Yeni AKN uygulaması ile yeni tarifeler geliyor . Tercihiniz?
4 4

Bu konuda 788 mesaj var

Ben sanırım Superonline'ı iptal ettiricem. Ekim 2019 da (sözleşme bitiş tarihim)100mbit hatta 50mbit limitsiz internetin fiyatının düşmesi çok zor gibi geliyor. 1002TL cayma bedeli çıktı 500 ü vodafone'dan 502TL'si cebimden çıkıcak. 10 ay daha 100mbit limitsiz kullanabileceğim fakat iptal ettirirsem 24 ay 100mbit limitsiz kullanabileceğim en azından. Kafam çok karışık. 

@jackjoker hocam sen benim yerimde olsan ne yapardın :) 

Atrin tarafından düzenlendi
jackjoker beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, Atrin said:

Ben sanırım Superonline'ı iptal ettiricem. Ekim 2019 da (sözleşme bitiş tarihim)100mbit hatta 50mbit limitsiz internetin fiyatının düşmesi çok zor gibi geliyor. 1002TL cayma bedeli çıktı 500 ü vodafone'dan 502TL'si cebimden çıkıcak. 10 ay daha 100mbit limitsiz kullanabileceğim fakat iptal ettirirsem 24 ay 100mbit limitsiz kullanabileceğim en azından. Kafam çok karışık. 

@jackjoker hocam sen benim yerimde olsan ne yapardın :) 

hocam eğer bu ülkede iyi şeylerin olabileceğine inansaydım devam eder ve sözleşmem bitince ortama bakar geçerdim.

ancak yıl başından sonra diğer operatörler de zam yapacak. buna vodafone da dahil ( benimle özel olarak ilgilenen bölge sorumlusu söyledi ) 

dolayısıyla şuan ki zamsız tarifeden almak için uğraştım. yıl başından sonra ne olacağı belirsiz. 

500 lira cayma bedeli cebinizden çıkacak. miktar yüksek olmasa düşünmem geçerdim ( benim ki düşüktü ) ama miktar yüksek olduğundan açıkcası karar veremedim :)

Atrin beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben geçerken, Vodafone'un diğer iss'den geçiş için karşılayacağı cayma bedelinde limit yoktu. Sizin şansınıza limit olması kötü olmuş. Ben geçerken türk telekom bana 958TL'lik cayma bedeli çıkarmıştı. Ama bunun 330 lirası cihaz bedeli vs içindi,. Ben geri verdiğim halde vermemişim gibi bunu bana ödettiler. İtiraz ettim ve geri iade aldım. kalan kısmı da vodafone hiç ikiletmeden karşıladı. Yani o tutar kadar para vermeden kullanacağım. O çıkardıkları bedelin içinde cihaz ücreti vs var mı bakmak lazım. Eğer onları da saydılarsa cayma bedeli daha da düşecektir.

Atrin beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Telefonla olmucak bu iş sanırım. Ben yarın bir SOL bayisine gidiyim. Bu cayma bedeli içinde neler var öğreniyim. Geçersem en azından 14 ay daha kafam rahat eder vodafone'da.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 dakika önce, Atrin said:

Telefonla olmucak bu iş sanırım. Ben yarın bir SOL bayisine gidiyim. Bu cayma bedeli içinde neler var öğreniyim. Geçersem en azından 14 ay daha kafam rahat eder vodafone'da.

telefonla olmuyor zaten. biz tüm pılı pırtıyı toplayıp istedikleri evraklarla ankarada ki bir sol bayiye gidip aynı gün işlemleri sonlandırdık. 1 günde işlemler bitti. neden çıkıyorsunuz iyiydik dediler. aynı hıza siz 299 lira para istediniz biz 74 liraya bulduk eksik olmayın cevabı verdik. ses çıkarmadılar :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

SOL'da en sonunda iptal islemim gerceklesti sukur allaaama...bu sefer de vodafone aramiyor baglanti yapmak icin :baba:

"ilgili birimlerimiz sizi aricaklar. maalesef ben buradan islem yapamiyoruuuum"

-- debriyaj siyira siyira konusan vodafone musteri temsilcisi büsra

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
14 saat önce, infestor said:

SOL'da en sonunda iptal islemim gerceklesti sukur allaaama...bu sefer de vodafone aramiyor baglanti yapmak icin :baba:

"ilgili birimlerimiz sizi aricaklar. maalesef ben buradan islem yapamiyoruuuum"

-- debriyaj siyira siyira konusan vodafone musteri temsilcisi büsra

aklında olsun bundan sonra.

mevcut hattı kapatmadan başka bir servis sağlayıcıya geçilebiliyor. vodafone kurulduğunda aynı wan kablosunda hem superonline hem vodafone aktifti. çevrende benzer durum yaşayacak olan olursa bu bilgiyi verebilirsin. püf nokta aradıklarında evimde internet yok demek lazım :)

jackjoker tarafından düzenlendi
infestor beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Vodafone müşteri hizmetleride ayrı alem. Başvuru yapmak için aradım. Geçen hafta aradığımda kurumsal internetimi iptal ettirip bireysel internet başvurusu yaparsam imza sirküleri-fatura vs gösterirsem 500TL ye kadar karşılanır demişti görevli. Bugün karşılanmayacağını öğrendim. yani cebimden 1000TL çıkıcak aboneliğimi iptal edersem. 

Bugün hesap kitap yaptım. 24 ay olarak cebimden ne çıkacak diye. Vodafone hesaplarında 1000TL SOL iptal bedeli dahil olarak hesapladım.

• Superonline'da kalırsam (10 ay daha) ve ekimde (14 ay daha 24 aya tamamlamak için) 100mbit devam edersem şu an ki fiyatı 299TL ve turkcell tv eklersek 24 ay sonunda cebimden 5610 TL çıkıcak.
  • Superonline'da kalırsam (10 ay daha) ve ekimde (14 ay daha 24 aya tamamlamak için) 50mbit devam edersem şu an ki fiyatı 169TL ve turkcell tv eklersek 24 ay sonunda cebimden 3776 TL çıkıcak.

ki bu fiyatlara zam gelicektir büyük ihtimalle.

• Vodafone 100mbit fiber internet'e geçersem ve turkcell tv aboneliği yaparsam 24 ay sonunda (1000TL ceza dahil) cebimden 3901 TL çıkıcak

Böyle matematiksel baktığımda vodafone'a geçmek benim için daha mantıklı gözüküyor. Bugün başvuruyu yaptım 1000TL ödemeyi göze alarak. 24 ay sonunda en azından daha kazançlı çıkıcam. @jackjoker'ın dediği gibi bu ülkede başımıza güzel bir şey gelmesi zor. 299TL den hesapladığım 100mbit limitsiz internet fiyatı kim bilir 1 ocak 2019 da veya ekim 2019'da ne kadar olucak. 

Hakkımızda hayırlısı. Jackjoker'in verdiği taktiği uygulayacağım bende. İnternet sinyali yok diyeceğim. Gelişmeleri yazarım. 

infestor beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
31 dakika önce, Atrin said:

Vodafone müşteri hizmetleride ayrı alem. Başvuru yapmak için aradım. Geçen hafta aradığımda kurumsal internetimi iptal ettirip bireysel internet başvurusu yaparsam imza sirküleri-fatura vs gösterirsem 500TL ye kadar karşılanır demişti görevli. Bugün karşılanmayacağını öğrendim. yani cebimden 1000TL çıkıcak aboneliğimi iptal edersem. 

Bugün hesap kitap yaptım. 24 ay olarak cebimden ne çıkacak diye. Vodafone hesaplarında 1000TL SOL iptal bedeli dahil olarak hesapladım.

• Superonline'da kalırsam (10 ay daha) ve ekimde (14 ay daha 24 aya tamamlamak için) 100mbit devam edersem şu an ki fiyatı 299TL ve turkcell tv eklersek 24 ay sonunda cebimden 5610 TL çıkıcak.
  • Superonline'da kalırsam (10 ay daha) ve ekimde (14 ay daha 24 aya tamamlamak için) 50mbit devam edersem şu an ki fiyatı 169TL ve turkcell tv eklersek 24 ay sonunda cebimden 3776 TL çıkıcak.

ki bu fiyatlara zam gelicektir büyük ihtimalle.

• Vodafone 100mbit fiber internet'e geçersem ve turkcell tv aboneliği yaparsam 24 ay sonunda (1000TL ceza dahil) cebimden 3901 TL çıkıcak

Böyle matematiksel baktığımda vodafone'a geçmek benim için daha mantıklı gözüküyor. Bugün başvuruyu yaptım 1000TL ödemeyi göze alarak. 24 ay sonunda en azından daha kazançlı çıkıcam. @jackjoker'ın dediği gibi bu ülkede başımıza güzel bir şey gelmesi zor. 299TL den hesapladığım 100mbit limitsiz internet fiyatı kim bilir 1 ocak 2019 da veya ekim 2019'da ne kadar olucak. 

Hakkımızda hayırlısı. Jackjoker'in verdiği taktiği uygulayacağım bende. İnternet sinyali yok diyeceğim. Gelişmeleri yazarım. 

hocam 1000 lira çok ama ödemek zorunda değilsiniz. sözleşmeler 12 aylık geçerli. 24 aylık sözleşmelerin imzanız dahi olsa geçerliliği yok. benim meblağ düşük olduğu için uğraşmadım vodafone ödüyor diye. ama 1000 lira olsaydı tüketici mahkemesine verdiğiniz an o parayı geri alıyorsunuz. aklınızda olsun. 1000 lirayı ödeyin sonra tüketici hakem heyetine başvurun ve paranızı geri alın. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kuzen avukat ona bir danışayım. Daha önce bu tarz olaylarla hiç uğraşmadım. 1000 lirayı geri alırsak süper olur. Kesin uğraşırım ben bununla. Sonuç negatif bile olsa matematiksel olarak 24 ay sonunda kazançlı oluyorum. O yüzden 1000TL yi vermeyi göze alıcam sanırım. İnternet hızı cidden önemli benim için. 100mbit e alıştıktan sonra 25-50 falan uğraşmak istemiyorum. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
7 dakika önce, Atrin said:

Kuzen avukat ona bir danışayım. Daha önce bu tarz olaylarla hiç uğraşmadım. 1000 lirayı geri alırsak süper olur. Kesin uğraşırım ben bununla. Sonuç negatif bile olsa matematiksel olarak 24 ay sonunda kazançlı oluyorum. O yüzden 1000TL yi vermeyi göze alıcam sanırım. İnternet hızı cidden önemli benim için. 100mbit e alıştıktan sonra 25-50 falan uğraşmak istemiyorum. 

100 e alışan biri zaten aşağısında internet kullanamaz. 

vodafone da ben nazar değmesin memnunum. tam 100 alamıyorum 94-95 arası sabit ( sol da da aynıydı değişmedi )  ve her saat böyle yoğunluk fark etmiyor. ancak upload bende 11-15 arası hep. hızlıda upload ediyor. ama abonelik kagıt uzerinde 5. sende de öyle denk gelirse super olur. 

dediğim gibi o 1000 lirayı kesinlikle geri alırsın. 24 aylık sözleşmelerin yasaya göre bir geçerliliği yok. 

jackjoker tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@jackjoker hocam ne kadar doğru bilmiyorum ama videonun altında şöyle bir yorum var.

"Ben bunun icin tuketici hakem heyetine basvurdum . 2 yillik taahhutum vardi ve 1 yildan fazladir parasini odedim . 1 yildan sonra iptal ettirmek istedim fakat hakem heyeti firmayi hakli buldu . Evimede karar yazisi yolladi ."

Videodaki yorumları okuyayım dedim. Bazıları bu videonun önceden çekildiğini söylüyor. Yayınlanma tarihi yeni fakat çekim eski diyorlar. Videodaki mesut un saçları dökükmüymüş normalde saç mı ektirmiş neymiş :D Yukarıda alıntıladığım kişi yorumu yeni yazmış. Ben en iyisi 1000TL gitti diye bakiyim başvururken. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

onu biz iptal ederken de söylediler. aynı hızı 74 liraya da alabiliyoruz dedik  hatta ping süreleri daha iyi olacak şekilde. bu arada bize teklif ettikleri 199 lira değildi. bizde telefon ve tv paketi de olduğu için 230 lira civarına geliyordu paket. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yine de Vodafone daha hesaplı kalıyor. Bir an T800'ün mesajını görünce inme iniyordu bana. 

Aradılar bugün Vodafone'dan internetim yok gelin dedim tamam randevu için arıcaklar dedi. Bakalım. Yarında SOL iptal işlemine başvurucam.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bugun vodafone aradi. "ahan da randevu saati soracaklar" diye ben actim telefonu ama "teknik ekiplerimiz sizinle baglanti kuracak" oldu gene. øæææææærgh!

hâlâ vodafone'un "baglanti ekipleri"nin zahmet edïp aramasini bekliyorum :icon_mad:

yapacaklari is ise sadece modemi baglayip ondan sonra basip gitmek. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yeni gelişmeleri aktarıyorum Vodafone olayında bağımsız.

Vodafone meselesine gelirsek de uğraşmaya da vaktim yok. Olsa da bana TV de lazım, onlarda Dsmart varmış, IPTV Box yok, uydu falan da uğraşamam, eve tekrar sağı solu delip kablo çek falan uğraşmak istemiyorum, anten olayına da ayrı bir gıcığım. :) 

Superonline'da kalacağım büyük ihtimal, bakalım nasıl gelişmeler olacak Ocak ayı içinde. 

Şunu da belirtelim merak edenler için, Turkcell Superbox var bir de, limitsiz 279 TL, 4.5G üzerinden internet. Olduğu yerde altyapı olmayan, çok bozuk olan, 4-8Mb/s geçemeyen ancak yüksek hızlara geçmek isteyenler bakabilir. Tabii sabitlik olmadığından şebeke dağ başında varsa orada da 4.5G alınabiliyor bundan. Bir de upload 5 Mb/s falan değil haliyle. 

5G olanların da geleceği söyleniyordu, bakalım artık. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bugün kurulum gerçekleşti bana. Detaylı akşam yazıcam.

@jackjoker hocam vodafone online işlemler sayfasında benim tarifem "3 Ay Deneme Fibermax Kampanyası Genç Aile 100 Mbps 200 GB" gözüküyor. Seninde öyle mi ? Super Aile yazması gerekmiyor mu ? Bir kontrol edebilir misin?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
8 dakika önce, Atrin said:

@jackjoker hocam vodafone online işlemler sayfasında benim tarifem "3 Ay Deneme Fibermax Kampanyası Genç Aile 100 Mbps 200 GB" gözüküyor. Seninde öyle mi ? Super Aile yazması gerekmiyor mu ? Bir kontrol edebilir misin?

Hayırlı olsun :) 

evet bende de öyle. Ben sormuştum vodafone’a super aile tarifelerinin ismi oymuş. 

Atrin beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

superonline tamamen limitsiz olarak sattığı paketlerin sözleşmesine şu maddeleri eklemiş.

 Aynı anda bir modem üzerinden 30 (otuz)’dan fazla cihazdan internet bağlantısı yapılması ( MANTIKLI )

 Aynı anda 30 (otuz)’dan fazla eş zamanlı/paralel internet erişimi yapılması  ( BU BİRAZ SAÇMA OLMUŞ )

 İndirme yönünde aylık 5 (beş) TB ve yükleme yönünde aylık 500 (beşyüz) GB’tan fazla internet tüketimi yapılması ( SAÇMA ÖTESİ ) 

anladığım kadarıyla ticari olarak kullanmayın diyorlar. Ancak şöyle bir durum var. bir adam 30 gün boyunca 4K Netflix izlese zaten kabaca 4.5TB veri çekiyor. Günlük internet kullanımını da kullansak gizli kotayı doldurur. 
Ayrıca sözleşmeye göre bu maddelerin ihlalinde sözleşme durduruluyor ve abonelik sonlandırılıyor. 

Bir diğer konu da 500GB upload olayı da saçma olmuş. Geçimini yayın hayatı olarak sürdüren ve her gün youtube gibi yerlere upload yapan kişi de rahatlıkla 500GB veriyi doldurabilir. 

Tamam bizim gibi kişiler dolduramaz ama sürekli yayın yapan ve paylaşım yapan kişiler var. 
Üstelik limitsiz adı altında 200+ lira dan fazla para istiyorsun. Hani kota yoktu? 

Thustu beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 hours ago, Atrin said:

hayirli olsun :)

bana dun vodafone'dan elemanin biri geldi sozlesmeleri imzalatti gitti. 

hala modemi gelip takmalarini bekliyorum:baba:

infestor tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bana sözleşme falan imzalatılmadı bu arada. Bugün kuruluma gelen arkadaş bir sayfalık bir şey imzalattı gitti. Dedim sözleşme yok mu ? Yok abi dedi. Sizde durum nasıl oldu ? Garip olan bu sabah vodafone aradı sözleşme imzalatıldı olarak görülüyor sistemde doğru mu diye. ben bir şey imzalamadım dedim. Oda ha tamam o zaman ben ekip gönderiyorum kurulum yapılıcak dedi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
12 dakika önce, Atrin said:

Bana sözleşme falan imzalatılmadı bu arada. Bugün kuruluma gelen arkadaş bir sayfalık bir şey imzalattı gitti. Dedim sözleşme yok mu ? Yok abi dedi. Sizde durum nasıl oldu ? Garip olan bu sabah vodafone aradı sözleşme imzalatıldı olarak görülüyor sistemde doğru mu diye. ben bir şey imzalamadım dedim. Oda ha tamam o zaman ben ekip gönderiyorum kurulum yapılıcak dedi.

seninle aynı durumdayız :D bende kurulum yapıldığına dair bir belge imzaladım o kadar.  hatta 10dk önce aradım gerek var mı başka imzaya diye sordum yok dediler. 

zaten telefonda verdiğiniz bilgiler sözleşme yerine geçiyor aksi durumda kurulum yapılmaz dediler. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de SOL fiber + TV kullanıyorum  25Mbps  75GB AKK 'lı , bugün girdim siteye  5TL fark  ile  50Mbps 100GB AKK Limitsiz pakete updgrade ettim.  Sözleşme  Ekim 2019 'da bitecek , o zamana kadar çok şey değişir ben kalacağım bu tarafta. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Evet bugün kurulum gerçekleşti. Jackjoker'in taktiği ile sinyal yok bende dedim halbuki vardı. Geldiler kurdular. Kurumsal yapı olarak Turkcell SOL Vodafone'un kat ve kat önünde. Neyse bu önemli değil. 5 dakkikada kurulum gerçekleşti arkadaş gitti. İlk yaptığım hız testinde 50mbps aldım kalbime iniyordu. Benim evde SOL ile ilgili bir sıkıntım yoktu bu arada. Aynı hızı verse yeterdi Vodafone. Neyse internet hızı düzelti 5 dakika sonra. Testler aşağıdaki gibi.

Turkcell Superonline 100Mbit Fiber

5amO5q.png

AD6lRX.png

Benim evdeki google wifi'ın ölçtüğü değerler

mM79vV.png

Bugün kurulan Vodafone Fiber 100Mbit

P16byQ.png

ZXQy8Z.png

grV172.png

oX8Mbk.png

Google Wifi ölçümleri

bVMond.png

Fotoğraflar neden yamuk yumuk oldu anlamadım. Neyse kusura bakmayın.

Hızım SOL'de iken hep 95 çıkardı. pingler 2-5 arası giderdi. speefofme çok yapmazdım. Şimdi hız 110 çıkıyor pingler yine aynı 2-5 arası gidip geliyor. BF5 Almanya serverlarına bağlandığımda SOL 52-68 ping arası verirdi. Şimdi Vodafone sabit 44-45 ping verdi. Sırf bu açıdan bile oldukça iyi bir gelişme. Benim upload hızlarımda bir artış olmadı. 

Şimdilik yaptığım geçişten oldukça memnunum. Hızım arttı fakat ilerleyen dönemlerde düşürebilirler onu :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
4 4

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok