SSD Tavsiyesi
0

Bu konuda 71 mesaj var

Normal SSD'lerle yaklaşık eşit fiyatta olması lazım. Fazla para vermeyin boşa. Fiyat karşılaştırması yapın aynı modelin m.2 olmayan versiyonu ile. Yüksek hızda olanlar fiyatlarıyla belli ediyor zaten,onlar ayrı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yollamazlar o ssdyi. Yollarlarsa da haberimiz olsun. Bimeks iyidir diyelim amazondan.

İptal oldu sipariş bugün.

1 ay önce havale ile ödemesini yapıp aldığım ve yarım saat sonra iptal ettiğim başka bi siparişimin geri ödemesi ile bunun da geri ödemesini bekliyorum Bimeks'ten artık...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Crucial MX300 iptal olunca yerine Amazon.de'den 1TB Samsung 850 EVO siparişi verdim;

https://www.amazon.de/gp/product/B00P738MUU/ref=oh_aui_detailpage_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

Kargo bedavaya geliyor ve gümrük ücreti dahil 1165tl civarı tutuyor. Türkiye'deki 1500TL fiyatına göre baya avantajlı yine.

Sistemimde var olan 250GB 850 EVO'u sistem diski olarak tutmaya devam edip buna oyunları kuracağım.

Daha önce oyun kurulumlarını yaptığım 3TB Seagate Barracuda harddiskim geçen hafta hakkın rahmetine kavuştu bu arada. Aşadaki tabloya göre yine iyi dayandı bu kadar sene. Hala bu seriden kullanan varsa artık back-up'ını alıp ani ölümünü beklemeye başlasın derim.

HDDFailures-BB1.jpg

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@Hungarde, o gönderdiğin sanırım Blackblaze'in ara raporlarından biri. Yalnız şöyle bir şey var.

Her ne kadar orada bir orandan bahsedilsede, sample size her markada aynı değil. WD disk sayısı % olarak çok daha fazla adamlarda. Haliyle 1 tane hata çıkması WD'de hata oranını çok fazla etkilemezken, Seagate'de çok etkileyebiliyor.

Fakat tabi buradaki peak yapan kısımda görüldüğü gibi, bariz hatalı üretim serilerini görmek açısından iyi oluyor bu gibi bilgiler.

Yinede ben uzun zamandır WD tarafındayım. Aldığım tüm diskler WD senelerdir. Sadece bir tane Seagate 1 TB 3.5" taşınabilir almıştım. Enteresan bir biçimde o hala çalışıyor.

SSD konusunda ise bende 500 GB - 1 TB arası bir modelde sağlam bir deal bekliyorum. Acele bir ihtiyacım yok ama yeniden yapılandırma sırasında iyi olabilir böyle bir disk.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Amazon.de'den SSD siparişleri bedava kargo ve son fiyatta vergi düşüldükten sonra TR'e kıyasla baya ucuza geliyor çoğu markada. Alacaklar göz gezdirsin.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Import fees depositi nedense düşük hesaplamıs amazon.de hungiinin, muhtemelen gümrükte sorun cıksa bile amazon kendi karsılıcaktır bu hatasından ötürü.. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hiç zannetmem Amazon.de'de öyle bir uygulama olacağını.

Avrupa Birliği'nden gelen ürünler için vergi %18.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

indirimli halini bilmemde misal bi urun bakiytim dedim ee webden alda hem daha ucuz hemde o da ucretsiz kargo

https://www.webdenal.com/crucial-275-gb-mx300-ssd-disk-ct275mx300ssd1_917598.html

339 lira

https://www.amazon.de/Crucial-Interne-Festplatte-5mm-Adapter-5-Zoll/dp/B01IAGSD5O/ref=sr_1_2?s=computers&ie=UTF8&qid=1490364734&sr=1-2

amazonda 95 euro

her urun alinmaz belli tee almanyalardan her yeri arastirip kesin ucuz olmasina ve ciddi fark olmasini saglamak da kolay degil

amazon usa yi bilmem ama bi ka urune bakiim dedim amazon.de bizim burdan ucuz degil vatan ayari ucuz urunler kesin vardirda 3-5 bisiye baktim paso kaziklar cikti.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

indirimli halini bilmemde misal bi urun bakiytim dedim ee webden alda hem daha ucuz hemde o da ucretsiz kargo

https://www.webdenal.com/crucial-275-gb-mx300-ssd-disk-ct275mx300ssd1_917598.html

339 lira

https://www.amazon.de/Crucial-Interne-Festplatte-5mm-Adapter-5-Zoll/dp/B01IAGSD5O/ref=sr_1_2?s=computers&ie=UTF8&qid=1490364734&sr=1-2

amazonda 95 euro

her urun alinmaz belli tee almanyalardan her yeri arastirip kesin ucuz olmasina ve ciddi fark olmasini saglamak da kolay degil

amazon usa yi bilmem ama bi ka urune bakiim dedim amazon.de bizim burdan ucuz degil vatan ayari ucuz urunler kesin vardirda 3-5 bisiye baktim paso kaziklar cikti.

Ben benim 1tb 850 evo'yu almadan önce 512gb ve 1tb crucial mx300'e de baktıydım, Teknofiyat'daki en ucuz mağazadan daha iyi fiyat veriyodu amazon.de. 512gb mx300 518tl'e mi ne geliyodu yanlış hatırlamıyorsam.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bilemiyorum bana cok pahali kaldigi icin 275 gb da makul oldugundan ona bakiyorum

bence normal adama yeter az puz para degil sonucta hala

aklimda kaldigi kadaritla xruicelin de 512 degil 525 olmasi lazim(kontrol ettim oye sonrandan duzeltim)

cruicelin zati ana avataji boyutu benzerlerinden daha cok

evodan eksikleri var ayni tip bellekli daha yeri ama evo 500 ken bu 525

bakalarim yinede yani bi kac urune baktim uygun degildi bu yeni degil

seneler seneler once amazon turkiye elektronik hic bisi yollamazken sadece kitap falan yolladigi zamanda almanyadan ingiltereden pem daha ucuz parcalar satilitodu ingilterede hele kdv ayni gibi oldugundan dukkanlarda bizim burdaki gibi 4 lira karla satmadigindan biz ingiltereden cogu kez daha ucuz bile olabiliyorduk

xbox ps3 -4 falan gibi bieyleri girmiyorum

hatta cameralar bile oyle idi

almanyadan alinca 500 euro olan sey butdada o civarlarda yada 530 euro oluyordu

ama amerika acayip ucuz oluyor misal almanyada 500 euro olan kalkip amerikada 430-450 dolar oluyordu ki o zaman 1.1 in de ustunde kur paritesi

amerikan amazonundan hem ucuz hep iyi servis icin alinmasina hic itirazim yok

ama amazon.de o derece kesin kes ucuz manali bi yer gibi gelmedi dikkatli incelemek lazim

hani vatan gibi demem ondandi bazen duzgun bisiler indirilme satiyorsada bol bol bindirimli urunu de olmasi gibi.

iyi incelemek lazim zati manasiz da denemez gumruk var vergi var posta masrafi var sonucta kargo bedava olsada turkiyedeki kargo sirketi 3 liraya tasiyo belki o hdd de almanyadan burya gelisi 3liramaliyetde degildir o

sonucta yurtdisindaki bazi firmalarin avataji nedir pahali bazi urunleri adam tek firma olarak 1 ayda tum turkiyenin 1 senede satifindan fazlasini aliyo.

urun gami cok cesitli oluyo dev oldugu icin guzel indirimlerle alabiliyor falan

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

merakimi cezbeti gittim baktim uyelik aldim girdim kontrole

bi kere once sunu diyimde tum sepete eklediklerim amazonun sattiklari alternif saticilar sirketler degil atıcı: Amazon EU S.a.r.L. diye geciyo

dedigin gibi mx 300 275 gb yollamiyo ama 525 yollarim diyo

samsumg evo 850 de ise tam tersi 500 lugu yollarim 250 liligi yollamam diyo

bole urunler ekleyip ekleyip yollarmi eder mi diye bakmakta ilginc mis.

satici ayni ayni urunun birini yollayip birini yollamayai anlamadim nedir bunu mantigi ne bilmiyorum

250 evo urdan biraz ucuza geliyo onada 85 euro gibi demis sanitim burda 380-390 lira

sanirim amazonda buyuk kapiseteli urunler ucuza denk geliyo yada daha dogrusu turkiyede yuksek kapiseli urunler pahali.

dusuk ve orta kapisete urunlerde turkiye fiyatlari fena durmuyor ssd icin

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Crucial MX300 iptal olunca yerine Amazon.de'den 1TB Samsung 850 EVO siparişi verdim;

https://www.amazon.de/gp/product/B00P738MUU/ref=oh_aui_detailpage_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

Kargo bedavaya geliyor ve gümrük ücreti dahil 1165tl civarı tutuyor. Türkiye'deki 1500TL fiyatına göre baya avantajlı yine.

Sistemimde var olan 250GB 850 EVO'u sistem diski olarak tutmaya devam edip buna oyunları kuracağım.

Daha önce oyun kurulumlarını yaptığım 3TB Seagate Barracuda harddiskim geçen hafta hakkın rahmetine kavuştu bu arada. Aşadaki tabloya göre yine iyi dayandı bu kadar sene. Hala bu seriden kullanan varsa artık back-up'ını alıp ani ölümünü beklemeye başlasın derim.

HDDFailures-BB1.jpg

Ulan bugün bu sipariş de iptal oldu iyi mi. "Refund issued" olarak gözüküyor amazon.de'de, nedeni de yazmıyor. En son İngiltere'de "On Hold" konumuna gelmiş kargo, başka bilgi de yok. Bildiğin SSD alamıyorum bi türlü :D

Yurtdışından SSD niye gönderilmez yahu?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Neden geri döndü mail'ime cevap geldi;

Gönderinizi iparcel kargoladigi icin iparcelden takip ettim. Bu gönderiniz gümrükte takilmis ve kontrol amacli bekletilmektedir. Bu belirsiz bir zaman alabilir diye, siparisiniz iptal olunmus ve geri gönderilmekte.
Bu durumda yeniden siparis verebilirsiniz. Önödemeli ithalat ücreti oldugu icin böyle gümrükte takilmasini tekrardan beklemiyoruz.
Tekrar siparis vermek denemek isterseniz bunda bir sakinca yoktur bu durumun tekrarlanmasini beklemiyoruz.

Şu anda 1TB 850 Evo TR'e gönderilemiyor denediğimde. Daha önceden gönderilen Crucial MX300 1TB da yollanmıyor.

Acil ihtiyacım olduğundan Eksen'den aşağıdakini alıp geçecem peşin fiyatına 3 taksit;

http://www.eksenbilgisayar.com/samsung-850-evo-mz-75e1t0bw-25-1-tb-sata-solid-state-drive

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Gümrükte bir işler dönüyor... Amazon Almanya bir çok ürünün gönderimini kapatmış anladığım kadarıyla, gümrük sorunlarından dolayı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bem yazidigimda zati sacma sapan bi dsurum vardi order kismina girmeden gozukmuyordu gonderilcegi sonra 2 gun sonrasinda ise direk sayfada turkiyede gonderim yoktur yazdi onceden gonderiklerine de

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bana da şu sıralar yüksek kapasiteli bir SSD lazım oldu. Keşke diyorum Hepsiburada KDV indiriminden 480 GB'lık Sandisk SSD Plus'ı alsaydım; 380 liraya geliyordu o kampanya ile.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok