2017 MTV tutarları belli oldu / En yüksek tutar 23.586 TL
0

Bu konuda 14 mesaj var

En yüksek rakam 1-3 yaş arası 4000 cm3 motor üstü araçlardan yıllık 23.586 TL olarak alınacakmış.

1-3 yaş arası :

- 1,600 cm3 - 1,800 cm3 arası araçlardan 1,827 lira

- 1,800 cm3 - 2,000 cm3 arası araçlardan 2,878 lira MTV alınacak.

Hürriyet : http://www.hurriyet.com.tr/2017-motorlu-tasitlar-vergisi-mtv-oranlari-belli-oldu-40318334

Sayfa düzgün bir sonuç getiriyor mu denemedim ancak şöyle bir sayfadan sorgulama var :

http://www.otoguncel.com/2017-yili-motorlu-tasitlar-vergisi-mtv-tutarlari/

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hybrid araçların ÖTV'sini normal araç seviyesine çektiler ama MTV'yi değiştirmedikleri için hala pek avantajlı olmuyor. Mesela C-HR'ın iki motor tipi var, 1.2 Turbo veya 1.8 Hybrid. İkisinin vergisi arasında 1200 TL'ye yakın fark var. Yani yakıttan tasarruf edeyim diye hybrid alırsanız edeceğiniz tasarruf kadar hatta belki daha fazlasını peşin olarak devlete veriyorsunuz  :|

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Vergi sisteminin değişmesini ve düzgün bir sistemde yaşamayı hayal ediyorsan tek yöntemi başka bir ülkenin vatandaşlığını almak. Onu becermek ülkede düzgün bir sistem olmasını hayal etmekten daha gerçekçi.

TiesTorN and ahat beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

2004 model aracım motor 1.4 olunca 1.6 larla aynı verigiy vermek sinir bozucu.

156TL  6 aylık.  Sanki mersoya biniyoz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Saçmasan bir hesaplama; otomobil için yıllık 68,52 lira; 125 cc.scooter içinse 92,40 lira ödemek durumundayım bu yıl; keza geçen yıl için zorunlu trafik sigortasını otomobil için scootera göre daha az ödemiştim (bu yıl henüz otomobile yaptırmadığım için ne çıkacak bilmiyorum); tamam otomobilim 2001, scooter ise 2012 veya 2013 model; ancak araç ne kadar eski olursa olsun sonuçta otomobil; çevreyi kirletme oranından tutun da; yola vereceği ağırlık (dolayısıyla zarar); kapladığı alan, tükettiği yakıt, çevre kirliliği, taşıma kapasitesi v.s. hepsi bir scootera göre çok fazla; ayrıca scooter ya da herhangibir motosiklet (istisnalar hariç) trafiğin rahatlaması açısından da önemli; tüm bunlara rağmen niye bir araçtan daha yüksek bedel ödenir bilemiyorum...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

2004 model aracım motor 1.4 olunca 1.6 larla aynı verigiy vermek sinir bozucu.

156TL  6 aylık.  Sanki mersoya biniyoz.

Benzer bir durum başıma gelmişti; ne canım sıkılmıştı ama; bir zamanlar 1500 cc. Lada Samaram vardı; piyasa ederi de 4,5 falan; o yıl bir arkadaş 1200 cc. falan olsa gerek Opel almıştı; klima v.s. pekçok özellik barındıran; 21-22000 gibi bir de fiyatı vardı; benden az vergi ödemişti...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok