araba aranıyor ( öneriler ) - Alındı
0

Bu konuda 24 mesaj var

merhaba

bir hanım arkadaşıma araba alacağız.

bütçe 40-50 arası.

otomatik vites olması şart ( çift kavramalı dsg,edc, ya da otomatikleştirilmiş tek kavramalı şanzıman olmasın ) 

cvt olabilir

tam otomatik olabilir

dizel ya da benzin / hybrid farketmez.

en önemli kriter önerilecek modellerin kronik bir sorununun olmaması. 

genellikle şehir içi kullanılacak. 

ara sıra şehir dışı olabilir ama ağırlıklı şehir içi. 

sedan ya da hb farketmez. 

fikir önerileri için şimdiden teşekkürler

jackjoker tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Nissan Micra'yı tarif etmişsiniz. 2014-2015 model bulunabilir temiz.

Zoma tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Toyota Yaris (2012 sonrası, multidrive s olanlar)

Honda City veya Jazz belki (büyük gelmezse Civic).

Yeni Mazda 2'de Skyactive falan vardı ama yeni modeller artık buralara gelmiyor galiba. Eski modellerdeki vitesi tam bilemiyorum.

Nissan Micra da olabilir.

Bir de Kia Rio'da CVVT olması lazım (araç hakkında çok fikrim yok ama :) ).

NOT: Yukardaki sıralama önemsiz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

merhabalar.

teşekkür ederim. civic çok güzel. ancak hatun kişiler genelde pek tercih etmiyor. yinede llistemize aldık. 

şuan micra daha yakın gibi.

model yılı 2015-2016 lar bu fiyat bandından bulunabiliyor. cvt şanzımanlı. 

honda city tercih etmiyoruz. görüntüsü garip. yani çok garip :)

mazda 2 eski kasa mevcut. sorunsuzluk açısından tercih nedeni. şanzımanları tam otomatik. ama temizini bulmak zor. yeni kasa ne yazık ki ülkemize gelmeyecek. 

toyota yaris de olabilir. cvt şanzıman o da. konfrlu ve sorunsuz. ama kasa yılı önemli. araştıralım bakalım. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ben FD6 kasa Civic'in şöför koltuğunda sık sık kadın görüyorum, bence gayet tercih edilen bir araç kadınlar tarafından :) hatta ve hatta annem de FD6 kullanıyor, çok memnun.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim eşimin ilk arabası 2013 yaris 1.33 otomatik. Çok rahat bir araç, arada ben kullanıyorum inanılmaz keyifli şehir içinde. 30k geçti henüz kronik bir sorun görmedik, bakımlarını da geciktirdiğim halde sıkıntı yaşamadım çok şükür.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bende okuyunca ilk opel corsa canlandı kafamda ama 1.4 tam otomatik olanları, sanırım 1.2 lerde yarı otomatik kullanılıyor ve kaydırma vs yapıyor. 1.4 olanlara bakabilirsiniz. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 hours ago, lawnmower said:

Hyundai i20 alınır geçilir.

Otomatik vitesi rezalet onun, bu devirde 4 vites mi kaldı artık... Düz vites 1.2 olanı şehir içi kullanım için alınır ama 1.4 motor ve 4 vites otomatik bence uzak durulmalı.

Bence de civic iyidir, zaten fransız olmadığı sürece çok büyük bir yanlış yapmış olmazsınız.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

teşekkürler.

civic kabul etse benimde tercihim civic. hem sedan hem de özellikle bahsettiğiniz kasa en sevdiğim kasa.

ancak hatun kişiler büyük arabadan uzak durmayı seçiyor.

opel corsa eğer tork konvertorlu otomatik vites ise olabilir. opel'i çok bilmediğim için hangisini kullanıyor bilmiyorum.

şuan micra'ya yakınız. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

civic'e kim büyük araba diyor abi kafayı mı yediniz :lol: gayet orta boy bir araba. benim araba gemi gibi onun yanında.

bu büyük araba olayı da fazla büyütülüyor zaten. kullanmaya alıştıktan sonra isterse jip olsun, büyüklüğün bir önemi kalmıyor. el alışkınlığı tamamen.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, TiesTorN said:

civic'e kim büyük araba diyor abi kafayı mı yediniz :lol: gayet orta boy bir araba. benim araba gemi gibi onun yanında.

D sınıfı araçlar böyle durumlarda fazla söz konusu olmadığı için insan boyut konusunda Civic'i ister istemez Micra'yla karşılaştırıyor tabii. :)

Şehir içi kullanımda da park yeri bulmak işkence olduğu için Micra gibi B sınıfı araçlar çok iş görüyor. Açıkçası Saab 9-3'ten Fabia'ya geçince park konusunda çok rahatlamış, ama uzun yolda ya da sollama yaparken  çok küfretmiştim. :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Micra'yı 3 yıldır kullanıyorum, biraz bilgi vereyim, arkadaşınız hazırlıklı olsun:

- Ben genelde haftasonları kullanıyorum, ağır trafiğe girmem. 6,5-7,5 lt yakıyor şehir içinde. 90-100'e sabitlerseniz uzun yolda 5'e kadar düşer.

- İki donanım paketi var son kasanın, Street ve Match. İkisi arasındaki farklar otomatik klima, sis farı, yağmur sensörü ve far sensörü. Bir tek otomatik klima dikkatimi çekmişti ancak aradaki farkı vermeye değer bulmamıştım ben.

- Arabada ses izolasyonu kötü değil, hiç yok. 100'ü geçtikten sonra yol ve rüzgar sesi tamamen içeride. Zaten bu araba şehir içi için tasarlanmış, o nedenle uzun yolda konforlu bir araç değil.

- Sınıfına göre donanımı iyi. Cruise control, bluetooth, hız sınırlama, kol dayama, ESP falan standart var.

- Dışarıdan farkedilmese de içi ferahtır. Tavanının yüksek olmasından sanırım, binen herkes "ne kadar genişmiş içi" diyor.

- CVT şanzıman oldukça sağlam, tercih sebebi olmuştu benim için. Sorun çıkarma olasılığı düşük. Tabii ki performans düşük. 80 beygir araba sonuçta. Ama dediğim gibi, şehir içi tasarlanmış araba. Hele bayan kullanacaksa performansa zaten gerek yok. Panikle fren yerine gaza basarsa da araba fırlamıyor. :)

- Yol tutuşu beklediğimden çok daha iyi.

ahat and jackjoker beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
Hyundai i20 alınır geçilir.
Overdrive da olduğu için 4+1 vites gibi birşey aslında, uzuyor gidiyor son vites.

İlk hiz cezami malesef picanto 1.1litre 4vites otomatik ile yedim.

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

teşekkürler

2011 model, 36bin km de 43bin liraya alındı. lpg konusunda evet çok pahalı şuan ama 6 liraya yaklaşan benzin yanında hala ciddi avantajı da var. 

Zoma beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok