugün gelenler 48 gün oldu ve koruma zamanının bitmesine 2 gün kalmıştı; 1,10 dolar olan ürün bile geldi ve hepsi sitede ne özellik yazıldı ise öyle çıktı; hatta içlerinde beklentimin üzerinde çıkan 1-2 ürün de oldu; benim tecrübelerim bu şekilde...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@sCoRPion_tr Alalı kaç gün oldu? Benim 50. gün gibi bozulmuştu. Gearbest yenisini yolladı. Yalnız önce bir kontrol etmek lazım. O tuşlar bazı telefonlarda çalışmıyor.

Aliexpress'te sorun yaşayanlar var sanıyorum; ne hikmetse bugüne kadar hiç sorun yaşamadım (15-20 civarı ürün aldım); ürün niteliğine ve verildiği postaya göre 15 ila 48 gün arasında hepsi geldi; hatta bugün gelenler 48 gün oldu ve koruma zamanının bitmesine 2 gün kalmıştı; 1,10 dolar olan ürün bile geldi ve hepsi sitede ne özellik yazıldı ise öyle çıktı; hatta içlerinde beklentimin üzerinde çıkan 1-2 ürün de oldu; benim tecrübelerim bu şekilde...

Bende de bugüne kadar pek sorun olmadı. Olanları da para iadesi ile çözdüler. Ebay ile Aliexpress arasında sorun çözümü ve haklar arasında bir fark var mı?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@ResetButton 1 ay filan kullandım tahminen en fazla 2 ay olmuştur.

Daha önce çalışırken birden bire bozuldu, başka telefonlarda denedim onlarda da çalışmadı. Görünürde bir sorun yok ama içindeki kablolarda sorun oldu sanırım. Aşağıdaki maili göndermişler siz nasıl yapmıştınız?

Dear Ugur,

Thank you for your message and your recent order on Gearbest.com.

We sincerely sorry to hear this about your item. 

We would like to work together to resolve the issue to your satisfaction.

Please review our warranty here:  http://www.gearbest.com/about/warranty-and-return.html                                                           

Therefore we kindly ask you to follow these steps:

1.Please describe the problem with your item in details (what happened and when?) stating your order number.

2.Please tell us what steps you have already taken to solve the issue.

3.Please give us the item code indicated on the outer package.

4.Please send us clear pictures or videos of the defects in good lighting.                                                                                        

Ideally, the photos/videos should be clear and focused, under good lighting conditions, and taken at close and medium distance.

Please keep the attachment below 2MB and use any of these formats gif, jpg, png, bmp, doc, xls, txt, rar, ppt, pdf.

We will do our best to help you. We look forward to hearing from you.

Best Regards

Gearbest Customer Service

http://www.gearbest.com/      

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@sCoRPion_tr , işte o sorulara cevap verdim. Ben resim göndermedim , benim durumumda anlamı yoktu. 

Ancak siz tuşların çalışmadığını gösteren bir video çekip ,ekleyin bence.

Birkaç gün sonra yenisini göndermeyi veya gearbest wallet a ücret iadesi önerdiler.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@sCoRPion_tr Alalı kaç gün oldu? Benim 50. gün gibi bozulmuştu. Gearbest yenisini yolladı. Yalnız önce bir kontrol etmek lazım. O tuşlar bazı telefonlarda çalışmıyor.

Bende de bugüne kadar pek sorun olmadı. Olanları da para iadesi ile çözdüler. Ebay ile Aliexpress arasında sorun çözümü ve haklar arasında bir fark var mı?

Ebay'dan 7-8 alışverişim oldu ve hiç sorunum olmadı; Aliexspress'te de 15-20 alışverişimde sorun olmadı; bir sorun oluştuğunda ne olacağını bilmiyorum...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şunu sipariş etmiştim, bugün geldi.

http://www.aliexpress.com/item/ORICO-Multipurpose-Mouse-Cord-Management-with-4-x-USB3-0-Ports-and-1-x-5V2-4A/32547892523.html,

Bildiğiniz mouse bungee, ama üzerinde dört çıkışlı USB 3.0 hub var (hem de güzel hub, Orico neticede). Yanında güç adaptörüyle geliyor, yani "powered" hub olarak çalışıyor. Ayrıca bir tane de sırf şarj için kullanılacak 2.1A veren USB çıkışı var. Bu fiyata bence gayet iyi.

analog beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Banggood' dan ikinci kere alışveriş yaptım. Elektronik zerzavat vs.. aldım, siparişi iki parçaya böldü depoya göre. Buna razı oldum. Siparişi dün gece vermiştim, iki paketi de postaya vermişler, barkodlar düzgün. Üstelik Çin yeni yılı arifesi. İlk siparişimde böyle akıcı olmuştu önceden. Bozmazlarsa iyi...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
2 2

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok