Klimalar Üzerine
3 3

Bu konuda 131 mesaj var

2 dakika önce, ZvAnA said:

Ofiste benim kullanmadığım seminer vs verilen bir odaya takıldığı için pek deneyimlemedim şu ana kadar. Bir ara sese dikkat ederim.

Tamam

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 10.06.2017 at 15:40, ZvAnA said:

Ofiste benim kullanmadığım seminer vs verilen bir odaya takıldığı için pek deneyimlemedim şu ana kadar. Bir ara sese dikkat ederim.

Ses yönünden sıkıntı edilecek bir durum yok. Gayet sessiz çalışıyor şu ana kadar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben Daikin/M Heavy /M Electric üçlüsünden birini alacaktım, aralarından en pahalısı Mitsubishi Heavy idi, sonra tesadüfen bir satıcıda iyi pazarlıkla 9000'lik olanını 2200 liraya aldım.

Servis olarak da "kıl müşteri" olduğumu dikkate alarak en deneyimli ekiplerini getirdiler, evin mimarisinin saçmalığına rağmen güzel bir montaj gerçekleştirildi, an itibariyle mutluyum. 

(Hava da o kadar sıcak ki şu sıralar, defalarca "iyi ki taktırdım bu yıl" dedim ) 

pentaman and RFID beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hastanedeki odayı 3 arkadaş kullanıyoruz, klima taktırmak istesem sponsor bir firma bulmak gerekecek vs. sponsor olanlar da sonradan başka şekillerde uğraştırdığı için hiç uğraşmadan kendime bir tane mobil klima alayım diyorum. Geçenlerde Koçtaş'ta Beko'nun klimasını gördüm, gayet güzel soğutuyor, ses vs. olsa da problem değil, odada durduğum sürede zaten sürekli bir gürültü var ve odada çok duramıyorum. Hastane bu sene sonunda yıkılacak, yıkıldığında da evde çalışma odamda kullanırım diye düşüncem var. Sabit gibi performansı olmadığını biliyorum ama bu temmuz-ağustos zor geçer başka türlü. Beko dışında tavsiye edebileceğiniz mobil klima markası var mı ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@pentamanÖzetle mobil klima saçma bir şey... 

Hayvan gibi bir hortumu oluyor, o hortumu bir yerden çıkartmak gerekiyor, pencereyi bir miktar açıp da hortumu çıkartınca da hiç bir anlamı kalmıyor.

Alan bir arkadaşım nasılsa kira evi diye evin bacasına sokuşturduydu, muhtemelen ev normalden 5 yıl erken yıkılacaktır :D

Tavana en büyüğünden pervane taktır, daha sonra evinde de güzel durur, 200-300 lira bandında olsa gerek. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
19 dakika önce, kHanTW said:

@pentamanÖzetle mobil klima saçma bir şey... 

Hayvan gibi bir hortumu oluyor, o hortumu bir yerden çıkartmak gerekiyor, pencereyi bir miktar açıp da hortumu çıkartınca da hiç bir anlamı kalmıyor.

Alan bir arkadaşım nasılsa kira evi diye evin bacasına sokuşturduydu, muhtemelen ev normalden 5 yıl erken yıkılacaktır :D

Tavana en büyüğünden pervane taktır, daha sonra evinde de güzel durur, 200-300 lira bandında olsa gerek. 

Pencerenin camından o boru için delik açtırmak çocuk oyuncağı benim için yalnız, benim gördüğüm 20 mm aspiratör borusu gibiydi. Oda özellikle öğlene doğru ve öğleden sonra direkt güneş alan ve çok ısınan bir oda olduğu için pervane iş görmez. Bir de hastanenin arkasında bizim yeni hastane inşaatı yükseliyor, camı açınca içerisi sürekli toz oluyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@pentaman, eğer şimdi tükkanda, ilerde de kendi evinde pencereye öyle bir delik açtırmakta sorun olmayacaksa düşünülebilir. Ben kendi evimde öyle bir delik açtıramayacağımı, velev ki açtırdım o klimayı başka yere taşıyamayacağımı (e nerede portatiflik?) düşündüğüm için mantıksız bulmuştum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Cama direkt bu şekilde bir delik açmak çok kolay zaten. O kadar uğraşmaya bile gerek yok. Doğalgaz menfezi yaptırmak yeterli. Kışın kullanmadığın zaman da depoya kaldır düşüncesi var bende.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 10.06.2017 at 12:56, ZvAnA said:

Bulabildiğim en ucuz ve yüzüne bakılır klima Baymak Elegant Plus 9 A++ modeliydi. Kiralık olan ofisimize aldığımız için de iyi bir ürün arayışında değildim açıkçası. En uygun fiyatlı hangisiyse onu alacaktım. Birkaç yıl sonra durumu ne olur bilemem, ama şuan gayet güzel çalışıyor, çoğu klimada bulunan özellikler bunda da var., görüntüsü de fena değil, bu fiyata oldukça şık ürün diyebilirim. Şimdilik memnunuz. Gittigidiyordan bir satıcıdan 1669TL'ye ücretsiz kargo, ücretsiz montaj dahil olarak aldım. İki günde geldi, geldiğinden baymakı aradım. İki gün sonra da montaj ekibi geldi ,montajı yapıldı.

@Narcissus abicim link derken ürün linki mi yoksa inceleme linki anlamadım ama zaten sadece yukarıdaki mesajı paylaşmıştım.

Montajdan sonra şu güne kadar geçen süre zarfında cihaz hakkında herhangi bir olumsuz düşüncemiz yok. Bu fiyata alınabilir en iyi ürün bence. Ama bir iki sene sonra ne olur bilemiyorum tabi, uzun süre sonunda nasıl olacak önemli olan o. Gittigidiyordan şu satıcıdan aldım şuan biraz daha inmiş fiyatı 1650TL olmuş;

http://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/baymak-elegant-plus-09-a-9000-btu-inverter-klima-289065500

ZvAnA tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Daikin N serisi 9000'lik kullanan var mı? Bi de bunun muadili nedir Mitsubishi'de? bir sürü model var 9000'lik ama fiyatları yazmıyor. İklimsa'da yazıyor ama aynı klima Mitsubishi'nin sitesinde yok.

https://www.daikin.com.tr/Urun-Detayi/Bireysel-Klimalar/N-Serisi-Klimalar/Atxn25nb7-Inverter-Klima

http://www.iklimsa.com/Urunler/Detay/4/SRK25ZMP-S

https://klima.mitsubishielectric.com.tr/urunler/ev-ofis-klimalari/split-klimalar.aspx?i=1&btu=9

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yeni bilgi, iklimsa'nın sattığı Mitsubishi ile Mitsubishi Heavy farklıymış ondan tongaya düştüm ama zaten benim için farketmedi. Evde kavga çıktı ve klima alınmaması, cehennem ateşinde yanmaya devam edilmesine karar verildi.

Not: 34 yaşında anne babanızla kalmayın, her ne kadar nispeten ekonomik oluyorsada.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Inverter klima haricindeki bildiğimiz düz klimalar kalktı mı, teknolojisi mi eskidi, yasaklandı mı nedir? Inverter olanlara göre rahat %50 daha ucuz oluyordu ama hiç bir yerde göremedim bu sene. Bizim gibi çok az kullanacaklar için iyi oluyordu bu modeller.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
23 saat önce, JardeL said:

@pentaman Hocam aldiniz mi mobil klima, nedir son durum?.. 

Tam alacaktım hava soğudu, üstüne 2 hafta iznim var, sonrasında hava hala sıcak olursa alacağım :) 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 saat önce, iceice said:

Inverter klima haricindeki bildiğimiz düz klimalar kalktı mı, teknolojisi mi eskidi, yasaklandı mı nedir? Inverter olanlara göre rahat %50 daha ucuz oluyordu ama hiç bir yerde göremedim bu sene. Bizim gibi çok az kullanacaklar için iyi oluyordu bu modeller.

Evet yasaklanmış sanırım ithalatı. İçindeki R411 gazdan mıdır nedir, çevresel bir şeyden dolayı ülkeye sokulmuyormuş artık satıcıların dediğine göre.

iceice beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu sebepten dolayı da piyasada ucuz klima kalamadı.. Eskiden  Mitsubishi 2500 liraysa piyasada 700-800 liraya oem klimalar bulunabilirdi, şimdi ise en dandik markalar bile 1600 den açıyorlar kapıyı. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
11 saat önce, kHanTW said:

Bu sebepten dolayı da piyasada ucuz klima kalamadı.. Eskiden  Mitsubishi 2500 liraysa piyasada 700-800 liraya oem klimalar bulunabilirdi, şimdi ise en dandik markalar bile 1600 den açıyorlar kapıyı. 

Aynen durum bu. Ben normalde bulabildiğim en ucuz klimayı alacaktım. Eskiden Alaska vs. bir sürü oem klima bulunurdu dediğiniz fiyatlar civarı. Şimdi hiçbiri ortada yok.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Klimayı açtığımda nefesim epey rahatlıyor. HAfif allerjim var, klimadan geçen hava filtrelerde temizlenince güzel oluyor. Bu açıdan öne çıkan klima varsa o da önemli. Benim kinde plasma özelliği var ama bilemiyorm işe yarayan o mu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On ‎8‎.‎07‎.‎2017 at 05:54, kHanTW said:

O tip klimalar yetkili servislerde falan oluyor buluyorlar istedigin tarzda ucuz ama temiz aletleri.

Benimkinin (lg beko) kapasitoru bozulmus geldiler yaptilar Antalya'da klimasiz kalmak olum gibi..

Squall tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
3 3

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok