Oyuncu Kulaklığı Tavsiyeleri
1 1

Bu konuda 63 mesaj var

@@Zoma

Hocam, Realtek'in sürücü ayarlarının içinde 7.1 ses için ek ayar imkanı varsa ses alınabilir sanıyorum. Bildiğim kadarıyla onboard çiplerde de 7.1 olabiliyor. Mesela:

2jdjsli.jpg

Her kanal için ayrıca ses ayarı yapılamıyor olsa da iş görebilir, incelemek lazım. Logitech'deki durum şöyle:

2h8012w.jpg

Bu sanal çevresel ses çok gerekli mi, tartışılır. Sıklıkla kullanıyor muyum? Hayır. Bence olmazsa olmaz da değil. PC'de podcast vs dinlerken açıyorum genelde, mono benzeri ses almaktan daha iyi oluyor. Gerçek 7.1 olsa iyi ama olmadan da yaşarsınız. :)

Bu arada G35, G231'e göre çok daha donanımlı sanki. Üzerinde kısayol vs için ek düğmeleri var, mikrofonun kapalı olup olmadığını gösteren ledi de var (ki bence bu iyi bir şey). Ayrıca kafa bandı daha ergonomik ve yine kafa bandı için değiştirilebilir pedlerle geliyor (ki G430'da da keşke olsaymış diyorum). Tek arızası sadece USB bağlantılı olması.

Zoma beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@Lightning McQueen

Teşekkürler hocam. Aslında benim tek kullanma amacım oyun. 7.1 oyunlarda çok bir şey katıyor mu? 

G35 iyi ama bulmak zor gibi biraz. Bir de 40 eur'a geliyor şu an G231. Bu fiyata bulmak imkansız diğerlerini gördüğüm kadarıyla.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@Zoma Oyunlarda ultra şekilde bir artısını göremedim. "7.1 olunca elimden bir uçan bir de kaçan kurtuluyor" demedim hiç. Stereo düzeniyle daha rahatım genelde.

Zoma beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Mikrofona ihtiyacınız yoksa oyuncu kulaklığı alarak paranızı çöpe atmayın, akg, audio-technica tarzı bir kulaklık alın geçin.

Sony mdr7506 bir ara amazonda 79dolardı vergi limiti düşmeden önce o fiyata alınabilecek en iyi kulaklıktı. Ben bir süre ucuz yollu Samson SR950 kullandım, malzeme kaltesi vasat ve kafayı sıkıyordu fakat ses kalitesi fiyatına göre efsaneydi 25$'a almıştım yanılmıyorsam. Hee tavsiye etmem tabi uzun süreli kullanımda çok yoruyordu kafamı sıktığı için bu kulaklığı. akg k72 ve k92 bence daha iyidir oyuncu kulaklıklarından. amazon.de'de geliyordu tr'ye.

Zoma and wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Mikrofona ihtiyacınız yoksa oyuncu kulaklığı alarak paranızı çöpe atmayın, akg, audio-technica tarzı bir kulaklık alın geçin.

Sony mdr7506 bir ara amazonda 79dolardı vergi limiti düşmeden önce o fiyata alınabilecek en iyi kulaklıktı. Ben bir süre ucuz yollu Samson SR950 kullandım, malzeme kaltesi vasat ve kafayı sıkıyordu fakat ses kalitesi fiyatına göre efsaneydi 25$'a almıştım yanılmıyorsam. Hee tavsiye etmem tabi uzun süreli kullanımda çok yoruyordu kafamı sıktığı için bu kulaklığı. akg k72 ve k92 bence daha iyidir oyuncu kulaklıklarından. amazon.de'de geliyordu tr'ye.

AKG'yi daha önce duymamıştım, dediğiniz modelleri inceledim. G231'i 40 Eur'a aldım, K72 30 Eur'u geçtiği için vergi çıkıyor ve 60 EUR'a fırlıyor fiyatı. K92'yi de artık Türkiye'ye göndermiyorlarmış. Sony de pahalı bir çözüm. Ses kaliteleri dediğiniz gibi daha iyi muhtemelen (çok bilgim olan bir alan değil) ancak en ekonomik çözüm bu kampanya ile G231 olmuş gibi gözüküyor. Teşekkürler ilginiz için.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

:beer2:

Sound Blaster Z ile daha da güzel oldu.

Bende bu çözümden yanayım über oyun kafası yoksa. Kendi monitör üstü mikrofonu + Sennheiser HD600 ile "jilettttt" :P

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben Boya M1 yaka mikrofonu aldım, masanın üzerinde bardağa taktım. Lazım olunca önüme çekip kullanıyorum. En basit çözüm. Böylece masadan kalkınca mikrofon sök tak derdi olmuyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Geçenlerde BİM'de satılan Sony MDR-ZX110 kulaklığı aldım. Lazım da değildi, can sıkıntısından aldım gibi birşey. On ear tipinde, teknik özellikleri süper değil ama oyunlarda şaşırtıcı derecede başarılı. Sesler hem yeterince detaylı, hem de patlamalar filan gereken etkiyi yaratıyor. Mikrofonu yok. Gayet hafif, kafayı yormuyor, kablosu fazla dolaşmıyor. En güzel tarafı da 37 lira (o günkü kurla 10$ oluyordu) olması. Hani sinirlenip duvara çarpsanız üzülmezsiniz. Tekrar indirime girerse alıp kenara koyun derim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok