Amazon Alınası Ürünler
4 4

Bu konuda 1.502 mesaj var

Bu shipping sistemi nasıl çalışıyor arkadaş?

İlanların ikisinde freeshipping yaziyor ve para istiyor, ama sonuç tam evlere şenlik.

İki ürün de kamera, birisi giris seviyesi, diğeri en ust seviyesi. Satin alma fiyatina bakin...

nEArgB.jpg

VElYLj.jpg

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bildigim kadariyla Free Shipping sadece US, Mexico ve Singapore icin gecerli... Fiyat farki saticidan veya urunun kutu boyutundan kaynakli olabilir... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim internetten yaptığım araştırmaya göre, 45 dolar altında olan herşeye, Amazon kargo ücreti yansıtıyor ve bunu son ödemeyi onayla kısmına kadar göremiyorsunuz. Bilmiyorum sizin deneyimleriniz nasıl şuan.

Yaptığım deneme o idi, 69 Dolarlık freeshipping 8 dolar ne idüü belirsiz bir shipping ilavesi ile 76 dolara gelirken, 29 dolarlık kamera-->102 dolara çıkıyor, hem de yanında aksesuarları çok zayıf durumda(kutu boyutu için bahsediyorum).

Bunu 38 dolara başka birşey almaya çalışırken farkettim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim internetten yaptığım araştırmaya göre, 45 dolar altında olan herşeye, Amazon kargo ücreti yansıtıyor ve bunu son ödemeyi onayla kısmına kadar göremiyorsunuz. Bilmiyorum sizin deneyimleriniz nasıl şuan.

Yaptığım deneme o idi, 69 Dolarlık freeshipping 8 dolar ne idüü belirsiz bir shipping ilavesi ile 76 dolara gelirken, 29 dolarlık kamera-->102 dolara çıkıyor, hem de yanında aksesuarları çok zayıf durumda(kutu boyutu için bahsediyorum).

Bunu 38 dolara başka birşey almaya çalışırken farkettim.

Urunu satin alirken odeme sayfasinda kargo ve vergi ucreti gözükmekte dogru. Urunle ilgili shippingi otomatik veriyor amazon, dilerseniz shipping hesaplama listesinden kendiniz hesaplayip fazlaysa geri alabiliyor yada düzeltme yaptirabiliyorsunuz. Shipping duzenleme listesini suan nerede hatirlamiyorum internetten bakmak lazim sanirim konu basligindaki onceki sayfalarda paylasilmisti. Urunleri satin alirken shipping maliyeti yuksek oldugundan ya pahada degerli urun alinmali yada birkac minimum duzeydeki urunleri alip ortak sepette birlestirmeli.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@Hamso

Diğer detayları görememekle birlikte kargo ücreti $72.95 çıkan ürün amazon marketplace üzerinden satan 3. parti satıcının ürünü, ondan kargo ücreti yüksek.

2. örnekteki $9.37 ise amazon'un sattığı ürün, o yüzden kargo ücreti düşük.

- "free shipping" Avrupa'ya olan gönderilerde geçerli değildir. ( sadece amerika içi, meksika'ya $65 üstü, singapur'a $125 üstü gönderiler bedava olabilir )

- TR shipping en az $4.99 + ürünün boyut ve ağırlığına göre artar.

- Aldığınız ürün bizim yasalardaki €75, amazon'un kuruna göre $85 gümrük vergisi sınırını geçtiği anda üstüne %20 "import fee" eklenir. Gümrüğe girmeden geçerse 1-2 ay içinde bu ücret iade edilir.

Örnek vermek gerekirse 80 dolarlık bir ürün için sadece kargo parası vererek getirtebilirsiniz, 100 dolarlık bir üründe ise 20 dolar "import fee" ve kargo ücreti sizden çekilir.

Bu kurala uymayan bir fiyatlandırma görürseniz, siparişi vermiş bile olsanız amazon'a mail atıp ya da chat'ten düzelttirebilirsiniz.

Tüm bunlar sadece amazon tarafından satılan ya da "fulfilled by amazon" yazan ürünlerde geçerlidir. Farklı satıcılardan ürün alırsanız kargo ücreti yüksek çıktığı gibi gümrük işleri ile de bizzat kendiniz uğraşmanız gerekir.

Bize olan kargo ücretlendirmesinin detayı için bu sayfaya:

https://www.amazon.com/gp/help/customer/display.html?nodeId=596194

Gümrük ücreti için de bu sayfaya bakabilirsiniz:

https://www.amazon.com/gp/help/customer/display.html?nodeId=201119100

internetten araştırma yapmanıza gerek yok, amazon'un kendi sitesinden her şey gayet net yazıyor  :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Corsair Gaming MM300 Anti-Fray Cloth Gaming Mouse Pad, Extended  has decreased from $29.99 to $15.99

https://www.amazon.com/gp/product/B01798VS4C/ref=ox_sc_mini_detail?ie=UTF8&psc=1&smid=ATVPDKIKX0DER

Ben bunu $29.99'dan almıştım, klavye ve mouse'umla takım olsun diye  :icon_think:  gel de küfür etme şimdi. ulan insan 24.99'a falan düşürür bir ilk...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Türkiye'ye gönerilmeyen bir ürünü borderlinx ten aldığımızda garanti durumu nasıl oluyor? Sonuçta biz alıyoruz, fatura bizim adımıza ama adres farklı. DOA durumunda sorun çıkar gibi geliyor bana.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Cep telefonundan applikasyona giriyordum, ekranda bir uyarı çıktı, reflex olarak conitninue bastım.

Sonra bankadan çat uyarı geldi, 1 Dolar çekildi diye,

sonra dank etti, amazon prime trial'a üye olmuşum.

Hemen girip don't continue after trial end yaptım, yoksa 99Dolar yazacaklardı...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Amazon Prime değişti. Artık aylık da alınabiliyor.

Çok da kurcalamadım ama 69Dolar Prime yazıyordu, o fiyattan verdi ürünü. prime yokken de denemiştim, yine 69 dolardı.

Ne işe yarıyor prime bilmiyorum yani, istem dışı üye oldum zaten.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Cep telefonundan applikasyona giriyordum, ekranda bir uyarı çıktı, reflex olarak conitninue bastım.

Sonra bankadan çat uyarı geldi, 1 Dolar çekildi diye,

sonra dank etti, amazon prime trial'a üye olmuşum.

Hemen girip don't continue after trial end yaptım, yoksa 99Dolar yazacaklardı...

Yazdim mi daha once hatirlamiyorum; 1 aylik deneme suresi sonunda Prime'i iptal etmeyi unuttum, bankadan para cekildigine dair SMS gelince Amazon'un musteri temsilcisine " deneme suresinden sonra iptal etmeyi unuttum ve $99 cekildi, iptal edebilir misiniz? " dedim, sorgusuz sualsiz $99 iade ettiler... Amazon bu tur seylerde sikinti cikarmadi bana bugune dek... 

Hamso beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

H100 v2'nin yanında gelen fanlar, hayatımda gördüğüm en sesli fanlardı... Düzgün iki fan ile birlikte sipariş verilmeli kesinlikle.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@stardust corsair klavye benim de hoşuma gitti. Yazılımı nasıl? 

yukarda sordumkaynadı. Aynı ürün hem Amazon'da, hem gittigidiyor'da satılıyorsa (Türkiye'ye gönderilmeyen bir ürün tabii.) , hangisinden almak mantıklı olur? Amazon'dan alınanda garanti sorunu nasıl çözülür?

camelcamel güzel bir servis ama kontrol etme intervali pek yüksek değil ,indirimleri kaçırıyor. Alternatifi var mı?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yazılım henüz razer kadar rafine değil, ama son güncelleme ile baya bi adam ettiler.

Custom RGB ışık profilleri olayına girmeyecekseniz sorun yok zaten, geri kalan gayet basit ve anlaşılır.

-

Amazon olası sorunlarda 1 ay ücretsiz değişim ya da iade garantisi veriyor, 1 ay sonra yetkili distribütör'e yönlendiriyor. kural bu ama müşteri lehine feci kıyaklar yaptıkları oluyor süre geçmiş de olsa.

bu sistemi istismar etmeye çalışanlara da göz açtırmıyorlar, DH'de fiziki adresi, e-mail adresi, kredi kartı numarasına kadar her yönden banlanıp, "abi bana şu malı alır mısın parasını hemen vereceğim" diyen türünden kekolar da doldu.

Garantiye normal PTT kargo ile gönderiyorsunuz ürünü, siz ödüyorsunuz, faturayı amazon'a gönderiyorsunuz, gönderdiğiniz üründe gerçekten bir garanti ile ilgili problem varsa, kargo ücretini size yolluyorlar. ürünü de yenisini mi yollayalım yoksa iade mi istersiniz diye soruyorlar. Ben açıkçası TR fiyatı aynı bile olsa amazon'dan alıyorum.

-

camelcamelcamel kesmiyorsa alarm için keepa var ama ben ikisini de kullanmıyorum.

kendim geliştirdiğim fakat henüz patentini almadığım yöntemim şöyle:

alma ihtimalim olan 30-40 ürün sepetimde, amazon'un en güzel yanı sepeti her açtığınızda üstte kutu ile sepetinizdeki ürünlerin fiyat değişimlerini bildiriyor. ben günde 3-5 kez güncelliyorum sepetimi, dişe dokunu bir indirim görürsem camel'den gidip geçmişte düştüğü en düşük fiyata bakıyorum, o fiyata geldiyse veya o fiyatın da altındaysa hemen alıyorum. ( o an almadığınız diğer ürünleri "save for later" yaparsanız tekrar bulmakla uğraşmazsınız )

Bu yöntemle o kadar çok ıvır zıvır aldım ki artık sayısını unutum. elektronik dışına çıkalım diye ayakkabı falan diye başladık ama şuan itibariyle çaydan gömleğe, kol saatinden cüzdana, kedi tarağından seramik kaplama araba cilasına baktığımda her hafta bir şey gelmiş. bu yöntemle ucuz yakaladıklarımdan, 85 doları geçmeyen sepetler yapıyorum, kargo'dan da tasarruf ediyorum. en son kıyafet indirimlerinde tommy'den 25 dolardan 4 gömlek aldım, TR'de mağazaya 250 TL'den koy yok satar heralde, ayrıca kimse ile pişti olma riski de yok, TR'de bulunan modeller bile değil. Velhasıl takip eden için baya faydalı amazon, tabii kendinize de hakim olun, yoksa gerekli gereksiz çok para harcatabilme riski var.

Today's deals bölümünü takip edin.

Misal sayısız App referral $5 dolar indirimi, 75 dolarlık gift card'a 15 dolar, 50 dolara 10 dolar, 100 dolara 5 dolar promosyonu kullanmışım. bunları her yakaladığımda almışım. amazon gift card money olarak saklamış, yeri geldiğinde harcamışım. bu yöntemle de kargo bedavaya gelmiş.

-

ps: arka sayfadaki mesajımda da olayı güzel anlatmışım ama kimse terazime tıklamamış, eğer bu mesajımı da beğenmezseniz, moderatörlere üyeliğimi silin diye mesaj atıp, sonra hiçbir şey olmamış gibi foruma yazmaya devam edeceğim.

ResetButton, Fisherking and Erwin beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
Sennheiser GAME ONE PC Gaming Headset - Black  has decreased from $158.99 to $129.99

YAPIŞTIR!..

https://www.amazon.com/gp/product/B00KK8ZLEC/ref=ox_sc_mini_detail?ie=UTF8&psc=1&smid=ATVPDKIKX0DER

ps: import fee deposit, $26 çıkması gerekirken hata sonucu $61 çıkıyor, alırken farkettim, aldıktan sonra düzelttirebilirsiniz, zaten gümrüğe girmezse o 61 doların hepsi geri yatar, girse bile 35 dolar geri yatar, ya da baştan konuşup halledin sadece 26 dolar ödeyin. yeni gtx 1000 serisi ekran kartlarınızla, 144hz g-sync ve FakirSync monitörlerinizle gözünüz bayram ediyor, bu kulaklıkla da biraz kulağınız bayram etsin. dikkat: logitech kırdırır, çöpe attırır.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

George Orwell'in collector edition'ı amazondan uygun fiyata bulursam bir kaç parça almak istiyorum , kim bilir sevdiğim birilerine hediye ederim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
Misafir
This topic is now closed to further replies.
4 4

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok