LG G4 alınır mı?
2 2

Bu konuda 118 mesaj var

Eşimin 1. önceliği kamera. Bu yüzden LG'ler öne çıkıyor ama pek çok sıkıntı var; ben de başka alternatifleri ciddi ciddi düşünüyorum.

Android cephesinde Samsung çok sıkıntılı deniyor; abimde S4 var; o da çok sıkıntı çekti. Sürekli takılmalar, donmalar... Benim kıytırık 1320 ile aynı dönemde alındılar, ben çok daha fazla verim aldım. Bu nedenlerle Samsung'a da mesafeliyim.

Geriye Sony kalıyor. Sony telefonlar nasıl?

Kendime Nexus 6 almak istiyordum ama sanırım artık bulunmuyor, amazon'da sadece US versiyon var.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaşlar kestane kebap; acele cevap.

Bugün n11.com'da Sony Eurasia garantili Xperia Z5 Premium 2000 lira; üstelik taksitle alabiliyorum. Ne dersiniz? (ABD fiyatı ile arada 400-450 TL fark var ki 2 yıl garanti için bence 400-450 lira fark cazip.)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Apple store 'da 2 çeşit var. Us locked ki bunu genelde amerikalılar kullanıyor. Diğeride Unlocked International ki bunu bizim gibi yurt dışında yaşıyanlar alıyorlar yada görevleri yurt dışında olan amerikalılar. Apple'ın garantisi bulunuyor world wide diye geçiyor ama türkiyede geçersiz. Arıza yapınca avrupa yada amerikadaki applestorelarla iletişime geçmelisiniz. (Türkiyede Applestoreda geçerli olurmu onu alırken sormak lazım gibi).Tax free'nin belirli bir kısmını alabiliyorsunuz (Dayanıklı ürünlerde sadece geçerlidir), US'de bir belge var bu belgeyi pasaportunuzla o belgeyi kayıt yaptırırsanız applestoredan aldığınız makbuzla havalanında ilgili yer var (Tax Free Office) oraya veriyorsunuz.Belge havalanı yada alışveriş yaptığınız yerden edinilebilir, sormanız lazım. : :) Amerikada eyalet vegi düzenlemesi vardır kimi eyaletlerde vergi alınmaz iken kimilerinde alınır.

Türkiye'de ABD'den alınan iPhone garantisi geçmiyor diye birşey yok, Apple Store'u arayıp Türkiye'de garantisi geçerli olan model numaraları öğrenilebiliyor.

Bu model numaralarından alınırsa garanti burada geçerli, ancak Apple Store telefonda problem olursa randevu alıp elden direkt bize getirmeniz gerekli diyor, kargo da kabul etmiyordu.

Daha ileri gidip buradaki Apple servislerine de verilebilir diyenler var, başıma gelmediğinden bilmiyorum ancak Apple Store bu bilgiyi teyit etmedi sadece yukarıda bahsettiğim yoldan bahsedildi.

Bu nedenle geçersiz falan diye yanlış bilgi yer almasın burada.

Bu işe niyet varsa en iyi yolu Apple ile iletişim kurmak zaten forumlardan falan öğrenmek yerine.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaşlar kestane kebap; acele cevap.

Bugün n11.com'da Sony Eurasia garantili Xperia Z5 Premium 2000 lira; üstelik taksitle alabiliyorum. Ne dersiniz? (ABD fiyatı ile arada 400-450 TL fark var ki 2 yıl garanti için bence 400-450 lira fark cazip.)

Alınır, premium elime çok büyük geldi diye normal z5 aldım, çok memnunum, tavsiye ederim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
Sil
60034896_324408184.png
Ücretsiz Kargo
1.952,63 TL
  Mağaza Adı: *EKOPAZAR* Sil
0731171793919823239.jpg
Ücretsiz Kargo
2.949,00 TL2.149,00 TL
  Mağaza Adı: Teknosokak Sil
13316652284124482200.jpg
Ücretsiz Kargo
2.799,00 TL2.102,00 TL

Sepetim yukarıda, hepsi dist. garantili. Samsung almak istemiyorum ama yine de sormak istedim, sizce hangisi alınır ve neden?

@@stardust; Sony'nin güncelleme konusundaki yaklaşımı nasıl?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Alınır, premium elime çok büyük geldi diye normal z5 aldım, çok memnunum, tavsiye ederim.

Kamerası çok yavaşmış, pek çok incelemede eleştiriler bu yönde. Ciddi bir yavaşlık var mı? Eşim için kamera çok önemli, kamerasından memnun kalmazsa telefonun geri kalanı hiç önemli değil diyebilirim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bence eşini dinleyip iPhone alıp geçmen lazım. Alacağın herhangi bir Android cihazda yaşayacağın en ufak bir sorunda o telefonu satıp iPhone'a dönmek gibi daha büyük maddi zarar yaratacak hata kodları yaşayacaksın. Para var huzur var söylemindeki doğruluk payını da dikkate alarak 2 tane iPhone alın rahat edin.  :8

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Aynen öyle. Bir de onun istediği alınmadığı durumda daha zor duruma düşersin ileride 2. kere masraf çıkar sana. Hiç uğraşma al ayfonu geç. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hanım iPhone istemişti ve iPhone gereksiz pahalı olduğu için beraber gittik ve beğendiği bir nokia modelini aldık. Nokia'dan gayet memnundu fakat WP'de whatsapp'ta bir iki sorun yaşadı (mesajlar geç gelmiş vs...). Ve kaçınılmaz "iPhone alsaydık böyle olmazdı" cümlesi kuruldu  :D  Özel bir güne denk getirerek nokia'dan 8-9 ay sonra iPhone aldım :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@ daha önce mesaj atmıştım. Samsung'a S6 öncesi ve sonrası diye bakmak lazım. S6 öncesi çevremde android telefon olarak çoğu kimse samsung alırken ben malzeme kalitesi vs. hep uzak durdum. Ama S6 hem malzeme kalitesi, hem ssd vari okuma yazma hızları ve hem de genel performansıyla bambaşka bir galaxy telefon olarak çıktı. 1.5 senedir de kullanıyorum. Daha önce kullandığım android telefonlardan sonra, klasik android şikayetlerimin hiçbirini yaşamadım. 1,5 senedir en ufak bir takılma, reset, kararsızlık vs. hiç birşey yaşamadım. Android 6.0.1 güncellemesi de aylar önce gelmişti.(Şayet güvenlik yamaları dışında hiç umurumda olan bir durum da değildi.) Şarj süresi de benim gibi oyun oynamayan bir insan için gayet de bir günü rahat çıkarıyor. Oyun oynayan için sıkıntı olabilir. Ancak hızlı şarj, kablosuz şarj özellikleri de telefonun en büyük artıları. Mesela ofiste masamın üzerinde yine samsung'un kablosuz şarj ünitesi var. Şarjı falan azken masa üstünde boş boş duracağına telefonu onun üzerine koyuyorum. Aynı şekilde evde de bir tane var. Haliyle benim pek şarj sıkıntım olmuyor gündelik yaşamda. Seyahatte falan da kendi adaptörü zaten hızlı şarj özellikli olduğu için bir 15 dakikalık şarjla falan acil işimi görecek kadar falan da şarj ediyor. 

Ben çok memnunum. Samsung S6 kullanmayan kimse eski galaxylere bakıp ön yargı ile yaklaşmasın telefona. LG falan insanı üzer. Bir özelliği çok iyiyse, diğer bir sıkıntısı nedeniyle mutlaka telefondan soğutur. Bir zamanlar favori android telefonu olarak gördüğüm HTC One(m7) m8, m9 ile gittikçe batırdı. Sony ile pek ilgilenmiyorum, o yüzden bildiğim bir telefon değil. Bunlar arasında bana göre kesinlikle geçen senenin en iyi telefonu S6.(iphone 6 dahil) Eşime iphone 6 almıştım, iki ay sonra kendime S6 aldım. Hanımlar iphone'a hep bir farklı yaklaşıyor. Ancak S6'nın fotoğraf kalitesini, benim kullandığım başka özellikleri gördükçe keşke bana da bundan alsaymışsın diyor. Ama hanıma bir telefon alınacaksa iphone tavsiye derim. Marka algısı başka bir olay.

Galaxy S7 ile sd karta dönüş, kablosuz şarjın da artık hızlı şarj özelliğinde olması, bataryanın 2550mah'dan 3000 küsürlere gelmesi ve suya dayanıklılığın artırılmış olması aklıma gelen s6'da olmayan, olsaydı çok daha iyi olurdu dediğim özellikler. Dolayısıyla bence şuan S7'de androidin en iyi telefonu. Ama S6'dan o kadar memnunum ki, değil s7, s8 bile almayı düşünmüyorum. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

S7 gercekten cok basarili bir telefon. Telefona para verecek olsam tabii bir de ekrani 6 inc olsa gercekten alirdim. Bu butce seviyelerinde bence android tercih edilecek ise S7 alinir.

Benimki biraz zenginin mali züğürtün cenesini yorarmis gibi oldu...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de Samsung 'u tavsiye ederim. Hatta Edge modelini tavsiye ederim. Tasarımı nedeniyle diğer telefonların bir adım ötesinde. Hatta iphone'dan daha premium havası var. 

Büyük ekran önemliyse Note Edge de olabilir. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam bişey al geç artık kaç sayfadır. :mrgreen:

Haklısın hakikaten çok uzadı, ben de sıkıldım; aslında altı üstü bir telefon için bu kadar kafa patlatmazdım ama elde olmayan pek çok durum gelişti :

1. Bir değil iki telefon alınacak, dolayısıyla "bir şey" alma şansım yok. "İki şey" alınacak ve farklı bütçeler var. (Eşime sınırsız bütçe, kendime 1.000 TL civarı)

2. Bütçe sınırsız olunca çok seçenek var; her cihazın mutlaka kritik bir eksiği var. Örneğin Nexus 6P almak istiyorum ama kart yuvası ve optik görüntü sabitleme yok.

3. LG'lere karar kılmışken, hayatımda hiç denk gelmediğim çok ciddi bir kronik arızaları olduğunu öğrendim. (arızanın çözümü ana kartı değiştirmek, yani telefon çöp)

4. Tam ABD'den bir cihaza karar veriyorum (kendim için Nexus 6 mesela) International Version bulamıyorum, istemeden vazgeçiyorum.

5. Eşim de ben de Iphone'a 3.000 TL vermekten yana değiliz ama sıklıkla dile getirilen "Iphone al kafan rahat etsin" argümanı nedeniyle kararsız kaldım. Kamera + instagram + facebook + whatsapp için 3.000 liralık telefonu gereksiz buluyorum.

6. ABD'ye önümüzdeki hafta gideceğimden karar vermek için hala vaktim var. Ha bir de ABD'den garantisiz telefon almakla, Türkiye'den garantili almak arasında da ikilem yaşıyorum :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ayfonu servis sağlayıcıdan taksitle alın geçin hocam cidden çekilen baş ağrısına değmiyor. ben hanıma ayfon 6 aldım ve çok memnun kaldım hiç dönüp de bu telefon şöyle böyle lafı işitmedim. 3 kuruş fazla veriliyor eyvallah ama uğraştığınıza değmiyor be hocam. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sky onu yapamıyorum zira Turkcell'de sadece 16 gb'lık 6s Plus var... (Hem de 3.300 liracık...)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada T800'e yazdığım 6 maddelik cevaba 1 madde daha eklemek istiyorum :

7. Başkası adına karar vermek çok zor. Üstelik az da olsa sürpriz yapmak niyeti varsa... (Telefon istedi ama araştırdığımı ve almak üzere olduğumu bilmiyor; ABD'den getir dedi onu da çeşitli bahanelerle geçiştirdim...) Şu anda kullandığı Lumia 735'i ani bir kararla almıştım ama pek memnun kalmadı, özellikle kamerası hiç tatmin etmedi. Kendime de cihaz alacağım ama onunla ilgili pek soru sormuyorum çünkü kendim için karar vermek kolay.

Neyse; zvana'nın da yazdıklarından sonra şu anda 3 seçeneğe indim:

1. Iphone 6S Plus - ABD'den alınacak - 925$ - Yaklaşık maliyet 2950 lira

2. Samsung Galaxy S7 Edge - ABD'den alınacak - 730$ - Yaklaşık maliyet 2250 lira

3. Sony Z5 Premium - Türkiye'den alınacak - Yaklaşık maliyet 2000 lira

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Amazon Prime bir satıcının telefonu için "it's a fake Samsung" diye bir yorum var; böyle bir şey mümkün mü?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam HTC'yi unutmayin. Hem cihaz kalitesi hem de yazilim destegi olarak gayet iyi. Hem sumsuk gibi isletim sistemini coplerle de doldurmuyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kendiniz için 1000TL sınır belirlediyseniz general mobile ın yeni cihazına bir bakın derim, 999TL.

Ben General Mobile kullanıcısıydim. Ilk adimda 4 adet arkasindan 1 adet daha satin aldim. 4 seneye yakin sorunsuz kullandim. 2 tanesinin sorunlari oldu. Servis kalitesinden cok memnun kaldim.

Son kalan discovery annemindi ve degistirmek isteyince Vatan a gidip yeni GM ye baktim ve sikintili oldugunu fark ettim. Kamera sorunlu ve yazilim ufak tefek tekliyor. Bunun yerine 400TL verip Samsung a8 aldim. Acayip guzel bir telefon. Tavsiye ederim

GM nin ilk partisinde bir sorun olabilir. Biraz beklemekte fayda var...

Not. Teknoseyir dahil hicbir sitenin telefon incelemelerine inanmayin. Turk telekom tt175 incelemelerine bakin neredeyse yere goge koyamadilar telefonu. Ancak yazilim problemli reset sorunu var ve kamera rezalet otesi. Nerden biliyorsun derseniz esime aldim. Tarifeye ek cazip geldi. Ama hata ettim ne yazık ki...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben Sony'den çok memnunum. Yeni serisini bekliyorum Z1'i değişmek için. Öyle takılma bilmem ne hiçbir şey yaşamadım. Telefonu da 20-30 defa sert zemine düşürmüşümdür en az 1 metreden. Çizik bile yok üzerinde.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bend bir dönem iphone se alacaktım ama o kadar ufak ekranda ne yapılır diye düşünüp vazgeçmiş ve çok daha ucuza samsung note 4 almıştım, sık telefon değiştiren biriyim ama bu telefon beni tatmin etti diebilirim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
2 2

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok