Oyuncu Kulaklığı Tavsiyeleri
1 1

Bu konuda 63 mesaj var

Ses kalitesini gecin hadi, rahatlik cok onemli kulaklikta.

hd598 alin hem ses kaltesi cok iyi, hemde cok rahat ve hafif bir kulaklik.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Aradığım ürün grubu max 40$ :) Ses kalitesi çokta mühim değil dediğim gibi öyle 40 yılın başı arkadaşlarla oynarken uygun yollu orta kademe kablolu bişi olsun. Kulaklıkla oyun oynamaya oldum olası alışkın değilim pek.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Aradığım ürün grubu max 40$ :) Ses kalitesi çokta mühim değil dediğim gibi öyle 40 yılın başı arkadaşlarla oynarken uygun yollu orta kademe kablolu bişi olsun. Kulaklıkla oyun oynamaya oldum olası alışkın değilim pek.

Evet kulakligi sevmedigini soylemistin hatirliyorum.

Bende tam tersi ses sistemi sevmiyorum kulaklik en iyisi bence. :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Selam,

Şu anda Sony Pulse Headset 7.1 Wireless (CECHYA-0080) kullanıyorum. En güzel tarafı da USB bir ses kartı ile geliyor olması. Masanın üzerinde her portu ayrı ayrı açılıp kapatılabilen bir USB Hub'a bağlı tutuyorum. Oyun oynayacağım zaman o portu açıyorum ve ses kartı ile kulaklık devreye giriyor. Oyunla işim bitince USB portu kapatıyorum ve masa üstündeki dandik speaker'lar ana kart üzerindeki ses kartı üzerinden çalışmaya başlıyor. Kulaklığın performans ve rahatlığından çok memnunum ama padler soyuldu. Yakında süngerler tamemen dökülmeye başlayacak. Bunun sıfırı da yok bildiğim kadarıyla. Alternatif olarak aynı setup ile devam edebileceğim bir kulaklık almak istiyorum. Önerebileceğiniz bir ürün var mıdır?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bende sennheiser almak isterken fiyatından ötürü hyperx cloud 2 aldım. daha önce hiç bu tarz kulaklık kullanmamış biri olarak beğendim. 2 saate yakın kullandım ve kafamdan çıkartmak isteyeceğim kadar ağrı, sıcaklık yapmadı. ses kaliteside güzel. cloud 2 yi alsamda sennheiser ler indirime girince almayaca çalışacağım çünkü onlar bundan iyiyse mükemmel kulaklıklardır. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

O zaten headset olduğu için mikrofon olarak da ihtiyacını karşılar, artık sennheiser yakalarsan HD 598 gibi daha da iyi bir headphone almaya çalış.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@emre666

Oyun oynamak için kullanacaksan bana göre daha fazlasını almaya pek gerek yok. Kulakların rahat ettiyse, ses kalitesi de tatmin ettiyse daha fazla para harcamaya gerek yok. Ben de çok baktım alayım diye sonunda Sony için Amerika'dan earpad alıp 11 USD'ye kapattım konuyu. İndirimde sipariş verdiğim Logitech G930'u bir iki gün deneyeceğim. Sony'den iyi gelirse onu tutup Sony'i satacağım. Değilse Logitech'i satarım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sennheiser Turkiye sitesine baktim HD 598 icin, piyasayla ayni fiyat ama stokta yoktu... Sordum, artik uretilmedigi icin bundan sonra getirmeyeceklermis... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu saatten sonra Logitech G35 alınır mı? 2010 model, 7 senelik kulaklık gerçi ama özellik vs açısından fena değil gibi. Bütçe olarak da bir kulaklığa 300 ₺ üzeri vermek istemiyorum. :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@Lightning McQueen

G35 40 dolara karar düştü amazonda, yani 150 lira altı gibi bir fiyat bulursanız ve ihtiyacınız varsa alınabilir. Fakat üstünde bir rakam ise kesinlikle tavsiye etmem.

Onun daha güncel modeli olan G230 var:

https://www.amazon.com/Logitech-G230-Stereo-Gaming-Headset/dp/B00BFOEY4I/ref=dp_ob_title_ce

şuan fiyatı 35 dolar, bu muklaka 30 dolara yani gümrük sınırı altına iner. Öyle bir avantaj oluştuğunda alınabilir.

Fakat bana sorarsanız leğen plastiği logitech almak yerine, uygun fiyattan yakayabilirseniz Sennheiser PC 360 Special Edition tavsiye ederim, fiyatı 100 dolara kadar düştü.

fiyatı daha pahalı gibi gözükse 5-10 sene rahatlıkla kullanabileceğiniz bir kulaklık olur. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

G35 yanlış hatırlamıyorsam sadece USB kulaklıktı. Virtual Surround özelliği böyle çalışıyor (esasında stereo yani bu kulaklık).

Birçok ses kartı bunu zaten kendisi yapıyor aslına bakarsanız.

Virtual Surround önemli değilse ya da zaten bunu yapan bir cihazınız varsa, o fiyatlara alınacak çok daha iyi kulaklıklar var.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Açıkçası 300₺ gibi bir sınırım var, daha fazlasını vermek istemiyorum (belki zorlasam 400'e çıkarım ama pek niyetim yok). Kulaklığı da günde 2 saatten fazla takamıyorum, o da oyunlarda zaten. Mikrofonu düzgün, adam gibi bir kulaklık aradım ama ya fiyatlar aşırı uçuk (kurlar da sağolsun), ya da kalite yerlerde. Şuna baktım bir süre ama fiyat yüksek olunca vazgeçtim:

http://www.sanalmarketim.com/corsair-ca9011144eu-void-surround-hybrid-stereo-dolby-71-usb-gaming-kulaklik/p_64919/

Gümrük muafiyet limiti düşünce Amazon'un da bir avantajı kalmadı. Oradan hangi ürüne baksam alacağın şey kadar vergi ve nakliye ücreti çıkıyor (örnek). Kurları çevirince de neredeyse aynı fiyata geliyor. Aklım karışık açıkçası. :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Merhaba,

Benim de bir kablosuz kulaklığa ihtiyacım var. Çok uzun süreler kullanacağım bir şey değil, hanım ders çalışırken oyun sırasında takacağım. Yoksa normalde TV'nin dahili hoparlörleri yetiyor. Evet, ses kalitesi çok önemli değil benim açımdan.

Mikrofona da ihtiyacım yok, online oynamıyorum pek oyun. Benim için en önemli kriter bağlantı sorunları vs. yaşatmaması. Kasaya en fazla 2 mt mesafede oluyorum genelde.

Çok kullanacağım bir şey olmayacağı için çok para da vermek istemiyorum. 100 USD altına bulsam harika olur.

Ne tavsiye edersiniz?

https://www.amazon.com/Plantronics-GameCom-P80-Wireless-Gaming-Headset/dp/B00WVRB8S8/ref=sr_1_23?s=pc&ie=UTF8&qid=1489232249&sr=1-23&keywords=wireless+headset&refinements=p_n_feature_keywords_two_browse-bin%3A8139618011%2Cp_72%3A1248879011

Şöyle şeyler var, bilmem iş görür mü?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@Lightning McQueen

@@Deathknight

Hocam siz hangi kulaklıkları aldınız bu arada?

Kablosuz olarak 100 USD'a G930 en mantıklısı duruyor ama çok az kullanacağım bir şeye o kadar para veresim gelmedi işin açıkçası.

Kablolu bir şeyler alayım dedim bari, 60 USD'a G430 var önceki sayfalarda tavsiye edilen. Bu civarlara ya da daha uygun fiyata başka önerisi olan var mıdır?

Teşekkürler.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@Zoma

Logitech G430'u aldım. Amazon'dan satın alma durumu vergiler yüzünden neredeyse aynı fiyata geldiğinden ülke içinden almam gerekti. HyperX Cloud 2'yi düşünüyordum ama kulak bölümlerinin katlanmıyor oluşu ve deri kafa bandı yüzünden elemek zorunda kaldım (üzerinde yapay / gerçek deri olan kulaklıkları kullanamıyorum). Fiyatına göre memnunum dyebilirim. Ama daha iyi olabilirmiş. HyperX Cloud 2 ve Cloud Core ile karşılaştıracak olursam;

Artıları:

+ Hafif

+ Kablosu oldukça uzun ve örgülü

+ Mikrofonun ses kalitesi / gürültü engellemesi çok başarılı. Arkadaşımdaki HyperX Cloud 2'yle karşılıklı deneme şansımız oldu, HyperX'e göre gayet iyi.

+ Kulak bölümleri geniş ve rahat. Kulak pedleri kumaş olduğu için terletmiyor. Ayrıca yıkanabiliyormuş bunlar (daha denemedim elbette).

+ Kafa bandı ayarını yapmak HyperX'lere göre daha rahat geldi bana.

+ Kulak bölümleri 90 derece dönebilyor. Bu sayede kulaklığı çıkarıp boynunuza astığınızda ya da masanın üzerine koyduğunuzda Hyperx'e göre daha düz duruyor.

Eksileri:

- Kullanılan plastiğin kalitesi daha iyi olabilirmiş.

- Örgü kablo biraz ince. Daha kalın olsa daha iyiydi sanki.

- USB ses kartının bağlantı kablosu yine ince, fazla hırpalanmaya gelmeyecek türden. Kasanın arkasına bir kez takıp bir daha kurcalanmamalı.

- Ses ayarı düğmesi ve mikrofonu kapama tuşu kablo üzerinde değil de kulaklığın üzerinde olsa çok iyi olurdu. Oyun içindeyken ses ayarı yapmak gerektiğinde dikkati dağıtıp kabloyla kısa süre cebelleşmek gerekiyor bazen.

- Mikrofonu yukarı kaldırdığınızda mikrofonun sesi kapanmıyor, çalışmaya devam ediyor. Yukarı konumda mikrofon kapalı aşağı konumda da açık olsa çok iyi olabilirmiş.

- Kafa bandındaki (üstteki) sünger ped, 1 saatlik kullanımdan sonra kendini hissettirmeye başlıyor (nispeten dar ve yüksek). HyperX'ler bu konuda daha rahat.

- Kutu içinden taşıma çantası vb. çıkmıyor. Yanınızda bir yere götürmeniz gerektiğinde eksikliğini hissediyorsunuz.

Hem artı hem eksi:

~ Kulaklık ve mikrofon jakları ayrı. Bunun bence artı olan kısmı kulaklığa ihtiyacınız yoksa mikrofon jakını takmıyorsunuz. Eksi olan kısmıysa örneğin telefona takıp mikrofonlu kulaklık niyetiyle görüşme yapamıyorsunuz (ek adaptör almak gerek). Ayrıca kullanım şekline göre tek jak takılı olunca diğer jak sallanıp sağa sola çarparak ses yapabiliyor bazen.

~ Kulaklığın kendi ses kartını kullanırsanız sesi daha yüksek alıyorsunuz. Ses kartını takmayıp jakları kullanırsanız ses azalıyor (nedenini pek anlayamadım).

EK:

Yazılımdan bahsedecek olursam 7.1 ses için yazılımını kullanmanız gerekiyor. Bu yazılım da diğer tüm Logitech gaming ürünleri için genel olarak kullanılan Logitech Gaming Software. Klasik olarak yazılım üzerinden kulaklık / mikrofon ses ayarını, bas / tiz ayarını ve ekolayzır ayarlarını yapabiliyorsunuz. Sanal çevresel ses içinse Dolby Surround ya da DTS Headphone X seçilebiliyor. Her ikisi için de hangi kanaldan sesin ne kadar şiddetle geleceğini ayarlayabiliyorsunuz. Açıkçası DTS'i oyunlarda daha başarılı buldum ama hem Dolby hem de DTS'in çözümleri çevresel ses etkisini sanal olarak verdiği için çok gerçekçi sonuç vermiyor. Bu özellikleri sağlayan bir ses kartınız (veya onboard ses çözümünüz) varsa çok gerek yok.

Zoma beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@Zoma Ben şimdilik birşey almadım eldeki G930' ü de sattım. Kablolu birşeyler alınması taraftarıyım, güzel kulaklıktı ama arada çıkan çıt pıt sesleri ve kopukluk muhabbetleri sıkabiliyor, wifi olduğu için pilli muhabbetide dezavantajlarından birisi 10 saat oyun oynayan adamsanız kablosuza kablo takarak şarj ederek kullanmaya devam etmek durumunda kalınabiliyor.

Zoma beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@Lightning McQueen

Hocam bende MSI H110i Pro var, üstündeki ses kartını kullanıyorum. Özelliklerinde;

• Realtek® ALC887 Codec
• 7.1-Channel High Definition Audio

yazıyor. Merak ettiğim şey, kulaklığın yanında çıkan usb ses kartını kullanmadan, direkt 3.5 jakları taksam, sanal 7.1 ses alabilir miyim? Yoksa illa o ara aparatı takmak gerekir mi? Konumum gereği kasanın önündeki çıkışlara takacağım. O nedenle 3.5 jakı direkt takmak daha işimde gelir. Yoksa ses kartı yerlerde sürünecek.

Bir de 7.1 ses ciddi fark yaratıyor mu? Yaratmıyorsa stardust'ın önerdiği G231'i alıp geçebilirim.

@@stardust

Hocam tek fark konsollara da bağlanabilmesi için tek jaklı olmasıymış bu kulaklığın. Ama PC'ye bağlamak için splitter çıkıyormuş kutudan.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

onboard codec kullanılacaksa en azından Razer in surround çözümü yüklenebilir. USB ses kartına gerek kalmadan kullanılabilir.

USB aparatı takmak güzel kaliteliyse ama genelde kulaklıklarla gelenlerin kalitesi bir yere kadar.

Zoma beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok