Sony Alpha A6000 mirrorless cam
1 1

Bu konuda 82 mesaj var

Bu arada aynı karşılaştırmayı Canon 700d içinde yapayım. Sony a6000 yine çok ciddi şekilde daha iyi bir makina. birazcık teknoloji blog sitelerde ki detaylı incelemelere ve yorumlamalara göz atınca anlayabilirsiniz. 

en basit bir değerlendirme yaparsak

yine fotografcılık ve dijital görüntüleme konusunda detaylı incelemeler yapan dxomark sonuçlarında da bu ortaya. 

Canon 700d overall score 61

Sony A6000 overall score: 82

arada ki fark çok ciddi. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bir sonuca mı vardım ki yanılmış olayım? Sadece alt segment ile ilgili fikrini sormuştum. Zaten dediğim gibi gidip yeni bir makine almak veya deneyimlemek gibi bir düşüncem de yok, zira kullandığım üründen hem çok memnunum hem de senin de belirttiğin gibi lenslerine yatırım yapmış durumdayım. Sadece böyle bir konu açılmışken benden daha deneyimli olduğun için fikrini sordum ki almayı düşünecek Ties gibi arkadaşlara fikir versin. Daha önceki söylediğim mesajlarda ise "aynalı makina alınmaz" argümanına katılmadığımı belirtmek maksadıyla kendi düşüncemi söylemiştim yine kendi deneyimlerime ve piyasadaki alınabilecek makine-lens vs modellere bakarak. Bu konudaki düşüncemde bir değişiklik de yok :)

çok güzel tabi ki :) aynalı sistemler konusunda değerli deneyimlerini paylaş bizimle :) ama aynasız sistemler hala çok geride gibi bir kavramsal sonuçla yapma bunu :) çünkü dünyayı 3 kez dolaşan bir teknoloji devrimi var ortada :)

ayrıca aynalı makina alınmaz argumanını biraz açmak gerekli. Aynalı sistemler kendi rakip segmentinde ki aynalı sistemlerinden daha pahalı. FF sensor yapısını baz alırsak eğer Sony A7RII şuan aynasızlarda ki en iyi Full Frame cihaz. Üstelik aynasızların getirdiği bir çok teknolojiyi kullanıyor aynalı rakiplerinde olmayan. Hafif. Taşıma problemi yok. Boyut olarak da rakiplerinden büyük değil daha kullanılabilir boyutta. 

E Sony ürün gamında ki her aralığa hitap eden lensler dışında Zeiss gibi bir markanın da desteği söz konusu.

Bu dururken neden gidip Canon Mark III alır insan dedim. hala da diyorum. karşılaştırdığım buydu benim.

Eğer düğün fotoğrafçısı değilsem tabi. Çünkü hanım kıza canon ve nikon olayı dışında makina olabileceğini anlatmak zor. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

http://camerarocket.com/cameras/Sony-Alpha-A6000-vs-Canon-EOS-100D

Burada da çok yakın sonuçlar almışlar mesela. Zaten söylemek istediğim 100D A6000'den iyidir falan değil. Sadece aynalı bir giriş seviyesi makina fiyat/performans ve lens çeşidi açısından hala tercih edilebilir eğer ağırlık kompanse edilebilirse.  A6000 1800 lira iken 100D 1250 lira. Ayrıca birinde 20-25 lens varken diğerinde 150-200 tane var 3rd party vendorları da sayarsak.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

http://camerarocket.com/cameras/Sony-Alpha-A6000-vs-Canon-EOS-100D

Burada da çok yakın sonuçlar almışlar mesela. Zaten söylemek istediğim fiyat/performans ve lens çeşidi açısından aynalı makinalar hala tercih edilebilir. A6000 1800 lira iken 100D 1250 lira.

Ozan :) http://camerarocket.com/ da ki değerlendirme puanlarını nasıl olduğunu biliyormusun? :) buradaki 0.1 puanın farkının ne olduğunu biliyormusun?  biraz aşağı inip kriter sekmesini açtın mı? değerlendirme sonuçlarına baktın mı? 8.7 ile 8.4 arasında çok fark yok diyip kapadın sayfayı sanırım :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ya neden bakmayayım alemsin ya :)  Orada sonuç olarak ne yazmış " No winner declared - Too close to call". Değerlendirmenin nasıl yapıldığını bilmiyorum, çok ilgilenmedim sen daha iyi biliyorsundur açıkçası ama çok şükür ingilizce biliyorum. :)

Hayır yani konu o bundan iyi falan değil de yok baktın mı  mu falan deyince...

Bu arada bugün makina alacak olsam herhalde aradaki 550 lira farkı verip A6000 tercih edebilirdim ama orası da ayrı. Zira 1.1x daha büyük sensörü, wireless özelliği, hafifliği artıları. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ozan kullandığın makina gerçekten mükemmel :) bizler aynasız olarak yanına yaklaşamıyoruz canon 100d nin :) hatta benim makina aynasızların tepe noktası %84 gibi bir değerlendirme ile senin makina %78 gibi bir değerlendirme ile arada çok az fark almış. Bu konu da da senin mantığınla muhteşem haklı çıktın. ayrıca yine sen her kullandığın teknoloji de muhteşem sonuçlar almayı severek benim iş arkadaşım gibi doğru bu, bu doğru, bu dur doğru olan mantığını güden bir yapıda olmaya devam et :)  ben karşında saygıyla eğiliyorum :)

optik bakaç ile dünyayı gerçek şekilde görebilirken bizler oled dünyasında tavşanı fare olarak görüp kompozisyonu yapamıyoruz :D ya da yaptığımızı düşünüyoruz. 

TiesTorN sende satma 450d yi cidden üzülürsün. aynalı sistem kullanarak gerçek bir çekim deneyimini devam ettir :)

benden bu kadar.

dijital görüntüleme dünyasını araştırmayıp, zahmet edip gidip deneyimlemeyerek yorum yapılan bir dünya da hem aynalı hem aynasız sistemleri yıllardır kullanan kişilerin düşüncelerini dikkate alma olayından uzak, magnezyum gövdeli super ayna sesli makina ile başarılar :) bir gün seninle çekime çıkalım. ben ara ara model çekimi için geliyorum o taraflara. bu ay içinde brazilyalı supermodel hatun çekimi olacak yine istanbul tarafında. beraber gidelim seni de götüreyim :) ciddiyim. farklı bir deneyim yaşarsın. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben neler dedim sen ne diyorsun? Konu geldi benim kullandığım en iyisine şimdi öyle mi ? Kusura bakma ama saçmalyorsun. Ben senin tezine karşı antitez sundum sadece neyse dert değil, zaten konuyla ilgili de hiçbir fikrim yok benim çok haklısın... Eski samimiyetimiz hatırına artık cevap yazmayacağım. Sen en iyisini ve en doğrusunu biliyorsun eminim. Fotoğraf hiç DLSR makineyle çekilmez aynasız varken, eyvallah. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

:) en iyisi en doğrusu olayı değil. konu hakkında fikrin olmadan fikir verme konusunda bulunduğun için öyle dedim. yoksa seni tanıyorum Ozan. bir konu üzerinde nasıl yorumlar yaptığını da biliyorum. Tanımasam hadi neyse :) 

teklifimde ciddiyim. Beraber gidelim çekime. Bu ay içi muhtemelen olacak. 

@

teklifim sana da geçerli. model çekimine gidelim birlikte. ciddi ciddi diyorum. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Continuous autofocus konusunda aynasizlar eskiye gore daha iyi, birsey demiyorum ama oyle cok da super degiller.  Ben NEX7 ile cok sorun yasamistim (cok yavas hareket eden objeleri bile oda isiginda odaklayamiyordu.  Yada objenin arkasinda guclu bir isik varsa yine odaklayamiyordu).  7D mk II continuous autofocus kosunda feci iyi misal.

Konu biraz fan boy 'luga donuyor, o yuzden cok tartismamak lazim.  Sonucta bircok sey (misal  OLED vs optik vizor) kisisel tercih, rakamlar ile olculemiyor.  Kameranin tutusu (handling), yine rakamla olculebilecek birsey degil.  Benim icin SLR cok daha rahat kullaniliyor aynasiza gore, ozellikle 100-400 gibi buyuk lensler ile.  Kisisel tercih...

Bu arada Canon 11-24mm EF f4 full-frame lens.  Fujinin 11-24 u ile kiyaslamak pek dogru degil.  Genis acida 11mm yapmak cok zor.   Pahali olmasinin sebebi full frame olarak o kadar genis acida o kadar net fotograf cekebilen baska lens yok.  Diger degisle Canon baska kimsenin yapamadigi lensi yaptigi icin ek kar marji koyuyor, haliyle.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Zaten konunun benim açımdan fanatiklik ile alakası yok. Ben burada aynasız makina alınmalı denince illa şart olmadığını ve  dlsr makinelerin de hala tercih edilebilir olduğunu yazdım ama gel gör ki lüzumsuz tartışmaya dönüştü... Benim için fotoğraf çekmenin olmazsa olmazı optik vizörden bakmaktır herşeyden önce mesela.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Continuous autofocus konusunda aynasizlar eskiye gore daha iyi, birsey demiyorum ama oyle cok da super degiller.  Ben NEX7 ile cok sorun yasamistim (cok yavas hareket eden objeleri bile oda isiginda odaklayamiyordu.  Yada objenin arkasinda guclu bir isik varsa yine odaklayamiyordu).  7D mk II continuous autofocus kosunda feci iyi misal.

Konu biraz fan boy 'luga donuyor, o yuzden cok tartismamak lazim.  Sonucta bircok sey (misal  OLED vs optik vizor) kisisel tercih, rakamlar ile olculemiyor.  Kameranin tutusu (handling), yine rakamla olculebilecek birsey degil.  Benim icin SLR cok daha rahat kullaniliyor aynasiza gore, ozellikle 100-400 gibi buyuk lensler ile.  Kisisel tercih...

Bu arada Canon 11-24mm EF f4 full-frame lens.  Fujinin 11-24 u ile kiyaslamak pek dogru degil.  Genis acida 11mm yapmak cok zor.   Pahali olmasinin sebebi full frame olarak o kadar genis acida o kadar net fotograf cekebilen baska lens yok.  Diger degisle Canon baska kimsenin yapamadigi lensi yaptigi icin ek kar marji koyuyor, haliyle.

Continuous autofocus konusunda çok gelişti aynasızlar. eskiden haklısınız gerçekten kötüydü. Nex serisini kullanmadım ama eski aynasızlarda kötü olduğunu biliyorum. Yeni cihazlarda çok başarılı. Bahsettiğiniz 7dMarkII genelde kuş fotoğrafçılarının tercih ettiği bir alet. Çok Çok hızlı olduğunu biliyorum. Zaten akrabamda var. Kendisi Türkiyenin en iyi kuş gözlemcilerinden biri. trakel de sürekli aktif biri. aynı cihazı farklı deneyimlerde tecrübe etmiş biri olarak kendisi de aynasız da ki focus olayının ne durumda olduğunu görmüştü. Fırsatınız olursa ya da Ankarada iseniz beraber deneyimleyebiliriz.

Diğer konu fanboyluk terimi malesef her yerde mevcut. Ben burada aynalı sistem de aynasız sistem de kullanmış biri olarak konuşuyorum. aynasızların geldiği noktayı anlatmaya çalışıyorum. en azından bir onyargıyı yıkmaya çalışıyorum.  aynı yargıyı Sony de Fujifilm de herhafta sonu workshoplar düzenleyerek yıkmaya çalışıyorum. Gelinen teknolojik deneyimleri yaşasın istiyor insanlar. Yoksa aynalı sistem kötüdür almayın gibi bir durum yok. MArk III ciddi bir makina. ancak eşdeğeri aynasızlar artık mevcut. Tercih meselesi. FF alacak olsam ben A7RII tercih ederdim hem ergonomi hem getridikleri özellikler açısından. 

Ha aslında ikisinide tercih etmem orta format tercih ederim o ayrı o da yakında çıkacak zaten aynasız olarak yine  :)

Bu arada Elbette kullanım deneyimi çok önemli. ele tutuş. vizör ve malzeme durumu.  Bu yüzden sürekli deneyimleyin diyorum. 

Geniş açı konusuna gelirsek Canon'un bahsi geçen lensini kullandım bende. Çok güzel bir lens. ben aynasızlarda da aynı altarnatifler var göstermek istedim. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@jackjoker, sorun degil. Tartisma iyidir :)  Teklif icin tesekkurler, ama Amerikada yasiyorum.. 

Bu arada bir iki sayfa once bir soru sormustum, arada kaynadi.  Beyaz dengesi ve direk JPEG cekme konusunda Fuji XT10 mi onerirsin yoksa Sonya A6000 mi?  Kullanis olarak daha once NEX7 kullanmistim ve genel olarak kontrolleri pek hosuma gitmemisti.  Gunluk kullanim icin, RAW ile ugrasmadan direk kaliteli JPEG ceken makina almak istiyorum.  Fuji icin beyaz dengesi konusunda cok iyi diyorlar.  Buyuk ihtimal Fuji alacagim, ama burayada sormak istedim.  5D mk3 duracak.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Nex 7 oldukça eski sanırım 2012 yılına ait bir model. O yüzden güncel makinaları onunla kıyaslamak biraz yanlış olur diye düşünüyorum. A6000 ise 2014 şubat gibi çıktı yanılmıyorsam Nex 5'in yerine. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@jackjoker, sorun degil. Tartisma iyidir :)  Teklif icin tesekkurler, ama Amerikada yasiyorum.. 

Bu arada bir iki sayfa once bir soru sormustum, arada kaynadi.  Beyaz dengesi ve direk JPEG cekme konusunda Fuji XT10 mi onerirsin yoksa Sonya A6000 mi?  Kullanis olarak daha once NEX7 kullanmistim ve genel olarak kontrolleri pek hosuma gitmemisti.  Gunluk kullanim icin, RAW ile ugrasmadan direk kaliteli JPEG ceken makina almak istiyorum.  Fuji icin beyaz dengesi konusunda cok iyi diyorlar.  Buyuk ihtimal Fuji alacagim, ama burayada sormak istedim.  5D mk3 duracak.

Merhaba. Rica ederim. Yolunuz düşerse beklerim. 

Fujifilm X-T10 T1 modelinin kardeşi şeklinde çıktı. İçi tamamen aynı. Gövde farklı sadece. Fujifilm Jpg işlemesi gerçekten iyi. Farklı cihazlar ile karşılaştırma yapabiliyorum. teknoseyir de fujifilm x-t1 incelemesini izleyebilirsiniz fikriniz olması açısından.

kendi kullanıcı deneyimime göre beyaz dengesi konusunda detaylı bir inceleme paylaşmıştım eski forumda. o yazıyı kaybettim ne yazık ki çünkü forum kapandı.

ben aynalı nikon kullanırken yanımda gri kart taşırdım. farklı ve değişken ışık ortamlarında onsuz çekim yapamazdım misal. X-T1 kullanırken bu gri kart kullanmama gerek kalmadı. gerçekten çok doğru bir beyaz dengesine sahip. Keza dinamik aralığı konusunda da başarılı. X-T10 çok az kullanma şansım oldu ancak benim kullandığım makina ile aynı içi. Dolayısı ile aynı sonuçları alabilirsiniz. 

Sony A6000 biraz daha önceki makina X-T10'a göre. Sony A6000 kullanım deneyimim yok. Ama Fujifilm konusunda deneyimlerim oldukça fazla. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Himm.

Ben bu fotograf isine cok kucuk yaslarda bulastim. Ilk negatif slr'imi aldigimda 17 yasindaydim. Fotograf cekiyordum ama ne cektigimi gormem bazen bir gun bazen bir hafta suruyordu.

Ilk dijital slr kameram Nikon D100 du. Ben D100 kullanirken dijitalin negatife oranla ne kadar kotu ne kadar ruhsuz oldugu fotografcilarin ana sohbet konusuydu.

Sonra Ara Guler bile dijital kullanmaya baslayinca bu gorusler de kayboldu.

Sonrasinda profesyonel calisirken Nikon ve Canon'un orta ve ust sinif bir suru makinesini kullandim.

Artik bu isi yapmiyorum ama nereye gidersem makinemi yanimda goturuyorum. Suan kullandigim Nex6'ya da bayiliyorum.

Oled vizor bence negatiften dijitale gecildikten sonra fotograf makinelerindeki en buyuk gelisme. Cunku dijital bize cektigin seyi aninda gorebilme sansi verdi. Oled vizor yada baska bir deyisle sayisal bakac fotografciya daha kompozisyon yaparken deklansore basmadan ne cekecegini gormesini sagladi.

Ayna ve optik bakac negatiften dijitale geciste sadece gecisi yumusatmak ve o gunun teknolojisinin imkanlariyla bu gecisi yapabilmek icin bir gecis teknolojisiydi. "Bence" artik gorevini tamamladi.

Bunun kacisi yok, gelecek aynasiz ve dijital bakacli makinelerde.

Ha ben optik daha iyi diyen adama birsey soyleyemem, tipki negatif daha iyi diyen adama birsey soyleyemeyecegim gibi. Cunku hakli taraflari da var ama cirpinmanin ecele faydasi yok.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

:) en iyisi en doğrusu olayı değil. konu hakkında fikrin olmadan fikir verme konusunda bulunduğun için öyle dedim. yoksa seni tanıyorum Ozan. bir konu üzerinde nasıl yorumlar yaptığını da biliyorum. Tanımasam hadi neyse :)

teklifimde ciddiyim. Beraber gidelim çekime. Bu ay içi muhtemelen olacak. 

@

teklifim sana da geçerli. model çekimine gidelim birlikte. ciddi ciddi diyorum. 

NEX-6 kullanıcısıyım, gelebilir miyim ben de?  :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ne çok NEX-6 kullanıcısı varmış forumda ya :)

Ben de memnunum benimkinden, ufak bir çantada kit lens ve 35 1,8 ile beraber taşıyorum, gayet güzel oluyor. Çektiğim fotoğrafları WiFi ile anında tablete aktarıp işleyip paylaşabiliyorum.

A6000 bayağı hoşuma giden bir makine; incelemelerde otofokus olarak çok beğenildiğini zaten okumuştum, elektronik mağazalarında denediğim kadarıyla gerçekten iyi çalıştığını da gördüm. Ne zamandır "Yenilenecek" deniyor, konusu geçen yeni sensörü bekliyor olabilirler.

Aslında benim gözüm A7 II'de ama o harcamaya değecek kadar kullanır mıyım bilemiyorum, kendi lensleri de çok pahalı zaten.. İlk A7'yi biraz kullanma imkanım oldu, gayet güzel bir makine. Aslında A7 ve A7 II aynı sensörü kullanıyor ve günümüz sensörlerine göre biraz geri kalıyorlar bu konuda, ama yine de FF'nin tadı ayrı.

A7R II mükemmel bir makine tabi, ona denecek bir şey yok. Yine de 10.000 TL civarında fiyatlar gördüğümü hatırlıyorum, pek bakasım gelmemişti bunun üzerine. :P

Aynasız/aynalı konusunda bayağı bir yazışma olmuş. Ben aynasız kullanmama rağmen aynalı makinelerin de avantajları olduğunun farkındayım, Ozan abi ile makine alacakken mevcut seçenekler arasında Canon 100D gerçekten en mantıklı tercihti. Şimdi olsa fiyatı da bayağı düşen A6000'i önerebilirim ama optik vizör keyifli bir şey sonuçta, lens seçenekleri de bol ve uygun fiyatlı. Belki ileride birer A7 alırız Ozan abi ile ;) , ama şimdilik gayet güzel idare ediyor ikimizin makineleri de. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Onur, ben bir fotoğraf makinesine o miktarda para vermeyi düşünmem muhtemelen çünkü hakkını verecek kadar kullanabileceğimi sanmıyorum. 100D şimdilik fazlasıyla her işimi görüyor. 18-55 f/3.5-5.6 yanına 55-250 f/4-5.6 ve 50mm f/1.8 şimdilik bana yetiyor. İlerde dördüncü olarak 24mm f/2.8 alabilirim ( https://fotografium.com/urun/canon-ef-s-24mm-f-2-8-stm-lens )zira hem benim 100D gibi ufak bir makineye yakışacak küçüklükte pancake diye tabir edilen bir lens hem de sokakta, günlük hayatta bir fotoğraf çekmek için 18-55'in ışık açısından yetersiz kaldığı yerler olabiliyor. 50mm f/1.8 de 80mm'e tekabül ettiğinden çok zoom kalıyor. 24mm o açıdan çok daha iyi olacak f/2.8 olması da 18-55'e göre bariz daha iyi. Aslında 18-55mm yerine onu emekli edip, 24-70 f/2.8 gibi bir lens almak lazım ama o da çok para. Her neyse sözün özü Canon dünyasına girdiğim için (Nikon da olabilirdi, Canon'a özgü bir şey değil) şimdilik mutluyum. İlerde aynasızların tamamen piyasaya hakim olacağının da farkındayım. Belki bundan birkaç sene sonra şimdiki A6000 ayarında bir makina ile yenilerim benim makinayı kimbilir?

Griffon beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

A7 alinacaksa A7S en mantiklisi degil mi? 24MP, 40MP gibi boyutlar simdiye kadar nerede isinize yaradi? :) 2 metrelik poster basilir o kadar MP ile.  Hic olmazsa A7S de daha az gurultu var, gunluk hayatta gercekten ise yarayacak birsey.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

A7 alinacaksa A7S en mantiklisi degil mi? 24MP, 40MP gibi boyutlar simdiye kadar nerede isinize yaradi? :) 2 metrelik poster basilir o kadar MP ile.  Hic olmazsa A7S de daha az gurultu var, gunluk hayatta gercekten ise yarayacak birsey.

ben yüksek MP olayını sevmiyorum. APS-C sensor de genelde bu yüksek MP olayına pek girmiyor üreticiler ama FF sensor de yüksek MP örnekler var. yüksek MP farkını orta format da gösterir ki zaten genelde orta format makinaların MP oranları da oldukça yüksek.

şahsen FF de kullansanız APS-C de kullansanız bana göre yüksek MP çok elzem değil. 16-22 arası bir değer yeterli. ötesine gerek yok. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

anladım ki bu iş biraz da zevk meselesi gibi... aynasız, aynalı ayrımından ziyade "fiziksel tatmin" de önemliymiş. gittim a6000'i canlı olarak inceledim ama bana dslr ile çekim yaparken ki aldığım hazzı veremedi. elde tutuş olsun, çekim hissi olsun. ne bileyim, anlatılmaz yaşanır cinsten... bir süre daha dslr ile, yani elimdeki 450d ile takılmaya karar verdim, ama tabi iğrenç kit lens ile değil... uzun araştırmalarım sonucu fiyatına göre yere göre sığdırılamayan şu lensi sipariş ettim;

http://www.amazon.com/gp/product/B003A6H27K?psc=1&redirect=true&ref_=oh_aui_detailpage_o00_s00

belki ileride 450d den sıkılırsam 760d falan alır onunla devam ederim. biraz daha yaşım ilerleyip ağırlığı çok dert edene kadar mirrorless ile çok da işim olmaz sanırım bu deneyimden sonra :)

bilmiyorum sizler ne düşünürsünüz bu fikir hakkında  :icon_redface:

@@jackjoker @@Griffon @@Ozan Başeski

Definitive beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hayırlı olsun. Ama 1500 liraya alınacak bir aynasızın fotoğraf kalitesi o lens + 450D ile aynı seviyede olacağı için içimden keşke 2. makine alsaymış dedim...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@

ben aynasızın üstünde gelen kit lensin keskinliğinden yine tatmin olmayıp kesin daha iyi bir lens arayışına girerdim diye düşünüyorum ki aynasız dünyasında şu anda 17-50 f2.8 sabit lenslere benzer bir ürün göremedim o konuda aynalılar hala daha iyi. yine dediğim gibi sıkılırsam alırım bir 760d, aynı lensi ona geçirip kullanmaya devam ederim :) umarım pişman olmam.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok