Cep telefon tarife tercihi ?
0

Hangi operatör ?   48 oy

1. 1. Hangi operatör ?

• Turkcell
      28
    • Telekom
      7
    • Vodafone
      13

Please sign in or register to vote in this poll.

Bu konuda 58 mesaj var

Turkcell'in tarifelerini belirli rakamların altına çekmesine engel olan regülasyon kalktı, yakın zamanda olur mu bilmiyorum ama Turkcell'in daha rekabetçi tarifeler yaratmasının önündeki yasal engel kalktı, en azından artık yasal olarak bir engelleri yok. Bence kaybettikleri belirli bir kullanıcı kitlesini geri alacak bazı hamleler yaparlar.

serbest piyasa değil mi yahu türkiye? adam ister 1000 liraya satar ister 1. nasıl tüzükmüş bu ki?!

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@infestor

Hakim güç olacak kadar büyük bir pazar payı olan operatörlerin tarifeleri rekabeti korumak, küçük rakiplerinin piyasada kalmasını sağlamak üzere tüm dünyada kontrol ediliyor. Türkiye'de GSM tarafındaki abone sayılarına bir denge geldiği için Turkcell'in tek başına pazarı etkileyecek payı kalmadığı için bu baskı ortadan kalkıyor. Bu yüzden de artık kendi tarifelerini BTK'ya onaylatmak zorunda kalmaktan kurtuluyorlar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

pahalı olsun turkcell olsun, senelerce turkcell kullanıp vodafone a geçtim turkcell in çektiği yerlerde konuşulumuyor bile.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Valla ben Avea kullaniyorum uzun zamandir. Bir şikayetim olmadi. Internet icin cok iddialı diyemem ama isimi görüyorum. Ben direkt olarak tarife avantaji odakli Avea ya gecmistim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bence noktasal olarak çok farklılık gösteriyor. Birkaç kere Turkcell'in çekmediği dağ başı yerlerde, Vodafone'un 3G olarak çektiğini gördüm. Yerine göre değişiyor gördüğüm kadarıyla.

Benim evde ve işyerimde Vodafone sorunsuz çektiği için kullanıyorum ama eşimin işyerinde vodafone interneti düzgün çekmediği için Turkcell'de mecburen o.

Bence de kullanım yerlerine bakarak karar vermek lazım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Turkcell'den Avea'a geçmiştim, beğenmezsem geri dönerim diye düşündüm ama bir sorun çıkmadı bugüne kadar.  Kullandığınız bölgelere göde çok sorunsuz olabilyor, hatta güneydoğu'da bazı yerlerde sadece Avea çekiyordu.

Tarifeleri avantajlı, bol internet istiyorsanız Avea iyi . 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Vodafone bu hafta başından beri iyi gibi ilginç. Hizmetlerden 4.5g yi devre dışı bıraktım; telefondan bahsetmiyorum servis ayarlarından gözlemlediğim düşme problemi falan kalmadı şimdilik. Ya da geçici bi çalışma yaptılarda normalde toparladılarsa onuda bilmiyorum. Ev işini falan netleştirene kadar şimdilik devam bakalım ama turkcell+superonline hepsi bi arada paketleri gayet cazip.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

telefon kullanmadigim icin hazirkarta devam ediyorum 3-7 ayda bir 15 lira oduyorum.

annem 20 liralik turkcell faturali olmustu

sadece telefonla kullanacaksa datasi az smsi konusmasi normal ucuz kampanyalar ozellikle hat tasirken kesin vardir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Turkcell ile yurtdisinda telefonun internetini kapayana kadar 10kblik bir kullanim olmustu yanilmiyorsam, benden 59TL mi 50TL mi ne almislardi onca itiraza ragmen... Musteri memnuniyeti 10 numara(!)... Vodafone'a gectim hic sikinti yasamadim; cekmeme vb. hic olmadi... Interneti de super... 

Yukarida yazilan bazi tarifelere baktim da yuksek gibi fiyatlar; su an 10GB internet, 2000dk. her yone, 1000 sms, Vodafone ve sabit hatlar sinirsiz 60TL mi ne veriyorum... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hangi paket hocam o ? Şu an ben 47lira ödüyorum RED S paketim, 3 ay internetsizlik içinde de bu şekilde bi ihtiyaçtanda faydalanırım madem öle birşey var ise.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

RED M diye geciyor... Normalde 8 GB ama 2GB hediye ediyorlar Tempo uzerinden yapinca... Taahhutunuz bitmeye yakin ariyorlar normalde... Ben taahhutu iptal ettirip onlari aradim, yaptilar islemi... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hmm anladım, geçen benide aradılar aynı fiyata 5gb olan üzerine +1gb dediler yeni senelik taahhüt olarak istemedim. Tabi opsiyon sunmamışlardı hiç.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Vodafoneda bugün çarşıda gezerken gördüm kısa süreliğine bi kampanya var ailenden birisi vodafone üyesi ise RED 10 diye bi paket var 2000dk görüşme+vodafone sınırsız+10gb internet 52lira diyor. Şu kalkıp telekoma başvursam aynı parayı ödücem gibi. Babamın tavrının ne olup olmucağını beklemeyip,  hattımı garantiliyim diyorum en kötü 3 ay evde internetsizim şu an altyapı gelene kadar. Eski tarifemde babam kapatmazsa 10+5gb imkanım olmuş olacak. Şu an başka türlü çözemiyorum olayı mantıklı olur mu sizce hareket şu an ki tarife zaten öyle 47lira ödeniyo 5lira fazlasına böle bi şans olacak.

Uzun vadede işimi çözmese bile dayanabildiğim kadar bir süre böylede götürebilirim gibi. İndirmeleri olursa iş yerinden falan çözeriz artık.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

trcell kullananların vodafone'a geçtikten sonra farkettiği şöyle bir durum var, aynı şeyi ben de farketmiştim. karşılıklı konuşan 2 kişinin de hattı vodafone'sa ve sinyalleri iyi çekiyorsa eğer ses kalitesi trcell'e kıyasla çok çok daha iyi ve temiz oluyor. aynı kaliteyi 2 trcell'li konuşurken yakalayamıyor. muhtemelen yoğunlukla alakalı bir durumdur. vodafone genelde daha sakin olduğu için bitrate'i yüksek tutuyordur. bir de kriz anlarında trcell hatların kilitlenip vodafone'un çalışmaya devam etmesi gibi bir durum var.

biraz da kişinin yaşam alanlarına bağlı tabi. benim evimde vodafone daha iyi çekiyor, çalıştığım yer ise data altyapısı olarak komple vodafone ile anlaşmalı (fiber hat, binalar arası vpn vs) dolayısıyla binalar içinde en iyi çeken de vodafone, çalıştıkları şirketlerdeki baz istasyonlarına önem veriyorlar.

ayrıca daha önce de dediğim gibi zaten trcell ile çekim kalitesi olarak da bir farkını göremedim şu ana kadar gittiğim hiç bir yerde.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Turkcell Platinum kullanıyorum 15 Plus mı ne kullanıyorum. 
Hayvan gibi internet, telefon kampanyası taahhüt vb. derken 170 lira kaçıyor her ay. 

İnanılmaz mutluyum, platinum zımbırtılarını da kullanıyorum arada, böyle böyle psikolojik tatmin sağlıyorum "heh paranın hakkını aldım" diyerek.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

O kadarı verdikten sonra bi zahmet be kardeşim zaten :P Adamı sopayla dövmeye gelirler yoksa, ben yine vodafone ile devam edeceğim görülürde. İzmir Seyrekte canavar gibi çekiyor maşallah 4g bile aktif olabiliyo. Demekki gerçekten bizim işyerinde odadayken falan bilgisayar geniş format yazıcılar vs derken manyetik alandan falanda etkileniyordur sanırım.

Arkadaşlardan da rica ettim modem gibi kullanabileceğim boşta bi telefon en azından şu an ona takarım yeni hattı evdeyken web için değerlendiririm. Yetmediği durumda şu anki hattımda takviye olur, artık bununda 5 ay sonra falan taahhüt bitecek sölerim bizimkilerle görüşebiliyor olursak iptal edin derim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@Mr.Crunch 

Hocam 15 Plus bilemiyorum ama ben 10 GB olan halini kullanıyorum aylık 80 TL'ye, sadece Zubizu'daki yemek indirimi ve Cinemaximum 2. bilet bedava sayesinde kendi fiyatını çıkarıyor her ay fazlasıyla. Zubizu yemek indirimi bu ay bitti sanırım gerçi ama psikolojik tatminden ziyade telefon faturasını zaten ödediğim şeylerin parasından çıkarıyor olmak beni tatmin ediyor :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@pentaman

Ben genelde sinema olayını kullanıyorum. Arada bakıp farklı şeyleri de kullandığım oluyor. Nadir de olsa (Havaş transfer vb.).

Başka bir olay yok ama sık kullanınca bi etkiliyor insanı :D 

He bu paraya daha çok şey almak olabilirdi veya daha az para verip ekstralardan vazgeçip yalnızca tarife olsaydı o da olurdu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Turkcell'de geçen gün tarifemi yeniledim. 5GB internet 1000dk konuşma 1000sms 12 ay kontrat ile aylık 45TL ye geldi. Eskiden 500dk 500sms 4gb internet için 74TL veriyordum. Bence gayet iyi bir fiyat.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dün aktifleşti benimde yeni hattım. 52liraya bahsettiğim Vodafone red 10 tarifesi oldum. Bu tarife sadece red kullanan bir aile üyesi vasıtasıyla oluyormuş bu arada %35 indirim alıyor o şekilde babamın kendi telide öyleydi reddi ama benim kide red diye kendi kendime referans verdim gibi oldu.

2000dk 1000sms 10gb red üyesi ve Vodafonelular/sabit hatlar sınırsız olması acayip cazip geldi. Kullanormıyım bilmem ama 3 aylık Netflix üyeliği, bunun yanında yine ücretsiz Spotify üyesi falanda yapıyolarmış onları görmemişim daha önce red bonuslarında :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

2 gb'lık/aylık 25 liralık (gri akıl küpü) vodafone faturalı tarifem 15 ocak'ta bitiyor (hele şükür)

en az 5 gb'lık uygun fiyatlı diğer tarifeler var mıdır tavsiye edeceğiniz?

(şimdilik lanet olası türk telekom'da şöyle birşey buldum.)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Vodafone kullanımızı etkileyen çok özel bir durum yok ise hat çekim kalitesi/kaybı vs bence bi vodafone tekliflerinide değerlendirin derim. Telekom' u bende düşünmüştüm ama genel kaliteye bakınca pek bi rağbet görmediği ve fiyatlara da bu şekilde yansıdığı bir gerçek. Bir dönem bende biraz sıkıntı yaşamıştım ama 2 ay içinde toparladı çabucak. Beklemediğim çoğu bölgede artık 4g bandına bile bağlanıyor telefon, hoş öyle bir kullanım gereksinim olmuyor pek ama şu an mesela internet olayımıda mobil olarak çözdüğümden işe yarar zamanlarıda var. Size tahminen son 1 ay kala bitmeden zaten bi telefon falan açacaklar taahhüt yenileme yapalım gibisinden, o ara sorabilirsiniz bence hatta kozunuzu kullanın ben şu an kullanımdan memnun olsamda data yetmiyor ve pahalı geliyor; telekomda böle bir alternatif var pek geçmeye niyetim olmasada maddi durumdan geçeceğim gibisinden. Hani varsa uygun birşey kaladabilirim diye naza çekilebilir. :)

infestor beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

valla vodafone'da f/p guzel olan bir tarife yok ama aramaya (spam) basladiklarinda telekomun 5gb'lik tarifesi gibi birsey talep edicem. 2 gb hicbir sekilde yetmiyor artik.

yoksa telekom kullanan bir tane arkadasim var; fena degil diyor. (1 senelik taahhutlu kullanmakta)

vodafone tiri viri yaparsa en kotu ihtimalle telekoma gecerim artik :´|

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ailenizde red kullanan olsa aslında hala devam ediyor mu bilmiyorum ama red 10 52liraya süper cazip geliyor. Ben kendime hat çıkarttım o şekilde olay data ise 10gb veriyor konuşmaları zaten cabası o kadar kullanabilmek mümkün olmuyor. :P

kHanTW beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

buyuk ihtimalle turk telekom'a gecicem. (faturali) aylik 35 liraya 4 veya 6 gb'lik tarifeleri var. cekim kalitesi olarak vodafone da oyle cok ahim sahim degil zaten.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok