Yeni AKN uygulaması ile yeni tarifeler geliyor . Tercihiniz?
4 4

Bu konuda 788 mesaj var

İçime kurt düştü aradım SOL 'u  654TL cezası varmış , eh 500TL zaten vodafone karşılıyor 154TL veririz bişi değil de bu vodafone fiber 'in uzun süreli kullanımı kaliteli midir ? SOL 'den çok memnundum.

Eşim vodafone faturalı ondan da indirimli alabiliyoruz   50mbps / 150GB  ilk 12ay 54,90TL Sonra 74,90TL .. Verdiğim 154TL  7 ayda çıkıyor zaten. Sonrası toplamda 2 yıl fiyat artışı vs olmayacak o zaman kadar da Allah kerim .

Başvuru için telefonumu yazdım bekliyorum.

Bu arada illa 31 Aralık 2018 'e kadar vodafone 'a geçmek zorunda mıyız kampanyadan yaralanmak için ? Yoksa Ocak ayı içinde geçsek ne olur ? bilen varsa yeşillendirsin lütfen :)

edit. evet öyleymiş bu fiyatlar sene sonuna kadar yeni abonelikler için geçerli.  hala karasızım SOL 'de kalsam mı Ekim 'e kadar , yoksa vodafon yapıştırıp geçsem mi

TatanQa tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Atrin

download hızın acayip iyiymiş :) ping konusunu bu başlık altında bir çok kez belirtmiştim zaten. nedense vodafone da pingler hep daha iyi. 

bende SOL ile Vodafone download hızlarım bire bir aynı. 95 altını veya üstünü almıyorum sabit. benim download dan kısıp upload'a vermişler :) 

jackjoker tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@TatanQa hocam ben geçin. 24 ay en azından fiyat garantimiz olucak.

ek: hocam en azindan basvurunuzu 31 aralik tarihine kadar yapmaniz lazim. Ben 1000 tl cayma bedeline ragmen gectim. Gerci jackjoker sagolsun dava edip alicam insallah o parayi. Altyapi SOL olduktan sonra ne kadar kotu olabilir diyip gectim ben. Garip bir sekilde hizim cok yuksek oldu. Download upload degismese bile sizde online oyun oynuyorsunuz sirf ping icin gecilir. 

@jackjoker hocam valla upload ile cok isim yok benim ondan download hizinin artmasi isime geldi :) ps4 te bulunan hiz testinde de hep 80 falan cikardi simdi 105-110 cikiyor. Ping olayi ise efsane. Su an icin iyiki gaza gelip gectim diyorum. 

Atrin tarafından düzenlendi
TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

CGN Vodafone'da da var mı ? Yani gerçek internet IP'si mi alıyorsunuz yoksa alamıyor musunuz ?

Bir modeme bakın bir de whatsmyip'ye bakın veya speedtest'te de çıkar IP'niz modemdeki ile uyuşmuyorsa CGN'dir. Superonline'da bunu aşmak için sabit IP almak gerekli ücreti mukabili.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Güzel o zaman, CGN olduğu vakit en basit şekilde dışarıdan PC’nize ulaşamazsınız mesela, başka olayları da var, ancak herkesin bu şekilde olduğunu zannetmem, ara ara kontrol edin. Henüz tahsis edilen IP bloğu dolmamıştır, kapasite bitimine doğru gelinirse el mecbur o sisteme geçilecek bu defa.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
42 minutes ago, T800 said:

Güzel o zaman, CGN olduğu vakit en basit şekilde dışarıdan PC’nize ulaşamazsınız mesela, başka olayları da var, ancak herkesin bu şekilde olduğunu zannetmem, ara ara kontrol edin. Henüz tahsis edilen IP bloğu dolmamıştır, kapasite bitimine doğru gelinirse el mecbur o sisteme geçilecek bu defa.

ne zaman bu sirketler ipv6'e gececek cok merak ediyorum. 

yil olmus 2019 hâlâ NAT ve CGN

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Vodafone başgan bizleri sevindirmeye devam ediyor. Bugün gelen mesaj:

"Vodafone Evde'den Yeni Yil Surprizi! Herkesten once limitsiz internet keyfini cikarin diye, 30 Aralik tarihi itibariyla paketiniz ekstra ucret odemeden limitsize donusecek. Ev keyfinize keyif katacaginiz limitsiz paketinizi guzel gunlerde kullanmanizi dileriz. B003"

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Atrin Hayırlı olsun hocam, inşallah sıkıntısız şekilde kullanırsınız.

@TatanQa forumda en uzun süreli vodafone fiber kullanan bir ben varım herhalde. O da ağustos'dan beri. 4 aylık süreçte hızlarımda, bağlantımda bir sıkıntı olmadı çok şükür. Şu ana kadar gayet memnunum. Tabi baştan beri dediğim gibi benimki vodafone'un kendi fiber altyapısı. Ama gördüğüm kadarıyla burada SOL altyapısından geçen arkadaşların da şu ana kadar bağlantıları düzgün görünüyor. Umarım hep böyle gider. 

@T800 ben de ara ara kontrol ediyorum ip'yi. Şu ana kadar cgn havuzundan bir ip verildiğini görmedim. 

TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
32 dakika önce, Atrin said:

Vodafone başgan bizleri sevindirmeye devam ediyor. Bugün gelen mesaj:

"Vodafone Evde'den Yeni Yil Surprizi! Herkesten once limitsiz internet keyfini cikarin diye, 30 Aralik tarihi itibariyla paketiniz ekstra ucret odemeden limitsize donusecek. Ev keyfinize keyif katacaginiz limitsiz paketinizi guzel gunlerde kullanmanizi dileriz. B003"

bana gelmedi daha böyle bir sms. bana gelmezse benim ki limitlimi olacak acaba :) pek sanmıyorum gerçi öyle bir şey olacağını. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bana da oyle bi SMS geldi. ama internetim hala baglanmamis durumda. oyle de gudik bir sirket vodafone

1HvtmB.jpg

infestor tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
5 dakika önce, Atrin said:

Nasıl bir avantajı oluyor bu CGN olmamasının ?

@ZvAnA teşekkürler hocam

CGN havuzundan bir IP alındığında en basit ifade ile evinizde bir IP kamera varsa bağlanamaz ya da uzaktan modeme erişemezsiniz. Bunun için NAT yapmanız gerekli.  

CGN sistemini kullanan ISP daha önceden belirledikleri havuzlara IP adreslerini atar ve siz bu havuzdan bir IP kullanırsınız. Eğer atanan havuzda kullanıcıların network trafiği çoksa bu sizin daha yüksek ping almanıza ya da bağlantınızın kötü olmasına sebep olur. Genelde kullanıcılar modemlerini kapayıp yeniden açarlar ve farklı bir havuzdan IP almaya çalışırlar. Ya da bir siteye üye olmak istediniz. Ancak siteye girer girmez sadece 1 üyelik hakkınızın olduğunu ikinci bir üyelik hakkınızın olmadığını söyleyebilir. Bunun sebebi aynı havuzdan başka bir kullanıcı daha önceleri size tahsis edilen IP ile üye olmuştur ve ikinci kez siz üye olmak istediğinizde web sitesi bu mesajı vermiştir. Bunun için ya VPN kullanırsınız ya da IP değiştirirsiniz.

Böyle garip durumları olabilir CGN'nin. 
SOL da havuz sistemi vardı. Belki de Vodafone ile SOL arasında ki online oyun Ping zamanlarının farklı olmasının nedeni budur. Hatta bence bu. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Valla 2 kere internetteki başvuru linkinden  isim / telefon bilgilerini yazdım , 

Vodafone Evde İnternet Başvurunuz Alındı!

Başvurunuzu tamamlamak için ekiplerimiz 0850 542 5 542 numaralı telefondan sizi arayacak.

yazıp duruyo arayan yok :(

Edit.  Neyse en sonunda ben aradım konuştum ,  500TL karşılama mantığı şu ;  SOL 'den iptal cezası 654TL benim onu ödüyorsunuz paşa paşa , Vodafon 'da hesabınıza 500TL ödeme yapmıyor , aylık aldığınız paket fiyatı o 500TL 'lik krediden düşüyor bitene kadar sonra faturalarınızı ödüyorsunuz. Yani o ceza parası peşinen cepten çıkıyor bu bir eksi (-) .

10dk sonra geri arıcak Vodafon hala karasızım bi dünya iptalle uğraş cepten nakit öde vs.  hmmm :facepalm:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
45 dakika önce, TatanQa said:

Edit.  Neyse en sonunda ben aradım konuştum ,  500TL karşılama mantığı şu ;  SOL 'den iptal cezası 654TL benim onu ödüyorsunuz paşa paşa , Vodafon 'da hesabınıza 500TL ödeme yapmıyor , aylık aldığınız paket fiyatı o 500TL 'lik krediden düşüyor bitene kadar sonra faturalarınızı ödüyorsunuz. Yani o ceza parası peşinen cepten çıkıyor bu bir eksi (-) .

Bu cezayı karşılama prosedürü tüm iss lerde aynı şekilde oluyor benim bildiğim. Siz gidip ödüyorsunuz onlar faturadan düşüyor.

Ek: Bu arada superonline yeni tarifelerini yayınlamış, geçmeden önce bakmakta fayda var.

sCoRPion_tr tarafından düzenlendi
TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Az önce arandım ve onayladım Vodafone 'u ...  haydi hayırlı traşlar.

9 ay daha SOL taahhüdüm vardı ama bu fahiş artışlar yüzünden korkup kaçtık inşallah pişman ettirmez ... Dsmart Aile TV paketi de aldım tabii ki.  Turkcell TV+  'ı da kapatıcaz artık.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
44 dakika önce, sCoRPion_tr said:

Bu cezayı karşılama prosedürü tüm iss lerde aynı şekilde oluyor benim bildiğim. Siz gidip ödüyorsunuz onlar faturadan düşüyor.

Ek: Bu arada superonline yeni tarifelerini yayınlamış, geçmeden önce bakmakta fayda var.

50Mbps + Turkcell TV  ile 129,90TL lik fiyat olur 150TL  aylık.

Aynı hız ve Dsmart  84,90TL  Vodafone 'da .  Ayrıca TV modem'den değil çanak'dan gelmesi bence daha mantıklı (bana göre , zira modeme 1-2-3-6  'ıncı kablolar ile bağlanı sağlayabiliyorum evdeki altyapıyla bu da max 100Mbit demek TV ve internet için)

edit. Şu da var ;  9 ay sonra  fiyatlar / paketler ne hal alır orası da muamma... lehimize de gelişebilir , aleyhimize de.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bu arada Vodafone a geçmek isteyen olursa arkadaşla konuştum. Kendisi İstanbul bölge sorumlusu ama farklı şehirlere de bakıyor. benim işlemlerimi 1 günde bitiren kişidir. 

geçmek isteyen olursa iletişim bilgilerini PM den atarım. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ben şimdilik vazgeçeceğim hatta aradım vodafonu  şimdilik iptal edelim ev değiştiriyorum dedim :)

daha 9 ay taahhütüm var , o zamana kadar mantıklı yerlere gelir paketler bence , acele etmemeye karar aldım , şimdi bir dünya iptal et evrak kürek , yenisi gelsin  , dsmart evde kablo çekecek ordan burdan amaan :)

gaz mode off :mrgreen:

jackjoker beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam ben valla fiberi iptal ederken bedava turkcell tv+ vardı oda gitti. Şimdi turkcell tv+ a başvurdum aylık 30TL. kablo çekme vs ile uğraşmak istemiyorsanız öyle yapabilirsiniz.

Valla açıkçası bu ülkede başımıza güzel şeyler geleceğine inancım çok az olduğu için 10 ay sonra biticek olan sözleşmemden sonra beni afedersiniz ama domaltacakları kesin gibi. Şimdi 2 yıl kafam rahat valla. Ek olarak bu turkcell'e son zamanlarda aşırı kıl olmaya başladım. Beş kuruş veresim yok. Yakın zamanda cep telefonu hattımıda geçiricem vodafone'a sanırım bir tek eşim tv izlediği için turkcell tv+ kalıcak. 

Atrin tarafından düzenlendi
TatanQa and infestor beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Vodafone'nun su ana kadar bende biraktigi izlenim hic mi hic iyi degil. 1 haftadir baglantiyi yapsinlar diye bekliyorum.

• basvurudan once 2 kez sordum SOL uzerinden bana internet verebilecekler mi diye. ikisi de "cok saglikli altyapiniz var. evet" dedi (istanbul anadolu yakasinda oturuyorum). tam basvuracam telefonu acan mal evladi mal "sizde fiber yok. baglanti yapamicaaaz" dedi agzini yaya yaya. bereket bundan 5 dk sonra aradigimda karsima cikan adam basvurumu aldi.
  • 3 gun oldu hala gelen giden yok. her gun ariyorum. "tabii tabii birimlere ileticez" diye alenen yalan soyluyorlar.
  • 4uncu gun tifilin biri geldi bana sozlesme imzalatti. "baglanti?" baglanti yok. bu nasil bir prosedurdur?
  • bu arada hergun birkac kere ariyorum. "tabii tabii sizi aricaklar" diye beni yiyorlar.
  • bugun (7nci gun) @jackjoker 'in konustugu adamlar konustum. halledecegini soyledi. hadi bakalim

baglandiktan sonra ariza cikarsa artik nasil bir sinir harbi yasayacam allah bilir. 

SOL ensarci, tayyipci ama adamlar vodafone'dan 100 kat daha kurumsallar.

infestor tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
4 4

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok