Televizyon Önerisi
3 3

Bu konuda 615 mesaj var

ya gerçekten çıldırıyorum bu tv'lerdeki HZ olayına. tek biri bile gerçek değerini yazmaz mı şu panelin arkadaş, teknik özelliklerine bile yazmıyor adamlar. salak salak 1000hz 1200hz falan yazıyor hep. uygun fiyatlı tv buluyorum, sırf bunu öğrenemediğim için almıyorum.

yeri gelmişken sorayım, 4000 TL'ye kadar 55-65 arasında iyi bir tv önerebilecek var mıdır?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Uzun zamandır Vestel tv leri takipteyim..Bu süre içinde biri alt markası Regal olmak üzere 3 tane Vestel tv alındı.Hepsinden oldukça memnunum.Beklentilerimizi fazlası ile karşıladı..
Eve misafir geldiğinde sizin tv nin görüntüsü çok güzelmiş vs. dedirtiyor..

http://www.hepsiburada.com/vestel-65ub9100-65-165-ekran-4k-uydu-alicili-smart-led-tv-p-HBV000002BYNX 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bugün gittim şunu aldım geçtim;

http://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_phılıps-55pus6501-12-55-inç-139-cm-ekran-android-ultra-hd-4k-smart-led-tv-1162468.html?gclid=Cj0KEQjw9YTJBRD0vKClruOsuOwBEiQAGkQjP1JxvF-Phbkmvh5BXfpvVXpcsupQ5ybTqEMvz1ciAH0aAooH8P8HAQ

paneli gerçek 100hz olduğu için tercihim oldu.

5 hours ago, yarimpower said:

Uzun zamandır Vestel tv leri takipteyim..Bu süre içinde biri alt markası Regal olmak üzere 3 tane Vestel tv alındı.Hepsinden oldukça memnunum.Beklentilerimizi fazlası ile karşıladı..
Eve misafir geldiğinde sizin tv nin görüntüsü çok güzelmiş vs. dedirtiyor..

http://www.hepsiburada.com/vestel-65ub9100-65-165-ekran-4k-uydu-alicili-smart-led-tv-p-HBV000002BYNX 

buna da çok bakmıştım ama yorumlarda genelde input lag fazlalığı ve görüntü kalitesi dolayısıyla  "çöp" olarak nitelendiriliyordu. panelinin 50hz olması ise ayrı bir eksi.

pentaman beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sony ürün gamına ait A1  hakkında güzel bir sohbet. Merakla beklenen yüzeysel ses iletimi sohbette bahsediliyor.

Spoiler

Fiyatlar can yakar türdenmiş :baba:

RFID tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Videoyu izlerken "ulan ileride alınır bu ya o kadar da pahalı değildir herhalde" dedim. Fakat Satış Müdürü fiyatı söyleyince büyük bir titreme ve üzüntü geldi :lol:. 21.000 TL A1 65inç için oha. OHA OHA

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bildiğim kadarıyla bu Sony'nin OLED panelleri de LG'den. LG'nin fiyatları biraz daha ucuz, Amazon.de fiyatlarına baktığımda. 

Bu A1'in ses olayı da saçma geldi. Video'daki kadın ses görüntüyü senkronize ediyor diye sallamış. Sanki bizim dandik LCD TV'de senkron değil ses. Bir de harici hoparlöre gerek yok demiş, herhalde hiç iyi hoparlör kullanmadılar. Yani tamam güzel alet de çok sallamış kadın.

Tasarım ve Android TV olması artıları olabilir, ama bence LG'nin modelleri tercih edilebilir.

kronus tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

LG panel üreticisi olduğundan paneller aynı zaten pazarlamacı da bahsediyor çipmip falan diyede biraz tuzlu anlatımlar bunlar. Panasoniclerde çok güzel.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İşyerine 2 tane tv almam gerekiyordu, bir tanesi ipad pro üzerinde çizim yapılırken apple tv üzerinden airplay'le tv'ye görüntü aktarılacağı için herhangi bir özelliği olmasa da görüntüsü fena olmayan bir tv olsa yeterliydi. Diğeri ise bekleme salonunda daha çok reklamların döneceği tv olacağı için biraz daha albenili bir ürün olmalıydı. Duvarlar alçıpan olduğu için 12 kg üzerinde olmayan modeller arayışına girdim, haliyle 50" ve üzeri modeller biraz daha ağır olabileceği için 43"'te karar kıldım. Yakın zamanda Philips'in üst modellerinden birini aldığım için araştırırken yine Philips'ten bakındım ve model olarak aradıklarımı buldum.

İlk model airplay'in kullanılacağı modeldi :

http://www.vatanbilgisayar.com/philips-43pfs4132-43-108-cm-fhd-ultra-ince-tv-dahili-uydu-alici.html

Dahili uydu alıcısı dışında çok bir özelliği bulunmayan (medya oynatıcı vb. özellikler yok) standart görüntü veren bir tv. Görüntü kalitesi fena değil, ürün 1080p full hd -4K değil- Apple TV'yi HDMI üzerinden bağladım, uydu alıcısını da kısa bir kabloyla bağladım ve duvarda prizin önüne geldiği için hiçbir kablo vs. görünmez oldu. Apple TV kumandası da her açıdan çalıştığı için apple TV'yi tv'nin arkasına yerleştirdim. Kısa bir kurulumla tüm Turksat kanallarını buldu ve sıkıntısız olarak favori kanal listesi belirledim. Kanal geçişleri evdeki 7101'le yaklaşık aynı hızda. Apple TV görüntüsünde de herhangi bir bozulma olmuyor. Ambilight olmadığı için etrafı biraz renksiz kalıyor ve ambilight'a alışırsanız bu biraz eksik geliyormuş bunu anladım. Ek özelliği bulunmadığı için çok rahat bir tv olduğunu belirtmem lazım. Ben 1600 TL'ye aldım, şu anda 1900 TL, alalı 10 gün oluyor yaklaşık, muhtemelen haftasonu fiyatları iniyordur. Philips servisi ürünü kendisi getirip kuruyor, duvar montajı için de aparat dahil 50 TL alıyorlar.

İkinci model ise her iki yanda ambilight özelliği bulunan medya oynatıcılı, Android kullanan bir modeldi :

http://www.hepsiburada.com/philips-43pus6401-43-109-ekran-4k-smart-led-tv-p-EVTVPHIL43PUS6401

Smart tv özelliğini Android'le sağlıyor, wi-fi üzerinden bağladığınızda önce Android 6.0'a güncelleme yapıyor. Ardından kanal kurulumları için uydu alıcıyı açıyoruz. Kanal geçişleri evde kullandığım 7101'e göre kısmen yavaş. Netflix de 7101'e göre oldukça yavaş kalıyor. Normalde 4 çekirdekli işlemci olarak geçse de muhtemelen aynı işlemciyi kullanmıyorlar. Favori tv kanallarını eklemek bir önceki modele göre daha zor açıkçası, muhtemelen detaylandırıldığı için böyle olmuş. Ambilight özelliği güzel, bunun sadece 2 yanda olduğunu belirtmek lazım, üst modellerdeki gibi üst kenarda ambilight yok. Ben 2300 TL'ye aldım, haftasonu Vatan'da satılıyordu ancak şu anda satışta değil. Reklamları oynatacağı için usb girişinin olduğu yer önemliydi, reklamları usb disk üzerinden oynatacağımız için kenarda olması şarttı, tam olması gereken yerde duruyor, usb disk takmak ve çıkarmak kolay. Uydu girişi ise oldukça sıkıntılı, bir önceki modelde direkt arka panele bağlanırken bu modelde arka panele 90 derece açıyla bağlanıyor.

Ben her iki modelden de memnun kaldım, benim açımdan en önemli özelliği ben ofiste durmadığım için sorun çıkarmamaları ve özellikle smart olmayan model bu konuda başarılı duruyor. Diğer model de sorunsuz kurulum ve oynatıma sahip. Elimden geldiğince açıklamaya çalıştım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, ionian said:

https://www.teknosa.com/urunler/110016185/lg-oled65b7vapd-webos-35-smart-4k-oled-tv

Arkadaşlar linkteki tv fiyatına göre nasıl sizce?...  Zaten 65" sony a1' de bu modülü kullanıyor ve hdr / oyun performansının iyi olduğu söyleniyor.

Birde şöyle bir kampanya var sevgili @ionian belki değerlendirirsin.

http://www.samsung.com/tr/evimde-cebimde-samsung/

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
8 hours ago, ionian said:

https://www.teknosa.com/urunler/110016185/lg-oled65b7vapd-webos-35-smart-4k-oled-tv

Arkadaşlar linkteki tv fiyatına göre nasıl sizce?...  Zaten 65" sony a1' de bu modülü kullanıyor ve hdr / oyun performansının iyi olduğu söyleniyor.

Özelliklerine göre fiyatı uygun, alınabilir seviyede ama işte keşke marka LG olmasa... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

TV için OLED paneli üreten tek firma LG zaten, alternatifsiz. 

Japon markaları eskisi gibi değil, çoğu zor durumda, Panasonic, Sony falan eskisi gibi değil bunlar kesinlikle, eski güçlerinden uzakta bunlar. LG'den aldığın aynı paneli kullanıp eski anılarla o fiyatları istemek nedir ?

Japonya'da bir 10 yıl önce Kore markalı TV falan mümkün olmayan olaylardı ki Japonya'da bile satılır olmuş. Kısacası ben katılmıyorum bu görüşlere. 

LG B6 abimde var o fiyata olacak birşey değil, B7 bunun biraz daha iyisi alınabilir bence.

T800 tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sağolasın @RFID gerçekten çok iyi bir kampanya ama ben siyah başarısından dolayı oled düşündüğüm için qled' e pek sıcak bakmıyorum.

B7 sizlerin de belirttiği gibi alınabilir bir model o zaman. Ayrıca 55" modeli de 8500tl' ye kadar düşmüş ancak 65" ve 55" arasında %40' a yakın alan farkı var.

Zamanında işi bilen arkadaşlar Pioneer Kuro / Panasonic plazmaları alıp evde sinema keyfini en üst düzeyde yaşadılar ancak günümüzde Japon firmaları maalesef o görkemli günlerden uzaklar. Belki Japan Display Inc Oled üretimine geçerse, Panasonic ve Sony' den eski günlerdeki gibi efsane modeller görebiliriz ancak günümüz için aynı modülü kullanan b7 13000tl iken a1' in 22000tl olması gerçekten anlamlı değil. 

Ben de Vatan' ın mağazasına gidip panelleri çıplak gözle bir değerlendirmek istiyorum. Işığın bol olduğu bu tür mağazalar değerlendirme için pek uygun değiller ama ne yapalım :). Orada b7 ve a1 farklarına da bakacağım. Ardından 55" ve 65" arasındaki boyut ve fiyat farkını göz önüne alıp birisini tercih edeceğim. Oyun oynarken panele uzaklığım 2 metre olduğu için 55" de bana uygun ancak şu an kullandığım led tv 60" ve daha aşağısına da düşmek istemiyorum doğrusu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

webOS tabanlı tv'leri pek tavsiye etmiyorum. Yazılım olarak pek başarılı değiller (arabirimve menüler sıklıkla hantal kalıyor) ve LG bu tip teknolojilerine desteğini genelde kısa tutuyor. Bir süre sonra güncelleme çıkarmıyor "Git, yenisini al" der gibi.

"Uygulama vb. yükleyip öyle kullanırım" diyorsanız webOS için pek bir uygulama da yok. Spotify bile uygulamasını kaldırdı ("Ne gerek vardı ki zaten?" diyebilirsiniz, arada işe yarıyordu :)).

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tv' yi yalnızca pc ve konsola bağlayıp kullanacağım için uygulama desteği çok fazla önemli değil benim açımdan. İşin yazılım tarafında haklısınız ancak oled almak istediğimiz zaman seçenekler bir anda daralıyor ve fiyatlar + tüm oled panellerin lg modül kullandığını göz önüne alırsak başka bir seçenek kalmıyor gibi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Q7 falan aman derim, Youtube'da TV'yi yere vurdurarak aydınlatmasını düzeltme videosu var, merak eden arattırabilir.

Ayrıca LCD, arkadan aydınlatmalı TV'ye OLED parası da istemek nedir ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Evlilik butcesine bakiyorumda ucu ucuna kurtarir gibi duruyor. Kestiremedigim tek sey ev tadilati icin yapilacak olan masrafin ve dugun masrafinin doviz ile her gecen gun artmasi :(

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, Atrin said:

Evlilik butcesine bakiyorumda ucu ucuna kurtarir gibi duruyor. Kestiremedigim tek sey ev tadilati icin yapilacak olan masrafin ve dugun masrafinin doviz ile her gecen gun artmasi :(

Bence evlenmekten vazgec tv yi al. 

TiesTorN and kronus beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
3 3

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok