Amazon Alınası Ürünler
4 4

Bu konuda 1.502 mesaj var

Amazon olası sorunlarda 1 ay ücretsiz değişim ya da iade garantisi veriyor, 1 ay sonra yetkili distribütör'e yönlendiriyor. kural bu ama müşteri lehine feci kıyaklar yaptıkları oluyor süre geçmiş de olsa.

bu sistemi istismar etmeye çalışanlara da göz açtırmıyorlar, DH'de fiziki adresi, e-mail adresi, kredi kartı numarasına kadar her yönden banlanıp, "abi bana şu malı alır mısın parasını hemen vereceğim" diyen türünden kekolar da doldu.

Garantiye normal PTT kargo ile gönderiyorsunuz ürünü, siz ödüyorsunuz, faturayı amazon'a gönderiyorsunuz, gönderdiğiniz üründe gerçekten bir garanti ile ilgili problem varsa, kargo ücretini size yolluyorlar. ürünü de yenisini mi yollayalım yoksa iade mi istersiniz diye soruyorlar. Ben açıkçası TR fiyatı aynı bile olsa amazon'dan alıyorum.

Ama borderlinx gibi ABD adresi vermişsek, sonra Türkiye'den geri gönderirsek yine bu yöntem çalışıyor mu?

Benim de tecrübem 1 aydan sonra firmaya yönlendirdikleri halde genelde kıyak yaptıkları . Ancak zorunda değiller, onu hesaba katmak lazım. Bir de Türkiye'de alınca 2 yıl garantisi var ,Amazon'dan alınca 1 yıl. Ek garanti alınabilir tabii.

Fiyat yakınsa yine Amazon'u tercih ediyorum. Kafa ağrıtmıyorlar çünkü çıkacak bir sorunda. Özellikle teknoloji ürünlerinde önemli. Burdaki adama ürünün arızalı olduğunu anlatamıyorsun zaten.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

borderlinx'e sormak gerek bu konuyu, şimdi amazon domestic sattım kabul etmişken, international bir garanti gönderisini kabul etmeyecektir. yani mantık bunu gerektiriyor ama amazon aşmış bir firma, düzgün anlatılırsa problem kabul edebilirler.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Borderlinx is your friend.  :)

Tabii fiyatlar Türkiye ye göre nasıl bilmiyorum, değecek birşeyse.

Amazon'un yollamadığı ürünlerde arkadaş olarak kendime thy pilotlarından seçiyorum ya da kardeşime bir amerika uçuşu planlattırıp ona aldırtıyorum.  :zuh:

Borderlinx hiç denemedim, hep çok teferruatlı bir işmiş gibi geldi gözüme, üşendim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Pazar günü satin aldigim 69+9shipping 78 dolarlık parça amazon 3.11 TL/$ uyguluyordu. Ben de dolar olarak geçsin dedim doğal olarak.

Banka da 2.96 dan geçirmiş. Suan hala 2.96 görmedi dolar. Bu kur olaylari nasil oluyor? Pazar gunu resmi tatil, 2.92lik dolar banka 2.96-2.97 den satiyordu mesai disi diye. O fiyattan mi yaziyor bankalar. Hafta ici mi almak gerekiyor bu durumda?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bankalar o günkü serbest kuru uyguluyor olabilirler. Bende bir ürün aldığımda o günkü merkez kurundan hiçbir zaman işlem yapıldığını görmedim. Hatta Vakıfbank ayrıca USD ekstresi kesiyor. :1pof:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Aynen yapı kredi bana dolara ayrı euroya ayrı ekstre kesiyor. Kendim uygun gördüğümde aldığım dovizden ödüyorum. Yoksa TL ye çevirirken her banka fahiş kurdan hesaplar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bankalar o günkü serbest kuru uyguluyor olabilirler. Bende bir ürün aldığımda o günkü merkez kurundan hiçbir zaman işlem yapıldığını görmedim. Hatta Vakıfbank ayrıca USD ekstresi kesiyor. :1pof:

Hafta sonları ve saat 16 - 10 arası alım yaparsanız fahiş kur uygulanır. Ki bunda bankalar son derece haklı. 

Ben öenmli bir tutarda alım yapacaksam hafta içi 10 - 16 saatleri arasında yapıyorum. Bu durumda piyasada geçerli kur işler. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ya bu kur hesaplama işi sanki bana dönem içi hareketlere yansıtılırken yapılıyormuş gibi geliyor, provizyonda beklerkenki kart limitinden düşen tutar ve dönem içine geçerkenki tutar farklı oluyor benim kartta, zaten provizyondayken sadece döviz tutarı yazıyor, herhangi bir TL tutarı görünmüyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ya bu kur hesaplama işi sanki bana dönem içi hareketlere yansıtılırken yapılıyormuş gibi geliyor, provizyonda beklerkenki kart limitinden düşen tutar ve dönem içine geçerkenki tutar farklı oluyor benim kartta, zaten provizyondayken sadece döviz tutarı yazıyor, herhangi bir TL tutarı görünmüyor.

Bu sıkıntının cevabını bende merak etmekteyim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İng bonus, herseyi 2 gun civari provizyonda tutuyor.

Doviz aldigim seyler de provizyonda dolar bekliyor, sonra cart diye Tl olarak ekstreye giriyor.

Diger dovizleri de ince dolara cevirip provizyona yaziyor.

Ama kur, provizyon ekstre cevriminin ne zamana göre yapip kuru aliyor bilmiyorum.

Ebay alisverislerinde bankam mevcut kura yakin ceviriyordu hep, buguzden paypal TL sini kullanmadim hic.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Akbank provizyona TL olarak yansıtıyor fakat dönem içi işlemlere geçerken o günkü kurdan tekrar hesaplıyor. Tabi o kur her zaman için piyasaya göre daha yüksek oluyor.

Hamso beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Amazon'un yollamadığı ürünlerde arkadaş olarak kendime thy pilotlarından seçiyorum ya da kardeşime bir amerika uçuşu planlattırıp ona aldırtıyorum.  :zuh:

Borderlinx hiç denemedim, hep çok teferruatlı bir işmiş gibi geldi gözüme, üşendim.

Borderlinx bana da çok meşakkatli bir iş gibi görünüyor ama birazdan Xbox  One controller alacağım , BT olan versiyon başka yerde yok. Bir denemiş olurum servisi. 

Bir para bloke ediliyor karttan ama çekimi kargoya verdiklerinde yapıyorlar. Herhalde ne zaman aldığımızın bir değeri kalmıyor o durumda.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

amazon.de varmış yeni xbox one controller. İşin garibi pek son fiyat fark etmiyor. Borderlinx e kadar ücretsiz kargo, borderlinx te 15usd gibi alıyor. 

Amazon.de çok az pahalı ama Almanya'dan göndermek için 15uero alıyor.  aşağı yukarı aynı fiyat. Amazon.de 'nin kargosu saçma fiyatta hep baktıklarımda.  Belki daha hızlı gelir.

Kindle 'ı göndermiyor tabii hiç biri , mecbur borderlinx kullanılacak. 9 Eylül'de Kobo satışa çıkacakmış. kindle alacaksanız , ona da bir bakabilirsinz. DR gibi yerlerde teşhire koyarlar.

Paypal kapandıktan sonra bana her an Amazon'dan alışverişte sorun çıkabilir gibi geliyor. Hazır çalışıyorken sömürmek lazım. Black Friday'den önce başka indirim var mı?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@ResetButton "Paypal kapandıktan sonra bana her an Amazon'dan alışverişte sorun çıkabilir gibi geliyor. Hazır çalışıyorken sömürmek lazım." 

Amazonun kendi ödeme sistemi var paypal gibi, ben geçerli birkaç yerde kullanıyorum. Başka sebeplerden göndermeyi bırakabilirler belki ama ödeme yüzünden sıkıntı çıkacağını sanmıyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

amazon.de varmış yeni xbox one controller. İşin garibi pek son fiyat fark etmiyor. Borderlinx e kadar ücretsiz kargo, borderlinx te 15usd gibi alıyor. 

Amazon.de çok az pahalı ama Almanya'dan göndermek için 15uero alıyor.  aşağı yukarı aynı fiyat. Amazon.de 'nin kargosu saçma fiyatta hep baktıklarımda.  Belki daha hızlı gelir.

Kindle 'ı göndermiyor tabii hiç biri , mecbur borderlinx kullanılacak. 9 Eylül'de Kobo satışa çıkacakmış. kindle alacaksanız , ona da bir bakabilirsinz. DR gibi yerlerde teşhire koyarlar.

Paypal kapandıktan sonra bana her an Amazon'dan alışverişte sorun çıkabilir gibi geliyor. Hazır çalışıyorken sömürmek lazım. Black Friday'den önce başka indirim var mı?

amazon.de'de fiyatı içerisinde vergi de oluyor. Türkiye'ye gönderim ücretini son satınalma ekranına gelmeden göremiyorsanız. Hesabı ilk gözüken fiyat üzerinden yaptıysanız biraz daha karlı hale gelebilir ...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

amazon.de'de fiyatı içerisinde vergi de oluyor. Türkiye'ye gönderim ücretini son satınalma ekranına gelmeden göremiyorsanız. Hesabı ilk gözüken fiyat üzerinden yaptıysanız biraz daha karlı hale gelebilir ...

Satın alma ekranına gelip son fiyatı karşılaştırdım, pek fark olmuyor. .de kargo fiyatlarını yüksek tutmuş.

Amazon dan alışverişte sorun çıkabilir derken genel olarak yurtdışından alışveriş zorlaştırılabilir olasılığını düşünüyorum. 

edit:

Mackie Cr4 'ün fiyatı vergi düştükten sonra güzel. Bu boyutta arıyorsanız alınabilir.

https://www.amazon.de/MACKIE-CR4-Monitoring-speakers-Analog/dp/B00NTVS99Q/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1472212235&sr=8-2&keywords=mackie+cr5

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
Sirket adresini vermiştim. Saglamdir umarim paket :D

Ancak amazonun aplikasyonu yanlis adres diyip paket surekli geri dondu gosteriyor. İ parcel sitesi baya uzun bir tracking gosteriyor ve teslim edilmis diyor.

Mon. 22 Aug

8:29 AM

Package details received electronically from Seller

Thu. 25 Aug

15:18 PM

Delivered

BURSA, TR

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Türkçe karakter yazarsanız adrese öyle oluyor.

O konuda dikkatli olunması lazım kesinlikle.

Ben her zaman gönderdiğim adres dışında başka bir adrese gönderirken dikkat etmemiştim bu hususa.

Türkiye turu yapmıştım kargom Yurtiçi Kargo'nun yazanı okumaya ve anlamaya çalışmayan çalışanları sağolsun.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
Misafir
This topic is now closed to further replies.
4 4

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok