B segmenti araç tavsiyesi
1 1

Bu konuda 39 mesaj var

Trafik sigortasinda, Yaş 30 altı olunca 900TL ve uzeri gelebiliyor sifir arac olsa da.

Bir de cok eski araclara 1000TL duzeyinde sigorta cikabiliyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Uzun süredir girmiyormuşum :)

Tavsiyeler için teşekkürler.

1.2 TSI DSG S&S Style Fabia aldım.

200km oldu, benim için en bilinmez konu olan yakıt tüketimi hepsi şehir içi kullanım olmak üzere yoğun trafikte 5.9L/100km. Kafama takılan tek konuda da rahatladım açıkçası.

Yeterince büyük, şehirde kullanımı çok rahat, sessiz, şahane bir müzik sistemine, eksiksiz güvenlik donanımına sahip dopdolu bir araba. Önyargıları yıkmak gerekiyormuş, çok kanım ısındı arabaya.

Ankara'da enteresan bir plaka sırası vermeye başlamışlar, Çankaya'ya "06 AAB 001" şeklinde bir sıradan başlamışlar. Bana AAJ geldi. Göz alışmayınca plaka sahte mi diye şüphelenir insan. Axa'dan trafik sigortası 640, Groupama'dan genişletilmiş kasko 1200 lira çıktı. Acente şaşırdı nasıl bu kadar düşük diye. Millete ehakikaten 1200-1300 lira trafik sigortası mı çıkıyor merak etmedim değil.

hayırlı olsun aracın ziya

benim trafik sigortam 398 lira kaskom da 600 küsür liraya geldi.

sıfır araç benim ki de

fiyat düşük olunca sigortacıma sordum.

marka ve modelden kaynaklı pirimler düşük çıkabiliyor dedi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yakın zamanda araba almayı planlıyorum, almayı kafamdaki özellikler @@ancestral ın isteklerine benzer olduğu için bu konudan devam etmek istedim, aradaki en büyük fark dizel-benzin arasında kararsız kalmış olmam. Ev-iş arası 30-35 km civarında, her gün olmasa bile haftanın 3-4 günü arabayla giderim muhtemelen o da ayda 1500 km ediyor en az.

Fiesta'da dizel-otomatik yok, ayrıca en üst donanımı almadığınız sürece çok boş şekilde geliyor, adamlar elektrikli arka camı bile sadece en üst pakete koymuş. Güncel liste fiyatları aşağıda tercih sıralamamda en sonlarda yer alıyor.

1.6L Ti-VCT 105PS (150 Nm) Euro 6 5 Kapı 6 İleri PowerShift Titanium 57.320 TL

1.0L Ecoboost 100PS (170 Nm) Euro 6 5 Kapı 6 İleri PowerShift Titanium 60.730 TL

Ibiza, dizel-otomatik bunda da yok, daha doğrusu fiyat listesinde görünüyor ama konfiguratör de çıkmıyor belki de vardır bayiye sormak lazım. Donanım özellikleri, Style Plus Paketi ile oldukça güzel oluyor.

1.0 EcoTSI 110 HP DSG Start/Stop + Style Plus Paketi 56.000TL

1.4 TDI 90 HP DSG Start/Stop 65.700 TL

Corsa, aradığım çoğu özellik mevcut, hem dizel hem benzinli seçenekleri var ama benzinli olanın fabrika verisi 8lt/100 km olduğundan dizel seçmek daha mantıklı görünüyor. Aşağıda hem dizel hem de benzinlinin fiyatı var, fiyatlara birkaç tane opsiyon eklenmiş şekilde (Opel eye, ön-arka park sensörleri). Geçenlerde arkadaşım araba alırken fiyat sordurmuştum, modeline göre sitede gördüğünden 3-4k daha ucuza veririz demişlerdi.

1.3 CDTI ECOTEC® ecoFLEX Start/Stop 95 HP, 5 İleri Easytronic 68.550 TL

1.4 ECOTEC® 90 HP, 6 İleri Otomatik 58.000 TL

Polo, fazla söylenecek bir şey yok, en dolu model olan Lounge modeli yeterli görünüyor ama dizelde bu seçenek yok, benzinlinin yakıt tüketimi şehir içi 5,8lt/100 km olarak verilmiş.

Polo 1.2 TSI BMT 90 PS DSG Lounge 62.500,00 TL

Polo 1.4 TDI BMT 90 PS DSG Comfortline 69.400,00 TL

Yakıt tüketimi açısından sitede yazandan fazla olacağını biliyorum ama hepsinde fazla olacak o nedenle direkt olarak sitelerde yazanları kullandım.

Polo Lounge modeli ile Corsa nın dizeli arasında gidip geliyorum, ama kararsız kaldım. 2 el için de bakındım biraz ama dizel-otomatik B segmentinde çok az seçenek çıkıyor onların da fiyatları yenisine yakın neredeyse.

Diğer bir seçenek olarak da bir tanıdığım 2010 model 1.6 A3'ünü satıyor, çok temiz servis bakımlı tam alınacak ikinci el araba fakat yakıt tüketimi ile ilgili pek hoş şeyler okumadım. Fiyatı buradaki seçeneklerin hepsinden düşük 53-54k civarında.

Bu durumda öneriniz ne olurdu?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

polo'dan daha iyi motor, polo'dan daha iyi donanım, polo ile aynı otomatik şanzıman, polo ile nerdeyse tamamen aynı yüreyen aksam, polo'dan çok daha ucuza skoda fabia'da bulabilirsiniz.

VW armasına +10 bin lira verip daha kötü bir araba almayın.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Egea Hatchback çıkmak üzere, bir onu görün. Fiyatları makul olacak, kalite olarak Golf ve 308'e tercih edilebilir bir araç. Zaten üretimin %90'ı ihraç olacak. Benzer paraya güzel bir C segmenti arabaya binmiş olursunuz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bayileri dolaşıp bugün aldığım fiyatlar

- skoda fabia ambition 1.2 dsg 50500 tl

- Volkswagen Polo 1.2 TSI Comfortline DSG 55000 tl

- dacia 0.9 stepway otomatik 45000 tl

- hyundai i20 1.4 at 52000 tl

test sürüşlerinden sonra en iyisi fabia gibi duruyor. dacia malzeme kalitesi kötü, otomatik vites iyi çalışmıyor. polo zaten fabia ile nerdeyse aynı. markaya 5000 tl fazla ödeniyor. 

Polo 1.2 TSI Comfortline DSG

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Öneriler için teşekkürler. Fabia'yı da bakılacaklar listesine ekledim. Polo ile arasındaki donanım olarak tek fark anahtarsız çalıştırma sistemi olarak görünüyor özellik listesinden bakınca, bir de motoru 110 bg, polo da 90 bg. Aralarında 5000 tl civarında fark var.

En mantıklı seçenekler Polo ile Fabia olarak duruyor. Uygun bir zamanda ikisini de deneyip hangisini daha çok beğenirsem onu almayı planlıyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Anahtarsız çalıştırma mı yoksa hem çalıştırma hem de anahtarsız giriş mi?

Anahtarsız çalıştırma tek başına çok şey ifade etmez de, anahtarsız giriş hayat kurtarıcı:)

Üstteki araçlardan benim de seçimim Skoda veya Polo (Lounge tavsiyemdir) olurdu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok