..
1 1

Bu konuda 21 mesaj var

Omg serhan hocam hosgeldin..

Lakin her zaman oldugu gibi 4 inch olayı tamamen kişisel tercihle alakalı, donanım olarak güncel işte..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben Iphone 5S'i severek kullanıyordum, sıkıntım yoktu, ama tabii kişisen kişiye değişir, fırıncı küreği kıvamındaki plus versiyonları kullanıp yetersiz bulan da vardır.:D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

son kararım almak yönünde oldu, 2 gb ram ile uzun süre yeterli olur bu cihaz diye düşünüyorum.bu arada hoşbulduk arkadaşlar :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Selam Serhan :)

Bence mutlu olursun SE ile; donanımı çok iyi, boyutları rahat kullanıma uygun, ki geçmişte zaten Galaxy'dir Note'dur büyük telefon kullanmıştın, pek de memnun olmamıştın diye hatırlıyorum. Küçük, hafif, rahatça kullanırsın.

Ha, ben Plus kullanıyorum ama sıkılmıştım küçük boyutlardan, ne zamandır da daha büyük ekran istiyordum.. Genel olarak memnunum ama artıları da eksileri de var tabi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tamamen tercih meselesi, bir süre 6plus kullandım ve sonunda telefonu sürekli pantolon cebinde taşıyan biri olarak eşimin 5S'sini aldım, ona da 6 plus'ı verdim. Şu anda her ihtiyacımı görüyor, 16 GB da çok fazla geliyor spotify kullandığım için.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Telefon alışkanlıklarına geçmişe doğru bakacak olursanız büyük ekran dayatmasının Samsung'a ait olduğunu görürsünüz. Özellikle note piyasaya çıktıktan sonra daha da büyüğü daha da iyidir gibi bir algı oluşturmaya çalıştılar, bir miktar da başarılı oldular. Ancak günlük hayatta cebe sığmayan telefonu kullanamayan kişi sayısı çok fazla. Apple'ın bu hamlesi de kullanıcı geri dönüşlerine dayanıyor sonuçta, böyle bir talep olmasa adamlar tekrar böyle birşey üretmez. Ben bir türlü 6 plus'a alışamadım, 3-4 defa yere düşürdüm, özellikle yazın sokacak bir cep bulamama hadisesi de tuz biber oldu, telefonu elimde gezdirmek pek hoşuma giden birşey değil.

Daha önce hafıza olayını da önemsiyordum ancak artık pek gerekmiyor. Normalde geçen yıla göre çok daha fazla uygulama kullanmama rağmen müzik/video gibi şeyleri telefonda tutmadığım için telefonun yarısı boş duruyor 16 GB haliyle. Fiyatını hatırlayamıyorum ama se 16 GB alırım şu anki ihtiyaçlarım için, tabi 5S en ufak bir problem çıkartmadığı için değiştirmek gibi bir düşüncem yok orası ayrı mesele :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben plus vs. ebatından bahsetmiyorum yalnız. 4 inç çok küçük ve bence hiç kullanışlı değil artık. O yüzden 5s varsa, 6s falan almayacaksanız değiştirmeyin bence. Ya da daha uygun fiyatlı yeni donanım diyorsanız alın. Ama gidip te küçük diye almayın. Küçük telefonun standartı artık 4.7 inç. 

Samsungun büyük ekran için bir dayatması olabilir lakin o dayattı diye de kimse note'a saldırmadı. Bu çok büyük diyen yine 4,7-5" lik telefon kullandılar. Ama apple'da öyle bir durum yok. Ayrıca katılmıyorum Apple'ın talebe göre hareket ettiği görülmüş şey değil. Apple; ol der, olur. Sonra da bunu bu yüzden yaptık, sizin için en iyisi bu der. Müritler de "haaaa, o yüzdenmiş der" gidip kuyruğa girer. SJ'un telefon; 4 inç olmalı saçmalıklarını bırakın bir kenara. 5 inçten gayet de güzel telefon oluyor. Cebe sığmaması falan diye birşey yok. Eşimin 4,7" lik iphone 6'sının ölçüleri gayet her türlü cebe girecek şekilde. Keza kendim 5,1" 'lik s6 kullanıyorum. Cepte taşıma falan gibi sıkıntılarım olmadı hiç. Bu yüzden internetle bu kadar iç içeyken min. 4.8" lik ekran, kullananı rahat ettirecektir. İlla alınacaksa 6s alınmalı. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

4" ekran normal kosullarda kucuk değil ama hepimiz buyuk ekranlara alistik ve acikcasi kolaylikta sagliyor.

Şahsen ben son bir kac senedir 6" telefon kullanıyorum, mumkun olsa 7" bile kullanirim. Gozler gormeyince ekranin buyumesi iyi oluyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Telefon alışkanlıklarına geçmişe doğru bakacak olursanız büyük ekran dayatmasının Samsung'a ait olduğunu görürsünüz. Özellikle note piyasaya çıktıktan sonra daha da büyüğü daha da iyidir gibi bir algı oluşturmaya çalıştılar, bir miktar da başarılı oldular. 

Dayatma demezdim ben. Samsung -Apple'dan farklı olarak - insanların önüne farklı boyutlarda alternatifler koydu , kullanıcılar büyük ekran boyutunu tercih ettiler. Zamanla alışıldı. Note ilk çıktığında herkes böyle telefon mu olur, diyordu. Şimdi normal görünüyor o boyut. Ben 5.5' kullanıyorum, bundan sonra 6' e geçebilirim. 

Değişen şu, insanlar artarak telefonu uygulamalar için kullanmaya başladı. Bu nedenle büyük ekranın değeri artıyor. 5.5' -6' de rahat rahat internette dolaşılabiliyor. 4' çok küçük kalıyordu.

Diğer yazdıklarınıza aynen katılıyorum. Kış aylarında sorun değil ama yazın sorun oluyor taşımak. Elde taşımayı sevmiyorum . Büyük cepli pantolon lazım. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

iPhone 5S'den sonra iPhone 6'yı ilk aldığımda hem ürünün dış görünüm ve hissiyat kalitesi düşmüş, hem de ekran gereksiz büyümüş gibi geldi. Hala da 5S'in çok daha kaliteli bir duruşu olduğunu düşünüyorum ama ekran boyutu konusunda 6 Plus'a o kadar alıştım ki daha küçük bir ekrana geçmeyi hiç düşünmüyorum. Gün içinde onlarca mailin yanı sıra private cloud'a sürekli senkronize olan dosyalarımı da cep telefonunda açıp bakabiliyorum. Bu yüzden de iPhone 6S Plus ekranı bana tam aradığım boyut gibi geliyor. Android'in container ..vb gibi bazı zorlukları olmasaydı Samsung Galaxy Note serisini ciddi bir alternatif olarak düşünebilirdim kalemi yüzünden. Ancak hem iş hem de ev kullanımı için Apple platformu çok oturdu hayatımda. Bir telefonu Android'e geçirmek için eşimin ve kızımın telefonlarını değiştirmem, Apple TV yerine başka bir çözüme dönmem, iTunes'tan satın aldığım uygulamaları Android'de yeniden satın almam ..vb çok büyük iş yükü gerektiği için Apple büyük bir saçmalamaya düşmezse sanırım o platformda devam ederim.

Ekran konusunda ise iPhone SE ile birlikte bir kere daha iPhone SE + iPad Mini gibi bir setup uygulamak daha mı rahat olur diye düşünüyorum. İki cihaz taşımak zor gelmese doğrudan bunu yaparım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Iphone 5S 1 sene kullandım, bazı noktalarda dezavantajı olmasına rağmen kullanım rahatlığı vardı, 6S kullanıyorum şu an Plus baya büyük geldiği için tercih etmedim, her neyse, 6S 5S kadar rahat değil bana göre ve keşke 5S'de kalsaydım, 6S iki defa başparmak problemi çıkardı bende, 5S ile böyle birşey yaşamadım, herşey ekran büyüklüğü, uygulama falan değil, ergonomi denen de birşey var ki bence en önemli şey de bu çünkü giden geri gelmiyor, tamiri sıkıntılı oluyor falan.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@T800

iPhone SE çıkana kadar yeni nesil iPhone'larda (6 ve 6 Plus) tek el ile kullanıma uygun olma stratejisi tamamen unutuldu. iPhone 6 bile tek ile kullanmak için iyi bir deneyim sağlamıyor, 6 Plus ise kesinlikle çift elle kullanmaya uygun düşünülmüş. Biraz kullanmaya devam edince alıştım ben ve şimdi vazgeçemiyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ekran konusunda ise iPhone SE ile birlikte bir kere daha iPhone SE + iPad Mini gibi bir setup uygulamak daha mı rahat olur diye düşünüyorum. İki cihaz taşımak zor gelmese doğrudan bunu yaparım.

Ben bir ara benzer bir seyi denedim. Telefon arti 7" tablet aslinda iyi kombinasyon ancak yaz zamani cok sorun oluyor. Her cepte bir cihaz sikinti oluyor. O yuzden buyuk ekranli bir telefon hayati kolaylastiriyor

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok