Diablo III - Reaper of Souls
0

Bu konuda 191 mesaj var

Yeni buildler kasmak için sebep oldu doğrusu. İşin doğrusunu sölemek gerekirse bu yeni sezon pek ilgimi çekmedi, yenilik katan bi muhabbeti yok gibi. Yinede grupla oynarız belki ayrı mesela öle çatapat dün arkadaşım oynarken açtım bir wd 50 lvl falan oldu kaldı kenarda. Şu an normal oyun içinde hazır yeni buildleri deniyorum.

Inna' nın fantezisini yaptım zaten üzerine koyabileceğim pek birşeyi kalmadı şimdilik. Kendimde dps yok yani varda normal yolla yada skillerle vurmuyorum onun yerine mysticler pata küte mahfediyor. Uygun bir kombinasyonlar 3-4 snde bi mysticleri patlatarak ilerliyorum sürekli. Zaten bu buildin yeni itemları cyclone ve mystic üzerine creepleri toparla ve patlat politikası var, cyclone hem reduce veriyor hemde mystic allylerin fazla vurmasını sağlatıyor. En son bi 69 yapmıştım 70' de yapar ölme riskim zaten yokta dps ne kadar dayattırır bilmiyorum. Üstüne koyabileceğim sanırım gemlerle yapılabilir bişiler olur misal mystic ally buildi olduğu için enforcerla denemedim. Tasker gauntlet denedim ama çok bi olayını göremedim çünkü zaten düz vurdurmalarına çok fırsat kalmadan habire patlata patlata geziniyoruz. :) Uber critlerde çok büyük eğlence oluyor 25000M falan patlıyor :P

http://eu.battle.net/d3/en/profile/Deathknight-1647/hero/4943972

Eski monk buildi var bitane shenlong silahlarla kurulan. Onda olabilcek max geara sahibim ama onda normal olarak pek bi değişim olmadı dün biraz zorladım 61 falan yaptı zorlamayla dps şartları tıkanıyor doğal olarak ki shenlongda sahip olanabilcek en iyi silahlara sahibim benzeri tek tük vardır.

http://eu.battle.net/d3/en/profile/Deathknight-1647/hero/48183334

Monkey king setle kurulabilcek eskidende denediğim ve eğlenceli olan buildi bu sefer efektif kullanılabilir olarak geri getirmişler. Şimdi ihtiyaç olarak gerçi son 1 parça eksik kaldı sweeping wind 7 stackleyan ancient weaponu lazım. Çünkü monkeyin 6. bonusu hem her stacktan %1500 dps buff alıyor hemde sweepden consume ediyor sürekli atarken 3 stack yetmiyor. Şimdilik küpten alıyorum ama bu seferde yeni wol silahını takarken bu sefer staff takamamış oluyoruz. Bi yandan da küpten alamayınca haliyle spirit consume abarıyor. Yaptığım lightning buildi üzerinden deniyorum şu an sağlam bi wom kim lau mevcut olduğundan. Tabi bunu dediğim gibi kafamda kurduğum düzen üstünden birde fire buildinde yapılıp cindercoat buffı alınıp birde staffın özelliğiyle sonsuz wol atımı şekline sokulabilir. Ortalama 6000M dps gidiyor şu an über critlerde 18000m gördüğüm oldu.

http://eu.battle.net/d3/en/profile/Deathknight-1647/hero/64188645

Şimdi dün gece kastığım sıfırdan bi build karakterimde de yine daha önce fantezisini denediğim tempest rush buildi var. Şimdilik gearı eksik epey hali hazırda diğer chardaki monkeyleri aktarıp bişiler denenebilir muhtemelen o yüzden 45 falan yaptım haliyle ama çokta eğlenceli bir build tüm gearı alınırsa bunla güzel yerlere gidilebilir gibi. Zaten uygun itemlar hem skill dps buff hem reduce yaptığı için ölme riski çok düşük hemde blind kombinasyonuyla kullanım verimi olduğundan adamları 2 3 snde bi blind komasına sokunca gayet pürüzsüz tarama yapılabilir durumda. Bnet güncellemediği için hero yok şu an gözükmüyor sayfadan.

Uliana buildim zaten vardı onda değişen %300 ondeath explo olmuş yeni silah bulcaz muhtemelen.

Birde şimdi kurguladığım son bi monkey bonusla yapılacak Lashing tailkick buildi var. Bot+gyana kombinasyonuyla alınıp dehşet saçabilecek. Skill dps acaip bufflanıyor kurguya göre zaten gyananın bonusuda %700 wp hortum topu sallıyor skille o birleşince yıkım olur bunu bide monkeyin bonusundan aldığını düşün dps buff daha üzerine :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Monk bu sezonda pek rağbet görmüyor anlasilan ben iki sezon once cok keyif almıştım oynarken.

Ilk günlerden beri DH oynuyorum yeni patch ile bayagi cesitlilik gelmis. Ben Marauder sevdigim icin onu denedim ilk once oldukca eglenceli gibi. CA ile GR70 güle oynaya kestim ki 6 ay sonra ilk kez oynadim. Onun haricinde Marauder Chakram, turlu UE kombinasyonlari var kullanilan. Bir de yeni Shadow build leri. Ha Natalya kullananlar ve hibrid build ler ile ilk kez bayagi bir cesitlilik oldu oyunda. Yayinlandigi zamandan beri ilk kez.. Hepsi de oldukca kuvvetli olabiliyor

Sezonda ozel birşey yok bu defa sanirim. 70 yapip birakirim bir karakter.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada wizzard oynayanlar o yanip sonen skillere nasil dayaniyorlar ya. Grupt wiz oldu mu kaciyorum ben. Dayanilacak gibi bir efekt degil....

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bi önceki patchde benimde varda natalya vengeance buildim, yeni patchden sonra çok eğlenceli olmuş natalyanın cdrsi 2 snden 4 snyeye çıkmış. Hal böle olunca 2snde bi kuş indirme var düz vurmana gerek bile kalmıyor zaten, bide o özel kemeriyle birleşince iş zaten müthiş dpslere çıkıyor. Diğer yeni melee buildini denicem ama zaten bıçak saçarak dolaşma falan favori fantezilerimdendi.

Monk' un tercih edilebilirliğini çok bilmemde leaderboardda 82 falan yapan var görebildiğim, onlar zaten benim ulaşmak için kasacağım fanteziler değil. Adamlar olmuş paragon 3000 bide yeni augment bonustan aldığı stat bonusla 20000 stat geziyor onun vereceği dps farkıyla benimki arasında uçurum var doğal olarak. :P Bizim partiyle denemelerimiz için inna buildim 10 numara oldu şu an bide elemanlar kolayberi ölmesinler diye frost ağırlıklı bi kurguda yaptım ki hem çekip hem kitliyorum adamları arkadakiler rahat rahat çalışsın. Kısa vade de zorlamalarımız olur biraz. Bende sezon 5 için tahminen 70 olup devam etmem daha. Bi o görev yaptıkça headrigin paketi muhabbeti var 2 parça set veriyor o güzel olmuş çabucak kasmana yardım niteliğinde.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Normalde de var bildiğim kadarıyla galiba o. 7. stash slotu oluyosa onu bilmiyom. Normalde 5 vardı 6. gelmiş. Her sezon 1' er artacak galiba, diğer türlü yer yetmiyodu zaten iyi oldu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Wizardimin fire setini tamamladim   :icon_dance:

265mEkC.jpg

@@Squall O kasadaki düşük gemleri yere salla yada sat hiç bi işine yaramıycak. 60+ level sonrası hep en yüksek gemlerden çıkıyor zaten. Onların üzerinie gemcide uplayabilirsin.

Squall beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bazı itemlar yeminle nefret ediyor benden. Şu Fire immunity veren amulet 

http://us.battle.net/d3/en/item/the-star-of-azkaranth

ve The Furnace

http://us.battle.net/d3/en/item/the-furnace

hiç düşmedi. Furnace'ı sanırım 15 tane rare mace'i legendary'e convert ederek yapıp Canai cube'e ekledim. 

O şerefsiz soket ekleyen Ramaladni's gift 

http://us.battle.net/d3/en/item/ramaladnis-gift

ise topu topu 2 kere düştü. Ama Unity 10 küsür kere,stone of jordan keza o kadar düşmüştür. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Furnace gibi itemlarda düşme oranı çok düşük, küp tek çözüm bu tip itemlarda. Kadala da fayda etmiyor.

Rama gift de düşmeyince düşmüyor. GR veya T10 normal rift, çok hızlı şekilde grind yapmak lazım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Aynen bazı özel itemlar düşürmek oldukça güç. Furnace bana 4 kere düştü ama zaten normalde kullancağım bir silah değildi. D2 gibi mevzuat işte ama burda bide kadala ve küp avantajı var ekstradan.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben aylar sonra fena sardim d3 e. Yeni patch gercekten cok guzel olmus. Yeni eklenne haritalardan ada olan gercekten cok guzel.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim merak ettigim konu; ikinci sezonlukluk karakterinizede chapterlar sonrasinda class setini veriyor mu? Yoksa sadece ilk karakteremi veriyor?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Nevet ben de baskılara daha fazla göğüs geremeyip, Squall ile hemen bir sezon karakteri boostlayıp adımımızı atmış olduk gene  lüzumsuz yere  :lol:

Bu arada Battle.net ID ler paylaşılmış benimki de Ranilin#2605  :bigstar:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sezonda bi olay yok bu sefer. Chapter questleri kasmaktan başka bi istek vermedi. Bu yeni dönemde normal daha zevkli halde zaten elde varolan hazır itemlarınla çeşitlenmiş yeni buildleri deneme konforu mevcut.

Inna seti favori setim oldu, anladığım kadarıyla monkun en verimli buildide buna yönelik. Seviyemi biraz daha yukarılara aldım; shenlongla yapılan çok yüksek seviyeler gözüksede ben o şekilde denediğimde daha çok seviyem geriledi, belki bi kaç itemın eksikliğinden olabilir. Bi ara purefire olarak deniycem bi ihtimal faydası olabilir. Şu an tamamen kendi kurgumla esinlendiğim buildim çok verimli bi hal aldı. CDR üzerine dayalı ve sürekli mystic ally spamlayan bi build. Zaten olayı kalabalık gruplara yönelik, hundred fists primarynin her vurduğun düşmanın +%5 bonus verdiği skille stacklayıp çocuklara salarak etrafı süpürtüyorum. :) Yeni olan değişimim şu eskiden çok fayda sağlamayan compass rose ve amuletli kombinasyonu sayesinde oldu. Build zaten sabit durmaya yönelik olduğundan sağlam bir dps avantajı sağlıyor. Hareket halinde de reduce kazandırıyor. Şimdi bi 2 yüzükte %8 cdr kombinelisini bulmak var onları sağlayabilirsem olabilcek efsane kombinasyonlardan olacak gibi. Seviye olarak ne kadar zorlayabilir bilmiyorum zaten genelde internette yüksek rift paylaşımı yapan adamlar zombileşmiş 4000 paragon falan olmuş adam 20000 statla geziyor haliyle onun dps farkı defans farkı dillere destan olur. Video alırım bi olmazsa paylaşım için. Olayı azcık geliştirmek için belki şunu denerim birde. Şu an Frostburn kullanıyorum, inna gloves var ancak %8 cdrlisini bulursam güzel bitane o durumda inna boots devre dışı bırakıp mystic bootsu ordan giyip küpten %100 gem bonus ile bir miktar daha ilave cdr sağlayabilirim. Hoş zaten zodiac bonusta sağladığımdan ortalama %65 cdr aktif üzerinden birde onun bonusuyla 3-5 snde bi mystic ally spamlama mümkün oluyor.

Hoş şu anda da frostburnun kullandığım builde büyük katkısı oluyor. Mystic allylerin en çok damage vuranı cold olanlar. Eh kolluk ve eldivenden gelen %35 cold element epey bi sağlamlaştırıyor hasarını.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bende sezon karakteri boostlattim bir tane. tavuk WD olarak ortalarda dolasiyorum

Bende sezon karakteri boostlattim bir tane. tavuk WD olarak ortalarda dolasiyorum

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

F.Charge,Leapquake ve Hota-Fire buildleri tamam. Sadece itemların iyileştirilmesi kaldı. Efektiflik ve rahatlık açısından Leapquake en iyisi ama HOTA'dan daha çok zevk alıyorum. F.Charge yine bildiğin F.Charge. Oyunu oynadığımı bile hissettirmiyor bana bazen.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok