27'' civarı renkleri doğru veren bir monitör
0

Bu konuda 126 mesaj var

Ozan şimdi bir baktım yine bilinen şeyler var ASUS tarafında 34" curved IPS Gsync model ki burada çok rahat 4500-5000 TL'ye yakın bir fiyatı olacağını düşünüyorum buraya gelirse, 4K Gsync model var, bir de ilk defa rastladığım 24" bir model söz konusu ki bundan bahsediyor olabilirsin belki ancak onunla ilgili başka bir ayrıntı da göremedim.

Swift kasalı, AU Optronics TN panelli, Gsync bir model olabilir güçlü bir olasılıkla ve senin beklentin dışında.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

2 kadar hafta önce ASUS ROG konulu haberlerde ucuz yollu ürünleri sunma planları var deniyordu ama kim öle kim kala, ne zaman kaça ne özellikle çıkacak vs bir  sürü bilinmezlik var, madem bütçeniz elveriyor,  şu monitöre bir gözatın derim ( http://www.bimeks.com.tr/urun.aspx?&uid=148678 ) , bunu denemedim ama bunun bir alt modeli 1080p olanını ve AOC 2757fm modelini kullanmışlığım var. ciddi ciddi iyi ürünler, bence başlangıç seviyesi 144hz için  bu monitörleri es geçmemek lazım, eğerki oyunla daha fazla ilgileniyorsanız o başka. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ozan ben bu saatten sonra IPS,144hz bahane. Nvidia ekran kartım varsa G-sync olmayan bir monitöre beş kuruş vermem. Baştan bu 248qe'ye diy kit çıkardılar. İçine monteli modeli de çıkacak dediler,ama çıkmadı. Çıksa ilk uygun fiyatlı g-sync olacağındandır belki bilemedim. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İhsan iyi diyorsun da G-Sync'li bir tek Asus'un şu anda hali hazırda PG278Q modeli var ki 3500 lira gibi bir etiketi var. PG279Q da bundan ucuz olmayacak buraya geldiğinde. Açıkçası bütçemi aşıyor o tutarlar. Ayrıca yer kriterimden dolayı 24" üzerine de pek çıkmak istemiyorum. Benim kastettiğim muhtemelen Tolga'nın bahsettiği 4K GSync destekli bir modeldi ama TN panel olma ihtimali yüksek onun sanırım. Ancak fiyat olarak çok daha uygun olacaktır 27" ve IPS modellere göre. Ancak model ismi falan bilmiyorum. Biraz araştırdığımda şu model var uygun fiyatlı olarak. Türkiye'ye de gönderiliyor. Kargo ve gümrük vs her tür masraf dahil 543 dolar yani 1620 TL gibi bir fiyatı var. Bunda 144 Hz ve G-Sync var ama maalesef TN panel. Olmasa zaten fiyat bu olmazdı.

http://www.amazon.com/Acer-XB240H-Abpr-24-Inch-Widescreen/dp/B00QS0AK6U/ref=sr_1_1?tag=amazon0606-20&s=electronics&ie=UTF8&qid=1428822032&sr=1-1&keywords=Acer+XB240H

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

G-Sync varsa problem değil. G-Sync teknolojisi varken "bence" artık G-sync olmayan bir monitör almamak lazım. V-sync on,V-sync off,Adaptive Vsync (half refresh rate vs.) uğraşmaktan komple kurtulmak çok güzel birşey.

T800 de zaten kesinlikle değdiğini,bu saatten sonra G-sync olmayan monitör kullanmayacağını söylemişti. Micro stutter olayı biz şu an gözümüzle alışmış olsak da iğrenç birşey.

Abartayım. Monitöre bakarken oluşan ufak başağrılarımızdan bile kurtulacağımızı düşünüyorum bu G-sync ile.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

IPS olarak maalesef yok evet. Ülkemizde en uygun fiyatlı BenQ ve AOC'nin birer modeli var 24" G-Sync 144 Hz olarak. Fiyatlar da Asus VG248QE'den 1100 lira civarı daha pahalı ve görebildiğim tek fark G-Sync olması. Bir de tabi 2500 lira sınırına yaklaşıldığında Asus'un Freesync'li MG278Q modeli sanki daha mantıklı olabilir mi?

http://www.sanalmarketim.com/benq-xl2420g-24-1ms-144hz-gsync-2xhdmi-dp-dvi-full-hd-usb-pivot-siyah-ama-led-gaming-monitor/p_61642/

http://www.bimeks.com.tr/urun.aspx?&uid=147626

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ekran kartı AMD ise evet Freesync. Ben 2500 civarlarına çıkıldıktan sonra az sıkıp IPS-144hz 27" olanlara yönelinmesi taraftarıyım. Sanırım amazondan o civarlara alınabilir bu monitörler. Yok o fiyata çıkılmayacaksa,çok yoğun fps de oynanmayacaksa düzgün,uygun bir fiyatlı IPS veya VG248QE alıp geçilebilinir. 

Dandik TN,üstüne Asus PA248Q,üstüne de VG248QE kullanan biri olarak şöyle söyleyebilirim. Dandik TN üste para verseler kullanmam. Oyunlarda 60fps üstüne çıkacak bir donanımınız yoksa 144hz'e para bayılmayın. VG248QE'nin renkleri,açıları vs. dandik TN'den iyidir,haliyle IPS'ten kötüdür. Ama düzgün bir kalibrasyonla (donanımsal değil,software üzerinden,veya windows color calibration) üzmeyecek sonuçlar çıkıyor.

Yok 60fps üstüne zor çıkacaksa sistem düzgün bir IPS alın geçin. Burada bir konuda vardı hafif overclock olan bir IPS. 60 üstü bir hz'e (75,85) overclock olan bir ips ortalama bir sistem için en güzel tercih olacaktır.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

1080p'de birçok oyunda 60fps civarı ve üzerinde bir deneyim sağlar sanırım elimdeki sistem ama en son oyunlarda durum nedir tam bakmadım. Sistem kabaca şöyle. Core i5 4690K - 4.2 GHz, 2x4GB Corsair DDR3 1600, 4GB Asus Strix 970 var. Bu arada Amd ekran kartı almayı da pek düşünmüyorum açıkçası. Nvidia ile devam eder daha sonra da çok muhtemelen yeni Nvidia Pascal'lardan birine terfi ederim çıktığında diye düşünüyorum. Full HD'de 970 ile G-Sync ve 144 Hz önemli olur mu?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Uzun bir suredir DELL U2312HM kullaniyorum. Paneli IPS, ama ucuz IPS dedikleri eIPS tipinde, 6 bit + FRC. Buna rağmen renk üretimi çok başarılı. TFTCentral'da neredeyse 0 input lag ölçmüşler bu monitor için. Bunu da 6 bit'lik panel kullanilmasina bağlamişlar.

Monitoru Custom Resolution Utility yardimiyla 75 Hz'de calisacak sekilde ayarladim. FPS'i de 75'e sabitledim FTC ile. Bu şekilde en çok oynadigim iki FPS olan BF3 ile BF4'te sabit 75 fpa aliyorum, bu da bana yetiyor. Şahsen IPS panelli ve Freesync ozellikli, en az 24" bir monitor Turkiye'ye uygun fiyatla gelmezse, daha uzun sure monitor degisimi dusunmuyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Monitörden ziyade o sisteme 8gb daha ilave ram totalde 16gb ve monitörün hz ayarlarıyla elindeki monitör nedir tam bilmiyorum tabide 75hz gibi falan oturtabilirsek daha bu monitörler uygun yollu bir hal alana kadar devam edersin abi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Elimde şu anda monitör yok, tv'ye takılı pc ve monitörlü setup'a geri dönme planım olduğundan araştırıyorum. Monitör de diğer pc parçaları gibi 1-2 senede bir güncellenecek bir parça değil. O yüzden almışken bütçemin ve sistemi kuracağın yerin elvereceği en iyisini alma derdindeyim. Yoksa şimdiye çoktan standart bir 23-24" 1080p IPS 60Hz bir monitör alıp geçmiştim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ozan Gsync istiyorsan Amazon'dan Acer 24" veya artık buralardan 24" Gsync TN almaktan başka bir çaren yok gibi görünüyor.

Yok Freesync de olur dersen ASUS MG279Q olabilir ki bunda da dikkat edilmesi gereken nokta Freesync aralığının 35-90Hz olması monitör 144Hz olmasına rağmen.

MG278Q ise 40-144Hz Freesync aralığında TN bir monitör.

Başka bir alternatif yok Freesync veya Gsync istiyorsan.

Benim elimde 22" 1680x1050 120Hz Samsung 2233RZ ve Benq 24" 2420T 120Hz de var, istersen özelden bir mesaj at.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Etkilemez. Hatta film vs. için 24hz göstermesi daha iyi :)

Teşekkürler. Ozaman IPS en doğru seçim olcak gibi genel anlamda yorumlara bakılacak olursa,oyun fazla oynamayanlar için.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hayırlı olsun diyelim.:)

Gsync nedeniyle Nvidia'ya göbekten bağlanma sıkıntı yapıyordu bünyemde, Nvidia sistemi de daha baya bir süre ayağa kaldıramayacağımı anladığımdan ve de kafam bozuldu üç aydır PC açamıyorum, bünyem sarsıldı gerçekten, AMD R9 290 Crossfire sistemi buna bağlayacağım, almadan ölü piksel denettirdiler, backlight bleeding falan da bakabildim iyi kötü, AMD cephesinden de izlenimlerle devam edeceğim buradan, bakalım Gsync'e göre nasıl, nedir ne değildir ?

Kendimi feda ediyorum uleyn sizin için.:)

Şaka maka durum baştan anlattığım gibidir işin esası.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hmm çok hüzüntülü bir backstory varmış..  :cry:  

Tabi ki şaka yapıyorum, güle güle kullan kazasız belasız dertsiz tasasız.. Ama bence benim tarafımdan kutsanması lazım..  :icon_turban:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Asus PG278Q - 2900 lira, Benq XL2420G - 2450 TL. Birisi 2k diğeri full hd tabi 27 ve 24" boyutlarda. İkisi de TR fiyatları. Bir de Acer var amazonda 1650 TL civarına Acer XB240H. O da 550 dolar gibi tüm masraflar dahil. 1650 TL civarı. Bu üçünden birini alacağım bakalım artık sanırım. Son anda pintiliğim tutarsa Asus VG248qe de olabilir.

Tolga hayırlı olsun. Benim de f/p olarak MG279Q vardı aklımda 144 hz ve IPS olması yüzünden ama nvidia ile freesync çok uymaz diye vazgeçtim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok