Tartışmalı trafik hataları
0

Bu konuda 57 mesaj var

Bu başlıkta trafik hatalarını tartışıyoruz. Böylece bilgimizi yenilemiş oluruz. 

Kim hatalı?

http://www.ntv.com.tr/turkiye/istanbulda-kaza-iki-inatci-surucu-giseye-sikisti,HnQfvCOSQ0G0-45jEpWFZw

Memleketteki filo kiralama sistemi hatalı. Hiç bakmadan kafadan söylerim, ikisi de şirket aracı ve kiralık. Nasıl olsa ufak tefek şeylerde başımız ağrımaz diye her tür hayvanlığı yapıyor kiralık şirket arabası kullananlar. Ben manevra yaparken arkadaki arabaya çarpıp arabadan inip bakmaya bile tenezzül etmeyen gördüm. Ya insan bir iner bakar, en azından kendi arabasına bakar birşey olmuş mu diye.

Kiralama şirketleri bu arabalardaki kaza sonucu oluşan değer kayıplarını müşteriye yansıtsın, müşteri firma da altına araba verdiği dingilin maaşından kessin, bakın o zaman böyle şeyler yapabiliyorlar mı...
Firienholt, quad, Mono and 1 other beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Burada kaza anıda görünüyor. İnattan çok soldan gelen araç diğerinin önüne atmamış gibi duruyor. @lawnmower'ın dediği gibi kiralık araçlar zaten şu kiralık araçlar yüzünden her yer beyaz araba içim sıkılıyor bunlardan...

pentaman beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

tamam burdakinde gorunuyo digerlerinde yoktu.

buna gore 3 rakami plakali olan sonu hatali diger tarafta iken mal serit degtiriyo du orasi bos ordan geciyim diye parkal  turk zekasi 5-20 sk obur arabayi beklemek buyuk is tabii

araba markalarini oyle kucuk resimden taniamiyorum anlamiyorum

537 di mi ne videolara gore sagdaki araba

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

fiatcının yerinde olsam seattan inen yaratığı o gişelerin içine sokar ve türlü fantastik krikolar ile gişe genişletme deneylerini canlı canlı uygulardım.

gördüğüm en saçma kaza şekli bu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bir süredir bazı motosiklet sürücüleri hoşlarına gitmeyen durumlarda eylemi gerçekleştiren aracın aynasını kırma eğiliminde. Youtube'da defalarca denk geldim benzer sahnelere. Kaskına kamera takan sürücü, beline silah takan maganda moduna giriyor nedense. Motosiklet sürücüsünün şanssızlığı kendinden daha hanzo birine denk gelmiş olması. Normal şartlarda "bence" taksicinin adam öldürmeye teşebbüsten yargılanması lazım. Lakin hukuk sistemimizi düşününce, bir mahkeme olsa bile taksicinin "aynanın fiyatı benim günlük yevmiyem kadar" diyerek ağır tahrikten yırtması olası.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Birkac yıldır motosikletli tayfadan nefret etmeye başladım, boş olan çift şeritli yolda tam ortadan gidiyorlar, tehlikeli olmasın diye uzak duruyorum, şerit kavramları yok..

Makas atmaları fazla kısa mesafe, dokunmamak için fren yapmak zorunda mıyım veya bir anda firlayinca.. dokunsam ölecek, kendine acimayan adamdan kime hayır gelir..

Bu yüzden araç içi kamera aldım..

sid tarafından düzenlendi
Hamso beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Birisinin bu motor tayfasına şerit kavramının onlar için de geçerli olduğunu, onlara özel boş bulduğun her yere girebilirsin diye bir kural olmadığını öğretmesi lazım. 

Hamso beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

oyle gecerken yani ayna kirp hasar vermek sirp yapaibliyorum diye mi

bu hafyanlardan bi benzeri zmanainda bicim apartmanin giris camlarini tasla indirmisti

bizim okuzluk katsaymimiz oseviyede olmadigin bagirma kufur ve saldiri sonucu (olay irkcilga girdi)

ama oyle adam katlayip kenara koyabicek bi adam olsam yapabilirdim

ben cogu zaman sakin biriyim ama simdi anlamadim ne oluyo bu kayvan aynaya caliyo

boyle kendince ders vemreye hasar verip ah gosterdim gununu diyorsa o raddeden sonra kimseyi savunmam

ama yokmu beni ziken diye ciplak motora binip sonra tecavuze ugrasiştiginda taciz edilen motorcu haberi ayni degil ama benzer tutarim

tiesin bmw sine boyle bi ekme vurus ile hasar verse o ne eder bilmiyorum

ama forumda boyle asabi bi arkadas vardi ara ara kendimi or tutum derdi

ardeth in dwhde arkasi o donem 20li yaslarda bi genci onun arabasina yapsa kenara sikistirip bi temiz dovebilirdi gibi geliyo

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Videoyu izlemedim ancak günlük pratikte motor kullanıcılarından çok korkuyorum ve mümkünse hep uzaklaşıyorum. Kullanım tarzı çoğunlukla aceleyle bir yerlere iş yetiştirmeye çalışan kuryeler gibi maalesef. Forumda da çok sayıda motor kullanıcısı arkadaşımız var ancak böyle bir kullanım tipleri olduğunu sanmıyorum, haliyle herkese bunu mal etmek yanlış olacaktır. Yine de araba kullanıcısı olarak dikkatli olmanızı tavsiye ederim.

Yaptığım trafik kazalarının 3 tanesi bisikletli bir tanesi de motorsikletli (honda kinetic faciası zamanında) kullanıcıların bana çarpması yüzünden oldu. Hepsi de iskenderun'da oldu ve kazaları yaptığımda en az 10 senelik araba kullanıcısıydım, toplamda 250 bin km'den fazla yol yapmışlığım vardı. Bisikletlilerin 2 tanesi kırmızı ışıkta beklerken bir anda iki aracın ortasından önüme birşeyin  (bisikletli olduğunu sonradan anlayabildim) gelmesi ve o anda yeşilin yanmasıyla bisikletlilerin düşmesi şeklinde oldu, bir tanesi de dümdüz yolda giderken bisikletli çocuğun hiçbir şekilde sağına soluna bakmadan yolun ortasına doğru dönmesiyle arabanın kapısına çarpması şeklinde oldu. Motorsikletli kullanıcı da ben sağa dönmeye çalışırken (ve sağ tarafta da araçlar park etmiş halde, sol taraf bomboşken) sağ tarafta bir anda beliren ve arkamda bile bulunmadığı halde sağımdan geçmeye çalışırken sağ arka çamurluğa çarpan kullanıcıydı. Motor kullanıcısının ehliyeti yoktu, bisikletlilerin de biri yaşlı ikisi çocuktu. O günlerden kalma alışkanlıkla İstanbul'da motor-bisiklet gibi araçları gördüğüm an mümkünse aramda en az bir şerit bırakarak uzaktan geçerim.

@ResetButton'ın gösterdiği videodaki gibi aynayı kırmak vb. bir eylemi biri bana yapsa o anki sinirle kafasını bile kırabilirim, o yüzden yolda böyle maceralara kalkışmamak lazım (haklı olsak bile). Hep anlatırım ben asistanken acile 3 kurşunlanma getirmişlerdi, 4 arkadaş yaşlı bir adamın yolunu kesiyorlar (kendisine yol vermemiş çünkü daha öncesinde), adam aşağı indiği gibi birini kafasından vuruyor, birini omurgasından vuruyor, biri ölüyor, biri sakat kaldı, diğer ikisi ise şans eseri yaşıyorlar. Yolda neyle karşılaşacağınız belli olmaz. Haklı olmanız da şiddet uygulamanızı gerektirmez.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 6/17/2017 at 11:40 AM, sCoRPion_tr said:

Birisinin bu motor tayfasına şerit kavramının onlar için de geçerli olduğunu, onlara özel boş bulduğun her yere girebilirsin diye bir kural olmadığını öğretmesi lazım. 

iyi güzel diyorsun da motor alan adam trafikten kaçmak için alıyor motoru zaten, şeritte gidecek olsaydı araba sürerdi :lol:

kendim motor sürmüyorum, motorum da yok zaten ama mantık bu bence. motorum olsaydı ben de aralardan kaçmaya çalışırdım heralde istanbulun bu rezil trafiğinde. -hayvanlık yapmamak suretiyle-

Atrin and Ranilin beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Her bulunan şeride girmek saçmalık tabi, hayvanlık yapmadan efendi sürüldüğünde italya gibi trafik akabilir, tabiki motosikletler için akar :)

Ama organize olup birgün motosikletlerimizle araba gibi gidelim, gerçekten her trafik kuralına uyup, sadece sağ şeritten  gidelim, köprü trafiği adapazadından başlasın diyorum :) 

Ne olur abi aradan geç kurtul diye yalvarsınlar :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 18.06.2017 at 4:05 PM, TiesTorN said:

iyi güzel diyorsun da motor alan adam trafikten kaçmak için alıyor motoru zaten, şeritte gidecek olsaydı araba sürerdi :lol:

kendim motor sürmüyorum, motorum da yok zaten ama mantık bu bence. motorum olsaydı ben de aralardan kaçmaya çalışırdım heralde istanbulun bu rezil trafiğinde. -hayvanlık yapmamak suretiyle-

1 arablik yer alip gitsin diyen oldugunu sanmiyorum

ama motora saygi bizde araciz diyip fir fir slalom yapip trafikte risk yaratta olay birazda kafada bu tiplerin bir kismi parayi toplayip arabada aldiginda 5 liralik benzini bosa karsiyip 4 serit degsitiri sonra en sagdan en sola donus yapmaya kalkar falan

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok