Star Wars: Battlefront 2
1 1

Bu konuda 153 mesaj var

Battlefront var bende, oynuyorum gayet, meseleyi de şahsileştirmeden yazışırsanız iyi olur, kimse hakkında böyle saçma sapan benzetmem olmadı.

Şahsi fikriniz öyledir, beni bağlamıyor açıkça söylemek gerekirse de sizin fikirleriniz, bana uymuyor yorumlarınız falan, ancak bunun üzerinden sizin şahsınızla ilgili bir yorumum burada asla olmadı, kimse hakkında da olmaz. 

Bu tarz şeylere dikkat edelim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Alinmaya gerek yok..

Mesaji duzelttim gerci kimsenin sahsina yazmamistim ama ea nin bizi enayi yerine koymasina sinirleniyorum o kadar.

Hem oyuna bir ton para veriyorsun hemde oyun p2win olunca olmuyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Oyuna başladım ufaktan 10 saat sonra alıp almamaya karar vereceğim. Tabii paralı dallamaların olduğu çok rahat anlaşılıyor. Akşam birkaç tane adam vardı oradan oraya uçan kaçan tek atışta öldüren falan...

Açıkçası bu oyunun adam olması için BF1 gibi bir Squad sistemi gelmeli böyle random atamayla olmuyor. Bir de ben bu oyunun oyun için sesli iletişimini bir türlü beceremiyorum. Kimse mi konuşmuyor, yoksa bende mi bir sorun var bilemedim?

Erwin tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Biraz izledim ve betadan olan izlenimlerime de dayanarak söyleyebilirim ki ... klasik bir nerd rage le karşı karşıyayız aslında.. Bilmiyorum activision boktan oyununun önünü kesmesin diye youtuberlara hediyeler mi verdi yoksa herkes mi mal ... 

Anladığım kadarıyla ağlamaların nedeni  rastgele düşen lootbox içeriklerinden maximum %10 damage boost sağlayan cardın düşmesi olayı... ve ben bütün tantananın yarısının bunun için koptuğuna inanamıyorum.. 

Ulan zaten oyun çıktığından itibaren 4 gün boyunca aralıksız oynayan adamın progressionla kazandığı senin ananı ağlatıyordu çıkıp forumlarda benim o kadar şeyi açacak zamanım yok blah blah diye ağlıyorlardı..  ki sırf bunu biraz dengelemek için lootboxlarla gelen boostları random yapmışlar ki böylece çok oynayanla beraber az oynayan ama lootbox açanın da bi şansı olmuş ne var ki bunda... üstelik lootboxlar her 2-3 saatte bir mi (uyduruyorum oyunla birlikte hediye ediliyor ve oynayınca da oyun veriyor işte) 

%10 boost ya.. pff bu sucker oyuncular kadar ağlaklarını görmedim.. 

Gamespotun "OYUNUN DİZAYNI TASARIMI HERŞEYİ HARİKA AMA MICROTRANSACTIONSDAN ÖTÜRÜ 6/10 VERİYORUZ" puanlaması falan sırf tombul gözlüklü bebelerin arkasını sıvazlamak ve activisiondan paracıkları yemek için değilse bende bişey bilmiyorum.. :lol:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ama kazanilan krediyi de azaltmis hiyarlar. Mesela single player bitince 20.000 kredi veriyormus, 5000'e dusurmusler.

Ayrica arcade mode'da kredi kazanmak icin oynayanlar da belli bir krediden sonra "14 saat sonra tekrar kredi kazanabilirsiniz" gibi mesaj aliyorlarmis. Yani onu da limitlemisler. https://twitter.com/Andrew_Reiner/status/930209923505557504

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Amma cok seveni varmis EA i ve loot crate lerini iyi devam edin biz 'nerd bebeler' tepkimizi koyariz.

Iki gun sonra shadow of war da oyunun sonunu parayla satin alirken, need for speed de 2.5 dolara arabaniza turbo motor satin alirken gorecegiz bakalim sanirim bu olayin sadece battlefrontta oldugunu saniyorsunuz..

En guzeli bu aslinda:

maxresdefault.jpg

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, lazsa said:

tek kişilik oyuncu modu nasıl?

10 saatlik denemede 3 bolum falan oynatti sonra bitiriyor oynadigim kadariyla gayet iyiydi campign.. Uzay savaslari falan zevkliydi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ya Battlefront un abuk subuk card sistemi zaten betasını oynadığımda beni itti kendinden.. ama ilkinde de böyle kartlar falan vardı ve onu da çok oynamadıım için sallamadım demek ki bu oyunda böyle dedim.. Battlefront 1 de hatırlıyorum milletin shieldları jetpackleri vardı ben dümdüz oynuyordum.. Zaten başından saçma sapan bi progression sistemi var yani..çok oynayan tecrübesiyle 2-0 önde zaten ona neden extra birşeyler veriyosun ki abi.. 

Microtransaction ın savunulcak olayı yok ama adamlar bunu Battlefield 1 için de Overwatch içinde söylüyorlar gidin bakın bütün bu Battlefront 2 olaylarının konuşulduğu yerlerde (haber altı yorumlar olsun, video altı yorumlar olsun vs vs ) bu 2 oyun hatta CODdaki birşeylerden bahsediyorlar(hayatımda cod almadığım için bilmiyorum ama mutlaka vardır onda da bişiler ki konuşuyorlar) alttaki yorumlarda.. 

Valla OW için de BF1 için de söyleyebilirim ki lootboxları seviyorum kardeşim tamamen kozmetik benim için reward niteliğinde... Ama tabi milletin o lootboxları parayla alıyor olması tam bi saçmalık, deseler ki bütün olay lootbox olaylarının real money ile alınması ve o kaldırılsın .. tamam.. bitti.. ama uzatıyorlar abuk subuk örnekler veriyorlar.. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Oyun içinde para ile birşeyler satılması hoş bir olay değil, savunan da olduğunu zannetmiyorum burada veya başka bir yerde.

Bana ilginç gelen, bu konu özelinde değil ama, genel olarak, hiç para vermeyecekleri, oynamayacakları veya kullanmayacakları her ne ise birşeyle ilgili hatta bazen derin hislere kapılıp yorum yapmaları.

Hayatında bir tane AMD’nin birşeyini kullanmamıştır, almayacaktır da devamlı ama sanki 100 yıl kullanmış etmiş, sorunlarını bilir, tecrübesi var gibi yorum yapar. 

Birşeyi kullanmak ile internetten sağdan soldan okuyup fikir sahibi olmak aynı şeyler değildir maalesef, bunu da kalın kalın yazıyorum, yanlış bulan da olabilir, o da öyle düşünenin kendi fikridir ve bana göre de yanlıştır.

Bu yukarıdakiler bu oyun özelinde değil, genel olarak yazdım.

Buradan gelirsek, bu oyunu ben alamayacağım şu anda kendime Destiny 2 yeterince vaktimi alıyor çünkü. 

Oyunda round sonlarında verilen kredi sabit değil mi ? Bu durumda Hero fiyatı ucuzlayınca oyun sonu verilen krediler sabit kaldı ise daha önce açmak mümkün değil mi ?

Kendim araştırmadım oturup, sadece soruyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu oyun özelinde de,DLC bedava denilince gelir elde etmek için bu defa başka türlü olaylara girilmiş gibi görülüyor uzaktan bakıldığında, sistem hem müşterileri hem de üreticiyi asgari müşterekte buluşturabilecek bir noktada denge de bulabilir, bulmayabilir de, bunu zaman gösterir ancak bu noktada da kişilerin şahsi fikir ve doğrularından çok yapılanların piyasada karşılığı var mı yok mu ? Sonuç olarak önemli olan nokta budur.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu aralar lootbox'lar moda, ailemizin oyuncu dostu EA'sı, Blizz'in Overwatch'de yaptığı gibi Halloween etkinliği yapıp Battlefront'da balkabağı kostümlü Darth Vader skini satamayacağına göre böyle farklı agresif şeylere girmeye çalışmışlar işte. Yani şahsen parayla satılan kozmetik eşyaların benim için pek bir sakıncası yok ve bunu Overwatch gibi düzgün oturtan firmalar 2-3 şapka satarak oyunun satışından daha fazla gelir getirir hale geliyorlar. E böyle bir gelir modeli varken bizde çorbaya biraz kaşık sallayalım demiş EA'cık, ama yaptığı kaşık sallarken çorba tenceresini devirmek gibi birşey olmuş.

Executioner tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

It will take 4,528 hours of gameplay (or $2100) to unlock all base-game content in star Wars: Battlefront 2

Just a heads up. With the system implemented in Star Wars: Battlefront 2, it will take you quite a big wallet, or tons of free gaming time on your hand, to unlock the whole game.

Here is the break down:

Notes

I’m assuming that all cards are already possessed, are at level 3, and that the player has 0 credits and crafting parts left over. I’m also assuming that all one time rewards (challenges and level rewards) were used while getting the cards to level 3, so they are not factored in.

Cards from loot crates are assumed to be level 1 55% of the time, level 2 40% of the time, and level 3 5% of the time. Duplicate credit values are assumed to be 200 for a level 1, 400 for a level 2, and 600 for a level 3, this makes the average card level 1.5 and makes the average duplicate worth 300 credits. Loot crates are assumed to provide an average of 2 cards. Crafting parts are assumed to average 50. This makes the value of a crate (once you have every card in the game) worth 600 credits and 50 crafting parts. The credits are accounted for by reducing the cost of hero crates from 2,200 to 1,600.

The cost of upgrading a level 3 card to a level 4 card is 480 crafting parts. Only hero crates are bought because they are the cheapest source of crafting parts.

Players earn credits at a rate of 1,100 credits per hour.

Loot crates required are rounded up. All totals for gameplay hours are rounded to the nearest whole number.

This estimate ignores the time required to get all cards to level 3, the time required to unlock all heroes, and daily crates.

Troopers

There are 17 cards for each of the 4 base troopers. This totals 68 cards and will require 32,640 crafting parts. This will require opening 653 loot crates which will require 950 hours of gameplay (238 hours for a single base trooper class).

Enforcers

The enforcer class type has 5 cards. Upgrading these requires 2,400 crafting parts. This will require opening 48 loot crates which will require 70 hours of gameplay.

Aerial

The aerial class type has 5 cards. Upgrading these requires 2,400 crafting parts. This will require opening 48 loot crates which will require 70 hours of gameplay.

Armor

The armor class type has 6 cards. Upgrading these will require 2,880 crafting parts. This will require opening 58 loot crates which will require 84 hours of gameplay.

Speeder

The speeder class 6 cards. Upgrading these will require 2,880 crafting parts. This will require opening 58 loot crates which will require 84 hours of gameplay.

Starfighters

Each of the three starfighter classes has 9 cards. This totals 27 cards which requires 12,960 crafting parts. This will require opening 260 loot crates which will require 378 hours of gameplay (126 hours for a single starfighter class).

Heroes

There are 14 infantry heroes with 9 cards and 9 starfighter heroes with 9 cards. This totals 207 cards. Upgrading these will require 99,360 crafting parts. This will require opening 1,988 loot crates and will require 2,892 hours of gameplay (126 hours for a single hero).

Grand Total

There is a grand total of 324 cards. Upgrading these will require a total of 155,520 crafting parts. This requires opening a grand total of 3,111 loot crates which will require 4,528 hours of gameplay.

Final cost in crystals

The 600 credits received from a hero crate is worth 27% the cost of a hero crate. This is equivalent to 30 crystals. To account for this, I reduced the cost of a hero crate from 110 crystals to 80 crystals. 12,000 crystals can be bought for $100.

Opening the required 3,111 loot crates requires 248,880 crystals. If you only purchase $100 crystal packs, this will cost $2,100.

http://www.swtorstrategies.com/2017/11/it-will-take-4528-hours-of-gameplay-or-2100-to-unlock-all-base-game-content.html ] ...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

EA, bu pay-to-win ve lootbox olayının b*kunu çıkarmaya inatla devam ediyor. DICE gayet güzel bir oyun yapmış ama "Hacı abi, oyun güzel ama bunu nasıl sı*ıp sıvayabilir, üstüne de tüy dikebiliriz?" şeklinde bakıyor adamlar. Bu kafayla oyun satamayıp DICE'ı da kapatırlarsa şaşırmam... :facepalm:

Lightning McQueen tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 dakika önce, Whooosh said:

Battlefield'da da "her şeyi" açayım dersen bu kadar oynaman lazım. Ben tepkiyi anlamış değilim.

Battlefield'i teyit etmem lazim bilemiyorum 4500 saat mi oynamak gerekiyor da burada olay hepsini acmak degil zaten, sistemin sacmaligi, o yuzden tum yaziyi aktardim... Tek bir Hero icin 126 saat oynamak gerekiyorsa bir yerlerde bir yanlis var demektir... 

Oyunu Free2Play yap istedigin kadar microtransaction ekle, sistemi istedigin gibi kur kime ne... Ama hem oyuna $60 'dan baslayan fiyat talep et hem de bunlari yap, bu anormal... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

malesef ki gelecek boyle

para erenler bitmedigi surece herifler yapicak

startcraft parayla aliyon sonra oynarken skindi suydu buydu herseyi alsam yuzlerce binler dolar euro falan

heartstone heroif of storm gibi free to play oyunlar var bide

onlar full boyle

artik firmalar boyle keriz opmece

kerizler bitmedigi icin bunun bitmesi imkan ihtimal yok

turkiyedeki bankalarin hesap isletim ucreti kart kakakliyim kart aidati kilitleyim mantiini devami

anneme bi kere zorlanaldirip anca iptal ettirebildim

illa arayip artisleniyor

yemisim banka baskilarini senbaski yiyon diye ben cebimden para tirtiklamak beni dolandirmak hakmi

neymis 92 yasindaki adama 72 yasindaki anama bonus miles ile amerikanextress mi baska birkart ikilisi verecekler

140-170 lira mi senelik ucreti var

bonus kazanacaksinmile kazanacaksindiyor

10 senede bir skiden bir heziye ucakla giden insanlar mile kazanacak haaa

adam oyun yapmis bari direk dolandirmiyo bunlar gibi

biraz oynayan lazim olan bi cok seyi yapar

13 senelik wow hala aylik 13 euro istiyo adam

artik ne o kadar oyuncu var ne ozamanki gibi hddler serverlar pahali ve cok degil

yetmiyo tonla pet mount satiyo oyun ici tramoglar vs satiyo

yetmiyo 2 senede bir rexpansion cikartip 40-60 euro para istiyo

seneye yine yeni expansion gelicek

1 mount 1 pet colector edition digital diyip yani sfir bi fark yok 1 pet bi mount 60 euro istiyecekler

EA abartmis yada dozunu kacirmis olabilir

ama artik kacis yok

wow harici ne oynasam bu yuzden korsan oynarim para mara verilmez

para veriyorsun 3-5 sene sonra oyunu offline bile oynatmiyo serverlari kapadim al diyo

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
13 minutes ago, JardeL said:

Tek bir Hero icin 126 saat oynamak gerekiyorsa bir yerlerde bir yanlis var demektir...

Bir Hero için 126 saat oynarken başka şeyler açılmıyor mu? Yada bu bahsi geçen kartlardan düşmüyor mu? 126 saat oynayınca tek elde ettiğin şey sadece bir hero mu?

Bu hesapta bir acayiplikler var, kasten çarpıtılmış gibi geldi bana. Saatleri hesaplarken her şeyi ayrı ayrı hesaplayıp sonra toplamış, gerçekte de böyle mi peki?

Bir de her hero'yu açmak zorunda mısın?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Oyunun Single Campaign'i nefis olmuş. Klon askerleri oynadığımız efsane bir oyun vardı o tadı aldım ciddi ciddi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Erwin Republic Commando ?

@Whooosh hocam "bir de her hero'yu açmak zorunda mısın?" demişsinde ben şahsen ağır SW fanıyım. Oyuna 60 dolar verdikten sonra oyunun bana sunduğu her hero yu kullanmak isterim. Yoda yı kullanırken neden Darth Manul'u kullaniyim ? veya yoda yı açtıktan sonra tekrardan eğer hesap doğru ise 100 küsür saat zaman harciyim ? 

Hero konusu benim için şu hero çok güçlü bu hero şöyle zıplıyordan çok o karakteri oynadığımda aldığım haz ile alakalı. bu yüzden hepsi ile oynamak istiyorum tabikide. 

Atrin tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok