IKEA ev içi minyatür bahçeleri satışta.
2 2

Bu konuda 20 mesaj var

Ben seviyorum bunları da, sanki henüz Türkiye'de satışta değil gibi... 

Amazon'dan bunların özellerini sipariş etmek istiyordum ama çok ciddi bir fiyat çıkıyordu. Birileri alsın başlasın bakalım, belki beğenir biz de alırız :) 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bende aklımdan balkona küçük bir saksı, içine bir kaç çilek koyayım, kız da görsün bari diye geçiriyordum. 

Bauhauss'da çilek yoktu, ticari vs ıvırzıvır diyerek satmıyorlarmış. Bende maydonoz aldım :) iki de canlı çiçek aldım. Bakalım bu sefer çiçekleri öldürmeden 6 ayı geçirip, maydonozları büyütebilecek miyim...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ikea 'dan kapalı alanda üç kat hızlı bitki yetiştirebilen bahçe. 

crops-grow-under-leds-instead-of-relying

Ikea has debuted an indoor farm that grows greens 3 times as fast as in a garden

http://www.businessinsider.com/ikeas-space10-designed-a-vertical-farm-for-the-home-2017-9?r=US&IR=T/#the-lokal-farm-lets-anyone-harvest-greens-indoors-1

ResetButton tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu konuyla ilgili bir gelişme var mı ? Çalışma odamın köşesine bir berjer koltuk ve puf koymayı düşünüyordum ama yeterince oturamadığımı fark ettim burada, oturduğum zamanlarda da çalışma koltuğumdayım. Bu tür bir minyatür bahçe yapmayı planlıyorum, hazır satılan var mı hiç bildiğiniz ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Seneler sonra ilk defa kendime bir ağaç aldım. Ikea'nın minyatür bahçeleri olmasa da canlı bitkileri oldukça güzel. Aldığım ağaç şunun en küçük versiyonu şu anda 20 cm civarında, 12 TL'ye aldım Ikea'dan. Çalışma odamın bir köşesini ormana çevirmek istiyorum, eskiden ormanım vardı her evden taşındığımızda azalarak yok oldu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
12 saat önce, pentaman said:

Seneler sonra ilk defa kendime bir ağaç aldım. Ikea'nın minyatür bahçeleri olmasa da canlı bitkileri oldukça güzel. Aldığım ağaç şunun en küçük versiyonu şu anda 20 cm civarında, 12 TL'ye aldım Ikea'dan. Çalışma odamın bir köşesini ormana çevirmek istiyorum, eskiden ormanım vardı her evden taşındığımızda azalarak yok oldu.

Bunlar çok dayanıklı bitkiler, susuz geçen yaz mevsimi olsun, az güneş olsun, sıcak -soğuk dengesizliği, vs. bana mısın demiyor. Salonda iki tane duruyor, daha önce balkonda da durdu ölmedi. Ev taşıdım, yerini birkaç kere değiştirdim hiç oralı olmadı bile. Gerçekten evladiyelik bitkiler.

pentaman beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 hours ago, Barbarconan said:

Bunlar çok dayanıklı bitkiler, susuz geçen yaz mevsimi olsun, az güneş olsun, sıcak -soğuk dengesizliği, vs. bana mısın demiyor. Salonda iki tane duruyor, daha önce balkonda da durdu ölmedi. Ev taşıdım, yerini birkaç kere değiştirdim hiç oralı olmadı bile. Gerçekten evladiyelik bitkiler.

Bende de buna benzer bir bitki var, baya büyüdü. Aynısı mı emin olamadım, akşam bir foto çeker koyarım...

pentaman beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yerin birkaç kat altında ışık görmeyen bir yerde yaşasam alabilirdim fakat bu haliyle gördüğüm en gereksiz şeylerden biri. Işık zaten camdan giriyor içeri. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 saat önce, eldrun said:

Yerin birkaç kat altında ışık görmeyen bir yerde yaşasam alabilirdim fakat bu haliyle gördüğüm en gereksiz şeylerden biri. Işık zaten camdan giriyor içeri. 

Tabi ki öyle de akşam aralıklı uv ile daha hızlı gelişiyor, bir de ister istemez daha verimli oluyor, tam gaz bahçecilik yaptırıyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

IKEA bahçeleri gelene kadar bizim ufaklığın saksısını büyüttüm şimdilik. Bakalım ne zaman gelecek mini bahçeler ?

photo_2017-12-14_20-53-23.jpg

pentaman tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
2 2

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok