Player Unknown's Battlegrounds
1 1

Bu konuda 55 mesaj var

Aldım bunu, grupla fena olmayabilir ancak performansı baya sömürücü oyunun, biraz daha bakayım olmadı Steam refund bakarız artık.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

En çok satanlarda birinci, fena değil de grup lazım solo çok zevkli değil, oyunda ama toparlanması gereken yerler var baya.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Grupla oynanır konuşarak ancak solo hoşuma gitmedi, geri verdim, daha sonra bizim elemanlardan :D alacak olan olursa haber etsin.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bana adı çok lamer gelmişti bu oyunun... Şu her twitch bebesinin oynadığı day-z falan konseptli birşey mi bunun oynanış tarzı.. 

Narcissus tarafından düzenlendi
rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Arma için mod yazan bir elemanmış bu oyunun isminde nickname'i geçen.

H1Z1 mi ne yapmışlar onun daha iyisiymiş bu diyorlar, bu oyunların hiçbirisini görmüş değilim ama.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dayz demişim ya ewt işte h1z1 dicektim.. z si tutmuş en azından..

Dediğim gibi aç bi twitch sitesini her tipsiz bunu oynuyo bi garip saçmalık..

Sent from my iPhone using Tapatalk

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bana bu DayZ, H1Z1 vs. bilimum hayatta kalma oyunları troll yuvası boş zamanı bol olan adamların oyunu olarak geliyor. :zuh:

DayZ bir kere gireyim dedim oyun arayüzü o kadar dandikti ki 10dk sonra çıktım sildim.

rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

H1Z1 hiç oynamadım, Dayz'yi bir arkadaş tutturdu diye aldım kontroller falan, arayüz berbattı. Bununla mı uğraşacam dedim bir daha bakmadım. Bu tip survivor oyunlarına göre en tuttuğum Rust olmuştu. Rust hayatta kalma mücadelesi açısından benim hoşuma gitmişti. Tabi grupça falan da oynadık.  Ancak onda da günlerce materyal toplama, kale gibi evler yaptıktan sonra bir gecede tüm emeklerinizin heba olması üzücü oluyordu.

PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS ise son dönemde arkadaş listemdeki oynayanlar nedeniyle dikkatimi çekmişti. Açıkçası çok fazla emek sarfetmeden daha çabuk şekilde aksiyona girilmesi açısından bence fena olmamış. Benim ilgimi çekmişti. Dün artık bunu denemeleyim deyip aldım. Sanırım 4, 5 tur solo olarak oynadım. Oyun olarak hoşuma gitti. Oyun sizi bir noktaya doğru yönelttiğinden çok büyük bir harita olmasına rağmen isterseniz devamlı aksiyon içinde kalabiliyorsunuz. İstemeseniz de bir süre sonra çember daraldığı için aksiyona zorlanıyorsunuz. Ancak ilk uçaktan atlama kısmı oldukça önemli gibi. Atladığınız yerin seçimi oyunu kazanıp kazanamayacağınızı belirliyor neredeyse. Burada şans faktörü ve diğer oyuncuların seçimi de belirleyici. Hele bir de solo olarak oynuyorsanız çok daha önemli. Sizin atladığınız yere şansınıza başka kişi falan atlamaz ve düzgün silah ve yeteri kadar mermi vs çıkarsa bir müddet loot yaparak palazlanabilirseniz oyunun sonucu için umudunuz oluyor. Aksi taktirde sonuç üzücü oluyor. Bu noktada da sonunuz çok kısa sürede geldiğinden hemen yeni bir oyuna geçebiliyorsunuz. Oyun 100 kişilik sunucularda oynanıyor. Uçaktan atlamadan kısa bir süre sonra zaten bu 100 kişinin büyük çoğu yukarıdaki saydığım sebeplerle eleniyor. Devamlı birileri birilerini avladığı için kendinizi belli etmeden, akıllı ilerlemelerle hiç mücadeleye girmeden, adam bile öldürmeden son ikiye kalmanız olası. Ama ben dünkü 4 ya da 5 denememde sanırım en fazla 23. elenen oyuncu olabildim ve bir turda en fazla 4 kişi alabildim. Tabi, silahların oyundaki etkisini tam olarak bilememe, kontrollere alışmada yaşadığım sıkıntı, atlanacak yerleri bilmeme, oyuncuların daha çok nereleri tercih ettiği konusunda bir tecrübemin olmayışı finale hazırlık süreçlerimin genelde sıkıntılı olmasına neden oldu. İlk turlarda scope falan almama rağmen bir türlü scope açamayışım direk ölüm sebebim oldu vs. Meğerse double tap yapılıyormuş scope için. Nihayetinde bir anlık dikkatsizliğinizle oyunun son bulması da yine üzücü olsa da oraya gelebilmek için harcadığınız zaman diğer benzer survivor oyunlarına göre oldukça az olduğundan yeni bir mücadeleye tekrar girmek için hevesinizde eksilme olmuyor. Bu nedenle genel olarak oyunu beğendim ve bu aralar tecrübe kazanmaya çalışacağım.

Gelelim eksikliklere, bir kere early acces havası gerek menu, gerek kontrollerde oynanamayacak kadar olsa da hissediliyor. Oyunun sunduğu grafiklere oranla performansı biraz düşük. Atlama kısmı ve sunucuda maç için bekleme kısımlarında devamlı anlık takılmalar mevcut. Mücadeleye daha girmeden bir sorun teşkil etmediği için bu takılmaları dert etmedim. Kendi sistemimde karaya indikten sonra beklediğimden düşük fps almama rağmen sıkıntı yaşamadım. Ultra ayarlada kendi sistemimle 60 fps civarıydı. GTX 1080 ile ayarları göze kötü gelmeyecek şekilde biraz kırparak 1440p'de 100 fps üstü oynayabiliyorum. Arayüz Dayz'deki kadar adamı çıldırtmıyor. En azından kontrolleri vs ayarlamak canımı sıkmadı. Ama kontrollere alışmak gerek. Oyun hem first person, hem third person kamerasından oynanabildiğinden ve duruma göre birinden diğerine geçmeniz gereken çok sık durum olduğundan alışma süreci gerekiyor. Yaklaşan rakip oyuncular, daralan gaz çemberi ve haritada rastgele beliren bombalama alanları nedeniyle kısıtlı zamanda yapmanız gereken lootlama, hangi eklentinin hangi silaha uygun olduğunu kavrama gibi şeyler biraz gerginlik yaratabiliyor. Açıkçası oyunu oynatan da daha çok bu gerilim zaten.

Early acces oyunları erkenden almaya karşı biri olarak, bu oyun ben de merak uyandırdığı ve deneme isteği yarattığı için ben aldım. Şimdilik pişman değilim, keyif alarak oynuyorum. Alan arkadaşlar olursa squadıma beklerim. :D

ZvAnA tarafından düzenlendi
rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Oyunda bir aydan biraz daha fazla bir süreyi geride bıraktım. Neredeyse zaten bu bir ay her pc başına oturuşumda pubg oynamaktan başka birşey düşünmedim. Son dönemde bf'den uzaklaşmama neden olan deli gibi sardığım R6 Siege'den uzaklaşmama da bu oyun vesile oldu. Oynanış, oyunun kendisi zaten beni sarmıştı, early acces olması kaynaklı diğer konularda olan bir iki sıkıntıya rağmen aldığıma hiç pişman olmadım. Solo, Duo, Squad olarak herbir modda 100'den fazla maç yaptım. Bence gayet güzel bir oyun. Dayz, h1z1'le kıyaslanacak bir oyun değil bence. Performans açısından oldukça yol alındı. Oynanmasına engel bir durum yok o açıdan. Sistem full ayar kaldırıyor olsa bile daha net görüş, diğer rakipleri çalılıklarda, ormanlık alanda vs görme açısından kendim bizzat grafikler çöp olmayacak şekilde ayarların birçoğunu kapatıyorum. 

En büyük sıkıntı şuan sunucu tarafında. Bazen bağlandığınız sunucu epey lag'lı olabiliyor. Kapıları açıp kapamak, araçlara inip binmek, yerlerden birşeyler toplamak bu sunucularda çok can sıkıcı ve zaman kaybettirici. Haliyle karşı karşıya mücadelelerde bu lagdan dolayı pek de şansınız olmuyor. İyi bir sunucuda lag olmadan keyifle oynayabiliyorsunuz. Nadir de olsa oyundayken direk masaüstüne atma vs olabiliyor. Oyunda sadece hangi bölgedeki sunucuya bağlanmak istediğinizi seçtiğiniz bir ayar dışında başka sunucuyla ilgili herhangi bir bilgi yok şuan. Ne pingi görüyorsunuz ne de başka birşey. O yüzden can sıkan kısım burası. Sadece Euro bölgesi seçip iyi bir sunucu gelmesi için dua ediyorsunuz. Euro bölgesinde büyük çoğunluğu İrlanda olmak üzere UK ve Almanya sunucuları mevcut. Eğer şu sunucu olayını oturtabilir, en azından bağlandığımız sunucudaki pingi görebilsek bana göre hiçbir sıkıntı kalmayacak. En azından oyuna bağlandığımızda 100 kişinin toplandığı kısımda ping yüksek olduğunda başka oyun aratma şansımız olur. Zaman zaman bazı bug'lar da olabiliyor. Bir yöne baktığınızda size yaklaşan bir aracı duyarken başka bir yöne bakarken hiç ses gelmemesi gibi nadir buglar olabiliyor. Ama bunlar can sıkan türden şeyler değil, genellikle 10 oyundan birinde falan denk geliyor. 

Oyunu oynayan kişi sayısı açısından hiçbir sıkıntı yok. 2 dakika içinde 90+ kişi toplanıyor ve hemen oyuna başlıyorsunuz. Gerek solo olsun, gerek duo olsun, gerekse 4 kişi girdiğiniz squad modu olsun birinci bitirdiğinizde aldığınız keyfe değiyor. Son 10'a falan kaldığınızda zaten  alan da iyice daraldığından heyecan tavan yapıyor. Oyunun tarzını, oynanışını, videolarını vs. görüp beğenen falan olduysa bence bu oyunu almalarında tereddüt edecek birşey yok. Yukarıda bahsettiğim sorunlar şu dönem çok sık olan şeyler değil. Haftalık ve aylık güncellemeler de gelmeye devam ediyor. 

rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ya ben sonradan baktım bunun bir kaç gameplay videosuna  ... aslında fena değil gibi görünse de mesafemi korumaya devam edicem şimdilik.. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Arada bir girip 45 dakka falan oynayıp çıkıyorum, kesinlikle grup olarak girilmeli....

En sıkıntı kısmı lootlama bence.... Karakterde bi kabzımallık var, elini uzatıyo almıyo, alıyo fln.... Onun dışında farklı stratejiler uygulayarak hayatta kalmak keyifli oluyor, 8 x dürbün buldum mu o bile yetiyor bana :) 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Grafik kalitesine göre performansı yerlerdeydi, bu problem gıcık etmişti beni, bir de sesler kötüydü.

Solo olarak da bir devamlılığı yok bence, sıkıcı geldi o şekilde. Grup olarak oynanacak ise olabilecek bir oyun.

Bir de harita bir tane, alan geniş ancak harita bir tane olunca Sokolova üssünün üstüne atla ekipman bul şeklinde ilerliyor, başka pek birşey yok. Çok özgürce de dolaşılamıyor, devamlı daralıyor harita, sınırlı zaman var çünkü. Yine kırmızı bölge...

rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sonunda aldım ben de merakımdan . Deneyeceğim , beğenirsem akarım bol bol da, olmazsa öyle durur kütüphanede.  Videolarından baktığımda epey eğlenceli geldi , ayrıca abimde var habire baskı kuruyordu al al diye.  Aldık baaalım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Buarada yukarıda attığım video benim.. :D 2 kişiyi aynı anda yumruk alan Nuh the Ironfist ten farksız bi video açıklamasını da şimdi yazmış olim böylece... 

Zamanında.. : 

On 6/2/2017 at 0:51 PM, Narcissus said:

Ya ben sonradan baktım bunun bir kaç gameplay videosuna  ... aslında fena değil gibi görünse de mesafemi korumaya devam edicem şimdilik.. 

demiştim.. işte 6-8 ay mesafemi korudum.. animasyonlar ve grafikleri hoşuma gitmiyor pek ama eğlenceli olduğu için oynuyorum bakalım 1 haftadır.. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Cuma akşamı indirip kurdum ve akabinde oyuna , kontrollere vs alışayım diye hem yabancılarla squad olarak hem de solo olarak takıldım . Önceleri zor gelse de alışmak , sonrası keyif vermeye başlayacağını düşündüğümden devam ettim ve giderek keyif verdi.  

Cumartesi akşamı abimle mikrofon-kulaklık ile 2 kişilik takım oyunlarına girince keyif ve muhabbet 10/10 oldu , oyun da en üst seviye keyif verdi. Böyle oynandığında bu oyuna  9/10  puan veriyorum eksiklerine rağmen . Hem çok eğlenceli hem de zaman zaman tatlı bir gerilimi oluyor yakına başka ekipler gelince vs.  

Şans verilmesi gerekli ;)  .  

Unutmadan , steam listenize arkadaş olarak eklerseniz beraber takılabiliriz :   TatanQa_TR  

TatanQa tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

oyun fena eğlenceli.

biz neredeyse her akşam takım olarak giriyoruz. herhangi bir hedef yok. tamamen eğlence. 

gerçi eğlenerek son 10 da bitiriyoruz genelde. 

ama ciddi eğlenceli bir oyun.

video da tekmeleyen kişi benim :D

bir adamı tek bulup arkadaşla kovalıyoruz. 

TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
Just now, jackjoker said:

biz oyunda koptuk. onun öncesinde ki kovalama efsaneydi. en son arkadaş indirince yere bende tekmeledim hunharca :D

yere düşene bir tekme de sen attın ... işte hayatın gerçekleri... PUBG böyle bir oyun ... :zuh:

beni de ekleyin listeye denk gelirsek katılmak isterim .

jackjoker beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
Just now, TatanQa said:

yere düşene bir tekme de sen attın ... işte hayatın gerçekleri... PUBG böyle bir oyun ... :zuh:

beni de ekleyin listeye denk gelirsek katılmak isterim .

tabi ki. biz discord kullanıyoruz bu arada sesli iletişim için. 

eve geçince eklerim steam de seni. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 dakika önce, jackjoker said:

tabi ki. biz discord kullanıyoruz bu arada sesli iletişim için. 

eve geçince eklerim steam de seni. 

Süper ! en kısa sürede birlikte tekmelemek umuduyla .. :) 

Bu arada discord ben de yükleyeyim , zira oyun içi konuşma iyi çalışsa da yakındaki düşman duyuyor ben de onları duyuyorum.. saçma bişi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok