Star Wars: Battlefront 2
1 1

Bu konuda 153 mesaj var

Star Wars filmi ayri konu oyunu ayri konu. Ben ilk filmi seyrettigim zaman 8 yaşındaydım. İzmir Çınar Sinemasinda seyrettim. Beni tabii ki cok etkiledi. O yastaki bir cok çocuğu da oyle. Bizden önceki nesil Star Trek ile ayni seyleri yaşamıştır. Hakan Bey Star wars fanatigimisiniz derseniz hayir değilim. Bir baslik altinda herseyi oturur tartisiriz. Ayrica fanatiği olduğum bir konuda olsa uygun sekilde tartışılır hic sorun olmaz... 

Ben üslup konusunu söylüyorum. Apayri bir konu. Belki ben yanlis anliyorum forumu. O da olabilir...

Bu forum uyelerin kendi arasinda sohbet muhabbet yapacakları bir ortam mi yoksa yeni insanları aramızda alabilecegimiz veya üye olmasa da icerikten faydalanabileceği bir ortam mi...

Donanim konusunda düzgün platform yok malum. Soran insanlara hep burasının linkini veriyorum. Ama son zamanlarda bircok başlık karambole dönüyor. 

Sahsen ben hic bir EA oyununu satın almıyorum ama bu oyunu merak ettim yazismalara bakayim dedim. Maalesef bana gore ikinci sayfanin akabinde konu saçma sapan yerlere gitmeye baslamis. Bu yuzden yazdim. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
37 minutes ago, hakancez said:

Bu forum uyelerin kendi arasinda sohbet muhabbet yapacakları bir ortam mi yoksa yeni insanları aramızda alabilecegimiz veya üye olmasa da icerikten faydalanabileceği bir ortam mi...

Biz forumu böyle belirli kalıplar içine koyup, kesin sınırlar ile çizmiyoruz. İsteyen istediği şekilde faydalanmakta özgür. Kişisel hakarete girmediği sürece de isteyen istediği her şeyi yazar ve yazıyor.

Belki siz kaçırmış olabilirsiniz ama CHW'de daha "aktif" diyebileceğim bir moderasyon yöntemi denendi.

Konuyla alakasız mesajlar silindi vs. ama sonuçta baktık ki kimse, başkası ne kadar "saçma" , "üslubu bozuk" ya da "konudan alakasız" olduğunu düşünüyor olursa olsun, mesajı silinsin istemiyor.

O yüzden o süreci yaşamış kullanıcılar kesin farketmiştir ki artık başka üyelerden şikayet gelmediği sürece moderasyon hiçbir mesaja ellemiyor.

Ayrıca sohbet, muhabbet ortamında da yeni ve faydalı içerik oluşabilir. Sıkıcı ve tekdüze bilgi girilen bir platform olmak yerine, arkadaş arası birbirine "takılınan" bir tarzımız olduğu için de çeşitli üyelerden pozitif geri bildirim aldığımız oldu.

Yani sizin arzunuz konudan sapmadan gitsin başlık, böyle bir isteğiniz olması da normal. Ama bence oyunun bağlı olduğu evreni başlatan filme gitmesi de konunun çok normal.

O yüzden haklı-haksız aramak yerine, faydalı gördüğünüz içeriği alıp, sürekli faydasız paylaşımlarda bulunduğunu düşündüğünüz kullanıcıları blocklayabilirsiniz geçerli bir çözüm olarak.

Son olarak ise sakin tempoda ilerleyen bir forumuz. Şuan içinde konuştuğumuz, belirli bir yerden sonra faydasız olarak nitelendirdiğiniz başlık bile 5-10 dakikada okunabilecek kadar az mesaj barındırıyor. O yüzden tamamen alakasız mesajlar olmadığı sürece (forum 2. bir nazareth vakasını kaldıramaz :)) ben herkesin bir ucundan konuya katılmasını, düşüncesini söylemesini faydalı buluyorum. Beğenmediğimiz fikirlere illa cevap vermek zorunda değiliz. Ben öyle yapıyorum misal, farkediyorum çoğu kişide öyle yapıyor. Size de tavsiye ederim. Ve bu sayede "çıkıntı" olarak tabir edebileceğimiz tipte mesaj atan kullanıcılar da kendi mesajları üstünden konu yürümediğini farkettikçe kendine çeki düzen veriyor. Yani pasif olarak forum kendini yönetiyor. Bu başlık hoşunuza gitmemiş olabilir. Daha iyisini siz açın. Bazı mesajlar size saçma gelmiş olabilir. Daha anlamlısını siz yazın. Yazıyorsunuz da zaten. Ses sistemleri konusundaki tecrübelerinizden herkes faydalanmıştır. Bu konu gerçekten de saçma sapan yerlere gitmiş olabilir, gitmesinde de zarar yok kanaatimce. Toplum olarak düzeyli bir şekilde siyaset ve din konularını tartışmayı beceremediğimiz için bizim forumda da girmiyoruz bu konulara. Ama star wars olsun ya da aşk-ı memnu olsun, bir sanat eserini de beğenmeyip eleştiren mesajları da engelleyecek olursak, geriye konuşulacak ne kalır ? Şahsınıza edilen bir hakeret olmadığı sürece sevdiğiniz, hayranı olduğunuz şeylere laf atılmasını bence kişidel olarak algılamayın. Sevmeyen niye sevmediğinden bahsetmiş, siz de niye sevdiğinizden bahsedin olsun bitsin :) neyse çok uzattım, saygılar. iyi akşamlar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Konunun gidişatı bütün dünya forumlarında bu şekilde ne yazık ki.. yani buradaki 2. Sayfa şahsımıza münhasır değil :) 

Şuan gamespot bu ötelenen microtrans olayından ötürü review in progressde 6/10 verdiği puanı sonlandırırken yükseltcek mi onu bekliyorum.. :lol:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, Narcissus said:

Konunun gidişatı bütün dünya forumlarında bu şekilde ne yazık ki.. yani buradaki 2. Sayfa şahsımıza münhasır değil :) 

Şuan gamespot bu ötelenen microtrans olayından ötürü review in progressde 6/10 verdiği puanı sonlandırırken yükseltcek mi onu bekliyorum.. :lol:

Dahada düşürmeleri lazım.. Sonuçta marketi geçici şekilde kapatıp önce oyunu satıp sonra yeniden açacaklar dahada kötü olacak..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, Squall said:

Senin dedigin gunumuzdeki genc bir oyuncunun baldurs gate 2 oynayip bu iyi degil siz ihtiyarlar ona manalar yuklemissiniz demesi gibi ayni.

Teknik acidan gunumuzde yetersiz olmasi iyi olmadigi anlamina gelmiyor.

Zamanın teknik şart ve zorluklarından haberdarım bununla ilgili bir eleştirim yok. Zaten sadece 77'deki film değil konu, konu bütün Star Wars konsepti.

Yoksa üzerine metal kıyafet giydirip robot diye yutturulmaya çalışılan adama lafım yok.

Hikaye yüzeysel ve karakterler karikatürize.

O kadar teknolojileri var ama "ışın kılıcı" kullanıyorlar.  Hiçbir hedefi vuramayan klon ordusu, deve şeklinde savaş robotları , kötü olduğu 2 km'den belli olan adamın sonradan kötü olduğu ortaya çıkması (seyirci şok) Kurbağa şeklinde, tırtıl şeklinde kötü adamlar. Konsept komedi mi ciddi mi belli değil.

Misal The Hobbit'i adam StarWars'dan yarım asır önce yazmış. Onda böyle tutarsızlıklar göremiyorsun. Demek ki bunun zaman ile alakası yok. 

Bu konsept lego serisinde "çocuk oyunu" olarak güzel gidiyor ama battlefront şeklinde yetişkinlere pazarlamak bana doğru gelmiyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, Squall said:

Dahada düşürmeleri lazım.. Sonuçta marketi geçici şekilde kapatıp önce oyunu satıp sonra yeniden açacaklar dahada kötü olacak..

Ya mantık o diil ki.. shortcut olayları bu serilerde zaten oyun cıktıktan 3 ay sonra falan cıkıyordu... daha ilk andan koymaları bütün bu rezilliğin ayyuka çıkmasına neden oldu..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Uzay haritaları enfes olmuş yalnız. Gemi kalıntılarının arasında geçen yerler falan çok güzel.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Campaign baya güzel oyunun. Dün yaklaşık 3 saat kadar oynadım zevkli. Hikaye merak uyandırdı açıkçası. Oynanış olarak bir yenilik yok. İlerle, temizle ve devam et tarzında. 

Dün arcade kısmına baktımb biraz oyunun. 3-5 oyundan sonra kredi vermemeye başladı. İnsanlar mining yapmasınlar diye yaptılar herhalde. Herolarla içli dışlı olabilmek için güzel olmuş. Multide hero seçince tarzını ve özellikleri bilmeyince kolay ölüyorsunuz. Güzel alıştırma oldu arcade kısmı. 

Multi'yi cumadan beri oynuyorum dediğim gibi. Her oyuna girdiğimde yeni map ile karşılaşıyorum. Oyunda baya map var. Battlefront 1 gibi değil. Onda oyun ilk çıktığında 4 harita mı ne vardı dön allah dön aynı şeydi. Bunu sevdim şansıma sürekli farklı map geldi. Her seferinde kesin maplerin hepsini görmüşümdür diyorum yeni map çıkıyor. 

Diğer konu ile ilgili @Narcissus güzel özetlemiş bence. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bu oyun için ilgimi çeken şey xwing ve tie fighter'lar. güzel duruyor videolarda. biraz fiyat inince sırf bu yüzden alacağım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 29.11.2017 at 11:32, nazareth said:

disney sanirim ea nin sw haklarini iptal edicekmis

4 senedir ea olan haklar bu son olaylardan sonra disneyi kizdirmis.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

tabi de hisse senetleri cok muhim degil

su meshur hiyar united airlenise doctoru dove dove ucaktancikarmisti haksizca ve okuzce

hisseleri 3 gun feciasaga gitmisti milyarca dolar 1 hafta sonra cogunu toplarlamisti

hatta firsat gibi kullanabilir bile sirketler bazen boyle manyak dusunce piyasada hisse toplayip hem hiseler degerlendirip hem ucuza hisse kapatmis oluyorlar

dusuyo diye satan kucuk yatirimciya oluyo

cok cok onemli degil isrket hisse degerleri kisa vadede hele ki

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Oyunun campaign'i oldukça kısa. Sırf onun için alacaklar varsa almasın. Campaign'in başında hikaye olarak beklentiyi yüksek tuttular fakat sonu biraz hayal kırıklığı. Pek birşey anlatmadan bitirdiler birde açık kapı bıraktılar. Belki ücretsiz DLC olarak gelir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Pek birşey anlatmadan bitirdiler birde açık kapı bıraktılar. Belki ücretsiz DLC olarak gelir.

Oyunun sonu lootbox icinden cikar :zuh:

Battlefront 2 rekorlar kiriyor:

Capture.PNG

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 16.12.2017 at 15:35, allreadydead said:

playstore'dan 65 TL'ye aldım. bi bakalım neye benziyormuş

Neye benziyormuş :?:D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 12/16/2017 at 3:35 PM, allreadydead said:

playstore'dan 65 TL'ye aldım. bi bakalım neye benziyormuş

65 TL çok iyi rakam. Araştırdım, Playstore disney oyunlarına o gün tek günlük (15 Aralık) aşırı indirimler yapmış.

Şu an Origin'de indirimli oyun ama ona rağmen 160 TL falan. Kinguin'de falan da aynı şekilde maalesef. Ben de gariban gibi Battlefront 1 Fighter Squadron falan oynuyorum arada :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
5 hours ago, ZvAnA said:

Neye benziyormuş :?:D

single senaryosu için aldım, zaten sadece onu merak ediyordum. Last Jedi'a bağlanıyor hikayenin ucu, o kadarını söyleyeyim.

Oynanışı falan kesinlikle sarmadı. Single bitince, Multi birkaç haritaya girdim, bildiğin couch potato seviyesinde bir challange sunan, ne yaptığını bilmeyen bir sürü adamın bir araya toplandığı saçmasapan birşey olmuş. Büyük oranda Battlefield1 yani ama inanılmaz şekilde ondan bile kötü seviyede oyuncu popülasyonu var. Belki üst level'larda, ben de onlarla eşleşip oynayacağımdan daha iyi olabilir ama bilemiyorum. 

Ben Disney'in parayı bastırıp kral bir RPG yaptırmasını bekliyorum açıkcası. Belki şu MMO olan Star Wars oyununa dönerim.. Bilemiyorum..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

65 lira güzel indirimmiş, kaçırmışız. PS Store'da 104 liraya indiğinden beri "Alsam mı acaba?" diye düşünüyorum ama benim de amacım single player senaryosunu görmek. 104 liraya da değmez gibi sanki.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ben sadece starfighter assault oynamak için almıştım ve kendi açımdan parasına değdi diye düşünüyorum. atari salonlarındaki shoot'em up oyunlarının modern hali olarak görüyorum. umarım başka konseptlerde de devam eder bu oyun türü.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bu epic stone ne ayak...

haftaya da bunu beleşe verecekmiş.

normalde hiç oynayacağım yoktu, ilk kez epic'den bir oyun yükleyip deneyeceğim bakalım.

herifler böyle böyle girecek kanımıza, eyy gebeş gabe newell, tahtın sallanıyor dombilicim artık half life 3 çıkar yoksa siliyoruz steam'i, ona göre...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
21 dakika önce, stardust said:

haftaya da bunu beleşe verecekmiş.

Gamepass'de zaten beleş :) Single senaryoyu oynadım, pek bir olayı yok. Bam-güm stormtrooper vuruyorsun işte.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok